9674 посетителя онлайн

Силы обороны контролируют обстановку вокруг Часова Яра, враг понес потери и нуждается в перегруппировке, - ОСГВ "Хортица"

Бої за Часів Яр

Войска РФ сейчас пытаются вытеснить Силы обороны с занимаемых позиций в районах Часова Яра в Бахмутском районе Донецкой области и продвинуться, однако несут значительные потери.

Об этом заявил спикер оперативно-стратегической группировки войск (ОСГВ) "Хортица" Назар Волошин, информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на "Интерфакс-Украина".

По его словам, на Часовояровском направлении против Сил обороны Украины действуют подразделения 98-й воздушно-десантной дивизии противника, при поддержке подразделений 200-й отдельной мотострелковой бригады (14-й армейский корпус Ленинградского военного округа), а также 11-й отдельной десантно-штурмовой бригады и 102-го мотострелкового полка (150-й мотострелковой дивизии), подразделения 217-го и 331-го парашютно-десантных полков 98-й воздушно-десантной дивизии, которые поддерживали подразделения 102-го мотострелкового полка и 11-й отдельной десантно-штурмовой бригады.

Во время этих атакующих и штурмовых действий противник понес значительные потери и требует как минимум "перегруппировки на месте", - сказал спикер.

Он отметил, что противник сосредотачивает усилия для прорыва украинской обороны к западу от Бахмута, чтобы выйти на рубеж по каналу, захватить Часов Яр и создать условия для дальнейшего продвижения к Краматорской агломерации.

Ситуация вокруг Часова Яра такова, что Силы обороны контролируют обстановку, активные бои продолжаются ежедневно", - отметили в ВСУ.

По словам Волошина, за минувшие сутки на этом направлении только в районе Часова Яра было зафиксировано 438 обстрелов (наибольшее количество от 29.05.24). Вражеская авиация нанесла 18 авиаударов сбросив 27 КАБов, из них 22 - на Торецкое направление.

Непосредственно на Торецком направлении, как отметил спикер, враг проводит штурмы пехотой от отделения до роты без привлечения бронетехники. Оккупанты активно применяют авиацию на этом направлении, в частности бомбардировкам подверглись районы населенных пунктов Пивничное и Торецк.

"Зафиксировано, что подразделения 132 омстр бригады имеют низкое морально-психологическое состояние и есть факты уклонения от задач. Есть информация, что для проведения активных действий оккупанты намерены усилить свои подразделения еще двумя бригадами. Есть также информация из перехваченных радиообменов между оккупантами, что в ДРГ противника присутствуют женщины", - рассказал Волошин.

В ОСГВ "Хортица" сообщили, что за сутки на Часовояровском и Торецком направлениях уничтожено 93 оккупанта и 120 ранены, 1 взят в плен. Также было уничтожено 6 единиц вражеской техники, и кроме того две 152-мм гаубицы "Мста-Б".

Ранее в ОСГВ "Хортица" подтвердили, что Силы обороны отошли из Урожайного в Донецкой области.

Топ комментарии
+7
Сили оборони контролюють обстановку навколо Часового Яру, ворог зазнав втрат і потребує перегрупування.

Не нравится мне эта фраза. Обычно вслед за этим начинается сдача.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:22 Ответить
+6
На війні буває легка ситуація?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:11 Ответить
+4
Кацапи завалюють кабами, фпв,градами,термобарічною зброєю та безпілотниками різних типів,в цих умовах сирок вимагав від 24 бригади контратакувати незважаючи на перевагу кацапів у живій силі.вважаю що це прямі дії спрямовані на розвал фронту.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:40 Ответить
Комментировать
Сортировать:
На війні буває легка ситуація?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:11 Ответить
1) Чому якість ухвалення рішень в армії загалом погіршується, а не покращується з кожним місяцем? Джерело:

2) Командир 41-ї механізованої бригади Ромашко як приклад некомпетентних кадрових рішень деяких військових керівників. Джерело:
показать весь комментарий
21.07.2024 14:21 Ответить
Що пропонуєш? Не воювати? Чи піти на вибори? Чи "мирняк" підписати? Чи щось своє?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:30 Ответить
Наші воїни пропонують вигнати імбецильського та його совкових дегенералів.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:45 Ответить
У кого вимагають?
І чому не виженуть?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:50 Ответить
Імбецильський з ермаком створили теплу ванну для придурка вави.тому вигнали безуглу зі слуг а не дебільського з армії.Вимагають притомні люди які бачать сраку на фронті може тобі треба прокинутися з летаргічного сну на дивані.за останній місяць ситуація значно погіршилася.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:57 Ответить
Так що пропонуєш робити?
Виводити війська з фронту на мітинги у Київ?
показать весь комментарий
21.07.2024 15:05 Ответить
Ти читати вмієш?вигнати Сирського та його дружків з посад замінити іх притомними молодими генералами які вміють воювати.
показать весь комментарий
21.07.2024 15:07 Ответить
Добре - допустим - що робити треба ПРОСТОМУ люду?
бо "вигнати Сирського" - це стандартний абстрактний лозунг путінської пропаганди
показать весь комментарий
21.07.2024 15:14 Ответить
Донатити на фпв нашим військовим,не вірити в байки гш про 1200 вбитих кацапів на день.А після нашої перемоги судити цих горе-генералів.на ваву ми ніяк не вплинем.поки його не ***** граблями по лобі від подій на фронті
показать весь комментарий
21.07.2024 15:27 Ответить
А мені приємно - і 40 млн. українцям приємно бачити інформацію про 1200 вбитих кацапів.
ЛЮБОМУ Українцю який НЕ кацап - це приємно...
Після УКРАЇНСЬКОЇ, а не вашої перемоги - Українці будуть судити російських військових злочинців.
Благо Гаазький СУД УЖЕ виписав ордери на арешт педофіла владіміра ліліпутіна та його м'ясників - шойгу та герасимова...
росія - НЕ жілєц
Слава Україні!
показать весь комментарий
21.07.2024 15:31 Ответить
Героям Слава!а мені приємно читати правду а не конашенківщину.
показать весь комментарий
21.07.2024 15:55 Ответить
Нехай так.
То де правдива статистика по знищених кацапів?
Скинь сюди.
Ну твою логіку я розумію - "статистики немає, але 1200 не може бути"
Тому - наступне питання - а чому 1200 мертвих кацапів ти вважаєш неможливим?
Бо тобі канашеко так сказав?
показать весь комментарий
21.07.2024 16:02 Ответить
Вважаю що якщо б це було правдою кацапський наступ давно закінчився але він успішно продовжується.що таке логіка чув?
показать весь комментарий
21.07.2024 16:04 Ответить
Давай по логіці.
Кацапський наступ припиниться коли? Коли ВСЮ армію кацапів знищать? ТАК?
Про знищення ВСІЄЇ кацапської армії пресцент генштабу України НЕ повідомляв.
Так? Так.
А тепер слідуюче питання.
Якщо кацапський наступ продовжується то і втрати 1200 кацапів за добу - це реально.
Реально.
Так ДЕ ТВОЯ правдива статистика?
Чекаю.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:09 Ответить
Моя логіка в тому що цю інформацію не підтверджують ні наші ні кацапські джерела.навпаки наші пишуть що кацапи давно не атакують в лоб і діють доволі різноманітно використовуючи свої переваги в авіації,артилерії та фпв.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:12 Ответить
кацапські джерела і НЕ МОЖУТЬ це підтвержувати
А наші джерела це хто?
Один солдат в окопі бачить ВСЮ лінію фронту?
Українське джерело - це пресцентр Генштабу в який повідомляють про знищеного ворога НА ВСІЙ лінії фронту.
ТАК? ТАК.
Ну допустим в тебе є інше джерело - скинь посилання хто це?
Хто це такий потужний що слідкує за ВСІЄЮ 1000-кілометровою лінією фронту зі стратосфери очима орла?
