6104 посетителя онлайн

СБУ поразила морской самолет-разведчик Ил-38Н перед подрывом субмарины в Новороссийске

Морской самолет-разведчик Ил-38Н

Перед ударом по подводной лодке "Варшавянка" в порту Новороссийск Служба безопасности Украины уничтожила российский морской самолет-разведчик Ил-38Н на авиабазе Ейск, который мог помешать атаке.

Об этом сообщил пресс-центр СБУ, информирует Цензор.НЕТ.

Новые детали спецоперации СБУ в Новороссийске

Одним из ключевых этапов этой спецоперации стало выведение из строя российского противолодочного модернизированного самолета Ил-38Н ("Sea Dragon"), который мог помешать поражению вражеской субмарины.

Отмечается, что операцию провели сотрудники 13-го Главного управления военной контрразведки СБУ. Самолет поразили дроном с боевой частью надземного подрыва, оснащенной двумя тысячами поражающих элементов.

В Черном море у россиян было только одно воздушное судно этого класса, способное обнаружить подводный дрон "Sub Sea Baby" во время его движения к цели.

Для поражения Ил-38Н СБУ применила современный дрон с боевой частью надземного подрыва, оснащенной двумя тысячами поражающих элементов, направленных вниз. Подрыв произошел непосредственно над отсеком с основным оборудованием и радарами, а также повредил двигатель.

  • Уничтожение Ил-38Н, который был единственным в Черном море способным обнаруживать подводные дроны "Sub Sea Baby", обеспечило успех дальнейшей операции по уничтожению субмарины класса "Варшавянка".

Больше об Ил-38

Это воздушное судно предназначено для морской разведки, поиска подводных лодок, контроля акваторий, установки минных заграждений и нанесения торпедных ударов.

Пораженный борт активно противодействовал работе морских дронов СБУ. Ориентировочная стоимость этого самолета составляет 24 млн долларов США.

