8176 посетителей онлайн

Удары россиян ставят под угрозу ядерную безопасность: все украинские АЭС приостановили свою работу, - Гросси

АЭС Украины снизили мощность после массированной атаки РФ – МАГАТЭ

Атомные станции Украины вынуждены были приостановить производство электроэнергии утром 7 февраля после массированного удара россиян.

Об этом говорится в обнародованном заявлении генерального директора МАГАТЭ Рафаэля Гросси в Х, информирует Цензор.НЕТ.

"Украинские атомные электростанции снова уменьшили мощность производства электроэнергии сегодня утром после возобновления военной активности РФ", - говорится в сообщении.

Гросси указывает, что удар ВС РФ повлиял на электроподстанции и привел к отключению части линий электропередачи. Гендиректор МАГАТЭ призывает к "сдержанности", ведь ухудшение состояния работы украинской энергосети имеет опасные последствия.

Массированный обстрел 7 февраля

Россия осуществила массированную атаку на Украину в ночь и утром 7 февраля. Удары фиксировали по всей стране - от запада до центра и далее до восточных областей.

По предварительной информации, враг применил:

  • стратегическую авиацию РФ (в частности Ту-95МС и Ту-22М3);
  • множество беспилотников типа Shahed.

Также были зафиксированы пуски ракет "Калибр" и "Циркон".

Из-за обстрелов массово поражены объекты энергетической инфраструктуры, что привело к аварийным отключениям света в большинстве областей Украины. Графики плановых отключений электроэнергии в настоящее время не действуют из-за сложившейся ситуации.

В результате массированного удара РФ по подстанциям и линиям 750–330 кВ атомные электростанции вынужденно снизили мощность генерации. Под ударом российских ракет и дронов оказались энергообъекты в восьми областях.