Хто? Чекаю.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:16 Ответить
Кацапські джерела завжди фіксували жопні моменти.пресцентр генштабу обслуговує мирка.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:19 Ответить
Сирка ****** телефонна розкладка
показать весь комментарий
21.07.2024 16:24 Ответить
Проблема таких як ти у викривленій логіці
1200 вбитих кацапів не може бути, бо це не може бути.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:24 Ответить
Звісно,перебувати у теплій ванні разом з вавою приємніше
показать весь комментарий
21.07.2024 16:28 Ответить
Значить 1200 вбитих кацапів за добу - можливо.
Бо зворотнє недоведено.
Це радує.
Більш питань немає.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:31 Ответить
Почитай наших військових Бахмутського Балу,Позивний Каппа,Розвідника,Скадовського захисника.
,Говорить Снайпера,Офіцера,Мучного Югенда,Ворон доповідає,Думки штурмовика,та інших і їдіп зстейт.вони описують реальну картину на фронті.ось мої джерела.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:17 Ответить
Вони бачать ВЕСЬ фронт? Чи лише свою ділянку?
показать весь комментарий
21.07.2024 16:28 Ответить
1200 втрат вбитими на день не завжди ніс 4 мільйонний Вермахт в 41-43 роках на фронті від Кавказу до Мурманську. Якби кацапська групіровка в Україні несла такі втрати, то вони б посипалися за місяць
показать весь комментарий
21.07.2024 16:19 Ответить
Війна йде вже 3-й рік. Так? Так.
В другій світовій - це 1944 рік? Так? Так.
Битва під Сталінградом коли закінчилася? Курська Дуга коли закінчилася?
Скільки мільйонів солдат загинуло?
Нагадай мені історію, історик...
показать весь комментарий
21.07.2024 16:22 Ответить
Мала радянська армія не може перемогти велику.змінимось або загинемо (Стерненко).
показать весь комментарий
21.07.2024 16:25 Ответить
Скільки мільйон солдат вермахту загинуло за три роки війни 1941-1944?
Чекаю.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:29 Ответить
Втрати Вермахту загиблими на Східному фронті
1941- 300 000
1942 - 500 000
1943 - 700 000
показать весь комментарий
21.07.2024 16:34 Ответить
Ну і?
Це доводить що 566 710 кацапів втрачених для путіна назавжди - це реальність.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:38 Ответить
Війна йде 2 роки і 5 місяців - по аналогії це листопад 43. А до чого тут перелічені битви Другої світової. Ти знаєш що Сталін мобілізував за війну 35 млн, щоб покривати втрати. А скільки мобілізувало пуйло? Десь біля мільйона
показать весь комментарий
21.07.2024 16:31 Ответить
Ну і?
То в чому проблема що за два з половиною роки війни ЗСУ ліквідували 570 000 кацапів?
Реально - реально.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:40 Ответить
Що таке ліквідований? Поранений середньої важкості ліквідований чи ні?
показать весь комментарий
21.07.2024 16:48 Ответить
Це вже деталі.
На кацапах - 300 = 200.
ранений кацап - це тимчасово.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:55 Ответить
Так сам генштаб підтвердив, і новина була про це на Цензорів, що це - Загальні бойові втрати, як безповоротні так і санітарні. Ну плюс мінус 1 вбитий і 3 ранених. Тобто не 1200 вбитих, а 300 і 900 ранених. Хоча і ці цифри мабуть завищені на 30-50%
показать весь комментарий
21.07.2024 16:14 Ответить
Ну нехай - це загальні втрати. Це ще можна допустити з натяжкою.
А от, друже твоє "цифри мабуть завищені на 30-50%"
Це звідки?
Скинь посилання, хто РЕАЛЬНО рахує втрати і ЗНАЄ що вони завищені. Чекаю.
Відповідь проста - про завищені цифри "мозгі промиває" кацапська пропаганда, а ви ведетеся на це...
Кому ВИ БІЛЬШЕ довіряєте кацапській пропаганді чи Генштабу?
Пора зробити вибір.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:19 Ответить
