9346 відвідувачів онлайн

Польща може передати МіГ-29 в обмін на українські БпЛА, - Боднар

Україна пропонує обмін МіГ-29 на власні бойові дрони

Посол України в Польщі Василь Боднар  повідомив, що Польща може отримати українські безпілотники в обмін на передачу Україні своїх винищувачів МіГ-29.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на RMF24.

У контексті дискусій щодо передачі Польщею Україні винищувачів МіГ-29 радянського виробництва, посол пояснив, що йдеться про формат обміну. За його словами, Варшава може отримати від України "ноу-хау у використанні безпілотників на полі бою".

"Це сучасне обладнання, яке добре себе зарекомендувало та посилить обороноздатність Польщі", – пояснив посол.

Дипломат відмовився назвати дату постачання польських літаків МіГ-29 до України, так само як і деталі щодо передачі безпілотників Варшаві.

"Нас можуть чути не лише друзі, а й вороги. Нам не дозволено обговорювати деталі, які можуть порушити нашу співпрацю", – наголосив Боднар.

Що передувало?

Днями у Генштабі збройних сил Польщі заявили,  що з Україною тривають переговори щодо передачі літаків МІГ-29. Проте остаточне рішення ще не ухвалено.

Генштаб Польщі зауважує, що пожертвування літаків буде частиною політики Альянсу щодо підтримки України та забезпечення безпеки східного флангу НАТО. Завдання виведених літаків МІГ-29 виконуватимуть літаки F-16 та FA-50.

