Іноземці зможуть служити на офіцерських посадах у ЗСУ: Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє іноземцям та особам без громадянства служити за контрактом на офіцерських посадах у Збройних силах України.
Про це йдеться у картці законопроєкту №12023 на сайті Верховної Ради України, інформує Цензор.НЕТ.
Закон пропонує дозволити іноземцям і людям без громадянства підписувати контракти не лише із ЗСУ, а й з Нацгвардією і Держспецслужбою транспорту. Для цього їм треба буде пройти спеціальну перевірку, яку проводитиме Центр рекрутингу іноземців (наразі він ще не створений).
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що необхідність удосконалення законодавства виникла у зв’язку із складною оперативною обстановкою, що склалася на лінії бойового зіткнення та потребує значного збільшення чисельності бойового складу ЗСУ та інших військових формувань.
Зазначимо, що раніше іноземці могли служити в українському війську лише на рядових та сержантських посадах.
Нагадаємо, що 10 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, за яким іноземцям та особами без громадянства дозволено проходити службу в Збройних силах України, Держспецтрансі та Нацгвардії за контрактом на офіцерських посадах.
**********
Абсолютно нема різниці. Це приблизно, як іноземцям дають УБД чи український військовий квиток. Чисто на пам'ять. Не більше.
Усі побратими - усі робимо одну й ту ж роботу.
Наприклад, іспаномовні в своєму колективі самі просувають найбільш досвідченного бійця в сержанти (колись в мемуарах це розкажу - там були смішні і не дуже історії).
Ще, наприклад, якщо поживший боєць був майстер-сержантом на полігоні SAS, пів життя на війні - в нього є чому повчитися. Він і вчить. І пофіг абсолютно яке в нього звання.
****
Спогад - в 22-му опинився в п***рєзі серед американських морських котиків під командуванням сержанта британського SAS. Тоді мої побратими загинули. Той ще спогад. А після стали реально друзями.
На війні ми усі досить тонко відчуваємо, хто чого вартий. Пофіг звання та пофіг національність.
Поважають тебе побратими, береш відповідальність - ти командир.