4784 відвідувача онлайн

Венс: Затриманий нафтовий танкер Bella 1 намагався видати себе за російський, щоб уникнути санкцій

Віцепрезидент США Джей Ді Венс

Віцепрезидент США Джей Ді Венс назвав нафтовий танкер Bella 1 фіктивним російським судном, яке намагалося видати себе за російське, щоб уникнути правосуддя.

Про це він сказав в інтерв’ю Fox News, передає Цензор.НЕТ.

За словами Венса, танкер "по суті, намагався видати себе за російський нафтовий танкер, щоб уникнути санкцій". Він підкреслив, що судно лише імітувало зв’язок із Росією.

Як зазначається, минулого місяця Bella 1 не дозволив американським службам піднятися на борт. Наприкінці грудня танкер змінив назву на Marinera та перейшов під російську реєстрацію, розраховуючи на захист з боку РФ.

У США заявляють, що танкер Marinera не мав на борту нафти, однак належить до так званого "тіньового флоту", який використовують для транспортування підсанкційної нафти, зокрема з Венесуели.

Що передувало?

  • Раніше стало відомо що 7 січня США захопили у Північній Атлантиці танкер під російським прапором Bella-1/Marinera. Танкер йшов з Венесуели до Росії.
  • МЗС РФ підтвердило, що на танкері перебували громадяни Росії. Там вимагали від США забезпечити "гуманне та гідне поводження" з їх громадянами на судні, поважати їхні права та інтереси, а також не перешкоджати якнайшвидшому поверненню росіян з судна на Батьківщину.
Топ коментарі
+9
аааа то кацапська підлодка та військовий корабель заганяли той танкер в пастку ... А там і амери пітянулись ! А **** ? Стратєгія , тахтіка ....
показати весь коментар
08.01.2026 10:56 Відповісти
+7
Ти ба, американці не злякалися тряпки кацапів, яка має вигляд їхнього прапора, що прицепили на танкер. Каравул. Що робити кацапу? Його зброя залякування і брехня не подіяла. США не злякалися навіть їм підводного човна та декілька ржавих посудин, які кацапи називають гордістю росію - флотом.
показати весь коментар
08.01.2026 10:54 Відповісти
+7
І субмарина була венесуельська.
показати весь коментар
08.01.2026 10:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ти ба, американці не злякалися тряпки кацапів, яка має вигляд їхнього прапора, що прицепили на танкер. Каравул. Що робити кацапу? Його зброя залякування і брехня не подіяла. США не злякалися навіть їм підводного човна та декілька ржавих посудин, які кацапи називають гордістю росію - флотом.
показати весь коментар
08.01.2026 10:54 Відповісти
І субмарина була венесуельська.
показати весь коментар
08.01.2026 10:54 Відповісти
капитан, алехандр сидоранчес.
старпом ванес івановес.
показати весь коментар
08.01.2026 10:58 Відповісти
Іхтам нєт и як завжди.
показати весь коментар
08.01.2026 11:22 Відповісти
якщо не кацапський так навіщо було таскати туди військові кораблі і підводний човен ?
показати весь коментар
08.01.2026 10:55 Відповісти
На екскурсію. Щоб їх команди побачили вживу американські кораблі і оцінили підготовку їх екіпажів і іншого персоналу.
показати весь коментар
08.01.2026 11:55 Відповісти
аааа то кацапська підлодка та військовий корабель заганяли той танкер в пастку ... А там і амери пітянулись ! А **** ? Стратєгія , тахтіка ....
показати весь коментар
08.01.2026 10:56 Відповісти
показати весь коментар
08.01.2026 10:58 Відповісти
Кацапи ж під санкціями - танкер хотів захисту від рашки
показати весь коментар
08.01.2026 10:57 Відповісти
яке намагалося видати себе за російське, щоб уникнути правосуддя. Джерело: https://censor.net/ua/n3594395
Тобто санкцій проти росіян США не ввели ? І малюка прибрали ?
показати весь коментар
08.01.2026 10:57 Відповісти
Мені особисто , тай (я думаю-усім) цікаво - що там на тому танкері без нафти
Ну є невідома кількість якихось росіян ....
І що це все
де інформація ?
показати весь коментар
08.01.2026 10:58 Відповісти
Наприкінці грудня берегова охорона США спробувала перехопити судно Bella 1 у Карибському морі, яке прямувало до Венесуели по нафту. Втім,https://tsn.ua/svit/pidsanktsiynyy-tanker-pokazav-trykolor-rf-zmusyv-flot-ssha-vidstupyty-2990273.html підсанкційний танкер показав триколор РФ і змусив американський флот відступити.

