1 052 18

Імпорт свинини в Україну за вісім місяців у 6,5 раза перевищив увесь обсяг минулого року

Імпорт свинини в Україну за вісім місяців зріс у 6,5 раза порівняно зі всім минулим роком

Ціни на свинину в Україні цього року залишаються на помітно вищому рівні, ніж торік. Так, за попередніми підсумками семи місяців 2025 року промислове виробництво свинини зменшилося на 14-15% порівняно з аналогічним періодом торік, а загальне скорочення галузі оцінюють на рівні близько 10%.

Про це йдеться в повідомленні асоціації "Свинарі України".

Основною причиною там називають скорочення внутрішнього виробництва

"Галузь свинарства розпочала 2025 рік із рекордно низькою чисельністю свинопоголів'я – менше ніж 2,9 млн голів. Це безпосередньо вплинуло на виробничі результати. Хоча кількість свиней у сільгосппідприємствах дещо зросла, говорити про стабільне відновлення поки зарано", – розповіла керівниця аналітичного відділу Асоціації Олександра Бондарська. 

Утім, попри суттєве зростання імпорту свинини, за попередніми підсумками восьми місяців року він у 6,5 разів перевищив увесь обсяг 2024 року, він досі не має значного впливу на цінову динаміку.

"Імпорт сьогодні еквівалентний лише 5% промислового виробництва свинини або менше ніж 3% від загального обсягу. Тож внутрішній ринок переважно залежить від вітчизняної пропозиції", – зазначила Бондарська.

Свою роль відіграли й сезонні чинники: влітку ціни на свинину завжди дещо підвищуються. У спекотну пору тварини гірше набирають масу і пропозиція кондиційної свинини зменшується. Цього року сезонний фактор співпав зі загальним скороченням виробництва, тож ціни трималися на високому рівні.

Експерти очікують до кінця року певне зниження цін, проте воно не буде суттєвим.

Раніше повідомлялося, що протягом 2025 року ціна свинини в Україні продовжила рости та за останні три місяці не опускалася нижче 250 грн/кг, а середня роздрібна ціна в червні була майже на третину вищою ніж роком раніше – 253,2 грн/кг проти 191,9 грн/кг.

Також стало відомо, що українські виробники яєць у липні цього року експортували 190,6 млн штук на $17 млн. Порівняно з аналогічним періодом 2024 року експорт зріс на 86%.

