4263 посетителя онлайн

Финляндия повысила возраст резервистов до 65 лет: резерв вырастет до миллиона

Резерв в миллион человек: Финляндия расширяет возрастные границы военной службы

Финляндия приняла закон о повышении возраста резервистов до 65 лет. В Минобороны ожидают, что к 2031 году численность резерва вырастет до 1 млн человек.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на hromsdske.

Пребывание в резерве до 65 лет

Как сообщается на сайте Министерства обороны Финляндии, согласно закону, все военнообязанные будут находиться в резерве, независимо от их воинского звания, до 65 лет.

В то же время военные в звании полковника или коммодора и выше будут подлежать призыву без верхнего возрастного предела и будут находиться в резерве, пока они годны к службе. Кроме того, на 5 лет увеличили срок службы для сержантов и офицеров.

Увеличение численности резерва

По словам министра обороны Антти Гяккянена, благодаря новому закону численность резерва увеличится на 125 000 призывников в течение пятилетнего переходного периода.

Ожидается, что в 2031 году общая численность резерва составит примерно один миллион человек.

Кроме того, в оборонном ведомстве отметили, что реформа даст Силам обороны и Пограничной службе больше возможностей призывать квалифицированный персонал на ключевые должности при исключительных обстоятельствах.

"Вместе со всеми другими мерами по укреплению обороны это является посланием о том, что Финляндия заботится о своей безопасности сейчас и в будущем", - подчеркнул Гяккянен.

Впрочем, в министерстве отметили, что на практике последствия реформы ощутит на себе относительно ограниченная группа призывников. В частности, только резервисты с воинским званием, как и раньше, будут направляться на повышение квалификации. В будущем можно будет участвовать в добровольных мероприятиях национальной обороны без верхнего возрастного предела, предусмотренного законом.

Напомним, ранее Финляндия приобрела сотни глушителей SkyWiper Omni Max литовской компании NT Service, которые создают защитный купол для блокировки сигналов управления, видео и навигации дронов.

Топ комментарии
+11
Головне щоб Валідол і вставні щелепи не забували брати з собою. )
показать весь комментарий
22.12.2025 20:15 Ответить
+10
Не турбуйтеся за фінів, вони якось в своїй країні розберуться. То в нас хворі на фронті, в здорові чоловіки на крутих тачках і на хлібних посадах добре собі живуть, заполонили кабаки і нічні клуби.. Мають бронь за гроші і за відданість зеленій владі. Колектив ''95 кварталу'' і їм подібні не дадуть збрехати.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:44 Ответить
+8
Як дотепно Ви висміюєте країну, яка готується до війни з росією... У Зеленського уроки брали?
показать весь комментарий
22.12.2025 20:33 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А коли до 70 р - то резерв і за 1 млн перевалить
показать весь комментарий
22.12.2025 20:06 Ответить
Головне щоб Валідол і вставні щелепи не забували брати з собою. )
показать весь комментарий
22.12.2025 20:15 Ответить
У Фінляндії спостерігається висока тривалість життя (близько 81 року) та значна частка літніх людей (понад 20% старших 65 років),