New York Times з посиланням на власні джерела повідомило, що https://tsn.ua/svit/rosiia-prosyt-ssha-ne-chipaty-dyvnyy-tanker-shcho-plyv-do-venesuely-nyt-2990906.html Росія просила США не чіпати цей танкер.

Згодом стало відомо, що https://tsn.ua/svit/ryzyk-priamoho-zitknennia-rosiyskyy-vmf-prykryvaye-tanker-za-iakym-stezat-ssha-2994158.html Кремль відправив військовий флот прикривати свій танкер від американців.

Проте США все ж провели операцію з захоплення пов'язаного https://tsn.ua/svit/ssha-namahaiutsia-zakhopyty-tanker-pid-rosiyskym-praporom-shcho-vidomo-2994485.html з Венесуелою танкера Marinera, що йде під російським прапором.

Своєю чергою американський чиновник розповів NBC News, що нафтовий танкер Marinera був взятий під контроль і перебуває під вартою США. За його словами, операцію очолило Міністерство внутрішньої безпеки за підтримки військовослужбовців.
показати весь коментар
08.01.2026 11:03 Відповісти
Слово хремль пишиться з маленької букви. Хтоб вже пояснив тому ТСН
https://tsn.ua/svit/u-rosiyi-vpershe-vidreahuvaly-na-zakhoplennia-tankeriv-shcho-zaiavyly-2994668.html
показати весь коментар
08.01.2026 11:06 Відповісти
так, на кацапію теж санкції накладені.