Топ коментарі
+10
Тут головне гарно поторгуватись.
Ми знаємо що полякам ці літаки не потрібні й вони їх нікому крім нас не продадуть
Поляки знають, нам ці літаки потрібні й нікому крім нас вони їх не продадуть
показати весь коментар
12.12.2025 11:43 Відповісти
+5
1до 1 хіба що
показати весь коментар
12.12.2025 11:38 Відповісти
+4
МІГі вже втратили свою актуальність бо є Ф-16 , Міражі будуть Гріпен . на МІГ де брати запчастини ? хай поляки на них літають , вчаться шахеди збивати .
показати весь коментар
12.12.2025 11:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
1до 1 хіба що
показати весь коментар
12.12.2025 11:38 Відповісти
на дрон P1SUN ?
показати весь коментар
12.12.2025 11:41 Відповісти
пісюн
показати весь коментар
12.12.2025 11:42 Відповісти
Та перехоплювач може і нам знадобиться дрончік, на маленький весільний.
показати весь коментар
12.12.2025 11:44 Відповісти
Краще ф 22 чи ф 35 в обмін на дрони
показати весь коментар
12.12.2025 11:39 Відповісти
це з рудим треба обкурити
показати весь коментар
12.12.2025 11:43 Відповісти
Тут головне гарно поторгуватись.
Ми знаємо що полякам ці літаки не потрібні й вони їх нікому крім нас не продадуть
Поляки знають, нам ці літаки потрібні й нікому крім нас вони їх не продадуть
показати весь коментар
12.12.2025 11:43 Відповісти
в африку попуасам
показати весь коментар
12.12.2025 11:45 Відповісти
є нюанс, ці літаки модернізовані. Тобто якщо з них вийняти всю начинку, тоді так, можно в условну Африку й продати. Але тоді й ціна буде за ці літаки як ціна металобрухту, а там ще й Німеччина може заблокувати цю передачу. А при чому тут німці? А при тому що німці колись передали полякам ГДРовські літаки.
показати весь коментар
12.12.2025 11:49 Відповісти
.. ніхто в Африці їх купувати не буде. Там вистачає наявних..які і так у своїй більшості не використовуються . Бо ніякого технічного супроводження для них нема. Більшість банально гниє...
показати весь коментар
12.12.2025 12:40 Відповісти
МІГі вже втратили свою актуальність бо є Ф-16 , Міражі будуть Гріпен . на МІГ де брати запчастини ? хай поляки на них літають , вчаться шахеди збивати .
показати весь коментар
12.12.2025 11:46 Відповісти
Для нашої ППО мабуть кожний боєздатний літак з озброєнням та підготовленим екіпажем є актуальним. У коректно працюючій системі ППО МІГ доведено ефективний проти реактивних Гераней, КР та для деяких інших задач. Запчастини дійсно у дефіциті, їх складно знайти за кордоном в неліквідах, але "авіаційний канібалізм" ніхто не відмінив.
показати весь коментар
12.12.2025 12:16 Відповісти
для готувати три роки екіпаж на старе корито ,яке налітало свій ресурс ? ставити на літак б\в запчастини це готувати його до трагедії . це не Жигуль зібраний з трьох . вже збивали літаками шахеди , забули до чого призводило ?
показати весь коментар
12.12.2025 13:21 Відповісти
Трохи лікбезу стосовно б/в "заліза"
Якщо ви знайомі с технікою, то повинні знати про "сідловидну" криву залежності інтенсивності відмов від часу для "заліза" (для софта вона має інший вигляд).
Якраз нове залізо, якщо воно не має структурної надлишковості, яка забезпечує дублювання чи резервування більшої кратності, має найбільшу інтенсивність відмов (найменшу надійність) на початку його експлуатації, коли воно нове. Саме в цей, відносно короткий період, на початку експлуатації, у новому залізі з великою інтенсивністю проявляються технічні відмови і на цей період виробник заліза і забезпечує споживачу безкоштовне гарантійне відновлення заліза після відмов.
Далі крива інтенсивності стає паралельною вісі часу, тобто інтенсивність відмов є майже сталою, значно меншою, ніж в нового заліза. Тобто лише після закінчення гарантійного терміну надійність заліза досягає максиму (інтенсивність відмов - мінімуму). Це період терміну експлуатації заліза. Після його закінчення крива інтенсивності відмов починає потроху зростати майже линійно, залізо старіє і втрачає надійність. Висновок: б/в "залізо", якщо термін його експлуатації не закінчився, має більшу надійність, ніж зовсім нове в період гарантії.
показати весь коментар
12.12.2025 16:00 Відповісти
гарантійний термін на ці літаки закінчився років 35 тому , а ресурс експлуатації 15-20 років тому . в кацапів ******** АН-22 після капремонту, підкажіть чому ? крива чомусь різко пішла вниз прямо в водосховище . За інформацією "Комерсанта" АН-22 раптово почав руйнуватись в повітрі , після чого уламки впали у водосховище поблизу села Іваньково . тож проведіть лікбез серед кацапських інженерів хай займаються авіа-канібалізмом далі.
показати весь коментар
12.12.2025 17:17 Відповісти
Дякую за пропозицію, вона не прийнята.
Шукайте інших, які краще відповідатимуть вашим кваліфікаційним вимогам
Бережіть себе.
показати весь коментар
12.12.2025 17:42 Відповісти
