9077 відвідувачів онлайн

Рекордний хабар у $6 млн: стало відомо, як відбувалася операція НАБУ

Рекордний хабар у $6 млн: стало відомо, як відбувалася операція НАБУ

Відчуваючи повну безкарність Микола Ілляшенко - чинний перший заступник начальника Податкової служби Києва - проводив передачу грошей безпосередньо в своєму робочому кабінеті в міській податковій на Шолуденка, 33/19.

Про це пише в своїй статті "Суперхабар у $6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в ОП" головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Як відомо, рекордний хабар в 6 мільйонів доларів призначався для того, щоб спеціальний антикорупційний прокурор Назар Холодницький закрив справу проти Миколи Злочевського про незаконне заволодіння коштами кредиту Національного банку, виданого "Реал банку". Причому справу треба було закрити з визначенням "за відсутністю складу злочину", щоб зняти Злочевського з розшуку та забезпечити його легальне пересування  Україною.

Згідно з матеріалами справи, які будуть розглянуті в суді, 1 червня Микола Ілляшенко (чинний перший заступник начальника Податкової служби Києва) зв'язався з Шевченком (позаштатний агент НАБУ) і  телефоном дав зрозуміти, що за зміну підслідності справи Злочевського - тобто за передачу її в інший слідчий орган, де справу можна буде закрити, його знайомі готові запропонувати 1 мільйон доларів, за закриття справи за відсутністю складу злочину - 2 мільйони. Проте 2 червня Шевченко від виконання цього прохання відмовився. І тоді Ільяшенко подзвонив знову і запропонував 5 мільйонів доларів.

3 червня НАБУ відкрило провадження, причому з великим побоюванням. Керівництво НАБУ передбачало, що може мати місце подвійна гра з метою дискредитації антикоррупційних органів і заміни керівництва. Адже буквально напередодні, 26 травня, генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила про "бездіяльність" голови САП Холодницького і відкриття проти нього дисциплінарного провадження.

5 червня в робочому кабінеті Ілляшенка в податковій Шевченко зустрівся з ним, з Оленою Мазуровою (колишня начальниця організаційно-розпорядчого департаменту Фіскальної служби, звільнена з люстрації в 2015-му, судячи з матеріалів в розпорядженні Цензор.НЕТ, також довірена особа Злочевського) і Андрієм Кічею (на сайті компанії "Бурісма", яка належить Злочевському, значився як директор з правових питань). Згідно з усіма процесуальними вимогами Шевченко вже був споряджений технікою для запису.

"10 червня на зустрічі з Шевченком Ілляшенко прийняв рішення про "операцію"- гроші в обмін на постанову Холодницького. Під час зустрічі Ільяшенко подзвонив ... знайомому ченцеві! І запитав поради у священника, чи буде успішною "угода", яку він збирається укласти? Священник запевнив його, що все відбудеться благополучно, і з чистою совістю високопоставлений чиновник домовився про передачу хабаря в 5 мільйонів доларів кеша 12 червня. Треба було поспішати зробити подарунок Злочевському", - пише Бутусов.

12 червня всі і сталося. Це було в міській податковій службі. Шевченко і Ільяшенко прибули зі своєю охороною, на зустрічі був Кіча та Мазурова. Шевченко передав постанову про зміну підслідності Холодницького.

Однак на зустрічі Мазурова і Кіча визнали це недостатнім. За 5 мільйонів доларів вони хотіли отримати повне закриття справи щодо Злочевського за відсутністю складу злочину, причому зміни треба було внести негайно в електронний Єдиний реєстр досудових розслідувань, інформація в якому підлягає особливій процедурі контролю. ЄРДР - це гарантія закриття справи.

"Ці питання обрадували керівництво НАБУ і САП. Адже до останнього моменту підозрювали провокацію, і як спецназ ДБР або СБУ вривається і всіх затримує за спробу закрити справу. І така загроза була б вельми реальною. Але якби це було провокацією, ніхто б не посмів торгуватися. Значить, ймовірність, що справа є справжньою, різко зросла.

І ось Холодницький приймає рішення, що в інтересах розслідування виготовляється спеціальний доказ у справі - фальшива зміна в ЄРДР. І вносить необхідну зміну в ЄРДР зі своїм електронним ключем о 17:15. Доступ в ЄРДР строго обмежений - це можуть робити тільки співробітники правоохоронних органів, у яких є спеціальний електронний ключ. Як же Ілляшенко, Кіча та Мазурова переконаються, що зміну дійсно внесено і Злочевський невинний?" - пише Бутусов.

О 17:18 інший співробітник правоохоронних органів під своїм електронним ключем зайшов в базу ЄРДР і перевірив стан справи. У той же момент пролунав дзвінок телефону - "угода" виконана. Шевченка провели в кімнату для перерахунку грошей.

