5651 посетитель онлайн

Вэнс: Задержанный нефтяной танкер Bella 1 пытался выдать себя за российский, чтобы избежать санкций

Вице-президент США Джей Ди Венс

Вице-президент США Джей Ди Вэнс назвал нефтяной танкер Bella 1 фиктивным российским судном, которое пыталось выдать себя за российское, чтобы избежать правосудия.

Об этом он сказал в интервью Fox News, передает Цензор.НЕТ.

По словам Вэнса, танкер "по сути, пытался выдать себя за российский нефтяной танкер, чтобы избежать санкций". Он подчеркнул, что судно лишь имитировало связь с Россией.

Как отмечается, в прошлом месяце Bella 1 не позволил американским службам подняться на борт. В конце декабря танкер сменил название на Marinera и перешел под российскую регистрацию, рассчитывая на защиту со стороны РФ.

В США заявляют, что танкер Marinera не имел на борту нефти, однако принадлежит к так называемому "теневому флоту", который используют для транспортировки подсанкционной нефти, в частности - из Венесуэлы.

Что предшествовало?

  • Ранее стало известно, что 7 января США захватили в Северной Атлантике танкер под российским флагом Bella-1/Marinera. Танкер шел из Венесуэлы в Россию.
  • МИД РФ подтвердил, что на танкере находились граждане России. Там потребовали от США обеспечить "гуманное и достойное обращение" с их гражданами на судне, уважать их права и интересы, а также не препятствовать скорейшему возвращению россиян с судна на Родину.
Топ комментарии
+9
аааа то кацапська підлодка та військовий корабель заганяли той танкер в пастку ... А там і амери пітянулись ! А **** ? Стратєгія , тахтіка ....
показать весь комментарий
08.01.2026 10:56 Ответить
+7
Ти ба, американці не злякалися тряпки кацапів, яка має вигляд їхнього прапора, що прицепили на танкер. Каравул. Що робити кацапу? Його зброя залякування і брехня не подіяла. США не злякалися навіть їм підводного човна та декілька ржавих посудин, які кацапи називають гордістю росію - флотом.
показать весь комментарий
08.01.2026 10:54 Ответить
+7
І субмарина була венесуельська.
показать весь комментарий
08.01.2026 10:54 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ти ба, американці не злякалися тряпки кацапів, яка має вигляд їхнього прапора, що прицепили на танкер. Каравул. Що робити кацапу? Його зброя залякування і брехня не подіяла. США не злякалися навіть їм підводного човна та декілька ржавих посудин, які кацапи називають гордістю росію - флотом.
показать весь комментарий
08.01.2026 10:54 Ответить
І субмарина була венесуельська.
показать весь комментарий
08.01.2026 10:54 Ответить
капитан, алехандр сидоранчес.
старпом ванес івановес.
показать весь комментарий
08.01.2026 10:58 Ответить
Іхтам нєт и як завжди.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:22 Ответить
якщо не кацапський так навіщо було таскати туди військові кораблі і підводний човен ?
показать весь комментарий
08.01.2026 10:55 Ответить
На екскурсію. Щоб їх команди побачили вживу американські кораблі і оцінили підготовку їх екіпажів і іншого персоналу.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:55 Ответить
аааа то кацапська підлодка та військовий корабель заганяли той танкер в пастку ... А там і амери пітянулись ! А **** ? Стратєгія , тахтіка ....
показать весь комментарий
08.01.2026 10:56 Ответить
показать весь комментарий
08.01.2026 10:58 Ответить
Кацапи ж під санкціями - танкер хотів захисту від рашки
показать весь комментарий
08.01.2026 10:57 Ответить
яке намагалося видати себе за російське, щоб уникнути правосуддя. Джерело: https://censor.net/ua/n3594395
Тобто санкцій проти росіян США не ввели ? І малюка прибрали ?
показать весь комментарий
08.01.2026 10:57 Ответить
Мені особисто , тай (я думаю-усім) цікаво - що там на тому танкері без нафти
Ну є невідома кількість якихось росіян ....
І що це все
де інформація ?
показать весь комментарий
08.01.2026 10:58 Ответить
Наприкінці грудня берегова охорона США спробувала перехопити судно Bella 1 у Карибському морі, яке прямувало до Венесуели по нафту. Втім,https://tsn.ua/svit/pidsanktsiynyy-tanker-pokazav-trykolor-rf-zmusyv-flot-ssha-vidstupyty-2990273.html підсанкційний танкер показав триколор РФ і змусив американський флот відступити.