... допоможу Вам трохи ліквідувати авіаційну безграмотність!! Ви пишете про ресурс... навіть не розуміючі..як його використовують у військовій авіації. І тим більше нічого не знаєте про гарантії. Весь західний світ.. військову авіацію експлуатує ЗА СТАНОМ. У цівільних інакше. Там більш жорсткі норми..бо пасажири. Військовий літак може пролітати 3 роки і буде списаний.. ( невдалі посадки, перевантаження...тощо) . а може і 33 і буде літати далі. Тільки у дурнів з СРСР були календарні ресурси.. І дурні списували літаки з нальотом 1500 годин... бо літаку 20 років і вийшов календарний ресурс. Поняття модернізація для Вас темний ліс..як і ресурс. F-16... розроблявся 50 років тому... Літає більш 50 років... Найстарійші машини ..яким вже по 35-40 років продовжують літати. Ви ж і близько цього НЕ ЗНАЄТЕ. С-130...Літає з 1957 ороку...і ПРОДОВЖУЄ випускатися. Модернізується постійно. Окремим літакам по 50-55 років....І ЛІТАЮТЬ!!!! Не згадую вже про В-52 та С-5А)))) Навіть у нас в Україні розум почав займати свої позиції. З середини 90-х теж перейшли на експлуатацію по стану. Бо нащо списувати літак...який справний... не має тріщин... не корозує метал...і може продовжувати післа комплексу робіт ..літати. Українські Ан-12 ..яким вже біля 60 років продовжують працювати по всьому світу... бо НЕМА сенсу списувати цілком льотнопридатні літаки. Та й нема нічого..щоб замінити. Американці не ріжуть свої літаки... а зберігають. Поцікавтеся...AMARG (309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group), що розташована на авіабазі Девиі-Монтен в Тусоне (Арізона)...)))) Там літаки цілком льотнопридатні зберігаються... Бо у США .є можливість будувати нові. І звідти беруть тіж 40-річні Ф-16 ...модернізують і продають Індонезіям...Туреччинам... Єгиптам... Але у мене величезний сумнів..що Ви щось зрозумієте. Ваші дописи нижче..це добре продемонстроване невігластво. Гарантійний термін..ресурс... капремонт...це для Вас темна ніч.
показати весь коментар
12.12.2025 22:05 Відповісти
Запчастин на 29-ті більш ніж достатньо і у німців... словаків...і тих же ж поляків. При розрахункам наявності 10 літаків 1.5 ремкомплектів було на складах. Були б гроші...а запчастин більш ніж достатньо. А поки нема достатньої кількості Ф..М..та поки казкових Г... то 29-і ой як нам ще згодяться. Тим більш модернізовані. Кацапу буде веселіше..коли та ж ракета з Міга розтрощить його макітру..)) Як ніяк..СВОЯ!!!)))
показати весь коментар
12.12.2025 12:44 Відповісти
скільки років тим запчастинам 35-40 ? електрика окислилась , гума потрухла . звідки брати ракети для МІГів ? Україна не виробляє , запаси Варшавського договору закінчуються і скільки років тим ракетам . МІГи були корисні в 22-23 зараз це валіза без ручки .
показати весь коментар
12.12.2025 13:38 Відповісти
Мабуть ПС прислухаються до ваших експертних зауважень і відмовляться від
МІГів з Польщі Але, для надійності, зверніться до ПС напряму і поясніть їм що до чого.
показати весь коментар
12.12.2025 18:00 Відповісти
Ну якщо трошки почати думати (що у Вас відсутне)... то у поляків модернізація пройшла по ********* ПНК... а також озброєнню . Навіть наші немодернізовані до такого рівня Міг-29 та Су-27 з 24М... зараз переобладнані під ракети західних виробників. У ЗСУ дуже багато Ак-74...і патрони Україна для них не виробляє... То може не треба цей автомат використовувати? І я завжди задаю питання..як людина ..яка все життя віддала авіації і сьогодні продовжує літати!? ЯКОГО !! біса..ти лізеш у тему... де НІЧОГО НЕ ЗНАЄШ і тим більше НІЧОГО НЕ РОЗУМІЄШ? Чи ти фахівець у авіації? Ти бойовий літак бачив по телевізору... десь високо у небі і НЕ БІЛЬШЕ!!! Показуєш свою дурноголовість? Оце у тебе дуже добре вдалося!)))
показати весь коментар
12.12.2025 21:43 Відповісти
експерт домашній , скільки не модернізуй старий брухт він лишиться старим брухтом ! як так розумію це ти поради даєш МО яку зброю закуповувати ? АК-74 в ЗСУ використовують не бойових підрозділах ! в тому твоя проблема експерт , що ти крім совкового брухту нічого не бачив , тим більше не здатен вивчити нову техніку ! якщо ти дійсно літун , а не диванний піздабол .
показати весь коментар
12.12.2025 22:19 Відповісти
..чергове підтвердження дурноголовості!!!??))) Навіть про Ак-74 і використання у бойових підрозділах несеш маячню! Ти хоч постріли чи вибухи чув за останні 4 роки? Ти хоч бачив в Учбових центрах підготовку мобілізованих? Яка у них автоматична зброя? Тому навіть не буду звертати увагу на моє бачення совкового брухту..та здатність вивчення нової техніки!! Я просто пошлю тебе..сопляка..НА"уй... І це не матюк..а навігаційне направлення для дурноголових ..накшталт тебе. І пишеться РАЗОМ... ))) Соплі витри...дитино...))))
показати весь коментар
12.12.2025 22:25 Відповісти
сопляк тебе зробив , але виховати забув то виросло бидло звичайне ! тебе навігатор до нічного горщика доводить чи потребує глибокої модернізації ? учбовий центр- бойовий підрозділ , закусуй літун диванний !
показати весь коментар
12.12.2025 22:41 Відповісти
..що дурноголовеньке!!! В Учбовому центрі вчать стріляти з Ак-74..а на передовій дають в руки німецький ****** MK 556 ???))) У тебе ще й логічне мислення відсутне..))) Тому ..ще раз навігаційним курсом...нА..й ))) За цим напрямком навігатор не потрібен...бо ти туди дорогу дуже добре знаєш...)))) Спокійної ночі..дурноголове...))))
показати весь коментар
12.12.2025 22:49 Відповісти
а що польща буде піднімати у повітря коли до них залетять шахеди ???