"Йому передали три великих сумки - в кожній по 2 мільйони доларів. Шевченко не зрозумів, адже домовлялися не про 6, а про 5 мільйонів. Однак Ільяшенко все пояснив - 1 мільйон належав за клопоти йому самому. Цей 1 мільйон був переданий йому на закритій парковці податкової служби Києва. Під час затримання Ільяшенко вихопив пістолет. Також дістати зброю і взяти на приціл податківця довелося і одному і детективів НАБУ", - йдеться в статті.

Детальніше читайте ТУТ

Топ коментарі
+37
Рекордная взятка в $6 млн: стало известно, как проходила операция НАБУ - Цензор.НЕТ 4143
показати весь коментар
14.06.2020 12:05 Відповісти
+35
Да ладно, завтра все выйдут под залог в 500 000 гривен
показати весь коментар
14.06.2020 11:54 Відповісти
+35
Рекордная взятка в $6 млн: стало известно, как проходила операция НАБУ - Цензор.НЕТ 132
показати весь коментар
14.06.2020 12:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
- Как вас задержали?
- Блестяще!
показати весь коментар
14.06.2020 11:53 Відповісти
Зеленський під підозрою, без нього такі оборудки не робляться! Венедиктова перевіряла виконання домовленості, Венедиктову потрібно арештувати! Зеленський має давати свідчення по всім обставинам корупційної оборудки, бо без підкупа Президента або його найближчих осіб такі хабарі не дають! Зеленський, Аваков або Єрмак були учасниками корупційної оборудки і слідство має визначити хто з них кришував цю схему! Венедиктова точно приймала участь бо без Генпрокурора закрити справу неможливо, її знову відкриють! Отже з Венедиктовою домовлились! Хто домовився? Зеленський, Аваков, Єрмак? Потрібно знайти крису і посадити в тюрму, Венедиктова має вже бути арештована і давати покази!
показати весь коментар
14.06.2020 17:28 Відповісти
ай вей!! так ти став головним і вітдаєш накази... твоєму лікуючому передай що потребуєш подвійний укол.
ПІДОЗРИ,слава богу, в Україні це юридичні дії а не твоя маячня
показати весь коментар
15.06.2020 06:52 Відповісти
О каком Зеленском речь? Это достаточно распространенная фамилия.
показати весь коментар
15.06.2020 09:15 Відповісти
В налоховой новиє ліца?
показати весь коментар
14.06.2020 11:54 Відповісти
Да ладно, завтра все выйдут под залог в 500 000 гривен
показати весь коментар
14.06.2020 11:54 Відповісти
Зачем такие сложности, и 50 000 будет достаточно.
показати весь коментар
14.06.2020 16:26 Відповісти
Думаю, все пацаны уже надёжно укутались в пледы и сидят в колясках.
показати весь коментар
14.06.2020 11:54 Відповісти
Брат дерьмака?
показати весь коментар
14.06.2020 11:57 Відповісти
Скорее ответка Холодницкого на последние обвинения его Венедиктовой. Ой, зря недоюристка бочку катила на Холодницкого тогда. Ой, зря! Ответка быстренько прилетела. И конкретная. "... Кроме того следствие проверяет причастность некоторых работников Офиса генпрокурора к данному преступлению. ..."
показати весь коментар
14.06.2020 12:10 Відповісти
ну как писал тут цензор пару недель назад, венедиктова думала что имеет власть над Холодницким. но реформа по рассоединению "подчиненности" прошла уже и теперь видно, что успешно.
показати весь коментар
14.06.2020 13:39 Відповісти
Армейский друг
показати весь коментар
14.06.2020 12:32 Відповісти
Рекордная взятка в $6 млн: стало известно, как проходила операция НАБУ - Цензор.НЕТ 132
показати весь коментар
14.06.2020 12:00 Відповісти
еще он хотел на самоизоляцию, Зеленка подсобила. она реально положительная или єто оман 2.0.?
показати весь коментар
14.06.2020 13:40 Відповісти
оман 2.0
показати весь коментар
14.06.2020 14:07 Відповісти
Особо честный осел назначает на должности особо честных...особо...клейма негде ставить...
показати весь коментар
14.06.2020 12:00 Відповісти
приятно, что Петьку уже свои ослом называют, наконец-то прозрение приходит
показати весь коментар
14.06.2020 12:19 Відповісти
Ты зебил в силу своего врожденного скудоумия не смог понять...что речь идет о величайшем лидере современности...осле оманском...в миру вовы зеленском...
показати весь коментар
14.06.2020 12:27 Відповісти
Платную камеру уже забронировали? Или просто уволят с повышением.
показати весь коментар
14.06.2020 12:01 Відповісти