New York Times з посиланням на власні джерела повідомило, що https://tsn.ua/svit/rosiia-prosyt-ssha-ne-chipaty-dyvnyy-tanker-shcho-plyv-do-venesuely-nyt-2990906.html Росія просила США не чіпати цей танкер.

Згодом стало відомо, що https://tsn.ua/svit/ryzyk-priamoho-zitknennia-rosiyskyy-vmf-prykryvaye-tanker-za-iakym-stezat-ssha-2994158.html Кремль відправив військовий флот прикривати свій танкер від американців.

Проте США все ж провели операцію з захоплення пов'язаного https://tsn.ua/svit/ssha-namahaiutsia-zakhopyty-tanker-pid-rosiyskym-praporom-shcho-vidomo-2994485.html з Венесуелою танкера Marinera, що йде під російським прапором.

Своєю чергою американський чиновник розповів NBC News, що нафтовий танкер Marinera був взятий під контроль і перебуває під вартою США. За його словами, операцію очолило Міністерство внутрішньої безпеки за підтримки військовослужбовців.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:03 Ответить
Слово хремль пишиться з маленької букви. Хтоб вже пояснив тому ТСН
https://tsn.ua/svit/u-rosiyi-vpershe-vidreahuvaly-na-zakhoplennia-tankeriv-shcho-zaiavyly-2994668.html
показать весь комментарий
08.01.2026 11:06 Ответить
так, на кацапію теж санкції накладені.