Топ комментарии
+3
Була колись така давня комедія з П'єром Рішаром 'Повернення високого блондина', і в ній був наступний епізод:
Перед героєм Рішара вискакує такий собі майстер карате (чи то кунг-фу), який починає демонструвати растяжки, якісь кати, стрибки ( ну в стилі Ван Дама). Персонаж Рішара на все це трохи подивився, потім знизав плечима, дістав з кишені піджака пістолет і зробив майстру дірку в голові. Ось і все карате.
Я це до того, що війна це не спортивне змагання і кожен в ній воює так, як може і вміє. Тож не обов'язково діяти симетрично москалям, головне, щоб було ефективно (і байдуже, що хтось казатиме про якісь правила або їх порушення). А світова спільнота почне реально реагувати (а не 'висловлювати глибоку стурбованість) лише коли дійсно злякається від ескалації, що почнеться.
показать весь комментарий
07.02.2026 15:39 Ответить
+2
Кілька років тому заїкалися про мобільні ядерні реактори від США . Хто в курсі - щось у цьому напрямку далі слів пішло чи як завжди поговорили і забули ?
показать весь комментарий
07.02.2026 15:16 Ответить
+2
все це було очикуване ще з 2014...
Але ж у нас є піськограй, внайоми, серлещі, міндичи, цукермани, мамедови, умерови, резнікови...
показать весь комментарий
07.02.2026 15:17 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Кілька років тому заїкалися про мобільні ядерні реактори від США . Хто в курсі - щось у цьому напрямку далі слів пішло чи як завжди поговорили і забули ?
показать весь комментарий
07.02.2026 15:16 Ответить
Які саме і хто їх виділяв ? Чи тепер і за розмови платять ?
показать весь комментарий
07.02.2026 16:09 Ответить
Как обычно
показать весь комментарий
07.02.2026 15:34 Ответить
А вони в США хоч є - чи то тіко проекти ?
показать весь комментарий
07.02.2026 18:32 Ответить
Є .
показать весь комментарий
07.02.2026 19:05 Ответить
Ну так дайте посилання - посилання на діючі комерційні ректори а не на експериментальні .
показать весь комментарий
07.02.2026 19:09 Ответить
Прочитай мій перший коментар якщо не зрозумів що я запитував . А щодо "не експериментальних зразків" , то вони он на кожному кораблі з ядерною енергетичною установкою присутні , у нас навіть на острові Зміїному такий був ще із часів совка, у американців на Алясці якесь місто давним давно від такого реактора енергією живиться .
показать весь комментарий
07.02.2026 19:20 Ответить
Посилання надасте чи ні - а так як у вас небагатий багаж знань в сфері яку ви обговорюєте то вірити просто вашим словам я не можу .
показать весь комментарий
07.02.2026 19:38 Ответить
Я вас не змушую чомусь вірити , краще дайте відповідь на моє питання у першому коментарі аніж срач розводите ))
показать весь комментарий
07.02.2026 19:50 Ответить
Ректорів ніту в природі - є тіко проекти і все . І ті ректори немають нічого спільного в конструкції з ректорами на віськових кораблях - бо я здогадуюсь про які реактори ви друкували ( проект фонду який підтримує Білл Гейтс ), хоча ніт спільне вони мають - вони використовують енергію розпаду ( так само як двигун літака поршневий і двигун автівки бензиновий використовують бензин - але конструкції тих двигунів відрізняються , бо наприклад в автівках зіркових двигунів ніту - так є так звані зіркові поршневі двигуни для літаків ( а посилання не буде самі знайдете якшо цікаво )).
показать весь комментарий
07.02.2026 20:13 Ответить
все це було очикуване ще з 2014...
Але ж у нас є піськограй, внайоми, серлещі, міндичи, цукермани, мамедови, умерови, резнікови...
показать весь комментарий
07.02.2026 15:17 Ответить
Від генераторів
показать весь комментарий
07.02.2026 15:29 Ответить
Ещё не всё ТЭЦ разбомбили.
показать весь комментарий
07.02.2026 15:35 Ответить
Вам дали дизель-генераторів більше як на гігаВат потужності. Знпю що того мало, але все таки не хило.
показать весь комментарий
07.02.2026 17:24 Ответить
мабуть, із відосиків зелених
показать весь комментарий
07.02.2026 15:47 Ответить
Що, лишенько, проти Порошенка голосував?
показать весь комментарий
07.02.2026 15:55 Ответить
Ху із "Омиляєшся " ? ((( Це новояз чи описка ?
показать весь комментарий
07.02.2026 16:15 Ответить
1. Від імпорту з Європи, 2. Від мінімального виробітку АЕС , бо те що ти ляпаєш про зупинку по факту означає зменшення потужності з максимальної до параметрів які станція може передати у мережу.
показать весь комментарий
07.02.2026 16:13 Ответить
Чмонька , проспися , між призупинили і зупинилися різниця у мільйони кіловатт .
показать весь комментарий
07.02.2026 16:41 Ответить
Болотяний , що з тобою спілкуватися як у тебе тільки і виходить що дзявкотіти як щеня дворове (((
показать весь комментарий
07.02.2026 16:42 Ответить
щаслива ви людина. в мене вимкнули о другій ночі й з того часу вмикали двічі: один раз на 30 хв., другий - на 20.
решта часу або ГПВ або ГАВ або СГАВ.
таке.
показать весь комментарий
07.02.2026 16:24 Ответить
BBC
Як вказує моніторинговий ресурс ППО Радар, Росія завдала наймасовішого комбінованого удару по Україні у цьому році.

Удар був одним з наймасовіших за весь час повномасштабної війни за кількістю шахедів.

Основна ціль атаки (міста) - Рівне, Бурштин, Стрий, Добротвір, Ладижин і район Макарова. Ціль атаки - енергетична інфраструктура (ТЕЦ, ТЕС).
показать весь комментарий
07.02.2026 15:35 Ответить
Росія також здійснила масований удар по великому логістичному центру корпорації Roshen у Яготині Бориспільського району біля Києва.

"Внаслідок нічної ворожої атаки БПЛА у місті Яготин Бориспільського району виникла пожежа на території складського комплексу", - повідомили в ДСНС.

На кадрах видно, що складські приміщення повністю знищені. На відео можна зрозуміти, що це великий логістичний центр корпорації Roshen. Цю інформацію підтвердив член політичної команди Петра Порошенка Віктор Уколов.

Під час удару по Києву 24 січня Росія двома дронами пошкодила фабрику цієї компанії та вбила працівницю.
показать весь комментарий
07.02.2026 15:37 Ответить
Шоколад жалко.
показать весь комментарий
07.02.2026 15:40 Ответить
Сам ти гівно , до того ж іще і смердюче (( Не будь жлобом , не купуй цукерки за сто грн кг і буде тобі щастя !
показать весь комментарий
07.02.2026 16:17 Ответить
кацапидло , то ти просто сплутав коричневе кацапське лайно із шоколадом (( Так буває з кацапами коли у них нюх на лайно власне притупляється
показать весь комментарий
07.02.2026 16:33 Ответить
Чмоня , тобі сюди : 8==>
показать весь комментарий
07.02.2026 16:44 Ответить
Ну його експортують в ЄС, там норми суворі. Була б хімія - не пускали б так, як свого часу обмежили наш експорт меду через виявлені антибіотики в окремих зразках...

