9536 посетителей онлайн

ГУР обнародовал 68 иностранных компонентов, обнаруженных в ракетах и БПЛА, которыми РФ атакует энергетику Украины

Иностранные компоненты в российских ракетах и дронах: обновление ГУР

Главное управление разведки Министерства обороны Украины опубликовало обновление раздела "Компоненты в оружии" на портале War&Sanctions. В списке 68 новых иностранных компонентов, обнаруженных в образцах ракет и ударных беспилотников, примененных против Украины.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на телеграм-канал ГУР МО.

Среди обновленных образцов - компоненты, найденные в:

  • крылатой ракете 9М727 "Искандер-К",

  • аэробаллистической ракете Х-47М2 "Кинжал",

  • северокорейских баллистических ракетах KN-23/KN-24,

  • ударном БпЛА "Герань-2" (Shahed-136).

"Эти средства поражения были использованы врагом в ночь на 22 октября во время массированной комбинированной воздушной атаки на украинскую энергетику и мирные города", - отмечают в разведке.

Происхождение компонентов

На фоне новостей "об успехах локализации" российские ракеты и беспилотники продолжают летать на чипах американских, китайских, швейцарских, японских, тайваньских и других иностранных производителей. Часть обнаруженных средств поступает в РФ при поддержке ее стратегических партнеров (в частности Ирана и КНДР), что подчеркивает риски распространения технологий и для других регионов.

Это подчеркивает риски для регионов далеко за пределами Европы, в частности для Индо-Тихоокеанского региона и Ближнего Востока.

"Сегодняшнее обновление подтверждает, что действующие мировые практики экспортного контроля и механизмы взаимодействия между странами требуют пересмотра и совершенствования в ответ на новые вызовы военного времени", - добавляют в разведке.

