10486 посетителей онлайн

Польша может передать МиГ-29 в обмен на украинские БпЛА, - Боднар

Украина предлагает обмен МиГ-29 на собственные боевые дроны

Посол Украины в Польше Василий Боднар сообщил, что Польша может получить украинские беспилотники в обмен на передачу Украине своих истребителей МиГ-29.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой наRMF24.

В контексте дискуссий о передаче Польшей Украине истребителей МиГ-29 советского производства, посол пояснил, что речь идет о формате обмена. По его словам, Варшава может получить от Украины "ноу-хау в использовании беспилотников на поле боя".

"Это современное оборудование, которое хорошо себя зарекомендовало и усилит обороноспособность Польши", – пояснил посол.

Дипломат отказался назвать дату поставки польских самолетов МиГ-29 в Украину, так же как и детали передачи беспилотников Варшаве.

"Нас могут слышать не только друзья, но и враги. Нам не позволено обсуждать детали, которые могут нарушить наше сотрудничество", – подчеркнул Боднар.

Что предшествовало?

На днях в Генштабе вооруженных сил Польши заявили, что с Украиной продолжаются переговоры о передаче самолетов МИГ-29. Однако окончательное решение еще не принято.

Генштаб Польши отмечает, что пожертвование самолетов будет частью политики Альянса по поддержке Украины и обеспечению безопасности восточного фланга НАТО. Задачи выведенных самолетов МИГ-29 будут выполнять самолеты F-16 и FA-50.

Топ комментарии
+9
Тут головне гарно поторгуватись.
Ми знаємо що полякам ці літаки не потрібні й вони їх нікому крім нас не продадуть
Поляки знають, нам ці літаки потрібні й нікому крім нас вони їх не продадуть
показать весь комментарий
12.12.2025 11:43 Ответить
+4
1до 1 хіба що
показать весь комментарий
12.12.2025 11:38 Ответить
+4
МІГі вже втратили свою актуальність бо є Ф-16 , Міражі будуть Гріпен . на МІГ де брати запчастини ? хай поляки на них літають , вчаться шахеди збивати .
показать весь комментарий
12.12.2025 11:46 Ответить
Комментировать
Сортировать:
1до 1 хіба що
показать весь комментарий
12.12.2025 11:38 Ответить
на дрон P1SUN ?
показать весь комментарий
12.12.2025 11:41 Ответить
пісюн
показать весь комментарий
12.12.2025 11:42 Ответить
Та перехоплювач може і нам знадобиться дрончік, на маленький весільний.
показать весь комментарий
12.12.2025 11:44 Ответить
Краще ф 22 чи ф 35 в обмін на дрони
показать весь комментарий
12.12.2025 11:39 Ответить
це з рудим треба обкурити
показать весь комментарий
12.12.2025 11:43 Ответить
Тут головне гарно поторгуватись.
Ми знаємо що полякам ці літаки не потрібні й вони їх нікому крім нас не продадуть
Поляки знають, нам ці літаки потрібні й нікому крім нас вони їх не продадуть
показать весь комментарий
12.12.2025 11:43 Ответить
в африку попуасам
показать весь комментарий
12.12.2025 11:45 Ответить
є нюанс, ці літаки модернізовані. Тобто якщо з них вийняти всю начинку, тоді так, можно в условну Африку й продати. Але тоді й ціна буде за ці літаки як ціна металобрухту, а там ще й Німеччина може заблокувати цю передачу. А при чому тут німці? А при тому що німці колись передали полякам ГДРовські літаки.
показать весь комментарий
12.12.2025 11:49 Ответить
.. ніхто в Африці їх купувати не буде. Там вистачає наявних..які і так у своїй більшості не використовуються . Бо ніякого технічного супроводження для них нема. Більшість банально гниє...
показать весь комментарий
12.12.2025 12:40 Ответить
МІГі вже втратили свою актуальність бо є Ф-16 , Міражі будуть Гріпен . на МІГ де брати запчастини ? хай поляки на них літають , вчаться шахеди збивати .
показать весь комментарий
12.12.2025 11:46 Ответить
Для нашої ППО мабуть кожний боєздатний літак з озброєнням та підготовленим екіпажем є актуальним. У коректно працюючій системі ППО МІГ доведено ефективний проти реактивних Гераней, КР та для деяких інших задач. Запчастини дійсно у дефіциті, їх складно знайти за кордоном в неліквідах, але "авіаційний канібалізм" ніхто не відмінив.
показать весь комментарий
12.12.2025 12:16 Ответить
для готувати три роки екіпаж на старе корито ,яке налітало свій ресурс ? ставити на літак б\в запчастини це готувати його до трагедії . це не Жигуль зібраний з трьох . вже збивали літаками шахеди , забули до чого призводило ?
показать весь комментарий
12.12.2025 13:21 Ответить
Трохи лікбезу стосовно б/в "заліза"
Якщо ви знайомі с технікою, то повинні знати про "сідловидну" криву залежності інтенсивності відмов від часу для "заліза" (для софта вона має інший вигляд).
Якраз нове залізо, якщо воно не має структурної надлишковості, яка забезпечує дублювання чи резервування більшої кратності, має найбільшу інтенсивність відмов (найменшу надійність) на початку його експлуатації, коли воно нове. Саме в цей, відносно короткий період, на початку експлуатації, у новому залізі з великою інтенсивністю проявляються технічні відмови і на цей період виробник заліза і забезпечує споживачу безкоштовне гарантійне відновлення заліза після відмов.
Далі крива інтенсивності стає паралельною вісі часу, тобто інтенсивність відмов є майже сталою, значно меншою, ніж в нового заліза. Тобто лише після закінчення гарантійного терміну надійність заліза досягає максиму (інтенсивність відмов - мінімуму). Це період терміну експлуатації заліза. Після його закінчення крива інтенсивності відмов починає потроху зростати майже линійно, залізо старіє і втрачає надійність. Висновок: б/в "залізо", якщо термін його експлуатації не закінчився, має більшу надійність, ніж зовсім нове в період гарантії.
показать весь комментарий
12.12.2025 16:00 Ответить
гарантійний термін на ці літаки закінчився років 35 тому , а ресурс експлуатації 15-20 років тому . в кацапів ******** АН-22 після капремонту, підкажіть чому ? крива чомусь різко пішла вниз прямо в водосховище . За інформацією "Комерсанта" АН-22 раптово почав руйнуватись в повітрі , після чого уламки впали у водосховище поблизу села Іваньково . тож проведіть лікбез серед кацапських інженерів хай займаються авіа-канібалізмом далі.
показать весь комментарий
12.12.2025 17:17 Ответить
Дякую за пропозицію, вона не прийнята.
Шукайте інших, які краще відповідатимуть вашим кваліфікаційним вимогам
Бережіть себе.
показать весь комментарий
12.12.2025 17:42 Ответить
Запчастин на 29-ті більш ніж достатньо і у німців... словаків...і тих же ж поляків. При розрахункам наявності 10 літаків 1.5 ремкомплектів було на складах. Були б гроші...а запчастин більш ніж достатньо. А поки нема достатньої кількості Ф..М..та поки казкових Г... то 29-і ой як нам ще згодяться. Тим більш модернізовані. Кацапу буде веселіше..коли та ж ракета з Міга розтрощить його макітру..)) Як ніяк..СВОЯ!!!)))
показать весь комментарий
12.12.2025 12:44 Ответить
скільки років тим запчастинам 35-40 ? електрика окислилась , гума потрухла . звідки брати ракети для МІГів ? Україна не виробляє , запаси Варшавського договору закінчуються і скільки років тим ракетам . МІГи були корисні в 22-23 зараз це валіза без ручки .
показать весь комментарий
12.12.2025 13:38 Ответить
а що польща буде піднімати у повітря коли до них залетять шахеди ???

