3352 посетителя онлайн

Захарова обвинила Навроцкого в "искажении истории" из-за заявления о роли СССР во Второй мировой: "Перечитайте статью Путина"

захарова

Пресс-секретарь Министерства иностранных дел России Мария Захарова обвинила президента Польши Кароля Навроцкого в "искажении истории" и посоветовала ему ознакомиться со статьей диктатора РФ Владимира Путина, посвященной российской интерпретации причин и итогов Второй мировой войны.

Об этом Захарова написала в своем телеграме, сообщает Цензор.НЕТ.

Навроцкий об СССР во Второй мировой

Во вторник Навроцкий принял участие в торжествах по случаю 81-й годовщины освобождения нацистского концентрационного лагеря Аушвиц. Он напомнил, что лагерь был освобожден советскими войсками, однако подчеркнул более широкую роль Советского Союза в событиях Второй мировой войны.

"Однако за стенами концлагеря Аушвиц их не ждала свобода, потому что это было также лицо тех самых советских войск, благодаря которым Адольф Гитлер мог в 1939 году начать Вторую мировую войну и привести к трагедии Холокоста. Ведь именно Гитлер вместе со Сталиным начали Вторую мировую войну", - заявил польский президент.

Комментарий Захаровой

Комментируя это заявление, Захарова сказала, что Навроцкий "грубо исказил предвоенную историю", повторив, по ее словам, "лживый тезис" об ответственности СССР за начало войны и трагедию Холокоста.

Также пресс-секретарь МИД РФ посоветовала польскому президенту "перечитать статью президента В.В. Путина "75 лет Великой Победы: общая ответственность перед историей и будущим" от 19 июня 2020 года".

Речь идет о публикации, в которой Путин оправдывает пакт Молотова-Риббентропа, перекладывает ответственность за начало Второй мировой войны и подчеркивает исключительную роль СССР в победе над нацизмом.