але питання в іншому!!!
що ж такого цікавого було в трюмах цього "нафтовоза"?
золото? кокаїн? награбоване?
януковощ камазами вивозив.
мадура танкерами.
показати весь коментар
08.01.2026 11:00 Відповісти
Якраз щойно прочитав новину про те як наші злили в мережу дані якогось кацапського ахвіцера (майора чи підпола - не дуже й велике цабе) який у спайці з ахматівцями експортував зброю з фронту (відібрані у чмобіків БК і "втрачені" калаші) - якраз із використанням тих самих танкерів тіньового флоту.
Так що я підозрюю там можна знайти взагалі що завгодно.
показати весь коментар
08.01.2026 12:14 Відповісти
Тіньовий флот Росії - це група танкерів, які використовуються для обходу санкцій проти Росії через вторгнення до України, що займаються експортом нафти та нафтопродуктів. Станом на вересень 2025 року, кожен шостий танкер планети належав до тіньового флоту РФ, це 17 % кількості діючих танкерів.
показати весь коментар
08.01.2026 11:02 Відповісти
до дупи строни зміна реєстрації на кацапську/порту припски на сочі
головне - ІМО-номер корита, він єдиний, унікальний та на усе життя корита, незалежно від приписки/реєстрації/судновласника/фрахтувальника/перевізника/керуючої компанії тощо
саме за ІМО-номером на корито наладено санкції, а там хоч прапор марсу та венери підіймай - усе до дупи - зливай оливу, кацапи ви припливли
от цікавить інше - екіпаж корита, чиїх країн громадяни?
показати весь коментар
08.01.2026 11:03 Відповісти
О цікава інформація, не знав про це. Дякую, що поділилися.
показати весь коментар
08.01.2026 12:18 Відповісти
Так. Але мені чомусь здаеться що продовжують банить якраз по назві та судовласнику. Тому й виникають такі проблеми як неможливість арешту судна бо воно вже змінило всі документи на приписку та компанію.
показати весь коментар
08.01.2026 12:41 Відповісти
ні
до прикладу: корито під одним прапором розлило тонни нафти у морі, миттєво змінило реєстрацію/порт приписки/власника та шо через таку різку зміну уникне відповідальності?
ні, буде відповідати саме за цим унікальним номером, а не за реєстрацією/портом приписки/власником
показати весь коментар
08.01.2026 12:43 Відповісти
Я про бани ,,тіньовому флоту,, кажу. Дуже вже там хитро. Бо це ж не перший випадок зміни назви та приписки та уникненя затримки. І мабуть перший коли це все таки не допомогло.
показати весь коментар
08.01.2026 12:48 Відповісти
так саме за це
кожне тіньове корито має свій унікальний ІМО-номер
він єдиний та неповторний (гугл вам у допомогу)
саме за цим номером і накладаються санкції, незалежно від судновласника/порту приписики/франхтувальника/страхувальника
показати весь коментар
08.01.2026 12:49 Відповісти
Не хочу повторювати свій попередній комент де я виказав свою точку зору на приписи суден до санкційного листа. Якби дійсно ці судна були забанені по ІМО, а не по іншим установчим даним, то не було б необхідності змінювати реєстрацію. Бо нова б не допомогла. Але це все таки трапляється з суднами ,,тіньового флоту,, регулярно чомусь. Значить практика зміни прапора дієва для них. Мені не потрібно гуглити щодо аймо намбер. 35 років віддано цій справі.
показати весь коментар
08.01.2026 13:04 Відповісти
у рішенні федерального суду США за арешт зазначено саме ІМО-номер корита
якось так
показати весь коментар
08.01.2026 13:07 Відповісти
Це ми зараз почули від Венса. І тільки щодо затриманої Марінери. Інші підсанкційні як ходили виходячи з порту бункеровки ліберійцем і приходячи на нафтобуй в іншому кінці світу вже кіпріотом, так і продовжують.
показати весь коментар
08.01.2026 13:13 Відповісти
так це і є перше в історії затримане США кацапське тіньове нафтокорито
до цього прецедентів не було
показати весь коментар
08.01.2026 13:17 Відповісти
Так, не було. Бо дивним чином ніхто не міг піймати ніяке судно, бо вони вже встигали змінити реєстрацію, назву тощо. Я на цьому форумі неодноразово якраз і писав, що необхідно банити по ІМО. Останній раз днів 5-7 тому. Але заносять у блекліст мабуть спеціально виключно по власнику та назві. Щоб показово санкції були, а по факту ніхто нафту з росії торомозити не хоче. Тому дають можливість мати обхідний маневр. Бо бан по ІМО зупинить всі ці корита максимум за два місяці. Якраз щоб вони всі дійшли до портів. І там вже і залишились, бо любий порт контрол не дасть кліренс на вихід.
показати весь коментар
08.01.2026 13:28 Відповісти
Ось малюк почав їх топити і його звільнили Співпадіння?
показати весь коментар
08.01.2026 13:37 Відповісти
За останні три роки Росія стала тіньовою морською державою. Флот ржавіючих танкерів під химерними прапорами дозволяє їй обходити західні нафтові санкції. Армада зростає і тепер її використовують не лише для прихованого перевезення головного російського експортного товару, але й для саботажу та гібридних операцій проти Європи.
показати весь коментар
08.01.2026 11:05 Відповісти
які три роки? кацапи з іраном нафтобізнес мутили ще з 80-х минулого сторіччя
а з Венесуелою вже не менше чверті сторіччя, напряму підтримуючи наркокартелі та забезпечуючи їх нарко- та нафтодолярами
так сам як і китай це робив та робить із венесуелою вже давненько
показати весь коментар
08.01.2026 11:08 Відповісти
цим танкером володіла фірма з рязані з єдиним працівником (він же директор), якимсь бугаєм з криму
показати весь коментар
08.01.2026 11:05 Відповісти
Призвіще маєте?

