12558 посетителей онлайн
3 252 24

Минобороны о передаче 23 млрд грн ГПСУ: Был риск неиспользования средств

Міноборони про передачу 23 млрд грн ДПСУ

В Министерстве обороны объяснили, почему перенаправили Госпогранслужбе 23 млрд грн на закупку оружия.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом говорится в ответе Минобороны на запрос LIGA.net.

Отмечается, что основной причиной такого решения стало накопление на счетах Агентства оборонных закупок (АОЗ) значительных средств, которые могли остаться неиспользованными до конца бюджетного года.

"В конце ноября на счетах АОЗ оставалось 102 млрд грн. Сумма невзятых бюджетных обязательств составляла 45 млрд грн, а неуплаченных по заключенным контрактам - 57 млрд грн. Это создало риск, что часть средств не будет использована для обеспечения потребностей Вооруженных сил Украины до завершения бюджетного года", - отметили в Минобороны.

Таким образом, по решению Ставки Верховного Главнокомандующего, 23 млрд грн были перенаправлены на закупки через ГПСУ.

"Целью этого перераспределения стало избежание задержек в поставках боеприпасов и вооружения для ВСУ. По состоянию на 13 декабря 2024 года на счетах АОЗ осталось 59 млрд грн, которые сейчас находятся в процессе активной контрактации. Приоритеты - боеприпасы по коммерческим предложениям АОЗ, БПЛА типа Mavic, FPV для обеспечения потребностей ВСУ в первом квартале 2025 года"", - добавили в Минобороны.

Также отмечается, что по инициативе Минобороны 6 декабря Кабмин выделил дополнительные 10 млрд грн из резервного фонда на закупку дальнобойных беспилотников deepstrike через АОЗ. Дополнительно Минобороны планирует распределить 5,2 млрд грн из внутреннего ресурса, который высвобождается в декабре, на закупку боеприпасов АОЗ.

"В первом полугодии 2024 года через ГПСУ уже было направлено 36 млрд грн на закупку боеприпасов и техники, и эти средства полностью использованы на нужды армии", - говорится в комментарии.

Міноборони про 23 млрд для ДПСУ

Міноборони про 23 млрд для ДПСУ

Минобороны передает ГПСУ 23 млрд грн на контрактирование боеприпасов

Напомним, ранее сообщалось, что 29 ноября, Кабинет Министров Украины принял распоряжение №1191-р, которым передал 23 миллиарда гривен на закупку снарядов Государственной пограничной службе. Инициатором выступило Министерство обороны.

В Государственной пограничной службе Украины прокомментировали делегирование ей полномочий на осуществление закупки товаров оборонного назначения для нужд Сил обороны Украины и призвали не спекулировать на этой теме и избегать манипуляций.

