6029 посетителей онлайн

Противодействие дронам включили в программу БОВП, - Сухопутные войска ВСУ

Базовая общевоенная подготовка в вузах

В программу базовой общей военной подготовки (БОВП) добавили двое суток на обучение противодействию ударным беспилотникам.

Об этом сообщили в Сухопутных войсках ВСУ, информирует Цензор.НЕТ.

Теперь общий срок подготовки увеличится до 51 дня.

Решение добавить в программу противодействие дронам назвали в Сухопутных войсках одной из новаций шестого издания программы БОВП, работа над которым завершается.

"Качество БОВП в очередной раз повысится. А в придачу усилится безопасность в учебных центрах", - говорится в сообщении.

Кроме того, в рамках БОВП усиливается психологическая подготовка военнослужащих. Также вновь созданные армейские корпуса закрепят за учебными батальонами, действующими в составе центров подготовки подразделений.

В Сухопутных войсках добавили, что программа БОВП меняется постоянно, учитывает динамические изменения на поле боя, а также опасности, угрожающие военнослужащим.

Топ комментарии
+4
Не пройшло і трьох років...
показать весь комментарий
01.07.2025 15:12 Ответить
+3
Один день покажуть як виглядає дробовик. На другий навчать із нього стріляти.
показать весь комментарий
01.07.2025 15:20 Ответить
+3
У програму базової загальної військової підготовки (БЗВП) додали дві доби на навчання протидії ударним безпілотникам

(у захваті):
Круті специ вийдуть!
показать весь комментарий
01.07.2025 15:31 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Не пройшло і трьох років...
показать весь комментарий
01.07.2025 15:12 Ответить
ІМХО - протидія дронам це завдання для "спеціально навчених людей"(с) ... а простий піхотинець , від дрона , може лише сховатися ... ну і ще , можливо , антидронові рушниці , але вони чим далі тим менш дієві ..
показать весь комментарий
01.07.2025 15:12 Ответить
Піхота не ефективна проти дронів і використовується лише як дешева альтернатива дронам. Але неефективність піхоти компенсується її кількістю. Проблема нестачі дронів вирішується шляхом вилову на вулиці майбутніх героїв, але, через неефективність піхоти проти дронів, героїв треба дуже багато.

Кулемети практично не здатні збивати дрони.
РЕБ не здатен протистояти ФПВ-дронам повноцінно: дрон не руйнується, а лише повертається назад для повторної спроби. І навіть якщо він не долетить назад, то його можна евакуювати вантажним дроном в тил.
РЕБ абсолютно не допоможе проти дронів бомберів, дронів з донаведенням, запрограмовані, з ШІ та на оптоволокні.
Дробовик? Це ще треба вміти попасти, а якщо дронів багато - то нереально в практичному бою. І якщо корпус покритий металом, то дробовик просто ********** дрон замість руйнації.
І це ще я нічого не сказав про арту та КАБи проти піхоти.
Коли б українське керівництво це розуміло б ці елементарні речі, то втрати були б на порядок менші.
показать весь комментарий
01.07.2025 15:18 Ответить
Один день покажуть як виглядає дробовик. На другий навчать із нього стріляти.
показать весь комментарий
01.07.2025 15:20 Ответить
Ну так це в них і називається -"Якість бзвп вчергове підвищиться".
показать весь комментарий
01.07.2025 15:26 Ответить
Авжеж підвищиться, раніше ж дробовиків не показували.
показать весь комментарий
01.07.2025 15:28 Ответить
У програму базової загальної військової підготовки (БЗВП) додали дві доби на навчання протидії ударним безпілотникам