Не віримо ні тим не іншим лише наші військові пишуть правду.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:20 Ответить
Любий військовий бачить ЛИШЕ свій маленький шматочок 1000-км. фронту.
Всеж, Друже - ДЕ ТВОЯ правдива СТАТИСТИКА?
Я втомився чекати.
НЕМА? Отож бо й воно.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:27 Ответить
Я тобі не любий,військові спілкуються між собою і перебувають на різних ділянках фронту.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:30 Ответить
Друже - ДЕ ТВОЯ правдива СТАТИСТИКА?
Її немає - лише твої пусті балачки "неможливо бо неможливо".
Бувай здоровий.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:34 Ответить
А скажи як нарахували 566 710, а чому не може бути 478 320 або 610 850. Звідки такі точні підрахунки на полі бою, як генштаб звітує про 1230 чи 1090 - це ж нереально
показать весь комментарий
21.07.2024 16:44 Ответить
Рахували з 2022 року і нарахували.
В чому проблема?
Ще раз Друже, реально це чи нереально можно превірити ЯКЩО у ТЕБЕ є АЛЬТЕРНАТИВНА статистика.
Де твоя АЛЬТЕРНАТИВНА статистика що порівняти і сказати - "реально чи нереально".
Аргумент типу "це неможливо бо я так хочу і вважаю неможливим" - НЕ АРГУМЕНТ, а втоя хотєлка.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:53 Ответить
Назви мені тих військових в бригадах, що бігають після бою на кацапські позиції і рахують їхніх вбитих і ранених? Твоя статистика така ж хотєлка як і ті які я навів вище
показать весь комментарий
21.07.2024 17:00 Ответить
Хочеш сказати що військові в бригадах не бачать кого підстрелили?
Може вони в небо стріляють чи взагалі не тріляють?
Якщо стріляють, значить БАЧАТЬ в кого і куди.
Якщо бачать що ціль уже не біжить, не їде, а лежить чи горить - то значить виведено з ладу.
Так? Так.
показать весь комментарий
21.07.2024 17:09 Ответить
Щось бачать, щось не бачать і на око докидають, порахувати втрати під час війни до точності неможливо апріорі. Після закінчення якщо провести дослідження то за кілька років можна буде отримати +- достовірні дані
показать весь комментарий
21.07.2024 17:26 Ответить
Знову твої домисли находу.
Звідки ти знаєш хто що "на око докидає"? Де докази?
Друже - я не той хто буде вірити тобі на слово.
Домисли - лише плід твоєї уяви - те як ТИ ОСОБИСТО БАЖАЄШ бачити ситуацію.
Я вважю що ніхто нічого на око не докидає.
Якщо не можлвио ТОЧНО підрахувати - є СТАТИСТИКА - а статистика це НАУКА.
І тіої домисли - точно НЕ АРГУМЕНТ, а так - твоя "матриця".
показать весь комментарий
21.07.2024 17:57 Ответить
Щось бачать, щось не бачать і на око докидають, порахувати втрати під час війни до точності неможливо апріорі. Після закінчення якщо провести дослідження то за кілька років можна буде отримати +- достовірні дані
показать весь комментарий
21.07.2024 17:35 Ответить
Не спадало на думку, що "скиглять" вжито разом з евфемізмом "та сторона"?
Чи треба було писати "открито констатіруют нєкоториє нєзначітєльниє трудності, коториє нєпрємєнно будут в самом скором врємєні полностью устранєни"?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:51 Ответить
Дивно чути від людини яка постійно скиглить.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:58 Ответить
Ви вжили його з словом " ТЕЖ"
показать весь комментарий
21.07.2024 15:54 Ответить
Видалив.
показать весь комментарий
21.07.2024 15:55 Ответить
Це пише Мучной Югенд наш військовий,на багатьох спокійних ділянках фронту ситуація значно погіршилася і пов'язує це з кадровими рішеннями нашого лідора.привів би пост але пишу з телефону.сирський виявився тупим совковим солдафоном.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:29 Ответить
Вже навколо ..?((
показать весь комментарий
21.07.2024 14:20 Ответить
Український військовий кореспондент Богдан Мирошников про ситуацію на фронті.

