6815 посетителей онлайн
4 809 68

Верховная Рада готовит законопроект о переименовании копейки в "шаг"

Рада хочет изменить название "монета" на "шаи"

В Верховной Раде внесли законопроект, который предлагает изменить название мелкой монеты с "копейка" на "шаг".

Как сообщает Цензор.НЕТ, инициатива имеет целью завершить процесс дерусификации денежной терминологии, говорится на сайте Верховной Рады.

Законопроект №14093 уже зарегистрирован спикером Русланом Стефанчуком. Авторы объясняют, что название "копейка" имеет советские или имперские корни, тогда как "шаг" - исторически аутентичное для Украины.

Переход планируется постепенным, без одновременного изъятия прежней монеты из обращения. Расходы на изготовление новых монет не будут расти, потому что планируется использовать существующее оборудование. Принятие изменений приурочат к 30-й годовщине введения гривни в 2026 году.

Как сообщалось ранее, большинство украинцев - 61% - считают главной ошибкой власти масштабное разворовывание бюджета. Уровень коррупции граждане преимущественно оценивают как высокий или очень высокий.

В то же время 49,2% респондентов возлагают ответственность за эту ситуацию на президента Владимира Зеленского.

Топ комментарии
+29
потужно! переможно!
але, як своєчасно!
хто з вас, останнім часом використовував копійки? ой, шаги?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:39 Ответить
+18
Кончені дебіли.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:44 Ответить
+17
Нема питань!
Стоп!
Одне з'явилося🤔
Скільки коштів планується витратити з бюджету на цю *****? це надзвичайно важливе і своєчасне рішення під час війни?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:45 Ответить
Комментировать
Сортировать:
потужно! переможно!
але, як своєчасно!
хто з вас, останнім часом використовував копійки? ой, шаги?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:39 Ответить
Це привід спиндити гроші,не більше.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:48 Ответить
Гадаю, що ці антидержавні марнотрати під час війни надалі зроблять наступне - проведуть деномінацію гривні. Щоб в новій гривні стало сто шагів. З цих кадрів вистачить.
показать весь комментарий
02.10.2025 00:36 Ответить
Почитайте, як кацапи на болотах завили. Та хоч заради цього треба вводити шаги.
"Геть від Москви!"
показать весь комментарий
01.10.2025 18:51 Ответить
Не знаю,що в твоїй макітрі виє,а в нас над містом шахеди!!
показать весь комментарий
01.10.2025 18:56 Ответить
мені насрати на кацапів з говерли!!!
як що такий патріотичний, то роби це за свої гроші. за мої не треба!
показать весь комментарий
01.10.2025 18:56 Ответить
Насерти на вий кацапів,гроші на цей непотріб ******** у Українців,а не у кацапів.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:56 Ответить
Інфо для розумних.
Конфуцій: «Знаки та символи правлять світом, а не слово і закон».
Символи є давньою мовою, яка несе інформацію на підсвідомому(!) рівні, оминаючи логіку свідомості. Кожен символ пов'язаний з архетипічним змістом, який ми впізнаємо та розуміємо на глибинному рівні, незалежно від того, усвідомлюємо ми це чи ні. Символи розкривають приховані сенси.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:00 Ответить
Насрати на Конфуція, знаки та символи. Важливі тільки гроші, здоровʼя та особиста свобода.
А всяку свідомість-куйомість залиште собі.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:23 Ответить
Зараз ти дав просте, народне пояснення, чому українці століттями сидять в глибокій дупі. Я тобі щиро вдячна за твою просту філософію.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:29 Ответить
Конфуціїв щоразу обирають .
показать весь комментарий
01.10.2025 19:50 Ответить
Якби вчили точні науки,тоді б знали що гроші не беруться нізвідки і 4000$ це маячня
показать весь комментарий
01.10.2025 19:56 Ответить
це пояснює чому українці шукають кращої долі
показать весь комментарий
01.10.2025 22:47 Ответить
Це лише його думка.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:53 Ответить
Не "насерти", в "насрати"...
показать весь комментарий
01.10.2025 19:02 Ответить
Не "насрати" а здійснити акт дефекації )
показать весь комментарий
01.10.2025 19:50 Ответить
Мені до вподоби піастри.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:43 Ответить
Саме вчасно і актуально для України!!
А про Мобілізаційний людський резерв - охоплює усіх інших військовозобов'язаних, які не входять до оперативного резерву. Тобто це громадяни, котрі перебувають на військовому обліку в ТЦК, СБУ чи інших структурах, але не мають достатнього військового досвіду або конкретного призначення в штаті бойових частин.
Це у ВРУ КМУ РНБОУ, не на часі??
показать весь комментарий
01.10.2025 18:55 Ответить
Шаг- російське слово. Не все рівно, чи каменем в голову, чи головою в камінь?
показать весь комментарий
01.10.2025 19:07 Ответить
Насправді походження назви монети шаг - дискусійне. Етимологічний словник подає дві версії: від дієслова сягати та від церковнослов'янського слова шѧга 'жарт', хоча обидві вони, на мій смак, не дуже переконливі, бо не видно вірогідного ланцюжка значеннєвих переходів. Я б іще припустив третю - скороченням слова шеляг (від давньонім. schillinc через пол. szeląg).
показать весь комментарий
01.10.2025 19:48 Ответить
Щоб побачити їх в готівковому обігу, доведеться прибрати два нулі на купюрах.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:43 Ответить
Трутні.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:43 Ответить