(у захваті):
Круті специ вийдуть!
показать весь комментарий
01.07.2025 15:31 Ответить
Та по тій програмі нас всіх з дитинства навчали!
Називається "А хто не заховався, я не винуватий!".
показать весь комментарий
01.07.2025 15:32 Ответить
А навіщо тоді піхота, якщо під час бою їй доводиться лише ховатися?
показать весь комментарий
01.07.2025 15:39 Ответить
На словах це дуже довго пояснювати. У моєї 67 бригади є у Львові рекрутинговий центр. Він розташований за адресою: м. Львів, вул. Степана Бандери, 4. Центр працює з 9:00 до 18:00 без вихідних.
Або тут записуйтесь https://lobbyx.army/?search=%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D0%BB%D0%B5%D1%86%D1%8C Тиць
Як кажуть: "краще один раз побачити, ніж 100 разів почути"
показать весь комментарий
01.07.2025 16:43 Ответить
На словах це дуже довго пояснювати. Краще один раз відправтеся на нуль і ворожі дрони вам усе пояснять перед вашим вимушеним звільненням з ЗСУ.
показать весь комментарий
01.07.2025 16:51 Ответить
Ну, з Вами все ясно. Я Вас кличу туди, де я сам, а Ви мені пропонуєте піти туди, де Вами і не пахне.
показать весь комментарий
01.07.2025 18:04 Ответить
Ви відправляєте тільки в могилу. Дурні закінчилися.
показать весь комментарий
01.07.2025 18:16 Ответить
Я зараз в діючому підрозділі, у нас 25% особового складу, є такі, що по року у відпустках не були. Це через те, що в тилу мамині квіточки під мамкині спідниці поховались. Сподіваєтесь, що від мамкиних гормонів у вас жіночі ознаки зявляться і, як прийдуть кацапи вони вас просто трахнуть, а не пристрелять в потилицю, як в Бучі?
показать весь комментарий
02.07.2025 09:12 Ответить
Піхота не ефективна проти дронів і використовується лише як дешева альтернатива дронам.
А те, що ви вирішили владі зекономити гроші на дрони - це ваш вибір.