"При задержании Ильяшенко выхватил пистолет. Источник: https://censor.net/n3201888" - ковбой мля, пистоль выхватил! посмотрим успел спилить мушку или нет!Рекордная взятка в $6 млн: стало известно, как проходила операция НАБУ - Цензор.НЕТ 7793
показати весь коментар
14.06.2020 12:01 Відповісти
«Коля - хороший парень».
показати весь коментар
14.06.2020 12:01 Відповісти
Рекордний хабар у $6 млн: стало відомо, як відбувалася операція НАБУ - Цензор.НЕТ 8051
показати весь коментар
14.06.2020 12:10 Відповісти
Петя должен сидеть в обычной камере!!!
показати весь коментар
14.06.2020 12:18 Відповісти
...должен сидеть петя - а будет сидеть вовочка
показати весь коментар
14.06.2020 12:47 Відповісти
Ото питати про сдєлку тра' у правільного монаха із правільной церкви!!! А богомєрзкійє батюшки дают плохіє совєти
показати весь коментар
14.06.2020 12:03 Відповісти
більше не питатимуть.
показати весь коментар
14.06.2020 13:42 Відповісти
Фраза"чувствуя полную безнаказанность" была бы уместной, когда герой заметки был бы уже полгода как в статусе осуждённого , к штрафу 17000 грн.
А так...
Клетчатое одеяло, некоторое время, восстановление судом на работе, с выплатами за вынужденный прогул.
показати весь коментар
14.06.2020 12:03 Відповісти
Рекордная взятка в $6 млн: стало известно, как проходила операция НАБУ - Цензор.НЕТ 4143
показати весь коментар
14.06.2020 12:05 Відповісти
так а шо там з того пецюні сміятися, воно вже всім стало огидне
показати весь коментар
14.06.2020 12:17 Відповісти
Больше всего интересует дальнейшая судьба этой шестёрки млн баксов. В чей ливчик сей гонорар упрячут?
показати весь коментар
14.06.2020 12:15 Відповісти
Баксы растворяться в судебной системе великого Зе.
показати весь коментар
14.06.2020 12:34 Відповісти
читай ниже..- притом ливчик ни адну вйомку мает...
показати весь коментар
14.06.2020 12:40 Відповісти
А судьбу этих денег могу предсказать не хуже за Вангу.Дело закроют через месяц другой из за недостаточностю улик ни на того кто давал ни на того кому они предназначались а деньги исчезнут,как соль в воде,в бездонных закормах хранилища вещьдоков как уже исчезали и наркота и оружие и не один миллион.
показати весь коментар
14.06.2020 13:04 Відповісти
Лифчик должен быть слонячим,чтоб все туда запихать...
показати весь коментар
14.06.2020 14:16 Відповісти
так ти ідійот... і досі думаєш що зараз всі роблять як твій тато=шлємазл - все що бачив на овочевій базі КРАВ та тгнув до дому..
показати весь коментар
15.06.2020 06:58 Відповісти
Ещё 6 млн. пойдет в пользу судебной ветки власти.
показати весь коментар
14.06.2020 12:25 Відповісти
ахахаха)).. накануне сделки, он позвонил монаху (понятно что УПЦ МП) ..
получается, что монах был в курсе совершаемого преступления и дал свое благословение (за десятину, ессено).. ахаха..
о боже!.. УПЦ МП лохи позорные!!!.. сектанты галимые!.. нет в вас благодати!
показати весь коментар
14.06.2020 12:47 Відповісти
Хотите сказать, что Лавру уже сегодня поставят на счётчик а монаха на хлеб и воду, да на горох в пещерный угол как прохиндея
показати весь коментар
14.06.2020 13:01 Відповісти
поскольку Коля Ильяшенко рыгыаналовский выкормыш, то с вероятностью в 99% он духовно окормлялся в Киево-Печерской Лавре, а это значит, что конечным бенефициаром (получателем десятины с 1 млн баксов за посредничество) должен был стать Владыко - ******* Павел (он же Пашка Мерседес, вор, мошенник, агент ФСБ и просто мразь)..
так что, да.. неделю монахи УПЦ МП будут поститься и восстанавливать настройки ))
показати весь коментар
14.06.2020 13:12 Відповісти
Интересное наблюдение,у нас всегда почему-то ловят взяточников когда нету ни кто дает ни кто берет.Когда деньги для ,,взятки,, находятся в нейтральной зоне.Почему сраную спецоперацию не проводят когда уже взяточник держит ее в руках?
показати весь коментар
14.06.2020 12:58 Відповісти
Ну, от що маємо:
Керівництво НАБУ передбачало, що може мати місце подвійна гра з метою дискредитації антикоррупційних органів і заміни керівництва. Адже буквально напередодні, 26 травня, генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила про "бездіяльність" голови САП Холодницького і відкриття проти нього дисциплінарного провадження.