цікаво про мову- по українські призвіще ( хфамилия ) , А КАЦАПИ , коли писали свій недоАзик,це не зрозуміли , і ввели слово ПРОЗВИЩЕ як ник.
показати весь коментар
08.01.2026 11:11 Відповісти
кацапи у себе це корито зареєстрували за наступними даними

показати весь коментар
08.01.2026 11:13 Відповісти
бугай єво фамілійо
показати весь коментар
08.01.2026 11:19 Відповісти
Тобто українці мають натуральні призвіща, а кацапи - туда ОВ добавляють і кричать що українців вигадав Ленін
Прізвище від ШІ

Бугай є українським прізвищем, що походить від слова «бугай» - племінного бика, і зазвичай надавалося сильним, кремезним чоловікам або тим, хто мав стосунок до тваринництва; також «бугай» називають басовий музичний інструмент (бербеницю) та птаха родини чаплевих. Прізвище поширене і пов'язане з тюркським словом, що означає «бик»
показати весь коментар
08.01.2026 11:23 Відповісти
Яке *******.
показати весь коментар
08.01.2026 11:14 Відповісти
показати весь коментар
08.01.2026 11:14 Відповісти
Тобто кацапи у танкерах ще і наличку перевозять . В обхід світового контролю , а тою наличкою потім своїм військовим та заводам сплачують війни . Так було і в Сирії
Щоб Гаага не здогадалась
показати весь коментар
08.01.2026 11:18 Відповісти
Від цих відмазок тхне такою гніллю що ппц..
показати весь коментар
08.01.2026 11:14 Відповісти
Венс- кацапська хвойда - заробляє гроши потихеньку від Трампа Збирає на президентську компанію
показати весь коментар
08.01.2026 11:19 Відповісти
Якщо флот тіньовий ,та ще більше під санкціями ,то чому він спокійно ходить ?
показати весь коментар
08.01.2026 11:15 Відповісти
є така річ - "договорняк" називається
показати весь коментар
08.01.2026 11:20 Відповісти
Ось так і працюють "санкції".Написали папірець і розійшлись.
показати весь коментар
08.01.2026 11:25 Відповісти
ну не ви і ніхто про це не знає,
але як допис на Цензорі зійде,,,
показати весь коментар
08.01.2026 14:38 Відповісти
Ще цікавіше, чому російські корита у США не підсанкційні
показати весь коментар
08.01.2026 15:12 Відповісти
Схоже Трамп плотно на *********** кукані сидить
показати весь коментар
08.01.2026 11:23 Відповісти
Послухаєш оцю трампівську челядь і виникає підозра, що так брехати вони навчилися у своїх кремлівських придворних "колег" - лаврових, піськових, ведмедевих...
показати весь коментар
08.01.2026 11:24 Відповісти
Нафарбований утирок,робить кацапам реверанс?
показати весь коментар
08.01.2026 11:27 Відповісти
Да, пираты обыкновенные, на реи их
показати весь коментар
08.01.2026 11:28 Відповісти
Маринерра- Марикьяре
можно пародію на росіян зробити з цієї пісні
https://youtu.be/zZt3g2tOhyQ?si=tskDj2wfWq8sr2dY
показати весь коментар
08.01.2026 11:32 Відповісти
Так буде тепер завжди !
показати весь коментар
08.01.2026 11:49 Відповісти
Там у листопаді цього року проміжні вибори, тільки Господь знає, що воно там після них буде.
показати весь коментар
08.01.2026 11:55 Відповісти
наверное Белый Дом такими заявлениями опять хочет "сохранить лицо" кремлевских террористов...
показати весь коментар
08.01.2026 12:04 Відповісти
якщо даний танкер "намагався видати себе за російський, щоб уникнути санкцій" то санкцій проти росії фактично не існує, що і потрібно було довести. Піздьож політиків у світі - то одне, а реальність зовсім інша.
показати весь коментар
08.01.2026 12:42 Відповісти
логічно припустити, що якби ці "безпрецедентні санкції" проти росії, які почали вводити з 2014р, реально діяли, то країни- бензоколонки уже б не існувало
показати весь коментар
08.01.2026 12:47 Відповісти

так нехай Сабига це в голос скаже в ООН . Чи потім якась портянка знову його звільнить
показати весь коментар
08.01.2026 13:38 Відповісти
альо, у вас знову покращяння?
сподіваюсь воно буде кращє попереднього
показати весь коментар
08.01.2026 14:41 Відповісти