10126 посетителей онлайн

США не будут рассматривать соглашение о полезных ископаемых как гарантию безопасности для Украины, - Рубио

Рубо о споре между Зеленским и Вэнсом

Государственный секретарь США Марко Рубио заявил, что соглашение о полезных ископаемых не будет гарантией безопасности для Украины.

Об этом сообщает The Guardian, информирует Цензор.НЕТ.

В то же время он подчеркнул, что такое соглашение даст США заинтересованность в защите Украины из-за экономического интереса.

Рубио отметил, что Украине нужны достаточные средства для сдерживания будущих атак, и что европейские страны должны быть вовлечены в это дело. Он добавил, что соглашение по полезным ископаемым выгодно для обеих сторон, поскольку способствует долгосрочному процветанию и экономическому росту Украины, что позволит ей финансировать свою оборону.

"Я бы не засчитывал это (соглашение по ископаемым, - ред.) как гарантию безопасности, но, конечно, если США будут иметь экономический интерес, генерирование доходов для нашего народа, США будут иметь и интерес в том, чтобы его защищать от угроз", - отметил Рубио.

Соглашение об ископаемых с США

Напомним, Трамп заявил, что хочет заключить с президентом Украины Владимиром Зеленским соглашение на 500 млрд долларов о доступе к редкоземельным ресурсам и природному газу в Украине в обмен на гарантии безопасности в любом потенциальном мирном урегулировании.

Президент Зеленский заявил, что соглашение с США о полезных ископаемых будет подписано на уровне министров при готовности и при условиях гарантий. Сейчас этот документ не готов, чтобы защитить интерес Украины.

Впоследствии Трамп сказал, что Украина сорвала соглашение по редкоземельным металлам. Соглашение было нужно, чтобы США могли вернуть потраченные на поддержку Украины средства.

Администрация президента США Дональда Трампа передала Украине "улучшенный" проект соглашения о полезных ископаемых, который "соответствует украинскому законодательству".

Президент Владимир Зеленский заявил, что если США хотят видеть в соглашении о полезных ископаемых конкретные цифры, то согласно украинскому законодательству необходима будет ратификация Верховной Радой.

25 февраля издание Financisl Times сообщило, что Украина и США согласовали условия соглашения по полезным ископаемым, в Киеве готовы подписать документ.

26 февраля Кабмин одобрил подписание соглашения о недрах с США.

Подписание соглашения должно было состояться 28 февраля в Белом доме, впрочем из-за спора Трампа с Зеленским, этого не произошло.