якось так

.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:37 Ответить
Не турбуйтеся за фінів, вони якось в своїй країні розберуться. То в нас хворі на фронті, в здорові чоловіки на крутих тачках і на хлібних посадах добре собі живуть, заполонили кабаки і нічні клуби.. Мають бронь за гроші і за відданість зеленій владі. Колектив ''95 кварталу'' і їм подібні не дадуть збрехати.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:44 Ответить
А ви до якої категорії відноситесь?
показать весь комментарий
22.12.2025 20:54 Ответить
До антимайдан ного ''кварталу'' і міндічів точно не відношуся. А Ви?
показать весь комментарий
22.12.2025 20:57 Ответить
В якій бригаді служите?
показать весь комментарий
22.12.2025 21:02 Ответить
А в якій бригаді служите Ви? Ненароком не в бригаді Юзіка, де служив чотирижди ухилянт?
показать весь комментарий
22.12.2025 21:17 Ответить
Відповідати запитанням на запитання досить невиховано. Але і без того відчувається дух диванного патріотизму.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:26 Ответить
Я не диванний експерт і не Вам судити мої дії. Щоб Ви заспокоїлись напишу в дусі патріотизму, який пропонується на марафоні - беру приклад з Найвеличнішого Лідора світу. Можу відкосити від повісток чотири рази, але ще жодної не отримав. Так правильно? Так я виглядаю вихованою особою? Ви зі мною погоджуєтеся?
показать весь комментарий
22.12.2025 21:43 Ответить
Не зрозумів цей яскравий потік підсвідомості. Піду покакаю.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:45 Ответить
Сходіть. То скільки я раз можу не з'являтися по повістці в ТЦК чотири, чи вже менше? Один смішний пареньок відносив чотирижди і за цей поступок його вдячні і мудрі українці 73% занесли на своїх рученьках на трон. Дали йому булаву, ключі від всієї України, і доль українців і 240 слуг до Верховної Ради, щоб ніхто не посмів його потурбувати... Ви в нього не запитували, в які бригаді він служив до 2019 року?
А Ваша бригада, я так розумію, далеко від фронта, що Ви можете спокійно піти ''покакати''? Це не ботоферма подоляка? Бо щось такі різкі рухи і нарад на того, хто наважиться щось написати чи запитати про Лідора?
показать весь комментарий
22.12.2025 22:12 Ответить
Обережно смокчіть "Шалену бджілку", діабет - підступна штука.
показать весь комментарий
22.12.2025 22:23 Ответить
Населення країни становить 5,53 млн осіб

а ще Фінляндія це знані у всьому світі Patria та NAMO

.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:35 Ответить
Эффект будет противоположным. При реальном шухере, молодёжь смоется, а старики повымрут.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:18 Ответить
Тривалість життя чоловіків у Фінляндії становить приблизно 79.6 - 80 років станом на 2024-2025 рік,
показать весь комментарий
22.12.2025 20:18 Ответить
В Україні до повномасштабного вторгнення (2020): 66,4 року.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:21 Ответить
Пенсія, приготувались! А то жируєте тут...
показать весь комментарий
22.12.2025 21:51 Ответить
Очікувана тривалість життя у Фінляндії на 2024 рік становить 79,6 року для чоловіків і 84,8 року для жінок, за даними Statistics Finland. Очікувана тривалість життя чоловіків в Україні у 2025 році прогнозується приблизно на рівні 60 років. Ця цифра відображає вплив триваючої війни на демографічну ситуацію, що призвела до значного скорочення тривалості життя чоловіків. У 2019 році чоловіки в Україні в середньому жили до 67 років.

