9132 посетителя онлайн

Экс-председателю Верховного Суда Князеву на 2 месяца продлено содержание под стражей, залог уменьшен до 27 млн грн, - САП

всеволод,князєв

Высший антикоррупционный суд продлил на 2 месяца срок содержания под стражей разоблаченного в коррупции бывшего председателя Верховного Суда Всеволода Князева, при этом снизил размер залога до 27 млн грн.

Об этом сообщила Специализированная антикоррупционная прокуратура, передает Цензор.НЕТ.

"5 декабря 2023 года следственный судья Высшего антикоррупционного суда поддержал позицию прокурора САП и продолжил действие меры пресечения в виде содержания под стражей бывшему председателю Верховного Суда", - говорится в сообщении.

Как сообщается, срок действия меры пресечения продлен до 2 февраля 2024 года. "Также суд снизил размер залога указанному подозреваемому с 35 млн грн до 27 млн грн", - отметили в прокуратуре.

Напомним, 16 мая НАБУ и САП заявили о разоблачении схемы получения взятки руководством и судьями Верховного Суда. Правоохранители задержали действующего главу Суда Князева и изъяли $2,7 млн. Позже САП сообщила о подозрении Князеву и его сообщнику - адвокату.

В тот же день пленум Верховного суда проголосовал за недоверие председателю Верховного Суда Всеволоду Князеву.

ВСП предоставил разрешение на арест Князева. Суд арестовал его с возможностью внесения залога в 107 миллионов 360 тысяч гривен.

31 мая Апелляционная палата Высшего антикоррупционного суда отказала отпускать из-под стражи экс-председателя Верховного Суда Всеволода Князева, подозреваемого в получении взятки, но уменьшила альтернативный залог с 107,3 млн грн до 75 млн грн.

5 сентября Высший антикоррупционный суд вторично уменьшил размер залога Князеву - с 75 до 55 миллионов гривен. В следующий раз залог уменьшили 26 сентября – с 55 до 45 млн. гривен. 2 ноября размер залога уменьшили до 35 млн. грн.

Топ комментарии
+4
З такими темпами ще й нагородять...
показать весь комментарий
05.12.2023 19:31 Ответить
+3
знизять заставу до 1 грвн а потім під особисте зобов*язаня вийде та поїде в батальон монако служити і дулі нам крутити
показать весь комментарий
05.12.2023 19:13 Ответить
+3
Та ну вас на йух, я сьогодні тільки про судійський корпус цілий день читаю. Коли ви вже всі заспокоїтесь та хабарі брати не будете. Чи це я утопіст? Тіпа бджоли проти меду, а мухи проти гівна??? Мабуть доки руки за хабарірубати не стануть ….
показать весь комментарий
05.12.2023 19:16 Ответить
Комментировать
Сортировать:
знизять заставу до 1 грвн а потім під особисте зобов*язаня вийде та поїде в батальон монако служити і дулі нам крутити
показать весь комментарий
05.12.2023 19:13 Ответить
Ні, він дочекається, поки застава стане від`ємною, отримає надцять мільйонів та вийде.
показать весь комментарий
05.12.2023 19:50 Ответить
Ты это,Князь,не ссы.Посиди пару месяцев.Скоро у слуг будет очередной "зашквар"-шоб ты не сомневался.О тебе немного подзабудут.Отслюнявиш немого судье и пойдеш тихонечко в лес.Иначе ведь пока не было.
показать весь комментарий
05.12.2023 19:15 Ответить
Та ну вас на йух, я сьогодні тільки про судійський корпус цілий день читаю. Коли ви вже всі заспокоїтесь та хабарі брати не будете. Чи це я утопіст? Тіпа бджоли проти меду, а мухи проти гівна??? Мабуть доки руки за хабарірубати не стануть ….
показать весь комментарий
05.12.2023 19:16 Ответить
З такими темпами ще й нагородять...
показать весь комментарий
05.12.2023 19:31 Ответить
доплатять
показать весь комментарий
05.12.2023 22:45 Ответить
«заставу зменшено»
Ще трохи і йому почнуть доплачувати!
показать весь комментарий
05.12.2023 19:35 Ответить
27
потім 17
потім 7
а коли підійде термін - ми йому доплатимо купити віллу на КАНАРАХ
показать весь комментарий
05.12.2023 19:50 Ответить



