7880 посетителей онлайн

Задержан экс-депутат горсовета Одессы Чернов, который в 2014 году призывал РФ защитить "русскоязычное население"

Задержан бывший депутат Одесского городского совета. Его подозревают в посягательстве на территориальную целостность и неприкосновенность Украины, а также в государственной измене.

Об этом сообщила пресс-служба Офиса Генпрокурора, передает Цензор.НЕТ.

Что известно?

По данным следствия, в конце февраля 2014 года депутат сговорился с представителями политических структур РФ и организовал в Одессе массовое пророссийское мероприятие. На нем участники призвали руководство РФ ввести войска на территорию Украины, чтобы "защитить права русскоязычного населения".

Отмечается, что он поддерживал связь с представителями РФ, передавал им информацию об общественно-политической ситуации в регионе и координировал деятельность подконтрольных организаций, действовавших под видом "защиты интересов русскоязычных граждан".

Также он публично поддерживал проведение псевдореферендума в оккупированном Крыму и призывал к аналогичным действиям в Одессе.

Экс-депутат, находясь на территории РФ, участвовал в публичных мероприятиях, во время которых одобрял действия РФ против Украины.

Его задержали 29 октября. Он под стражей. Экс-депутату сообщили о подозрении в посягательстве на территориальную целостность и неприкосновенность Украины (ч. 2 ст. 110 УК Украины), государственной измене (ч. 1 ст. 111 УК Украины) и совершении этих действий по предварительному сговору группой лиц (ч. 2 ст. 28 УК Украины).

О ком идет речь?

Вероятно, речь идет о Валентине Чернове, который был участником "Антимайдана" и лидером ОО "Единая Одесса".

Задержан экс-депутат Чернов по подозрению в госизмене

По данным ГБР, Чернов был руководителем Южного округа Координационного совета организаций российских соотечественников (КРОРС). Эта структура была непосредственно причастна к провокациям, которые привели к трагическим событиям в Одессе в мае 2014 года.

Топ комментарии
+16
А коли буде затримано депутата бужанського,який щось там кукурікає про "мовний апартеїд"?
показать весь комментарий
31.10.2025 11:58 Ответить
+14
11 років....що сталося? треба покази на Труханова?
показать весь комментарий
31.10.2025 11:55 Ответить
+9
Нема ніякого російськомовного населення, є підеромовні. В россіі підероязичні.
показать весь комментарий
31.10.2025 12:00 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Цікаво, де його затрмали?
показать весь комментарий
31.10.2025 11:53 Ответить
Цікаво чи зможуть його реально посадити обвинувачувальним вироком суду, чи знову не вистачить доказів у нікчемного слідства. В Одесі потрібно притягнути до відповідальності тисячі працівників правоохоронних органів, прокуратури, СБУ, ДСНС, місцевої влади які організували збройний заколот в травні 2014 року. Досі вони всі на свободі і не відповіли за вбивства одеситів та гостей міста 2 травня 2014 року!
показать весь комментарий
31.10.2025 12:26 Ответить
11 років....що сталося? треба покази на Труханова?
показать весь комментарий
31.10.2025 11:55 Ответить
Саме так. Почали трясти труханівську мафію.
показать весь комментарий
31.10.2025 11:57 Ответить
ніякого відношення безпосередньо до трухі він не мав, це напарник маркова, не вилазив зі сторінок ківалівської "Слово", до того, як став депутатом міськради, був помічником ківалова.
показать весь комментарий
31.10.2025 12:55 Ответить
Все одно є за що. Кацапський вилупок.
показать весь комментарий
31.10.2025 14:11 Ответить
фікція від зельоних гнид .. якби його за справу 2014р. хотіли затримати то не затримували би АЖ в 2025

це просто формальний привід..а скоріше за все поділ чогось, або ж зельоній гниді якійсь дорогу перейшов
показать весь комментарий
31.10.2025 11:55 Ответить
Не минуло і 11років --затримали А що робили раніше ?
показать весь комментарий
31.10.2025 11:57 Ответить
А коли буде затримано депутата бужанського,який щось там кукурікає про "мовний апартеїд"?
показать весь комментарий
31.10.2025 11:58 Ответить
Нема ніякого російськомовного населення, є підеромовні. В россіі підероязичні.
показать весь комментарий
31.10.2025 12:00 Ответить
Це в рамках захоплення Одеси Шапітолієм.

6 років ЗЄрмаків Труханов та його бандюки повністю влаштовували, а тут така бурхлива діяльність.
показать весь комментарий
31.10.2025 12:00 Ответить
ЗЄрмаки, звичайно - Шапітолій... Але не можу відігнати від себе питання, чому всі колаборанти, і їх засоби масової інформації (Труханов, Кернес, Чернов, Мураєв, Медведчук, проросійські медіаканали ("112", "NewsOne", "ZIK", "Наш") влаштовували владу з 2014 по 2019? Чому Труханов у 2019 році підтримав Петра Олексійовича? https://www.facebook.com/watch/?v=347291769220125 "Все, что мы сегодня говорим... что нас уважают, что нас поддерживают, что у нас высокие рейтинги… Если говорить честно, Петр Алексеевич - это благодаря вам". Г.Труханов, 2019.
показать весь комментарий
31.10.2025 15:30 Ответить
Та ви шо? А чому сьогодні майже всі журнашлюши із перерахованих телеканалів працевлаштовані на марафон?
показать весь комментарий
31.10.2025 20:19 Ответить
Не чув про таких, хоча, все може бути. І шо вони на марафоні кажуть? Що "на Українє гражданская вайна. Українскіє каратєлі убівают мірних житєлей" (як вони казали на каналах Медведчука та Мураєва)?
показать весь комментарий
31.10.2025 21:07 Ответить
Оперативно, ще пройде років 20 і може розслідують події 2 травня 2014 року. Міжіншим, міжнародний суд осудив Україну. як державу, за нерозслідування цих подій.
показать весь комментарий
31.10.2025 12:06 Ответить
Якщо треба вигадати якусь кримінальну справу як на Червінського чи Кудрицького то робится дуже швидко ,а ось з ворогами справа складніша ось цього виродка аж на 12 році ,а в ВР сидят вороги як бужанський ,бойко,та інша проросійська наволоч її ніхто не помічає ,ну а що до друзів президента за корупцію тут взагалі підключили СБУ щоб їх відмити.
показать весь комментарий
31.10.2025 12:23 Ответить
А ***** бужанский ?
показать весь комментарий
31.10.2025 13:06 Ответить
... а бойка, коли затримають?
показать весь комментарий
31.10.2025 13:35 Ответить
А як там сірожа підрахуй себе почуває?
показать весь комментарий
31.10.2025 15:01 Ответить