2 078 19

Ціни на яблука нового врожаю в Україні за рік зросли майже втричі

Яблука нового врожаю в Україні за рік здорожчали майже втричі

В Україні цього тижня стартував сезон яблук нового врожаю. Українські садівники розпочали збирання врожаю яблук ранніх сортів фактично у ті самі терміни, що й минулого сезону.

Про це йдеться в повідомленні проєкту EastFruit. 

Так, на сьогодні закупівельні ціни на яблука нового врожаю формуються в межах 60-70 грн/кг/кг, що в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж на початку минулого сезону.

За словами учасників ринку, початок сезону поставок місцевих яблук відразу ж негативно вплинув на продаж імпортних фруктів, проте українські трейдери не поспішають знижувати ціни на свою продукцію. Своє рішення вони пояснюють тим, що основну пропозицію на українському ринку яблук наразі, як і раніше, становить імпортна продукція.

При цьому попит на них утримується на низькому рівні, оскільки покупці найчастіше віддають перевагу сезонним фруктам та ягодам.

Більше масово вийти на ринок українські виробники яблук планують уже з наступного тижня, а ціни знижуватимуться в міру збільшення пропозиції місцевого яблука на ринку. При цьому зниження цін можу буи не лише в сегменті місцевої продукції, а й імпортних яблук.

Як повідомлялося, на початку липня на українському ринку з'явилися перші пропозиції місцевих кавунів цьогорічного врожаю.

До того стало відомо, що за січень-травень цього року Україна імпортувала 13,3 тис. тонн яблук, груш і айви, витративши на це $15,5 млн. Порівняно з обсягами за весь минулий рік імпорт цих фруктів зріс у 3,1 раза, а витрати на нього ‒ в 2,5 раза.

Топ коментарі
+10
Попуй. Ніколи не любив яблука. Але цей рік, вже передбачую, доведеться не любити практично все.
показати весь коментар
17.07.2025 19:05 Відповісти
+9
ну то їжте їх тоді самі. люди бідні.
показати весь коментар
17.07.2025 19:03 Відповісти
+6
Було би дивно якби ціни впали.
показати весь коментар
17.07.2025 19:03 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
В Кропивниццькому вродили яблука, кругом по селах жодного якблучка Заморозки.
показати весь коментар
17.07.2025 19:01 Відповісти
Було би дивно якби ціни впали.
показати весь коментар
17.07.2025 19:03 Відповісти
ціни ніколи не знижуються і завжди випереджують статки
громадян - інакше воно не робить.
показати весь коментар
17.07.2025 19:10 Відповісти
ну то їжте їх тоді самі. люди бідні.
показати весь коментар
17.07.2025 19:03 Відповісти
Попуй. Ніколи не любив яблука. Але цей рік, вже передбачую, доведеться не любити практично все.
показати весь коментар
17.07.2025 19:05 Відповісти
Але ж добре, що група осіб з Урядового кварталу, щоденно
«дбають і глибоко затурбовані», але усе, згідно з Регламентом КМУ, немчинов з яремою, можуть про це, і в ютюбі про це розказати! А щодо значного подорожчання ЦІН, на повсякденні товари в Україні, ну, то їх не стосується, у порядку денному, засідань Уряду, цього і не було!
показати весь коментар
17.07.2025 19:15 Відповісти
А шо, в кабміні повинні ціни на яблука встановлювати? При совку ви де небудь бачили достойні яблука в магазинах? Тільки на ринку. А у нас зараз кругом ринок. Так, це для простих людей дуже дорого. На жаль... Але ринок розставить все на свої місця. І виробники і бариги зрозуміють, що краще продати, або не вирощувати взагалі. Тоді і ціни ринкові стануть. Вони ж розуміють, та й досвід торічний є, що загилили ціну і половина продукції просто згнила.
показати весь коментар
17.07.2025 19:37 Відповісти
От приїдеш десь в кінці вересня ,на початку жовтня на троєщинський ринок "фермер " і побачиш гори тих самих яблук ,кавунів і т.д тільки вже в погнившому вигляді і так кожного року ,бо спочатку наші бариги деруть за їх гроші і їх ніхто не купляє а потім викидають на смітник , ось такий от український "бізнес ".
показати весь коментар
17.07.2025 20:44 Відповісти
Так, а я ж про це і кажу.
показати весь коментар
18.07.2025 09:25 Відповісти
А в мене є сад.Там все молоді дерева,але по трохи дають врожаї.І ще посаджу.
показати весь коментар
17.07.2025 19:26 Відповісти
Перпрошую, а ті ябліка вже дозріли, що їх продають?
Минулого року урожай був нібий непоганий, але в серпні-вересні через посуху і високі тмператури яблуні просто масово обсипались.
А на календарі яка дата?
показати весь коментар
17.07.2025 19:33 Відповісти
в нас рання яблуня вже дала урожай
показати весь коментар
18.07.2025 01:45 Відповісти
Потрійне покращення 🥹💕
показати весь коментар
17.07.2025 19:59 Відповісти
Перші яблука дорогі, потім ціна впаде. Он закарпатські помідори вже по 45гр/кг, а ще пару тижнів тому були по 90. Це сезонний товар. Правда чорниці так і не впали, - по 200 гр. за літру до цього часу.
показати весь коментар
17.07.2025 20:09 Відповісти
Зе зовсім страх втратив, уже й на яблука наклав свою волохату лапу - забирає дві третини вартості собі в кишеню. Фермери вже пухнуть з голоду.
показати весь коментар
17.07.2025 21:14 Відповісти
А цибуля, як там цибуля? Українці при Порошенко не могли наїстися цибулі, вона їм була дорогувата. А як так борщевий набір, зовсім здешевшав? Чогось не чути про нього від Мойсейсучки, мабуть врешті наїлася?
показати весь коментар
17.07.2025 21:35 Відповісти
Ну так єднається ж країна.....гандони притрушені....
показати весь коментар
18.07.2025 05:33 Відповісти
а в тюрьмі зараз макарони А в 2019 цибуля була аж 6 гривень. Хуже нє стало!!!
показати весь коментар
18.07.2025 10:06 Відповісти