Топ комментарии
+8
десь там тихенько припадає пилом будапештський меморандум, згідно якого сша є одним з гарантів суверенітету та недоторканості України
показать весь комментарий
12.03.2025 14:40 Ответить
+6
тобто?
давай гроші, почекай тут, я зараз?
віддавайте копалини і до побачення, а краще прощавайте?
показать весь комментарий
12.03.2025 14:39 Ответить
+4
Та що будапештський?
Там вже встигли підтертися усіма "гарантіями безпеки" що неЛОХ понадписував за останній рік, у тому числі і з Байденом.
показать весь комментарий
12.03.2025 15:31 Ответить
Комментировать
Сортировать:
тобто?
давай гроші, почекай тут, я зараз?
віддавайте копалини і до побачення, а краще прощавайте?
показать весь комментарий
12.03.2025 14:39 Ответить
Бариги і кидали, що з них взяти?
показать весь комментарий
12.03.2025 14:40 Ответить
Копають два хлопа яму дес ь за 150 км від міста. Тобто шукають золото. Тут на них нападає третій. Один хлоп каже другому - тит тут почекай, а я за допомогою до міста збігаю.
показать весь комментарий
12.03.2025 14:42 Ответить
Вже ні?
показать весь комментарий
12.03.2025 14:40 Ответить
десь там тихенько припадає пилом будапештський меморандум, згідно якого сша є одним з гарантів суверенітету та недоторканості України
показать весь комментарий
12.03.2025 14:40 Ответить
Та що будапештський?
Там вже встигли підтертися усіма "гарантіями безпеки" що неЛОХ понадписував за останній рік, у тому числі і з Байденом.
показать весь комментарий
12.03.2025 15:31 Ответить
Угода - це шоб гроші відбити а гарантіи безпеки ніяких - по трампівськи!
показать весь комментарий
12.03.2025 14:40 Ответить
ну то й Україна не розглядає угоду як обов,язок не лупити по кацапії, якось так
показать весь комментарий
12.03.2025 14:41 Ответить
Та немає ще угоди не лупити. То були тільки розмови про наміри.
Поки русня не припинить вогонь, наші теж його не припинять.
показать весь комментарий
12.03.2025 14:42 Ответить
Це мабуть найкорисніший коментар по цій темі!!!
показать весь комментарий
12.03.2025 14:47 Ответить
Немає такої новини, немає такої працівниці у Банку, н....я цей фейк розганяти?!
показать весь комментарий
12.03.2025 14:56 Ответить
Та ви вже заїпали з ранку, то один бот всюди цю методичку постив- забанили, знову теж саме під другим ніком! Які ж ви кацапі кончені! Йди в спам! 😁
показать весь комментарий
12.03.2025 15:22 Ответить
Кинути - святе діло!
Ге ж, амери?
показать весь комментарий
12.03.2025 14:47 Ответить
Головне що потужненький отримав свої гарантії безпеки і від нього не вимагають виборів.
показать весь комментарий
12.03.2025 14:52 Ответить
Отже, під час вже оплаченої мед.операції (оплачена в Будапешті) хірург каже пацієнту: "Я вирізаю почку у Вас як оплату мені, ось угода, підпишить, у Вас немає карт сперечатись. І, до речі, жодних гарантій, що я надалі буду Вас оперувати".
показать весь комментарий
12.03.2025 14:54 Ответить
Сировинна колонія!
Дядя Сем: я вам ничего не должен
показать весь комментарий
12.03.2025 14:56 Ответить
Сьогодні впали рожеві окуляри. США далі намагаються нас намахати. Нічого доброго. Якщо залізуть на нашу територію з контрактом на копалини- кінець України. Величезні проблеми і конфлікти через»ми тут гроші вклали, а ви ведете бойові дії. Загроза нашим працівникам. Ми маємо право…» і тд. Трамп далі працює на пу і затяг нас у нові перемовини. Все пуйово.Все їдно намахали.
показать весь комментарий
12.03.2025 14:57 Ответить
Ніяких угод не потрібно підписувати і ніяких режимів тиші, нехай йдуть ***** підараси американські!
показать весь комментарий
12.03.2025 14:58 Ответить
Наша влада на перше місце поставила не повернення територій півдня, а гарантії безпеки, знову селюковатий народ з синдромом неповноцінності не вірить в свою самодостатність, що ми самі все можемо, знове хоче халяви, знову ті самі граблі, не годувати свою армію, а чекати халяви, що хтось нам має помогти із Заходу, з таким мисленням 25 років деградували армію і країну.

Ми виробляємо зброї на 35 млрд в рік.
показать весь комментарий
12.03.2025 14:59 Ответить
400 років назад Богдан Хмельницкий замість будівництва незалежної країни вирішив присягати зовнішнім державам, писав листи на Захід і Схід, чим це закінчилось...

Тепер два майдани, знову наш народ не повірив в нашу самодостатність, що ми самі можемо побудувати країну.

Тепер втрачаємо території, ресурси, людей.
показать весь комментарий
12.03.2025 15:08 Ответить
як тільки дійсно починають будувати незалежну країну..
страшний крик ворогів починається - бандерівці, націоналісти..
показать весь комментарий
12.03.2025 15:35 Ответить
"Я би не зараховував це (угоду щодо копалин, - ред.) як гарантію безпеки, але, звісно, якщо США матимуть економічний інтерес, генерування доходів для нашого народу, США матимуть і інтерес в тому, щоб його захищати від загроз", - зазначив Рубіо.,що воно таке 3,14здить ,що одне,заперечує інше...???Курва,,,,крутить,світом.як рашистське куйло,мабуть його "слуга" при "трамбоні" ??/
показать весь комментарий
12.03.2025 15:20 Ответить
Щось здається,що нашим салом та й по нашій шкірі.Зиск від копалин США,а європейські країни повинні безпекову угоду дбати.Чом не заявити,агресор несе матеріальну відповідальність за всі руйнування за смерті невинних українців.
показать весь комментарий
12.03.2025 15:31 Ответить
чомусь гарант США не хоче відшкодування, репарацій від агресора рф..,
які б мала заплатити рф Україні..
сша не має бажання повністю перемогти рф..
та побудувати трамп тауер на москві..