але питання в іншому!!!
що ж такого цікавого було в трюмах цього "нафтовоза"?
золото? кокаїн? награбоване?
януковощ камазами вивозив.
мадура танкерами.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:00 Ответить
Якраз щойно прочитав новину про те як наші злили в мережу дані якогось кацапського ахвіцера (майора чи підпола - не дуже й велике цабе) який у спайці з ахматівцями експортував зброю з фронту (відібрані у чмобіків БК і "втрачені" калаші) - якраз із використанням тих самих танкерів тіньового флоту.
Так що я підозрюю там можна знайти взагалі що завгодно.
показать весь комментарий
08.01.2026 12:14 Ответить
Тіньовий флот Росії - це група танкерів, які використовуються для обходу санкцій проти Росії через вторгнення до України, що займаються експортом нафти та нафтопродуктів. Станом на вересень 2025 року, кожен шостий танкер планети належав до тіньового флоту РФ, це 17 % кількості діючих танкерів.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:02 Ответить
до дупи строни зміна реєстрації на кацапську/порту припски на сочі
головне - ІМО-номер корита, він єдиний, унікальний та на усе життя корита, незалежно від приписки/реєстрації/судновласника/фрахтувальника/перевізника/керуючої компанії тощо
саме за ІМО-номером на корито наладено санкції, а там хоч прапор марсу та венери підіймай - усе до дупи - зливай оливу, кацапи ви припливли
от цікавить інше - екіпаж корита, чиїх країн громадяни?
показать весь комментарий
08.01.2026 11:03 Ответить
О цікава інформація, не знав про це. Дякую, що поділилися.
показать весь комментарий
08.01.2026 12:18 Ответить
Так. Але мені чомусь здаеться що продовжують банить якраз по назві та судовласнику. Тому й виникають такі проблеми як неможливість арешту судна бо воно вже змінило всі документи на приписку та компанію.
показать весь комментарий
08.01.2026 12:41 Ответить
ні
до прикладу: корито під одним прапором розлило тонни нафти у морі, миттєво змінило реєстрацію/порт приписки/власника та шо через таку різку зміну уникне відповідальності?
ні, буде відповідати саме за цим унікальним номером, а не за реєстрацією/портом приписки/власником
показать весь комментарий
08.01.2026 12:43 Ответить
Я про бани ,,тіньовому флоту,, кажу. Дуже вже там хитро. Бо це ж не перший випадок зміни назви та приписки та уникненя затримки. І мабуть перший коли це все таки не допомогло.
показать весь комментарий
08.01.2026 12:48 Ответить
так саме за це
кожне тіньове корито має свій унікальний ІМО-номер
він єдиний та неповторний (гугл вам у допомогу)
саме за цим номером і накладаються санкції, незалежно від судновласника/порту приписики/франхтувальника/страхувальника
показать весь комментарий
08.01.2026 12:49 Ответить
Не хочу повторювати свій попередній комент де я виказав свою точку зору на приписи суден до санкційного листа. Якби дійсно ці судна були забанені по ІМО, а не по іншим установчим даним, то не було б необхідності змінювати реєстрацію. Бо нова б не допомогла. Але це все таки трапляється з суднами ,,тіньового флоту,, регулярно чомусь. Значить практика зміни прапора дієва для них. Мені не потрібно гуглити щодо аймо намбер. 35 років віддано цій справі.
показать весь комментарий
08.01.2026 13:04 Ответить
у рішенні федерального суду США за арешт зазначено саме ІМО-номер корита
якось так
показать весь комментарий
08.01.2026 13:07 Ответить
Це ми зараз почули від Венса. І тільки щодо затриманої Марінери. Інші підсанкційні як ходили виходячи з порту бункеровки ліберійцем і приходячи на нафтобуй в іншому кінці світу вже кіпріотом, так і продовжують.
показать весь комментарий
08.01.2026 13:13 Ответить
так це і є перше в історії затримане США кацапське тіньове нафтокорито
до цього прецедентів не було
показать весь комментарий
08.01.2026 13:17 Ответить
Так, не було. Бо дивним чином ніхто не міг піймати ніяке судно, бо вони вже встигали змінити реєстрацію, назву тощо. Я на цьому форумі неодноразово якраз і писав, що необхідно банити по ІМО. Останній раз днів 5-7 тому. Але заносять у блекліст мабуть спеціально виключно по власнику та назві. Щоб показово санкції були, а по факту ніхто нафту з росії торомозити не хоче. Тому дають можливість мати обхідний маневр. Бо бан по ІМО зупинить всі ці корита максимум за два місяці. Якраз щоб вони всі дійшли до портів. І там вже і залишились, бо любий порт контрол не дасть кліренс на вихід.
показать весь комментарий
08.01.2026 13:28 Ответить
Ось малюк почав їх топити і його звільнили Співпадіння?
показать весь комментарий
08.01.2026 13:37 Ответить
За останні три роки Росія стала тіньовою морською державою. Флот ржавіючих танкерів під химерними прапорами дозволяє їй обходити західні нафтові санкції. Армада зростає і тепер її використовують не лише для прихованого перевезення головного російського експортного товару, але й для саботажу та гібридних операцій проти Європи.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:05 Ответить
які три роки? кацапи з іраном нафтобізнес мутили ще з 80-х минулого сторіччя
а з Венесуелою вже не менше чверті сторіччя, напряму підтримуючи наркокартелі та забезпечуючи їх нарко- та нафтодолярами
так сам як і китай це робив та робить із венесуелою вже давненько
показать весь комментарий
08.01.2026 11:08 Ответить
цим танкером володіла фірма з рязані з єдиним працівником (він же директор), якимсь бугаєм з криму
показать весь комментарий
08.01.2026 11:05 Ответить
Призвіще маєте?

