Споживання електроенергії стрімко зростає через спеку: В "Укренерго" закликають вмикати потужні прилади вдень

електроенергія

Споживання електроенергії зростає через підвищення температури повітря, що спонукає споживачів до активнішого використання кондиціонерів.

Сьогодні, 4 липня, станом на 9:30, воно було на 5,4% вищим, ніж на цю годину попереднього дня, повідомляє пресслужба оператора енергосистеми НЕК "Укренерго".

Для порівняння, вранці 3 липня споживання електроенергії було вищим на 3%, а 2 липня – на 1% більшим, ніж на цю ж годину попереднього дня.

"Причина таких змін – встановлення спекотної погоди на всій території України, що зумовлює активне використання кондиціонерів побутовими споживачами та бізнесом", – пояснили в "Укренерго".

Вчора, 3 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 3% більшим, ніж максимум попереднього дня – у середу, 2 липня.

В "Укренерго" нагадали, що українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак, тривають аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах.

"Зберігається необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00", – закликають в компанії.

Раніше в "Укренерго" повідомили, що ситуація в енергосистемі України наразі є повністю контрольованою, що дозволяє прогнозувати проходження літа без дефіциту електроенергії. Тільки пошкодження енергооб'єктів внаслідок обстрілів може змінити ситуацію.

До того в "Укренерго" заявили, що наразі запровадження графіків відключення електроенергії для населення влітку не прогнозується навіть в години пікового споживання у спекотні дні.

Топ коментарі
+10
"В "Укренерго" закликають вмикати потужні прилади вдень"

Цікаво виходить. В Європу збираються експорт збільшити, а для своїх не вистачає...
показати весь коментар
04.07.2025 11:30 Відповісти
+3
Меньше енергії відправлять на Європу. Останні новини були, що направляють на Молдову, значить Молдова не на часі
показати весь коментар
04.07.2025 11:35 Відповісти
+3
Прийшов час налаштовувати українців на необхідність підняття цін на електроенергію?
показати весь коментар
04.07.2025 12:12 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
"В "Укренерго" закликають вмикати потужні прилади вдень"

Цікаво виходить. В Європу збираються експорт збільшити, а для своїх не вистачає...
показати весь коментар
04.07.2025 11:30 Відповісти
Знову в темі про електроенергію підтягнулися енергетики Там же чітко написано:

Водночас він наголосив, що експорт електроенергії з України буде здійснюватися виключно за умов профіциту потужності в енергосистемі Джерело: https://censor.net/n3561297

Зрада відміняється
показати весь коментар
04.07.2025 11:48 Відповісти
Ти справді віриш владі? Скільки тобі рочків?
показати весь коментар
04.07.2025 13:30 Відповісти
Просто я енергетик, я трохи знаю, як працює енергосистема
показати весь коментар
04.07.2025 14:06 Відповісти
Так скажи багатіям щоб не вмикали кондиціонери ,то й не буде збільшуватись споживання електроенергії.
показати весь коментар
04.07.2025 17:19 Відповісти
Зараз хіба що ледащо не має можливості встановити собі кондиціонер

PS. Добре, передам
показати весь коментар
04.07.2025 18:18 Відповісти
А скільки електроенергії бере це чудо техніки ,а встановити його мають можливість більшість українських пенсіонерів ,особливо ті хто отримує мінімальну пенсію
показати весь коментар
04.07.2025 22:18 Відповісти
В залежності від моделі. Ну пенсіонери і ПК собі може не можуть дозволити придбати, то це не привід мені не користуватися комп'ютером. Мова не про це взагалі
показати весь коментар
04.07.2025 22:33 Відповісти
Так в мене старенький ноут .
показати весь коментар
05.07.2025 17:27 Відповісти
Ну ось, пішли в хід кремлівські методички.
показати весь коментар
04.07.2025 12:53 Відповісти
Звісно. Все, що не сходиться з вашою зеленою лінією партії - кремлівські методички.
показати весь коментар
04.07.2025 13:33 Відповісти
Меньше енергії відправлять на Європу. Останні новини були, що направляють на Молдову, значить Молдова не на часі
показати весь коментар
04.07.2025 11:35 Відповісти
"В "Укренерго" закликають вмикати потужні прилади вдень"

Може НАВПАКИ??
МОже ВИМИКАТИ потужні прилади вдень??
показати весь коментар
04.07.2025 11:51 Відповісти
...очепятка, ну що ж буває. але щось дуже останнім часом багато таких очепяток. Редколегія на цензорі дубова...
показати весь коментар
04.07.2025 11:59 Відповісти
Потужні закликають вмикати саме вдень, тому що ввечорі пік споживання електроенергії
показати весь коментар
04.07.2025 14:08 Відповісти
Прийшов час налаштовувати українців на необхідність підняття цін на електроенергію?
показати весь коментар
04.07.2025 12:12 Відповісти
надо после посадок зеленской паутины посадить и этих долбой обов
показати весь коментар
04.07.2025 12:33 Відповісти
А тим часом русня винесла дві трансформаторні підстанції під час ракетно-дронової атака на Київ. Це ніби не дуже серйозно, але це, як то кажуть, перша ластівка. Вони можуть масштабувати такі удари по ерегетиці і знов влаштувати нам всім блекаути. Причому їхня тривалість буде вже не такою як раніше, а набагато довшою. А попереду ще осінь та зима, і якщо нам виб'ють енергетику, то на нас ще очікуватиме холодомор.
показати весь коментар
04.07.2025 16:28 Відповісти