Державна служба статистики України, відповідно до чинного законодавства, прийнятого у 2022 році, не публікує повну інформацію про кількість смертей. Міністерство юстиції надає лише загальні показники рівня смертності та народжуваності, яких недостатньо для професійних та точних розрахунків.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:23 Ответить
У Фінляндії військова служба є обов'язковою для всіх фінських чоловіків з 18 років і добровільною для жінок.
Нині загальна чисельність населення становить 5,6 мільйона.
Згідно з нинішнім законодавством, призовники мають відслужити від шести до дванадцяти місяців залежно від їхньої підготовки.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:30 Ответить
Фінляндія має спільний 1340-кілометровий кордон з Росією і, на відміну від більшості членів альянсу, Фінляндія не скоротила витрати на оборону та інвестиції після холодної війни.
Фінляндія зберегла великі оборонні можливості, тому що не мала ілюзій щодо природи свого східного сусіда.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:39 Ответить
Як дотепно Ви висміюєте країну, яка готується до війни з росією... У Зеленського уроки брали?
показать весь комментарий
22.12.2025 20:33 Ответить
Бо готуватися треба не формуванням дивізій та корпусів з 70-річних, з половинками кирпичей та держаками від лопат, а нарощувати виробництво ракет та дронів, та хоча б й мінометних мін. Ми хіба про це прочитали?
показать весь комментарий
22.12.2025 20:37 Ответить
А що, резервісти віком до 70 років заважають виробляти дрони? Мені подобаються гумористи, які сміються з жінок-військовослужбовців Ізраїльської армії і в той же час зітхають "от би нам якось навчитись давати відсіч ворогам, що набагато перевищують нас в чисельності так, як це робить Ізраїль!".
показать весь комментарий
22.12.2025 20:50 Ответить
Я не питав, чи подобаються Вам юмористи. Йшлося саме про мобілізацію дідів та прадідів до війська, а не в оборонну промисловість. Про дрони в обговорюваній публікації нічого не знайшов.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:53 Ответить
Погоджуюсь, в статті немає інформації, що фінни не приділяють уваги виробництву дронів, то чиясь вигадка.
А мобілізація зарахування в резерв чоловіків до 65 років у них не від хорошого життя. У них кількість населення невелика і рашка під боком. Чи Вам більше сподобалося, якби вони до весняних шашликів готувалися?
показать весь комментарий
22.12.2025 21:22 Ответить
Нам би більше сподобалася стаття з таким змістом: замість застарілих видів озброєння, на кшталт танків, ракетних крейсерів, гелікоптерів та штурмових літаків - фіни розвиватимуть виробництво дронів (безекипажних роботизованих комплексів): морських, наземних, фпв, бомерів-скидальників, а також розвідувальних, та зв'язок типу старлінк. Замість цього нам дали оцінити статтю про збільшення віку резервістів до 65 років. Я оцінив. Ви, бачу, теж.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:27 Ответить
Ну, фінни і до 2022 не сиділи склавши руки. Мені тоді попадалась стаття про їх самохідний двоствольний міномет (що трохи здивувало). Ще у них була непогана безшумна гвинтівка для спецоперацій та партизанських дій. І це вони роблять при населенні 5,5 млн!
показать весь комментарий
22.12.2025 21:36 Ответить
І саме тому Вам зрозуміло, чому постановка питання про підвищення віку резервістів до 65, бо путін нападе - некоректна. А чому б навпаки, не підвищити кількість стовбурів в міномета до трьох, або навіть до шести, як в німців у так званій великій вітчизняній війні? Тоді ж можна понизити вік до 45 років, бо людей треба ще менше: воюватимуть мінометними мінами, а не м'ясними штурмами.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:44 Ответить
Я бачу, у Вас є неабиякі таланти: і конструктор, і стратег... Запропонуйте свої послуги нашому оборонпрому, а то у нас міномети то вибухають, то не стріляють, зате з фіннів ми сміємося...
показать весь комментарий
22.12.2025 21:55 Ответить
Але спеціалісти вже кажуть що виробництво і накопичення різноманітних дронів та інших автономних чи дистанційно керованих систем на випадок майбутніх воєн абсолютно безперспективна ідея. Бо ці види озброєння настільки швидко прогресують, що зроблене три-чотири роки тому стає нікчемним для використання. Бо за цей час вже будуть вироблені потужні антизаходи.
показать весь комментарий
22.12.2025 22:28 Ответить
Дрони без тієї всієї техніки мало що можуть..Дроноводів перегатять і що залишиться? Наступати як? В нас забрати Старлінки і розвіддані повністю і шо буде? Куди ті дрони будуть попадатим? А москалі авіацією скинули 90 тисяч кабів.Вдумайтеся в цю цифру.Техніка вся потрібна.
показать весь комментарий
22.12.2025 23:57 Ответить
Де ви бачили.щоб старі на конвеєрах були? Які то дрони будуть?Ізраїльокрім авіаударівз з Іраном не воюював.Без США вони би нічого Ірану не зробили.Іранські ракети почали по ТЕСах попадати.Якби в Ірану було більше новішої авіації і ядерна зброя,то Ізраїль би навіть не пікнув проти Ірану.
показать весь комментарий
22.12.2025 23:54 Ответить
Ізраїль і з Єгиптом воював і з Сирією. І там і там були і радянські військові радники і радянська зброя.
показать весь комментарий
23.12.2025 00:12 Ответить
Єгипет і Сирія сильніші від москальщини?Ізраїль не переміг хамасівців.
показать весь комментарий
23.12.2025 02:13 Ответить
Критерії придатності громадян до проходження військової служби будуть переглянуті - https://mobilizatsiya.novyny.live/v-********-zminiat-otsinku-zdorovia-viiskovozoboviazanikh-detali-301557.html військова омбудсмен Решетилова

Перелік захворювань, на підставі якого військовозобов'язаних можуть визнати непридатними буде скорочено.