Топ комментарии
+38
І літак під Смоленськом збив гітлер, да машка-алкашка? 🤣🤣🤣
показать весь комментарий
28.01.2026 17:19 Ответить
+33
Думаю новини з росії потрібно подавати в окремій колонці, не змішуючи їх з нормальними новинами з цивілізованого світу. Захарова це брудний рот путіна, її заявам не місце в українських ЗМІ. Хто хоче ознайомитись з лайном, хай ходить в окрему колонку, після підтвердження віку більше 18 років.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:19 Ответить
+30
"Перечитайте статтю Путіна" і лєніна (володьку ульянова)
показать весь комментарий
28.01.2026 17:18 Ответить
Комментировать
Сортировать:
"Перечитайте статтю Путіна" і лєніна (володьку ульянова)
показать весь комментарий
28.01.2026 17:18 Ответить
чЛєніна
показать весь комментарий
28.01.2026 17:24 Ответить
чЛєніна, а якщо часм є - то і крупську разом із піськовим!)
показать весь комментарий
28.01.2026 17:45 Ответить
А книги гітлера не потрібно читати? Пуйло як тільки відкриє рот, так бреше, як і вся російська ''еліта''. То мабуть поляки самі на себе напали?
показать весь комментарий
28.01.2026 18:42 Ответить
Бреше як,як руда собака,скажена... .
показать весь комментарий
28.01.2026 19:12 Ответить
Лютий 2024 року:
в інтерв'ю американському журналісту Такеру Карлсону
Хуьло сказав (пряма мова):
«Чому війна почалася 1 вересня 1939 року саме з Польщі? Тому що поляки виявилися несговорливими. Вони не захотіли віддати Данцігський коридор, не захотіли домовлятися. І Гітлеру, по суті, не залишалося нічого іншого, як почати війну з Польщі.»
Те саме Гітлер казав про Польщу у 1939 році, і те саме зараз «другий Гітлер» вимагає від України
Ця логіка - «якщо не поступитесь, буде війна» - звучить у хуьла так само, як звучала у гітлера щодо Польщі в 1939 році.
Сьогодні хуьло вимагає від України поступитися територіями та суверенітетом в обмін на «мир», тобто фактично вимушує капітуляцію.
Те саме Гітлер казав про Польщу (у 1939 році), і те саме зараз «другий Гітлер» вимагає від України.
показать весь комментарий
28.01.2026 22:33 Ответить
І літак під Смоленськом збив гітлер, да машка-алкашка? 🤣🤣🤣
показать весь комментарий
28.01.2026 17:19 Ответить
будуть рашисти відмазуватися і надалі, що погода в смоленську була не така ...
показать весь комментарий
28.01.2026 17:20 Ответить
Схоже , що поляки ПРО ЦЕ вже забули , якщо піднімають тему "волинськихрізанин" та інших дурниць
показать весь комментарий
28.01.2026 17:45 Ответить
я думаю, це різні речі: уряди різні і держави !
Та й часи різні!
показать весь комментарий
28.01.2026 17:47 Ответить
Про це ж і мова - Навроцький одразу почав з наїздів на Україну , але як тільки він щось там гавкнув на кацапів - Захарова одразу нагадала йому ХТО їх справжній ворог !
Будем сподіватися - поляки це почули і зробили висновки
показать весь комментарий
28.01.2026 17:52 Ответить
Нещодавне відзначення в трикутнику 3-х країн (білорусь не була) - це продовження масштабного національно-визвольного руху народів колишньої Речі Посполитої (поляків, литовців, білорусів, українців) проти Російської імперії, що розпочався у ніч з 22 на 23 січня 1863 р. і продовжується по теперішній час, і Президент Польщі теж там був ! А це надає надію на результат!
показать весь комментарий
28.01.2026 18:02 Ответить
Невелику.
показать весь комментарий
28.01.2026 18:20 Ответить
Думаю новини з росії потрібно подавати в окремій колонці, не змішуючи їх з нормальними новинами з цивілізованого світу. Захарова це брудний рот путіна, її заявам не місце в українських ЗМІ. Хто хоче ознайомитись з лайном, хай ходить в окрему колонку, після підтвердження віку більше 18 років.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:19 Ответить
Можна плашку кріпити 'підорашки' 😁
показать весь комментарий
28.01.2026 17:20 Ответить
Після визволення концтаборів радянськими військами - вони ще певний час виконували свої каральні функції за нової влади. Не в тих обсягах, але працювали за призначенням.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:19 Ответить
***** - той ще "ысторик"
показать весь комментарий
28.01.2026 17:21 Ответить
Чи з запою вийшла,в'якати почала.?
показать весь комментарий
28.01.2026 17:27 Ответить
Гітлер напав на Польщу один. Без Сталіна. Це факт.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:27 Ответить
Сралін 17 вересня 1939 приєднався - факт
показать весь комментарий
28.01.2026 17:28 Ответить
В Бресті провели спільний парад в честь перемоги над Польщею.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:32 Ответить
