10703 відвідувача онлайн
2 664 54

Іноземці зможуть служити на офіцерських посадах у ЗСУ: Зеленський підписав закон

Зеленський підписав закон про дозвіл іноземцям служити на офіцерських посадах

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє іноземцям та особам без громадянства служити за контрактом на офіцерських посадах у Збройних силах України.

Про це йдеться у картці законопроєкту №12023 на сайті Верховної Ради України, інформує Цензор.НЕТ.

Закон пропонує дозволити іноземцям і людям без громадянства підписувати контракти не лише із ЗСУ, а й з Нацгвардією і Держспецслужбою транспорту.  Для цього їм треба буде пройти спеціальну перевірку, яку проводитиме Центр рекрутингу іноземців (наразі він ще не створений).

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що необхідність удосконалення законодавства виникла у зв’язку із складною оперативною обстановкою, що склалася на лінії бойового зіткнення та потребує значного збільшення чисельності бойового складу ЗСУ та інших військових формувань.

Зазначимо, що раніше іноземці могли служити в українському війську лише на рядових та сержантських посадах.

Нагадаємо, що 10 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, за яким іноземцям та особами без громадянства дозволено проходити службу в Збройних силах України, Держспецтрансі та Нацгвардії за контрактом на офіцерських посадах.

Топ коментарі
+8
Єдине в йьому нововведенні те, що іноземещь з офіцерським званням буде носити погон не тому, що він має офіцерське звання в US Marine Corps, SAS, чи колумбійському спецназі. А тому що номінально він тепер офіцер і в ЗСУ .
**********
Абсолютно нема різниці. Це приблизно, як іноземцям дають УБД чи український військовий квиток. Чисто на пам'ять. Не більше.
Усі побратими - усі робимо одну й ту ж роботу.
Наприклад, іспаномовні в своєму колективі самі просувають найбільш досвідченного бійця в сержанти (колись в мемуарах це розкажу - там були смішні і не дуже історії).
Ще, наприклад, якщо поживший боєць був майстер-сержантом на полігоні SAS, пів життя на війні - в нього є чому повчитися. Він і вчить. І пофіг абсолютно яке в нього звання.
****
Спогад - в 22-му опинився в п***рєзі серед американських морських котиків під командуванням сержанта британського SAS. Тоді мої побратими загинули. Той ще спогад. А після стали реально друзями.

На війні ми усі досить тонко відчуваємо, хто чого вартий. Пофіг звання та пофіг національність.
Поважають тебе побратими, береш відповідальність - ти командир.
показати весь коментар
26.10.2024 20:01 Відповісти
+6
відставні пілоти США (інших країн НАТО) стануть офіцерами ЗСУ?
показати весь коментар
26.10.2024 20:24 Відповісти
+5
пілотів ф-16 ласкаво просимо
показати весь коментар
26.10.2024 20:24 Відповісти

Завантаження...