Кончені дебіли.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:44 Ответить
Яке потрібне і своєчасне рішення!
показать весь комментарий
01.10.2025 18:44 Ответить
шаг і мат кацапня !
показать весь комментарий
01.10.2025 18:44 Ответить
Нема питань!
Стоп!
Одне з'явилося🤔
Скільки коштів планується витратити з бюджету на цю *****? це надзвичайно важливе і своєчасне рішення під час війни?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:45 Ответить
Больше нечем заняться? Сейчас уже реальный минимальный шаг в расчетах это 0,5 грн. Округлите до 1 грн и не нужно будет ничего переименовывать. Тем более что я надеюсь что вам хватит ума не заказывать производство новых монет?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:46 Ответить
У мене питання: хто і скільки на цьому вкраде чесно заробить?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:46 Ответить
Саме на часі думати про "шаги", що незабаром зникнуть з обігу, як й монети вартістю в 1, 2 гринвні.
"10" - ти копійкові монети вже валяються на вулицях, їх ніде в цінниках навіть не використовують, в розрахунках за товари та послуги не враховують і не беруть.
Інфляційні процеси, що блискавично летять в Україні, незабаром поглинуть й 5-ти, 10-ти та 20-ти гривенні монети!
Саме зараз до "шагів"!
показать весь комментарий
01.10.2025 18:48 Ответить
І звідки в українців ім'я Маша? ...
Марічко, після війни буде деномінація. 100% !
Я не винна, що ти такого слова не чула.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:51 Ответить
показать весь комментарий
01.10.2025 18:49 Ответить
І вперед семимильними шагами
показать весь комментарий
01.10.2025 18:50 Ответить
Під@ри кінчені...краще хай думають куди тікатимуть....
показать весь комментарий
01.10.2025 18:50 Ответить
Яке тікатимуть,якщо цих ********* ригозелених не почати вішати то наступні теж такі самі будуть,шибиниця з конфіскацією усього їх майна та майна їх рідних.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:00 Ответить
.. шо шо , а за це вони давно подбали .. у них давно паспорти , гроші , маєтки і їхні личинки давно в тих краях де багато сонця .. а вони ще тут бабло косять , благо момент такий , ..кому война а кому...
показать весь комментарий
01.10.2025 19:37 Ответить
з вас 30 гривень і 75 шагів.
добре, ну, я пішов)
показать весь комментарий
01.10.2025 18:51 Ответить
Кручу верчу, схему намучу.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:55 Ответить
Як нема собаці що робити,то вона придатки лиже.
показать весь комментарий
01.10.2025 18:58 Ответить
Які придатки, писати потрібно прямо- яйці
показать весь комментарий
01.10.2025 19:38 Ответить
Це головна проблема сьогодення-копійки змінити на шаги.Голові Нацбанку Пишному більше нічим займатись?
показать весь комментарий
01.10.2025 18:59 Ответить
не куй делать
показать весь комментарий
01.10.2025 19:01 Ответить
Якраз на часі. Ніколи не асоціював копійки з ордою.
Але якщо в раді немає чим зайнятись, мобілізація не на часі - то чому б ні.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:01 Ответить
"...в XVII веке в России чеканились монеты, на которых изображался всадник с копьём. Отсюда и название монеты - "копейка"…
показать весь комментарий
01.10.2025 19:25 Ответить
название копьё образовано от древнееврейского "кипА" (כפה - верх, купол, голова, наконечник, насадка, шляпка, верхушка
показать весь комментарий
01.10.2025 19:31 Ответить
Ага, всі слова у світі походять від дрєвнєєврєйского. І списи були тільки у дрєвніх єврєєв.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:38 Ответить
а від чого тоді походить слово "спис" або "spear" ?
показать весь комментарий
01.10.2025 21:01 Ответить
А ви хочете щоб від чого воно походило? Ось від того і походить.
показать весь комментарий
01.10.2025 21:03 Ответить
Була "копійка", має стати "списка".
показать весь комментарий
01.10.2025 20:19 Ответить
Як ви вже "дістали" у народа від цього грошей більше буде оце дебіл и
показать весь комментарий
01.10.2025 19:08 Ответить
Яких вам ще рехформ не вистарчає,невдячні?
показать весь комментарий
01.10.2025 19:11 Ответить
Оптимально-"зегнидики"
показать весь комментарий
01.10.2025 19:11 Ответить
Дивлюсь я на свого кота і думаю, що з нього війшов би непоганий законотворець.
показать весь комментарий
01.10.2025 19:19 Ответить
А що, лиже яйці
показать весь комментарий
01.10.2025 19:40 Ответить
Та отож.
показать весь комментарий
01.10.2025 20:04 Ответить
Я курю тютюн ХальфЗваре Шаг. Неприємно якось стало. )
показать весь комментарий
01.10.2025 19:51 Ответить
Надпотужна реформа,всі зразу відчують великі шаги у своїх кішенях!!!
показать весь комментарий
01.10.2025 19:54 Ответить
Шагаємо в сраку потужно!
показать весь комментарий
01.10.2025 19:57 Ответить
А чого "шаг", а не "крок"?
показать весь комментарий
01.10.2025 20:14 Ответить
Копійок вже нема в обігу. Не буде й шагу. Але гроші на перейменування в декілька мільярдів з бюджету кудись підуть.
показать весь комментарий
01.10.2025 20:20 Ответить
Лідор придумав схему щоб ще смародерити с кварталом своїм риговським
показать весь комментарий
01.10.2025 20:33 Ответить
Працюють обранці НЕ ПРИКЛАДАЮЧИ не тільки рук,а й голови.
показать весь комментарий
01.10.2025 20:36 Ответить
А Слуг Народу - у Попандопули !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показать весь комментарий
01.10.2025 21:00 Ответить
Ну,це начасі...АФІГЕТЬ!
показать весь комментарий
01.10.2025 21:06 Ответить
показать весь комментарий
01.10.2025 21:26 Ответить
Вам що робити нехрен чмошники.
показать весь комментарий
01.10.2025 22:30 Ответить