Ексголові Верховного Суду Князєву на 2 місяці продовжено тримання під вартою, заставу зменшено до 27 млн грн.
Князєву продовжено тримання під вартою на 2 місяці, та заплати вже хоч щонебудь, жлоб!
показать весь комментарий
05.12.2023 20:01 Ответить
можете пояснити для чого зменшувати заставу?!
якщо ви постійно зменшуєте її розмір, то виходить, що судді проф.непридатні
бо виносять несправедливе рішення
показать весь комментарий
05.12.2023 20:06 Ответить
Можу відповісти. Чим довше триває слідство, тим більше часу у слідчого все зробити, тобто розслідувати справу, зібрати докази. Чим більше справа розслідувана, тим ближче вона до передачі до суду і тим менше у підозрюваного можливості завадити слідству (адже докази все більше і більше зібрані). А чим менше підозрюваний може завадити ходу слідства, тим менше сенсу у запобіжному заході у вигляді арешту. Це ж ще не покарання за злочин (його ж ще не засудили) - це запобіжний захід, аби слідству не перешкоджав. Ну а раз з плином часу сенсу в арешті все менше і він не є суспільно небезпечним для оточуючих (в плані : не терорист, вбивця, гвалтівник і т.п.), то сенсу у великій заставі стає так само все менше. Він все одно є (типу є ризик втечі), але вже не такий великий (мінімізовано ризик перешкод слідству).
Тому слідчі судді при продовженні тримання під вартою зменшують розміри застави. Ну і Європейський суд з прав людини так рекомендує робити теж.
показать весь комментарий
05.12.2023 20:40 Ответить
цікава думка, дякую!
За Вашою логікою справа просунулася і майже закінчено розслідування.
А якщо це тільки на папері і слідчі займаються фальсифікацією доказів та їх знищенням?
А судді паралельно зменшують заставу.

Завтра вони випустять обвинуваченого під малий залог і він зникне. Я думаю, що це тільки для цього робиться.
показать весь комментарий
05.12.2023 22:19 Ответить
Цілком можливий варіант описаний вами , щось подібне вже було із суддею що долари у банках консервував
показать весь комментарий
05.12.2023 23:14 Ответить
Це не моя думка - це так за законодавством и за прецедентною практикою ЄСПЛ. Судді ж не "з потолка" такі ухвали приймають. Вони народ дуже формальний і дуже консервативний, повірте.
показать весь комментарий
05.12.2023 23:58 Ответить
А щодо "майже закінчено" чи "слідство на папері" - тут логіка суду і закону проста. За досудове розслідування відповідають органи слідства, які його безпосередньо ведуть, і прокуратура, яка здійснює процесуальне керівництво розслідуванням. Якщо вони нічого не будуть місяцями / кварталами / роками робити - не суть : через лінощі, тупість, політичне замовлення, зайнятість іншими справами і т. д. - то це має бути проблемою слідства і прокуратури, а не підозрюваного, який без вироку сидить в СІЗО і чекає "у моря погоди". Маючи при цьому право на справедливий суд.
Тому у суддів (точніше слідчих суддів) концепт дуже простий : "Хлопці зі слідства і прокуратури, Вас ніхто 100 років чекати не буде. Ви або працюєте, або рано чи пізно арешт буде замінений на інший, більш м'який запобіжний захід. А потім і взагалі запобіжка може бути скасована. Тому не жуйте соплі, а працюйте".
І це правильно. Шкода, що правки Лозового скасовують - вони хоч якось дисциплінували слідчих швидко робити свою роботу. А тепер знову буде як при СРСР і Кучмі . . . Як у пісні з радянського фільму про Ніколо Паганіні : "Дорога без конца, дорога без начала і конца".
показать весь комментарий
06.12.2023 00:04 Ответить
Приклад, як судді МАЙДАНУ, чудять для йолопів…, прикриваючись іменем України!
показать весь комментарий
05.12.2023 20:17 Ответить
Не того взяли. Але все ще попереду