вони застосують занепокоєня чи наші дрони ???
показать весь комментарий
12.12.2025 11:47 Ответить
курва польська і тут гешефт шукае.
показать весь комментарий
12.12.2025 11:52 Ответить
Сумніви беруть… Згадалась висипана пшениця… Горбатого могила справить.
показать весь комментарий
12.12.2025 11:54 Ответить
.. а чого не згадуємо хитрожопих наших...які заявлене транзитом збіжжя, продавали у Польщі? Чи може поцікавитеся ..чому таке було.? Хоч вже час і пройшов...а Ви так і не знаєте....? Чи не хочете дізнатися?
показать весь комментарий
12.12.2025 12:48 Ответить
Тоді вже згадайте і хитросраких польських скуповувачів того зерна. Чи наші те зерно їм силоміць безкоштовно на зерносховища висипали?
показать весь комментарий
12.12.2025 12:53 Ответить
Так..Ви праві!! Хитросракі були з двох сторін. І своїх поляки придушили. Стали контролювати транзит... поставили трекери на фури... І питання закрилося. Зерно перестали висипати...бо влада найшла спосіб цього позбутися.
показать весь комментарий
12.12.2025 12:59 Ответить
Писали списані літаки. Вирішили заробити на викинутому смітті?
показать весь комментарий
12.12.2025 11:57 Ответить
самі кращі виробляємо?
показать весь комментарий
12.12.2025 12:40 Ответить
воно щє і носом крутить...
показать весь комментарий
12.12.2025 12:52 Ответить
Якби безкоштовно нам їх надавали можна було б про ніс згадати. А так взамін дефіцитні та дієві безпілотники потрібні полякам. А от нам вони точно потрібні. А ось літаки хзна. Бо вони так само як і існуючі наразі у нас до фронту не підлітатимуть. То кого вони вражатимуть?
показать весь комментарий
12.12.2025 12:56 Ответить
так розумію за дронами будуть ганятися і це був зелений запрос.
показать весь комментарий
12.12.2025 13:12 Ответить
може і на вашу голову тей дрон не долетить
показать весь комментарий
12.12.2025 13:17 Ответить
Поляки должны передать этот хлам и заплатить утильсбор!
показать весь комментарий
12.12.2025 12:00 Ответить
А хуху не хохо устаревшые самолёты на актуальные беспилотники?
показать весь комментарий
12.12.2025 12:09 Ответить
.. Питання! Чому Ви дозволяєте собі обсмоктувати тему..в якій нічого не розумієте? Для Вас модернізований літак ... устаревший? То поцікавтеся літаками В-52...С-130... тим же Ф-16... Слово МОДЕРНІЗАЦІЯ..для Вас стовідсотково пустий звук.
показать весь комментарий
12.12.2025 12:51 Ответить
це смітуни яких ніхто не дочекався...
показать весь комментарий
12.12.2025 12:57 Ответить
Може ще зробити підрозділ польсько український по охороні Балтики від кацапів , якщо кацапи постіно грозят Польші.
показать весь комментарий
12.12.2025 13:10 Ответить
Було вже таке. УкрЛітПол бригади. Коли почалася війна кудись зникли.
показать весь комментарий
12.12.2025 13:18 Ответить
Ключове слово---МОЖЕ.Не кажи гоп,поки не перестрибнещ.
показать весь комментарий
12.12.2025 14:10 Ответить
Поляки хочуть свій мотлох нам збагрити за наші технології? Ті літаки прийдуть у непридатність через рік, а поляки на наших технологіях будуть заробляти роками. Такі собі союзники.
показать весь комментарий
12.12.2025 14:57 Ответить