Якби Китай напав на рашку, ми б теж під шумок повернули Білгород в рідну гавань.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:33 Ответить
Нам можна все. Чужим - закон.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:37 Ответить
А що там срср "повертав" собі в 1939 ...?
показать весь комментарий
28.01.2026 17:46 Ответить
Львів.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:47 Ответить
А коли це Львів був в складі срср чи росії ...?
показать весь комментарий
28.01.2026 17:49 Ответить
Ну не був. І що тепер? Повертати полякам?
показать весь комментарий
28.01.2026 17:52 Ответить
Сергiй Супрун
Якби Китай напав на рашку, ми б теж під шумок повернули Білгород в рідну гавань.
- ця аналогія не доречна . Повертати можна тільки своє !
показать весь комментарий
28.01.2026 17:54 Ответить
показать весь комментарий
28.01.2026 18:19 Ответить
Львів був у складі Київської Русі, її правонаступниця - Україна, Україна входила до складу СРСР, значить СРСР цілком міг повернути Львів
показать весь комментарий
28.01.2026 18:24 Ответить
Ти з захаровою на-пару синячите? Писати таку ахінею може тільки п'яний в сраку. Київська Русь ( кабінетний термін придуманий в ХІХ ст.) розташовувалася на території Київського, Переяславського і Чернігівського князівств. Читай істориків і не неси маячні.
показать весь комментарий
28.01.2026 18:29 Ответить
показать весь комментарий
28.01.2026 18:47 Ответить
Дитино, ти історію від історичної дидактики відрізняєш? Боже, яка дрімучість ... .
З мене хватить на сьогодні!
показать весь комментарий
28.01.2026 18:55 Ответить
Київська Русь проіснувала з ХІ по ХІІ ст. , а місто Львів закладено в середині XIII століття в Галицько-Волинському князівстві. Близько 1272 року князь Лев Данилович переніс столицю з Галича до Львова, роблячи його головним містом володінь Руського королівства. Цікаво, що корону королю Руського короліства вручив Данилу Романовичу Папа Римський.
Отже, Львів не входив до складу Київської Русі.
показать весь комментарий
28.01.2026 18:35 Ответить
Ти так стараєшся відмовитися від Львова, засланий козачок
показать весь комментарий
28.01.2026 18:41 Ответить
Диво дивне, в мене правило - з ідіотами не спілкуватися. В ігнор і пшло за кацапським кораблем .
показать весь комментарий
28.01.2026 18:50 Ответить
А своє СРСР можеш повернути монголам в Орду .
От вони зрадіють.
показать весь комментарий
28.01.2026 18:36 Ответить
Львів не був у складі Київської Ріси, вчи історію, кацапоїде
показать весь комментарий
28.01.2026 19:29 Ответить
А земля, на якій він стоїть, була.
показать весь комментарий
28.01.2026 19:53 Ответить
ЗУНР це не Польща
показать весь комментарий
28.01.2026 18:05 Ответить
Поляки окупували Львів і Волинь.
показать весь комментарий
28.01.2026 19:23 Ответить
Правильно! Він завжди був в складі Фарерських островів
показать весь комментарий
28.01.2026 18:09 Ответить
Львів був окупований 1914 році, армією царської росії,до цього він був під владою Австрійської імперії бовдуре,про яке повернення в сССр ти гавкаєш.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:58 Ответить
Як говорили старі люди,які передавали це наступним поколінням,найкраще жилося за Австрії-це про Галичину.
показать весь комментарий
28.01.2026 18:16 Ответить
Ні, НЕ факт. Гітлер напав на Польщу разом з совком - з різницею в 16 днів, що в масштабах тої війни означає «РАЗОМ»
показать весь комментарий
28.01.2026 19:24 Ответить
Так, але на відміну від Гітлера совку ніхто не оголосив війну.
показать весь комментарий
28.01.2026 20:38 Ответить
"Перечитайте путіна".
Справа в тому,що пу одне говорить,а інше робить.Як і робить своє обличчя добродушним,що аж ніяк не означає,що аж таким є.Маска чекіста.
Те саме,що по зе: на словах більший націоналіст,як Бандера,а робить навпаки, суттєво ослабивши державу.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:28 Ответить
Це ж статтю якого путіна? Проффесора-історіка путіна?
показать весь комментарий
28.01.2026 17:29 Ответить
Статтю путіна придумав лєнін.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:31 Ответить
весь світ.. вся планета Земля має жити за статтями Пуйла .. що кому неясно ? )
показать весь комментарий
28.01.2026 17:33 Ответить
показать весь комментарий
28.01.2026 18:02 Ответить
Лаврова послухати,так увесь світ нелегітимний!Крім кацапії
показать весь комментарий
28.01.2026 18:05 Ответить
статті пуйла подаються як заповіти Бога