Топ комментарии
+18
Чергова афера від ішака і Ко.
показать весь комментарий
14.12.2024 20:48
+18
Викручуються наче вужі на пательні!
показать весь комментарий
14.12.2024 20:51
+17
Зеленим піздунам повірити - себе наїбати!!!Доведено мульон разів.
показать весь комментарий
14.12.2024 20:59
Комментировать
Сортировать:
Чергова афера від ішака і Ко.
показать весь комментарий
14.12.2024 20:48 Ответить
Викручуються наче вужі на пательні!
показать весь комментарий
14.12.2024 20:51 Ответить
а хто винен у несвоєчасному використанні "накопичених" коштів? і хто покладе собі ствола до рота, якщо ці гроші розвіяться у темряві безповоротно?...
показать весь комментарий
14.12.2024 20:53 Ответить
Не якщо,а коли.І не ствола до рота,а прутня до рота мудрому наріду.
показать весь комментарий
14.12.2024 21:19 Ответить
Зеленим піздунам повірити - себе наїбати!!!Доведено мульон разів.
показать весь комментарий
14.12.2024 20:59 Ответить
Які чуйні люди працюють в міноборони. Читав, то ледь не заплакав що такі люди в нашій країні ще не вивелись. Вони так піклуються за бюджетні кошти що вирішили їх перевести на офшорні рахунки.
показать весь комментарий
14.12.2024 21:01 Ответить
Все правильно зробили! Молодці! Освоєніє срєдств має дуже багато форм і видів. А якщо піпл не схаває, згодуйте примусово. **** робити коли конституція на паузі, ішак-маріонетка на троні і три ряда зрадників по колу навкруги.
показать весь комментарий
14.12.2024 21:10 Ответить
Локшина
показать весь комментарий
14.12.2024 21:12 Ответить
Типу ті "неосвоєні" гроші просто зникли би з цього виміру?
А на дрони яких ніколи не вистачає, а зараз взагалі - гайки, ті гроші ніяк не можна було витратити?
Потрібно просто купити повітря, чи обіцянки з повною передплатою?
показать весь комментарий
14.12.2024 21:18 Ответить
Дрони через "Держспецзв'язок" уже закупили...ага...небагато і по завищеній ціні...це буде та сама історія...і де той "Спецфонд" для Армії про який волав Гетьманцев коли закликав підвищити Військовий збір..?!
Його нема і не буде...бо там би було видно кошти...а так все розчиниться в Держбюджеті...а Фронт недоотримає...☹️
показать весь комментарий
14.12.2024 21:21 Ответить
был риск что не успеют с п ыздить
показать весь комментарий
14.12.2024 21:23 Ответить
Я не зрозуміла, є ризик невикористання коштів, а виділили 10 млрд, то нащо 23 віддали?!
показать весь комментарий
14.12.2024 21:26 Ответить
Шо тут думать? Открыли бы счет в привате, перевели бы туда 23 лярда и ничо бы не пропало.
показать весь комментарий
14.12.2024 21:27 Ответить
....вони мінімізували ризики тупо ********* оті 23 ярда...
показать весь комментарий
14.12.2024 21:29 Ответить
23 мільярда не витрачені на зброю, при її гострому дефіциті в армії? При цьому влада підвищує постійно податки, добиває бізнес. Якийсь пздц.
показать весь комментарий
14.12.2024 21:45 Ответить
підари
показать весь комментарий
14.12.2024 22:17 Ответить
Цирк, кривавий цирк 😡
показать весь комментарий
14.12.2024 22:23 Ответить
був великий ризик, що не вийде їх " зеленим грабіжникам стирити" З КИЩЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
показать весь комментарий
14.12.2024 22:33 Ответить
Чекайте! Як це "не використання коштів"? До проекту бюджету надавались якісь цифри, які ґрунтувалися на висновках/замовленнях/необхідності чи т.п. Цю сумму ухвалили. Потім, за запитом МО, бюджет збільшується, бо виникли/утворилися додаткові витрати і необхідне додаткове фінансування. Приходить кінець року і... Лишаються невикористані кошти??? А це значить, що чогось необхідного з замовленого/спрогнозованого протягом року в ЗСУ не надійшло, бо на це ті кошти не витрачались? Чи як?
Ну от не розумію я цього! Ну хіба що "планування" закупівель в МО орієнтоване на економію коштів для виплати гарних премій і "13 зарплат" на кінець року, як то було в совку.
показать весь комментарий
14.12.2024 22:36 Ответить
Був ризик нерозкрадання коштів.
показать весь комментарий
14.12.2024 23:05 Ответить
є ризик не використання коштів у сімейному бюджеті- підем у ресторан прогуляємо 🤑🤑🤑🤑
показать весь комментарий
15.12.2024 05:41 Ответить
Ну ми тут спеціалісти як купувати зброю, хто з коментаторів зі мною подавати резюме? Але реальне питання хто зливає інф до медіа для того щоб підтримати агресора? Коли ми вже познаходимо всіх кротів які заважають нам перемогти ? Писати про шляхи постачання зброї, то те саме що здавати місця зберігання !
показать весь комментарий
15.12.2024 16:07 Ответить
Під час війни не могли освоїти кошти?
А народ по дві гривні на дрони скидається.
Ох і багато ми ж дізнаємося цікавого, коли преЗЕдент чухне.
показать весь комментарий
16.12.2024 18:51 Ответить