🔹 Ну що ж, за вісім днів тенденція до погіршення не змінилася. Спочатку ворог охопив Піщане з трьох боків та прорвався на 1 км західніше села у бік Колісниківки.
Потім окупант зміг доволі швидко захопити саме село. Тепер ворог має контроль над панівними висотами.
У бік Колісниківки (яка прилягає до Осколу) залишається близько 6 км зеленки. Але там балки та низини. В умовах, коли висоти в Піщаному та районі села втрачені - оборонятися у тих балках буде практично нереально.
Відповідно, можна констатувати, що очільник ОТУ Богомолов та комбриг 14 ОМБр Сидоров, у зоні відповідальності яких виникли ці проблеми - винні у тому, що вже найближчим часом окупант зможе дістатися східного берегу р. Оскіл.
Содоль, який призначав цих персонажів, вже кілька тижнів, як не має відношення до ОСУВ "Хортиця", але його протеже досі на посадах.
А поки йде час, наші воїни несуть втрати через некомпетентне управління на рівні бригади та ОТУ та накази відправлятися у безглузді штурми, коли оборона висить на волосині. А також - максимально погане відношення до приданих підрозділів. Ось такі от справи...

🔹 Північний фланг Часового Яру просів аж до каналу Сіверський Донець - Донбас. Причому, на ділянці, де він у трубах проходить - південніше Калинівки.
На другу таку ділянку (південніше захопленого мікрорайну Канал) окупант вийшов раніше.
Звичайно ж, ворог намагатиметься перебратися через канал у бік мікрорайонів Новий та Жовтневий.
На обороні цих ділянок зосереджуються й Сили Оборони. Бо якщо ворог не зможе перетнути канал та швидко прорватися до вогнетривкого заводу - у нього не залишиться варіантів, окрім як лобові штурми.
А якщо зможе швидко перетнути - це буде вже інша розмова.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:23 Ответить
Тобто,так і є(спочатку оточують,далі завалють всім,і змушують або вмерти ,або відійти через останню можливу ділянку(А для чого лиш по рашці бити?Чому не б'ють наші у всіх напрямках навколо Яру?Нема чим?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:33 Ответить
Кацапи завалюють кабами, фпв,градами,термобарічною зброєю та безпілотниками різних типів,в цих умовах сирок вимагав від 24 бригади контратакувати незважаючи на перевагу кацапів у живій силі.вважаю що це прямі дії спрямовані на розвал фронту.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:40 Ответить
Так,сирок з риб'ячий очима схожий на тєрпілу(
показать весь комментарий
21.07.2024 16:02 Ответить
Ворог має значне просування у передмістях Торецька,захопив Андріївку на Куп'янському напрямку.вава чекає поки фронт розвалиться? Він і так тріщіть по швам.яка катастрофа має статися щоб імбецильського та його кодло нарешті вигнали і призначили притомне командування.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:36 Ответить
Сили оборони контролюють обстановку навколо Часового Яру, ворог зазнав втрат і потребує перегрупування.

Не нравится мне эта фраза. Обычно вслед за этим начинается сдача.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:22 Ответить
Так і є... мідрий наріт понавибирав зелених нетям, які повитягували з нафталіну совкових генералів. А молодих талановитих комбригів не слухають.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:24 Ответить
За Житомир чули? Сказали - всьо. Житомира не iснуе...
показать весь комментарий
21.07.2024 14:45 Ответить
Який Житомир? Що ви верзете...
показать весь комментарий
21.07.2024 14:46 Ответить
Що чув то i кажу
показать весь комментарий
21.07.2024 14:50 Ответить
А за державу під назвою "Україна" чули? Сказали - вже не існує.
показать весь комментарий
21.07.2024 14:59 Ответить
Перегрупувати потрібно опу..