вони застосують занепокоєня чи наші дрони ???
показати весь коментар
12.12.2025 11:47 Відповісти
курва польська і тут гешефт шукае.
показати весь коментар
12.12.2025 11:52 Відповісти
Сумніви беруть… Згадалась висипана пшениця… Горбатого могила справить.
показати весь коментар
12.12.2025 11:54 Відповісти
.. а чого не згадуємо хитрожопих наших...які заявлене транзитом збіжжя, продавали у Польщі? Чи може поцікавитеся ..чому таке було.? Хоч вже час і пройшов...а Ви так і не знаєте....? Чи не хочете дізнатися?
показати весь коментар
12.12.2025 12:48 Відповісти
Тоді вже згадайте і хитросраких польських скуповувачів того зерна. Чи наші те зерно їм силоміць безкоштовно на зерносховища висипали?
показати весь коментар
12.12.2025 12:53 Відповісти
Так..Ви праві!! Хитросракі були з двох сторін. І своїх поляки придушили. Стали контролювати транзит... поставили трекери на фури... І питання закрилося. Зерно перестали висипати...бо влада найшла спосіб цього позбутися.
показати весь коментар
12.12.2025 12:59 Відповісти
Писали списані літаки. Вирішили заробити на викинутому смітті?
показати весь коментар
12.12.2025 11:57 Відповісти
самі кращі виробляємо?
показати весь коментар
12.12.2025 12:40 Відповісти
воно щє і носом крутить...
показати весь коментар
12.12.2025 12:52 Відповісти
Якби безкоштовно нам їх надавали можна було б про ніс згадати. А так взамін дефіцитні та дієві безпілотники потрібні полякам. А от нам вони точно потрібні. А ось літаки хзна. Бо вони так само як і існуючі наразі у нас до фронту не підлітатимуть. То кого вони вражатимуть?
показати весь коментар
12.12.2025 12:56 Відповісти
так розумію за дронами будуть ганятися і це був зелений запрос.
показати весь коментар
12.12.2025 13:12 Відповісти
може і на вашу голову тей дрон не долетить
показати весь коментар
12.12.2025 13:17 Відповісти
Поляки должны передать этот хлам и заплатить утильсбор!
показати весь коментар
12.12.2025 12:00 Відповісти
А хуху не хохо устаревшые самолёты на актуальные беспилотники?
показати весь коментар
12.12.2025 12:09 Відповісти
.. Питання! Чому Ви дозволяєте собі обсмоктувати тему..в якій нічого не розумієте? Для Вас модернізований літак ... устаревший? То поцікавтеся літаками В-52...С-130... тим же Ф-16... Слово МОДЕРНІЗАЦІЯ..для Вас стовідсотково пустий звук.
показати весь коментар
12.12.2025 12:51 Відповісти
це смітуни яких ніхто не дочекався...
показати весь коментар
12.12.2025 12:57 Відповісти
Може ще зробити підрозділ польсько український по охороні Балтики від кацапів , якщо кацапи постіно грозят Польші.
показати весь коментар
12.12.2025 13:10 Відповісти
Було вже таке. УкрЛітПол бригади. Коли почалася війна кудись зникли.
показати весь коментар
12.12.2025 13:18 Відповісти
Ключове слово---МОЖЕ.Не кажи гоп,поки не перестрибнещ.
показати весь коментар
12.12.2025 14:10 Відповісти
Поляки хочуть свій мотлох нам збагрити за наші технології? Ті літаки прийдуть у непридатність через рік, а поляки на наших технологіях будуть заробляти роками. Такі собі союзники.
показати весь коментар
12.12.2025 14:57 Відповісти
..судячи по Вашим знанням придатності цих літаків до використання можна зробити висновок! Розум давно Вас залишив...але Ви ж все ще вмієте писати. А якщо лізете у теми...де нічого не розумієте і тим більш нічого не знаєте... то потенціал у Вас ще достатньо великий, щоб писати дурні висновки.
показати весь коментар
12.12.2025 21:32 Відповісти
Добре, що у нас є ви. Такий розумний! Але ваша розумність мені нагадує ситуацію з мавпою, якій дають банан замість палки, щоб збити той банан.
показати весь коментар
12.12.2025 21:54 Відповісти
..а я не лізу у тему...пологів у жінок... Знаю...що народжують...а не лізу у тонкощі медичної допомоги. Тому і розумний...Бо це моя робота..літати! А Ви...НІЧОГО не знюча..і НІЧОГО не розуміюча..відверто демонструєте свою невігластво...навіть не стидаючись. І сиьуацію з мавпом Вам нічого не нагадую. Ви і є та мавпа.. яка бачить банан... хоче його дістати... не знає як... але вчить інших!!!
показати весь коментар
12.12.2025 22:13 Відповісти