цікаво про мову- по українські призвіще ( хфамилия ) , А КАЦАПИ , коли писали свій недоАзик,це не зрозуміли , і ввели слово ПРОЗВИЩЕ як ник.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:11 Ответить
кацапи у себе це корито зареєстрували за наступними даними

показать весь комментарий
08.01.2026 11:13 Ответить
бугай єво фамілійо
показать весь комментарий
08.01.2026 11:19 Ответить
Тобто українці мають натуральні призвіща, а кацапи - туда ОВ добавляють і кричать що українців вигадав Ленін
Прізвище від ШІ

Бугай є українським прізвищем, що походить від слова «бугай» - племінного бика, і зазвичай надавалося сильним, кремезним чоловікам або тим, хто мав стосунок до тваринництва; також «бугай» називають басовий музичний інструмент (бербеницю) та птаха родини чаплевих. Прізвище поширене і пов'язане з тюркським словом, що означає «бик»
показать весь комментарий
08.01.2026 11:23 Ответить
Яке *******.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:14 Ответить
показать весь комментарий
08.01.2026 11:14 Ответить
Тобто кацапи у танкерах ще і наличку перевозять . В обхід світового контролю , а тою наличкою потім своїм військовим та заводам сплачують війни . Так було і в Сирії
Щоб Гаага не здогадалась
показать весь комментарий
08.01.2026 11:18 Ответить
Від цих відмазок тхне такою гніллю що ппц..
показать весь комментарий
08.01.2026 11:14 Ответить
Венс- кацапська хвойда - заробляє гроши потихеньку від Трампа Збирає на президентську компанію
показать весь комментарий
08.01.2026 11:19 Ответить
Якщо флот тіньовий ,та ще більше під санкціями ,то чому він спокійно ходить ?
показать весь комментарий
08.01.2026 11:15 Ответить
є така річ - "договорняк" називається
показать весь комментарий
08.01.2026 11:20 Ответить
Ось так і працюють "санкції".Написали папірець і розійшлись.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:25 Ответить
ну не ви і ніхто про це не знає,
але як допис на Цензорі зійде,,,
показать весь комментарий
08.01.2026 14:38 Ответить
Ще цікавіше, чому російські корита у США не підсанкційні
показать весь комментарий
08.01.2026 15:12 Ответить
Схоже Трамп плотно на *********** кукані сидить
показать весь комментарий
08.01.2026 11:23 Ответить
Послухаєш оцю трампівську челядь і виникає підозра, що так брехати вони навчилися у своїх кремлівських придворних "колег" - лаврових, піськових, ведмедевих...
показать весь комментарий
08.01.2026 11:24 Ответить
Нафарбований утирок,робить кацапам реверанс?
показать весь комментарий
08.01.2026 11:27 Ответить
Да, пираты обыкновенные, на реи их
показать весь комментарий
08.01.2026 11:28 Ответить
Маринерра- Марикьяре
можно пародію на росіян зробити з цієї пісні
https://youtu.be/zZt3g2tOhyQ?si=tskDj2wfWq8sr2dY
показать весь комментарий
08.01.2026 11:32 Ответить
Так буде тепер завжди !
показать весь комментарий
08.01.2026 11:49 Ответить
Там у листопаді цього року проміжні вибори, тільки Господь знає, що воно там після них буде.
показать весь комментарий
08.01.2026 11:55 Ответить
наверное Белый Дом такими заявлениями опять хочет "сохранить лицо" кремлевских террористов...
показать весь комментарий
08.01.2026 12:04 Ответить
якщо даний танкер "намагався видати себе за російський, щоб уникнути санкцій" то санкцій проти росії фактично не існує, що і потрібно було довести. Піздьож політиків у світі - то одне, а реальність зовсім інша.
показать весь комментарий
08.01.2026 12:42 Ответить
логічно припустити, що якби ці "безпрецедентні санкції" проти росії, які почали вводити з 2014р, реально діяли, то країни- бензоколонки уже б не існувало
показать весь комментарий
08.01.2026 12:47 Ответить

так нехай Сабига це в голос скаже в ООН . Чи потім якась портянка знову його звільнить
показать весь комментарий
08.01.2026 13:38 Ответить
альо, у вас знову покращяння?
сподіваюсь воно буде кращє попереднього
показать весь комментарий
08.01.2026 14:41 Ответить