Топ коментарі
+5
я такий старий, що пам'ятаю базарні часи мого дєцтва, коли продавчуки, вихваляючи свій товар закликали - "беріть сало! на гороховій соломі смалене!" )) хтось сьогодні смалить свиней соломою взагалі? про 50 відтінків смаків смаленого гороховою та іншими - навіть мова не йде! )))
показати весь коментар
04.09.2025 18:33 Відповісти
+5
так зара діти навіть "клей" зі слив і вишень не їдять, я вже не кажу про смакування кисленьких дупок мурах. куди котиться цей світ?
показати весь коментар
04.09.2025 18:58 Відповісти
+4
у мене по вулиці є мясорізи,ще рік тому кожного дня різали 1-2свині,зараз раз дай Бог на тиждень,нікому займатися відкормом та й дорогувато у нинішніх умовах
показати весь коментар
04.09.2025 18:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
я такий старий, що пам'ятаю базарні часи мого дєцтва, коли продавчуки, вихваляючи свій товар закликали - "беріть сало! на гороховій соломі смалене!" )) хтось сьогодні смалить свиней соломою взагалі? про 50 відтінків смаків смаленого гороховою та іншими - навіть мова не йде! )))
показати весь коментар
04.09.2025 18:33 Відповісти
так зара діти навіть "клей" зі слив і вишень не їдять, я вже не кажу про смакування кисленьких дупок мурах. куди котиться цей світ?
показати весь коментар
04.09.2025 18:58 Відповісти
Нагадали про ,,клей,, я аж себе дитиною згадав. Наче вчора ті 60-і були.
показати весь коментар
04.09.2025 19:24 Відповісти
були й такі смаколики, як і зелені абрикоси та такі ж яблука. діти балувані поставали! а ще в ті часи, ми ловили бжол на полях фацелії! голими пальцями (жало не проштрикує ороговілу шкіру на пучках!), видирали жало з мішечком де була крапелька нектару, й теж його смакували, держучи жало в нігтях! о були часи!! а за збиті коліна, ввечері ще й по шиїї отримували, за те щоб обережніші були ))
показати весь коментар
04.09.2025 20:57 Відповісти
За горохову не знаю, але мені пощастило знайти місце де продають сало обсмалене звичайною соломою, а не лампою, різниця разюча.
показати весь коментар
04.09.2025 20:45 Відповісти
я колись привіз був нашого простого сала з супер класною шкуркою й пригостив кусочком знайомого бауера )) він не став їсти, побоявся )) з'їв при ньому )) він, взагалі, і не прибалдел )) бо вже знав, що я можу їсти все, від сирої форелі до свіжозжарених неїстивних для тута, "ядовитих" опеньків та м'якоті тисових ягідок. і залишатись живим)))
показати весь коментар
04.09.2025 21:07 Відповісти
Фіга собі! Оце у тебе моцний шлунок, як кажуть і цвяхи перетравить.
показати весь коментар
04.09.2025 21:20 Відповісти
це так тільки здається. це може кожний. проблеми у нас в голові )) в диких мандрах, де треба було випити непроціженого кобилячого молока, чашечку свіжої крові, оленяче око,... (по законах гостиності) група пускала туди мене )) ну от немає в мене брезгливості ))
показати весь коментар
04.09.2025 21:31 Відповісти
Колись в Україні на телебаченні показували американську розважальну програму "Фактор страху", там учасники за гроші їли тобою перераховані продукти, ти там мав би успіх 👍
показати весь коментар
04.09.2025 21:41 Відповісти
не знав )) я саме розорюю цим китайський ресторанчик поруч з житлом )) у них вок став платним )) а я його не беру, по приходу вони запитують, з ним чи без )) хоча постійно набираю продукти під нього, які власне й складають ціну воку - свіжі тигрові креветки, свіжий тунець, свіжий лосось, різні устриці,, кальмари, осьминоги, ... під суміш васабі і кікомана )) єдина проблема була перший раз, підійшов був менеджер і попередив, що тільки лосося вони гарантують на беззаразність, а решта - під особисту відповідальність, вони приходять до них в глибокій заморозці, і вони не беруть на себе відповідальність, якщо живіт почне боліти )) домовились! зараз вони мене вже знають і ніяких проблем нема )) заходю туди саме цих "морських фруктів" поїсти )) новий кухар воку, заглядав на мене з-за кутка, як сорока в кістку ))
показати весь коментар
04.09.2025 21:58 Відповісти
Попали китаяси 😁 ти крутий👏
показати весь коментар
04.09.2025 22:06 Відповісти
та, думаю, нічого там вони не попали. ну може жлобство і піддавлює )) але фінансово вони на решті з воком, точно, з головою відігруються) ми по старту то домовились, що вони ніза що не відповідають )) а для них це головне в гешефті - шоб не було претензій до них, коли шо )) попередня менеджерка в стартовій "співбеседі" не для преси мну сказала, "ми теж так дома ********** сирим їсти, але тут нас не зрозуміють". ну похіхікали з нею ))
показати весь коментар
04.09.2025 22:35 Відповісти
у мене по вулиці є мясорізи,ще рік тому кожного дня різали 1-2свині,зараз раз дай Бог на тиждень,нікому займатися відкормом та й дорогувато у нинішніх умовах
показати весь коментар
04.09.2025 18:54 Відповісти
Найдивовижн інша таємниця Всесвіту, як в країні з ледве не найдешевшим збіжжям таке дороге м'ясо((
показати весь коментар
04.09.2025 19:20 Відповісти
Ага,це вже повне свинство
показати весь коментар
04.09.2025 19:54 Відповісти
Це ви про що , на Нью-йоркській біржі ціна пшениці сьогодні 182$ або 7539 грн. В мене щоб купити по такій ціні то треба пошукати , по 8000 хочуть.
показати весь коментар
04.09.2025 20:24 Відповісти
Ну тоді я вже нічого не розумію, після початку повномасштабного виявилося, що Україна, продаючи зерно в бідні краї, мало не пів світу годує. Але чомусь чесно заробити в нашій державі 500-700€ було неможливо