нова ера
показать весь комментарий
28.01.2026 17:35 Ответить
І до сраки всі історики та секретні документи, які кремляді давно мали розсекретити.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:58 Ответить
Польща має вимагати виплати за 39 рік.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:35 Ответить
у кого? у німців? вже спробували
А за смоленськ і катинь у кацапів навіть не пробували. Це не кордон з Україною блокувати, ссипаючи зерно
показать весь комментарий
28.01.2026 17:51 Ответить
Скоро будуть вірші "таваріщ путін,ви бальшой учоний",або "я сєбя пад путіним чіщу"...Це блюдолизство і підхалімаж свідчить лише про одно - коли ху...ло здохне його будуть вичищати звідусіль як позорне та гниле явище у історіі рашки...
показать весь комментарий
28.01.2026 17:38 Ответить
іторик куйло.має добре перечитати "державний переворот члєніним в 1917 році в рабсєї.в результаті котрого ,вся рашистська влада є нелигітимною до сьогоднішнього дня
показать весь комментарий
28.01.2026 17:40 Ответить
Не було жодного "перевороту". Радянська Влада у 1917 була цілком легітимною.Ви зараз саме навели безглузду методичку гебнявої пропоганди."замполіт" .
показать весь комментарий
28.01.2026 21:09 Ответить
що ж Ти "замполіт" куйню тут несеш??? "диктатура пролетаріату"ДИКТАТУРА.а де ж Ти вичитав в "гебнявого історика куйла " .щоб він революцію називав(як гебнявий шеф) "державним переворотом"??Проходь дальше...
показать весь комментарий
28.01.2026 21:50 Ответить
О, так Навроцький, перечитай статтю «історика» Пу..на, яку написав йому лішнєхромосомний Мединський. На його історіях вчилися 95 Квартал та купа інших малоросів.
показать весь комментарий
28.01.2026 17:56 Ответить
Вони оба "історики". Навроцький, ще й "історик-боксер".
показать весь комментарий
28.01.2026 19:26 Ответить
мда. Вже в них офіційно посилаються на висєри путіна. Абзац
показать весь комментарий
28.01.2026 18:02 Ответить
а чому не Майн кампф Гітлера?
показать весь комментарий
28.01.2026 18:02 Ответить
Я б майн кампф гітлера краще почитав, але «історичні» статті ***** - 😂😂😂😂🤣це за межею))
показать весь комментарий
28.01.2026 19:05 Ответить
Ця тупа Маша справді вважає, що нормальні люди можуть дослухатися до статей путіна!
показать весь комментарий
28.01.2026 18:06 Ответить
Щас ми з ладімір ладіміричем розкажем вам історію!
показать весь комментарий
28.01.2026 18:22 Ответить
Ну ось як можно бути настільки ***...ми?
показать весь комментарий
28.01.2026 18:32 Ответить
За часів половців-пєчєнєгов Аушвіца не було.
показать весь комментарий
28.01.2026 18:57 Ответить
Статтю путіна 🤣🤣🤣🤣 посилатися на *****, як на наукове джерело😂😂🤣🤣🤣 ААААА))🤣🤣🤣😂😂😂😂😂
Я занадто багато чув останнім часом брехні, маніпуляції, на чорне біле, на біле чорне, абсурду, маразму, але посилатися на статті «історика» *****-Путіна - розсмішило в хлам, такого від *********** не очікував, це за межами будь-чогось😂😂😂 я б таке навіть не вигадав🤣🤣
«Роль пєчєнєгов і половцєв в прічінах вялікой отєчєствєнной войни».
показать весь комментарий
28.01.2026 19:04 Ответить
Ну а як же, а ще засідання XX того партзїзду РСФСР і пізні праці Брєжнєва ))) ото кончені, ну як такими ото можна бути
показать весь комментарий
28.01.2026 19:06 Ответить
Хай путін йде НАХ.
показать весь комментарий
28.01.2026 20:53 Ответить
Статті цього старого довбо...ба повинні психіатри читати, а не Президенти демократичних країн.
показать весь комментарий
28.01.2026 23:01 Ответить
Геббельс у домовині перевертається - бо він не додумався до закликів читать "Майн кампф", щоб зрозуміть правильність дій Гітлера...