Топ комментарии
+11
Пока одни спецы из СБУ - воюют
Другие - под руководством Васеньки - мародерят
Два в одном!!!!!
показать весь комментарий
23.12.2025 20:44 Ответить
+7
то, ось де заробляють генерали сбу?
а, навіщо кажуть, що дружина батрачила на полуниці та прибиранні?
показать весь комментарий
23.12.2025 20:44 Ответить
+5
За цим стоїть очільник Полтавського відділення СБУ Семенюк???
🤭😆😂
показать весь комментарий
23.12.2025 20:49 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Пока одни спецы из СБУ - воюют
Другие - под руководством Васеньки - мародерят
Два в одном!!!!!
показать весь комментарий
23.12.2025 20:44 Ответить
Молодці! співробітники 13-го Головного управління військової контррозвідки СБУ. Літак уразили дроном.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:44 Ответить
то, ось де заробляють генерали сбу?
а, навіщо кажуть, що дружина батрачила на полуниці та прибиранні?
показать весь комментарий
23.12.2025 20:44 Ответить
А довідка з італійської податкової є? Чи то клубнічка в іншому сенсі?
показать весь комментарий
23.12.2025 21:08 Ответить
я не знаю!
так малюк сказав.
а чому італійської?
полуниця в польщі.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:10 Ответить
Так в сусідній публікаціі розповіли про ізбушніка, мамця якого батрачила саме в Італіі, щоб заробити йому на б/в автівку. Я думав Ви про це.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:18 Ответить
неуважно прочитав.
я думав дружина на клубнічкє заробила.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:21 Ответить
За цим стоїть очільник Полтавського відділення СБУ Семенюк???
🤭😆😂
показать весь комментарий
23.12.2025 20:49 Ответить
24/7
показать весь комментарий
23.12.2025 20:56 Ответить
Ну не Кримського ж.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:09 Ответить
Молодці!
показать весь комментарий
23.12.2025 20:52 Ответить
Знищили 38Н.... Ще шість залишилося. Нажаль він не єдиний..як пишуть автори...(((
показать весь комментарий
23.12.2025 21:05 Ответить
На жаль....
показать весь комментарий
23.12.2025 21:19 Ответить
з Тихоокеанського один борт на Чорне море перекинуть. Але тепер кацапи будуть знати - якщо борт розхєрачили, значить щось готується у Новоросійську.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:48 Ответить
Слухай! Наскільки я пам"ятаю, Іл-38 - це старезне гімно, на базі Іл-18-го (як і Іл-20-й). Єдине, що там "обновленого" - це радіоелектронна "начинка". Але й вона розрахована лише на виявлення підводних човнів. А підводний дрон - це ціль набагато менша. Тому питання: "Апаратура Іл-38 здатна таку дрібну ціль виявить? "
показать весь комментарий
24.12.2025 03:03 Ответить
Поки одні працюють на перемогу, інші - влаштовують власне солодке життя. Семенюк не дасть збрехати...
показать весь комментарий
23.12.2025 21:11 Ответить
Мені цього ніколи не розуміти, відтоді як пішли бравурні реляції про перші застосування хімарсов, але: після фєєричного пуску 2-4 ракет ніколи не слідувала атака наземних сил (піхоти та бронетехники) - в диру, пробиту тими хімарсами, або: поки ворог дезорганізований влучним знищенням штабу/складу ***********. Просто пульнули, відзвітували, та живемо далі собі. От зараз: був в цьому районі лише один такий літак, його знищено. Так а в вас що, один-єдиний морський дрон? (був). Чекаєте коли вони літак відновлять, чи з других районів перекинуть? Або ж закінчилися підводні човні? А з чого тоді калібри запускають сьогодні?
показать весь комментарий
23.12.2025 21:15 Ответить
"Російські війська здійснили пуски крилатих ракет типу "Калібр" з акваторії Чорного моря. За попередніми даними, ракети були випущені з двох фрегатів ВМФ РФ - "Адмірал Макаров" та "Адмірал Ессен"." Джерело: https://censor.net/ua/n3591918"
показать весь комментарий
23.12.2025 22:19 Ответить
Зрозумів, фрегати - ето другоє. Їх чіпати не можна, бо це ж іскалація, путін обідіцца і нападьот.
показать весь комментарий
24.12.2025 05:12 Ответить
Та не було там ніякого підрива субмарини. Як то кажуть " пливли,пливли...і на березі всралися". Як так можна було не попасти-х@р його знає. Якийсь саботаж.
показать весь комментарий
23.12.2025 21:17 Ответить
Ну, пошкодження є, aле так промазати - це епічно
показать весь комментарий
23.12.2025 21:30 Ответить
ну так, промазали епічно - всього два відсіка затоплено, всі сім лопастів на гвинті погнуло, дерев'яні направлючі гребного вала розкололись нахєр (тепер бакаут прийдеться у мадуро на зброю мінять), рульовий механізм покорьожило нахєр... Але це не страшно - метрів двадцять корми відріжуть і нову корму приварять прямо біля того ж пірса, причому навіть не піднімаючи човна. Як кажуть місцеві морські ікспери - ***** вапрос.
показать весь комментарий
23.12.2025 22:04 Ответить
https://youtu.be/A0Rx6ot4zDI

А ІНШІ татаровці-узбеки ПОКИ ВРАЖАЮТЬ БУКОВЕЛЬСКУ НЕРУХОМІСТЬ ТА САЛОНИ З ЕЛІТНИМИ АВТО,А ЩЕ РОДИЧИ ЇХНІ НЕ ЗНАЮТЬ КУДИ ВЖЕ ІНВЕСТУВАТИ,БО ВЖЕ БІТКОЇН НЕ ТО.

https://youtu.be/A0Rx6ot4zDI
показать весь комментарий
23.12.2025 22:13 Ответить
TOLOKA - 200, 400 та 1000. Як працює сімейство підводних дронів

https://www.youtube.com/watch?v=hC8tmfLE6I0
показать весь комментарий
23.12.2025 22:29 Ответить
Як український дрон вистежив кацапський підводний човен (комп'ютерна симуляція):

https://youtu.be/bTco-TbRBpM?si=bxZ5Y8lTerfTG0a5
показать весь комментарий
23.12.2025 22:37 Ответить
На моє глибоке переконання.основна задача СБУ--зншкодження ворогів в наших тилах,і висших ешелонах влади А проведення армійських задач,це просто прикриття бездіяльності в тилу Хотя іце користь.,що знищуємо ворога. Але середині країни--КОШМАР,а СБУ тут нічого показати ВОРОГ В ВИСОКИХ КАБІНЕТАХ!!!!
показать весь комментарий
23.12.2025 22:48 Ответить
в звіті Генштабу такої одиниці не було!
показать весь комментарий
23.12.2025 23:29 Ответить