Угода про копалини із США: Свириденко доручила перевірити всі родовища стратегічних копалин

Мінекономіки та Держгеонадр доручено провести аудит всіх надрокористувачів, які отримали спецдозволи на вивчення та розробку родовищ корисних копалин стратегічного значення.
Про це прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила у Telegram.
"Дала доручення Мінекономіки та Держгеонадра провести аудит всіх надрокористувачів, які отримали дозволи на стратегічно важливих родовищах. Плануємо перевірити, хто реально працює, а хто тримає ліцензії без видобутку. Такі об’єкти або мають давати результат, або повернуться на аукціон для добросовісних інвесторів", – написала Свириденко.
Вона додала, що уряд також вирішив перезапустити конкурси на розподіл вуглеводнів на Межигірській і Свічанській ділянках.
Оновлені умови свідчать, що ці конкурси відбуватимуться у межах угоди про корисні копалини із США.
"Умови оновили – з правом партнера зі США викупити продукцію та гарантією, що іншим учасникам не пропонуватимуть вигідніші умови. Це – виконання положень Американсько-Української угоди про створення інвестиційного фонду відбудови", – додала Свириденко.
Як повідомлялося, у липні Кабінет Міністрів оприлюднив оновлені переліки корисних копалин стратегічного і критичного значення, а також ділянок надр, що будуть передаватися у користування на аукціонах або за угодами про розподіл продукції. Зокрема, до них увійшли 11 корисних копалин стратегічного значення та 28 – критичного.
Нагадаємо, 1 травня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скот Бессент підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови між урядами України та США.
Окрім міжурядової угоди про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду, було підписано ще два документи, які не оприлюднили: Угода про обмежене партнерство (визначає умови співпраці) та Статуту фонду, через який ця співпраця здійснюватиметься.
За даними ЗМІ, США не інвестуватимуть у Фонд значних коштів, у якості американського внеску врахують зброю, яка буде передана Україні. Своєю чергою Україна інвестуватиме 50% усіх орендних платежів, ліцензійних зборів і сум, що підлягають сплаті уряду за угодами про розподіл продукції, які стосуються ліцензій, виданих після набрання чинності документом, і так званих "сплячих ліцензій".
За оцінками Держгеонадр, загалом налічується близько 3000 "сплячих" спецдозволів, але довести, що вони не використовуються можна після десяти років відсутності робіт і лише через суд.
Також, відповідно до Угоди, до сплячих будуть прирівняні окремі діючі спецдозволи, зокрема ті, які за останні десять років мали менш як 1% видобутих балансових запасів, або ж ті, за якими понад п’ять років фіксуються порушення чи невиконання затвердженої робочої програми.
На початку липня перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що протягом найближчих 18 місяців Україна планує реалізувати щонайменше три пілотні проєкти у межах Угоди про створення Інвестиційного фонду відбудови із США.
Я наведу 2 приклади. Всі памятають генерала Марченка, якому ЗЕбануті шили видумане діло за бронежилети. Порошенко заплатив за Марченка заставу і його ЗЕбануті шакали випустили. Потум генерал Марченко організував оборону Миколаєва і Вознесенська і відкинув кацапську орду. А Миколаєв був готовий до здачі кацапам і потім ця орда рванула-би на Придістровя, відрізаючи від ЗСУ весь південь. І все було готово для захвату Миколаїва і Одеси. Не знаю, може в ЗЕбанутих був такий план по здачі півдня, але генерал Марченко захистив південь.Про ц є фільм в інеті, мажна знайти.
Не треба очаровуватись особою Стерненко,якого доволі хитро використовує влада.А саме:
гроші,яке воно виділяє буцім-то на дрони,розкрадає,а такий чарівний патріотичний хлопець Стерненко збирає у народа гроші(деякі віддають останні),на дрони,яких перменентно не вистачає на фронті.
І що виходить?І влада у шоколаді,яка стиріла гроші на дрони,і гроші у народа виманює на тіж самі дрони завдяки патріоту?Стерненко,які народ міг би використати вже на себе,бо тих мільярдів,що виділяла влада на дрони,вистачило би на мільйони одиниць.
Стерненко до речі дружить з Притулою,який поводить себе у часи повномасштабної війни дуже мерзко.А Бог парує,чули таку приказку?