Кулемети практично не здатні збивати дрони.
І це ще я нічого не сказав про арту та КАБи проти піхоти.
показать весь комментарий
02.07.2025 11:21 Ответить
Хто тобі сказав, що я економлю гроші на дрони? Сам вигадав, щоб копіпастити всяку муть? Ви хоч раз бачили як виглядають дроти, що активують підривач фпівішки? влучання в них дробі її активує. З відстані 20-30 метрів це цілком реально, є навіть відео таких випадків. Дрон, у якого корпус покритий металом? Це хто ж такі виробляє? У них вага буде така, що радіус дії і корисне навантаження стануть неприйнятно малими. У Шахеда корпус з гетінаксу, у Молнії - з якогось картону, у Ланцета - пластик.
показать весь комментарий
02.07.2025 11:50 Ответить
Самознищення дрона не активується, якщо не ввімкнений відповідний режим.
Піхоті не дають зенітні кулемети - це вже ППО, та й знищувати дрони кулеметами дуже важко. Дрони або летять дуже низько між деревами та пагорбами, або дуже високо, куди кулемети не дістають. Машина з кулеметом не здатна догнати дрона навіть на трасі, не кажучи вже про поле. Дрони пускають між зенітками і кулемети не здатні їх збивати.
Що підтверджує неефективність піхоти. Піхота - це лише маркер території і єдине, проти кого вона здатна ефективно воювати - це лише інша піхота. Тому її використання у війні дронів - це абсурд та економія грошей на дронах.
показать весь комментарий
02.07.2025 12:15 Ответить
Яке нахрін самознищення? У більшості кустарних фпв дві дротини спереду, часто одна пропущена через кільце з іншої і на кінці пласка спіраль. Більш просунуті мають підпружинений "грибочок" підривая нажимної дії. Обидва вибухають при влучанні заряду з дробовика. Ті, на яких граната від РПГ від пострілу дробовика вибухають значно рідше, там пьєзоелектричний підривач малих розмірів.
показать весь комментарий
02.07.2025 13:43 Ответить
Якщо у противника багато дробовиків, то пускають дрон посилений залізом з носія-матки. А якщо він не зможе повернутися, то його евакуюють вантажним дроном.
показать весь комментарий
02.07.2025 12:17 Ответить
Влучити у дрон з 20-30 метрів - це постановочні відео. Насправді є дерева, дрон може непомітно залетіти прямо в бліндаж. Він може летіти або дуже високо, що ускладнює прицілювання. Або летіти дуже низько над травою. Пілоти - не ідіоти, вони обирають найбільш складний напрямок, а не як на постановочних відео.
показать весь комментарий
02.07.2025 12:25 Ответить
Ну, зпід мамкиної спідниці воно видніше, які відео постановочні...
показать весь комментарий
02.07.2025 12:35 Ответить
Тоді де відео, де систематично знищуються дрони? Усі відео, що я бачив збиття дрона з кулемета можна описати одним словом: пощастило.
показать весь комментарий
02.07.2025 12:43 Ответить
Ви при своєму розумі? Систематичне знищення фпв означає великий пройоб у маскуванні. Ми намагаємось маскуватись гарно і робити хибні цілі для ворожих фпв. Збиття фпв то захист останнього шансу, таких ситуацій намагаємось уникати маскуванням та сітками. Переводити збиття фпв дробовиками і кулеметами в систему - самовбивство. Наразі розгортаємо збиття ворожих дронів власними фпв, але їх не вистачає.
показать весь комментарий
02.07.2025 13:04 Ответить
Але оскільки розвідувальні дрони літають завжди і їх майже нічим збити, то сховатися дуже важко. Особливо взимку та вночі від дронів з тепловізорами.
Задача піхоти - це лише ховатися і майже жодної користі від них нема, хіба якщо прорветься інша піхота.
А пілотів дронів та механіків можна було б тримати в тилу та керувати через ретранслятори для їх безпеки. Але цього не робиться, оскільки пілоти - це резервна піхота. А потім всі ниють, що пілотів та механіків не вистачає.
показать весь комментарий
02.07.2025 15:53 Ответить
Маскуватись і ховатись ми більш-менш навчились. Основні втрати під час ротацій та підвозу їжі, ГСМ та БК. Більшість дронів-розвідників гарно викупають саме рухомі цілі.
показать весь комментарий
02.07.2025 16:42 Ответить
Коли б пілоти та механіки сиділи б у тилу, то проблем з ротацією та підвозом їжі були б на порядок менше.
Також їжу підвозити можна на вантажних дронах-літаках зі скидом.
А ротація можлива на дельтапланах з мотором. Додатковий місяць навчань компенсується меншими втратами при ротації.
показать весь комментарий
02.07.2025 22:03 Ответить
Для фільмів про Джеймса Бонда підійде.
показать весь комментарий
02.07.2025 22:26 Ответить
Не зарікайтеся. 4 роки тому дрони не вважалися серйозною зброєю.
Україна незабаром почне розкидувати протипіхотні міни і життя на нулі перетвориться на пекло. Тому незабаром ретранслятори та дельтаплани стануть стандартом для воїнів, що хочуть жити.
показать весь комментарий
03.07.2025 00:51 Ответить
Палестинці змогли освоїти парамотори й аерошюти під час атаки 7 жовтня 2023 року на Ізраїль. А ви не зможете навіть під загрозою смерті?
показать весь комментарий
03.07.2025 01:01 Ответить
Чи пішки йти 10 км 2 години з літаючими дронами та артою - це безпечніше?
показать весь комментарий
03.07.2025 01:04 Ответить
Якщо ви зберете групу людей в одному місці з кулеметами та дробовиками проти дронів, то зможете від дронів захиститися. Але тоді до вас прилетить артилерійський снаряд.
показать весь комментарий
02.07.2025 12:45 Ответить
Восени 2024 ми Молнію збили з двох ксюх і одного весла. До спарених м-240 добігти не встигли. А інший прозрахунок з такої спарки Ланцета завалив...