Топ комментарии
+1
Так працюйте з тими компаніями, країнами, щоб не було поставок. Чотири роки соплі тягнете
показать весь комментарий
27.10.2025 11:18 Ответить
+1
Сумніваюся, що реально заборонити або контролювати поставки мікросхем массового виробництва, яких крім всього є вдосталь і на складах постачальників в різних країнах. Розробники мікросхем як правило забороняють експорт і реекспорт в треті країни певний ряд приладів останніх років розробки з конкретними параметрами, натомість абсолютну більшість продукції широкого вжитку, яка теж нині високотехнологічна, при всьому бажанні заборонити нереально.
показать весь комментарий
27.10.2025 11:35 Ответить
+1
КНДР та росія під санкціями, але має робить балістику та крилаті ракети з використанням підсанкційних компонентів.
Україна ніби без санкцій, але має лише дрони з китайських комплектуючих.
То хто тут насправді під санкціями?
показать весь комментарий
27.10.2025 11:36 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Так працюйте з тими компаніями, країнами, щоб не було поставок. Чотири роки соплі тягнете
показать весь комментарий
27.10.2025 11:18 Ответить
Публічний розголос - це й є елемент роботи з тими компаніями
показать весь комментарий
27.10.2025 11:34 Ответить
то давайте ютюб,тикток,фб,х.....зробіть добру справу....а знаєте як справді буде??вас просто зачистять через жалоби за розповсюдження недостовірної інформації
показать весь комментарий
27.10.2025 11:43 Ответить
Ютуб і тікток тут до чого? Це офіційна заява ГУР - вона буде передрукована у зарубіжних ЗМІ. Це елемент тиску на уряди і виробників у західних країнах.
показать весь комментарий
27.10.2025 11:53 Ответить
добре,вже показували послам та пОСЛИЦЯМ ,делегаціям ,,партнерів,, залишки від бпла та ракет з переліком компонентів (в новинах в доступі)....і що???😁😁
показать весь комментарий
27.10.2025 11:59 Ответить
І те, що це потрібно робити регулярно і не тільки послам, але й у публічному полі. Бо ЗМІ у демократичних країнах є 4ю владою і влада демократичних країн не може не звертати уваги на публікації ЗМІ. А якщо регулярно постійно не тиснути на ці країни всіма доступними засобами - нічого не буде.
показать весь комментарий
27.10.2025 12:03 Ответить
,,,ЗМІ у демократичних країнах є 4ю владою,,, -можна конкретніше,назви країн та ресурси які є 4 владою????а також чек-лист на їх послуги в сфері демократії???
показать весь комментарий
27.10.2025 12:06 Ответить
Послуги по чеклісту тобі в іншому місці запропонують. В усьому іншому допоможе гугл. Читай, навчайся.
показать весь комментарий
27.10.2025 12:09 Ответить
як думаєш, що гірше наївність та не контрольоване відчутті справедливості чи людська дурість???просто треба частіше повертатися до реальності......
показать весь комментарий
27.10.2025 12:24 Ответить
Як думаєш, коли дурень, який нчого не знає і нічого не розуміє і навіть не намагається розібратися, намагається з себе щось строїти, задаючи, на його думку, "глибокі" питання, це робить цього дурня більш розумним в очах інших?
показать весь комментарий
27.10.2025 12:40 Ответить
пробач задів тонкі струни твої душі.....ти правий,треба вірити у все що нав'язуть,силу нато,демократію та справедливість,людинолюбність ес,....там нам всі готові допомогати незважаючі на власні інтереси,хоч більшість європейців не знають де та Україна і що совок давно роспався......бувай з миром,все буде добре,світло переможе темряву,як добро над злом,дякую тобі,ти веселий і цікавий....
показать весь комментарий
27.10.2025 12:47 Ответить
І знову від тебе бла-бла-бла ні про що. Почитай, як все влаштовано у демократичних країнах, який вплив маєть ЗМІ і так далі. Хоч будеш мати якесь уявлення. А потім пиши щось з цього приводу.
Бо твої фантазії нікому не цікаві.
показать весь комментарий
27.10.2025 13:06 Ответить
молодець,зі стрижнем,стоїш на своєму до кінця....головне щоб не простатит чи аденома,а я настільки старий що вже не вірю в казки....колись і ти виростеш,бувай....
показать весь комментарий
27.10.2025 13:15 Ответить
Мудрість далеко не завжди приходить зі старістю - найчастійше старість приходить сама по собі, якщо не з недоумством.
показать весь комментарий
27.10.2025 15:05 Ответить
згоден,навчитися писате це ще не освіченість та ознака розвинутості,бо коли щось пишеш треба робити це з підключеним мозком, а не з місцем розташування седалишнього нерва....
показать весь комментарий
27.10.2025 15:33 Ответить
ви справді такі наївні???поки не буде реальних внутрішніх санкцій за подібне,торгували і будуть торгувати....світ яким правлять гроші і власні інтереси по іншому не може
показать весь комментарий
27.10.2025 11:41 Ответить
На жаль світ цинічний та ненажерливий. Продається та купується все. Розробники компонентів це все враховують, що коли окремо то ці компоненти буцім то і не призначені для озброєння, а коли зліпити їх до кучі то вони виконують функції комплектуючих для зброї. І так, на жаль, буде і далі...
показать весь комментарий
27.10.2025 11:26 Ответить
Сумніваюся, що реально заборонити або контролювати поставки мікросхем массового виробництва, яких крім всього є вдосталь і на складах постачальників в різних країнах. Розробники мікросхем як правило забороняють експорт і реекспорт в треті країни певний ряд приладів останніх років розробки з конкретними параметрами, натомість абсолютну більшість продукції широкого вжитку, яка теж нині високотехнологічна, при всьому бажанні заборонити нереально.
показать весь комментарий
27.10.2025 11:35 Ответить
можливо....але ж хто буде душити курку яка несе золоті яйця,світом править бабло....
показать весь комментарий
27.10.2025 11:45 Ответить
При бажанні можна. Але це проблеми та витрати для виробників.
показать весь комментарий
27.10.2025 12:07 Ответить
Виявлення більшості постачальників та ланцюжків постачань принципово є можливим, але потребує дуже великих витрат на розвідку через масове виробництво та продаж цих поширених комплектуючих та матеріалів. Особливості ракетного озброєння та ударних БпЛА, які ворог застосовує у війні проти України зараз такі, що вказана зброя має відносно короткий життєвий цикл, застосовується "з коліс", майже не потребує збереження на складах, має відносно мале напрацювання на відмову при великому коефіцієнті готовності. Як відомо, на відміну від зброї минулого сторіччя, в якій використовувалися високонадійні і дорогі, спеціально створені та випробувані компоненти власного виробництва ("ВП") з контрольованим експортом, зараз країни, які не мають власного виробництва високотехнологічних комплектуючих виробів, застосовують для виробництва зброї імпортні комплектуючі широкого вжитку (для цивільної продукції), не призначені для високонадійної військової техніки. Такий спосіб власного складального виробництва зброї першими почали використовувати терористи. Ланцюги постачання комплектуючих "ширпотребу" (широкого вжитку) для виробництва зброї, які виготовляються та та продаються масово або великими серіями у багатьох країнах, мабуть будуть існувати і далі. Зменшувати доступність зброї для ворога мабуть доцільно шляхом нанесення ударів по військовим підприємствам та логістичним ланцюжкам на території ворога, блокуючи можливості імпорту лише деяких, найбільш важливих комплектуючих з країн - виробників.
показать весь комментарий
27.10.2025 13:27 Ответить
КНДР та росія під санкціями, але має робить балістику та крилаті ракети з використанням підсанкційних компонентів.
Україна ніби без санкцій, але має лише дрони з китайських комплектуючих.
То хто тут насправді під санкціями?
показать весь комментарий
27.10.2025 11:36 Ответить
Ці так звані санкції, які походять із середньовіччя (= заборона торгівлі та/або перекриття караванних шляхів), сьогодні містять також регулярні візити посадових осіб держав - "накладачів санкцій", починаючи з вищих рангів, до "підсанкційних держав". Мабуть, для перевірки дієвості санкцій.
показать весь комментарий
27.10.2025 15:31 Ответить
Буданов не може розповісти точніше, що саме? Це не займе багато місця. Інакше який сенс скиглити.
показать весь комментарий
27.10.2025 11:54 Ответить
Баригі породили ******* цивілізацію, баригі її і згу *****.
показать весь комментарий
27.10.2025 15:33 Ответить