"Ці питання обрадували керівництво НАБУ і САП. Адже до останнього моменту підозрювали провокацію, і як спецназ ДБР або СБУ вривається і всіх затримує за спробу закрити справу.

От так у країні відчувають себе антикорупійні органи. ДБР і СБУ, напевно, у змові з Коломойським. І всім про це відомо
показати весь коментар
14.06.2020 13:02 Відповісти
Прикро все це! Але, на жаль, мабуть так воно і є: борються структури поміж собою і в цьому бачать своє призначення.
показати весь коментар
14.06.2020 13:14 Відповісти
На жаль, правоохоронні органи не тільки у нас конкурують між собою. Але у нас - це щось, що далеко за межами здорового глузду: тотальне прослуховування одне одного, тотальна недовіра, підстави, провокації, безпідставні порушення кримінальних справ одне проти одного... Це не йде ні в яке порівняння конкуренції між, наприклад, ЦРУ і ФБР, МІ-5 та МІ-6. Єдине порівняння - це конкуренція спецслужб фашистської Німеччини. Це біда. Такий розклад вигідний лише нашим ворогам: розділяй і володарюй.
показати весь коментар
14.06.2020 16:19 Відповісти
Ну, тепер НАБУ відкриє справу проти очільників СБУ та ДБР?
показати весь коментар
14.06.2020 13:03 Відповісти
МОССАД лоханувся. Коломойша поставить їх на с-чік. Відтепер ФСБ-пархат і МОССАД на с-чікє в Коломойші, а ЦРУ руки потирає.
показати весь коментар
14.06.2020 13:16 Відповісти
Да, підвели монахи РПЦ (як завжди) чемного вірянина!
показати весь коментар
14.06.2020 13:11 Відповісти
В податковій є "спеціальна кімната для перахування бабла"? Охреніти можна
показати весь коментар
14.06.2020 13:13 Відповісти
а чоб і ні? реально треба десь ставити машинки, що рахують. ба якими мішками ворочають. руками задовго.
показати весь коментар
14.06.2020 13:48 Відповісти
це тільки в мене враження епічного дебілізму цьго коміксу? По телефону торгуються, звонять монахам-кашпіровським... про цей симптом корони в світі ще не знають...
показати весь коментар
14.06.2020 13:43 Відповісти
Україна отримала черговий транш $6 млн на баратьбу з корупцією. Круговорот долара в природі.
показати весь коментар
14.06.2020 14:58 Відповісти
Голівуд відпочиває...
показати весь коментар
14.06.2020 15:02 Відповісти
Зачем кредиты от мвф...
показати весь коментар
14.06.2020 17:28 Відповісти
різницю між мільярдом і міліоном ще не вчив?
показати весь коментар
15.06.2020 07:02 Відповісти
ну не знаю, у бриллиантовых прокуроров брилики никто не оценивал
показати весь коментар
14.06.2020 19:42 Відповісти
Банальный вопрос: А почему Холодницкий Сытник все еще сидят на своих должностях? Что в Украине борьба с коррупцией прошла успешно? Кого они посадили из высокопоставленных коррупционеров?Пока не загонят олигархов в угол и не заставят их соблюдать закон -ничего в Украине не изменится.
показати весь коментар
14.06.2020 20:10 Відповісти
"Садит" судья, а не прокурор или детектив. Это знают все кроме Вас.
показати весь коментар
15.06.2020 06:45 Відповісти
дурилка картонная не придирайся к словам.
показати весь коментар
15.06.2020 17:51 Відповісти
Дык,а чьих руками "крышевать" бандюков 90-х?Вот только незадача вышла у кукловодов -их подвинули от корыта и у самих крыша потекла-приходится бить своих,чтоб чужие боялись.Демократия в сруцком стиле,епта.
показати весь коментар
15.06.2020 10:00 Відповісти
Цікаво як тепер будуть співати всі ті кому НАБУ поперек горла і насамперед ОГП та ОП.
показати весь коментар
14.06.2020 21:17 Відповісти
Агент Шевченко, говорите. Да вас вже зовсім понесло. Стадо схаває, так? Навіть не потрудилися придумати реальніший сценарій,борцуни з корупцією...й
показати весь коментар
14.06.2020 21:39 Відповісти
ФСЬО даремно! продажні суди відмажуть - ІНФА 146%!!!
показати весь коментар
15.06.2020 03:22 Відповісти
Во время встречи Ильяшенко позвонил… знакомому монаху! И спросил совета у священника, будет ли успешной "сделка", которую он собирается заключить?

Моральцієї історії такова: ібо нех.й мати справу із Московським патріархатом!
показати весь коментар
15.06.2020 10:00 Відповісти