За словами омбудсменки, департамент охорони здоров'я Міноборони напрацював пропозиції щодо вилучення окремих діагнозів із нинішнього списку, оскільки існуючі медичні норми не відображають реальний стан здоров'я людини та не враховують поєднання кількох захворювань одночасно.
показать весь комментарий
22.12.2025 20:36 Ответить
Даремно тут кепкують.Там чоловіки в такому віці ще сім'ї заводять,а мама мені вчора повідомила ,що ще один сусід помер..у віці 58 років.Тому політика держави має бути не як продавати побільше бухла та пігулок,а рекламувати здоровий спосіб життя,але хіба за це хтось платитиме(((
показать весь комментарий
22.12.2025 20:42 Ответить
Не потрібно сміятися з фінів, вони вміють боронити свою країну і давно навчилися жити. На сьогодні ця країна допомагає Україні і стоїть на політичній арені за нас. Забулися як вони на лижах і з гвинтівками зупинили ''червоного монстра''? А ще дуже одна цікава деталь, що там не буде ждунів, прихожан ворожої секти УПЦ МП, коригувалтників ракет навіть серед військових, прокурорів і окремих персон із владних кабінетів. Там ворогу допомоги не буде, там ворога чекає смерть!
показать весь комментарий
22.12.2025 20:50 Ответить
Вони програли войну за 3 місяця, загубивши меньш ніж 0.7% від свого населення.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:11 Ответить
Ви мені хочете розповісти історію війни совка із Фінляндією? Не потрібно, я знаю і добре користуюся Гуглом. Знаю кількість населення фінів до початку агресії ''сусіда'' і кількість населення радянського союзу. Скільки було танків і літаків з обох сторін і скільки замерзло окупантів при супротиві фінів. Я вище написав, що основу армії фінів складали бійці з гвинтівками на лижах.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:23 Ответить
Ну тогда еще почитайте, сколько Финны отдали своей территории, и почему Сталин не пошел дальше.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:31 Ответить
А на якій оце мові написав мені відповідь пан? Я цієї мови не розумію, може пан не ображати українців і писати українською? Ми здається на українському ресурсі? Чому я маю і тут прилаштовуваьися до мови, на якій вбивці давали накази на знищення українських міст?
показать весь комментарий
22.12.2025 21:47 Ответить
Вони не дали ворогу, який мав чисельність 170 млн, захопити всю Фінляндію, населення якої було в 1939 році 3,7 млн. На початок 1940 року чисельність армії СРСР становила 2,9 млн, на кінець 1940 - 5,5 млн.
Те, що фінни зупинили такого монстра, втративши меньш ніж 0.7% від свого населення, це перемога.
показать весь комментарий
22.12.2025 21:31 Ответить
Ой..а шо ми задніх пасем????А мабудь у нас до 65 недоживають " відносно здорові"
показать весь комментарий
22.12.2025 21:13 Ответить
Можна і в 70 років воювати, як що можешь, але не в нас. Щось мені підказує, що у фіннів ставлення до пенсів и до потенційних пенсів від 50+ буде на багато добрішим ніж у нас. У них не буде утилізація пенсів та потенційних пенсів - як у нас, я вже не кажу за "ліквідацию бєдності", то біш - кріпаків. У фіннів передбачаеться справедлива мобілізація, нормальне постачання, форма, броніки т.щ., а в нас яйця по 17, непрацюючи міни, бракованні броніки, т.щ. Тому ця провокаційна стаття для "затравки" та очікування підвищення моб. віку до 65 років в Україні, бо дуже багато грошей йде на пенсів, і кріпаки вже закінчуються. А ще можно и бабушок мобілізувати до 70 років, бо вони довше живуть ніж чоловіки.
показать весь комментарий
22.12.2025 23:04 Ответить