Рошен точно кращий за наші Конті, Мілєніум, АВК і тд ну і за польський Ведель, приміром, теж кращий. Єдиний достойний аналог в Україні - Світоч...
показать весь комментарий
07.02.2026 16:38 Ответить
Світоч то вже не Світоч - то Нестле .
показать весь комментарий
07.02.2026 19:10 Ответить
Поки що порівняно стабільна ситуація була у прикордонних з Польщею областях, але там вразливе місце - Бурштинська ТЕС, яку Росія вже намагалась знищити кілька разів.
показать весь комментарий
07.02.2026 15:42 Ответить
Ти його у своєму болотяному кориті не шукай , його там немає , тролю , там такі як ти недоїдки сьорбають ((
показать весь комментарий
07.02.2026 16:19 Ответить
Болотний , я на ньому , і ноги звісив , а от ти його смокчеш коли в корито не насипали ; як воно смокчеться - смачно ?
показать весь комментарий
07.02.2026 16:31 Ответить
Біля кордону з Польщею не Бурштинська а Добротвірська - Бурштинська на кордоні з Румунією ( а ось Добротвірська менше ніж за 100 км від кордону з Польщею у Львівській області ).
показать весь комментарий
07.02.2026 19:15 Ответить
показать весь комментарий
07.02.2026 15:39 Ответить
Як хитро грають на значеннях слів.В дійсності «зменшили генерацію»,а не «зупинили генерацію»,а це велика різниця.
Такі новини разраховані на неуважних читачів.
показать весь комментарий
07.02.2026 15:44 Ответить
На підставі чого зменшили генерацію ВСІ АЕС? На моєї пам'яті ПвУАЕЄ зменшувала генерацію лише у одному випадку - коли через обмерзання і падіння мереж електропостачання
показать весь комментарий
07.02.2026 15:57 Ответить
Розумієте, генератор - це така клята штука, яка ну ніяк не хоче стабільно тримати оберти і при робочому навантаженні, і при його відсутності. При різкому падінні навантаження генератор може просто піти врознос, тому спрацьовує аварійна автоматика на відключення. А от для повторного запуску потрібен значно більший час.
показать весь комментарий
07.02.2026 16:18 Ответить
На генераторах в том числе и на АС, стоит автоматика, регулирующая оптимальные обороты турбин, в зависимости от нагрузки и АЧР (автоматическая частотная разгрузка при перегрузе и падении частоты в сети).
показать весь комментарий
07.02.2026 19:28 Ответить
А де у статті "гра" , а не "констатація" стану речей ?
показать весь комментарий
07.02.2026 16:23 Ответить
ІДІОТ!!!!!!! Падаль!!!!!
Нах.... твої пусті заяви без дій???//
Час негайно ввести санкції на всю атомну енергетику рашистів!!!!
показать весь комментарий
07.02.2026 15:50 Ответить
Простіше за все керувати "рубільником". Є споживання - нема. вимикнули споживачів, а АЕС на мінімалку. Ось і весь менеджмент він тварюки Шмиргаля. Ці зелені підори змусят українців або капітулювати перед *****, або знести цю остогидлу владу шахраїв, крадіїв, шпигунів та просто дурнів
показать весь комментарий
07.02.2026 15:53 Ответить
Верифікаторе , спочатку навчися прізвище ***** писати з малої літери , як це і належить згідно правил гарного тону в Україні , а потім повчатимеш інших , пробка електрична (((
показать весь комментарий
07.02.2026 16:25 Ответить
Ідіоте , для цього існує кома (( Для ідіотів - цитата чи якийсь вираз не тільки у лапки береться , а іще пишеться з великої літери , тому перш аніж інших повчати - сам чомусь навчись , придурку ! Щодо лайна , то це ти ***** рідня , болотяна кака
показать весь комментарий
07.02.2026 16:39 Ответить
У нас під боком Курська АЕС.Чому у відповідь не розхєрачить всі мережі і трансформатори навколо?
показать весь комментарий
07.02.2026 16:05 Ответить
Ти впевнений що там не розхерачено ? Саме головне - почитай що на сьогодні собою має та курська аес - один робочий блок здається , решта - недобудова і виведені з експлуатації через закінчення ресурсу .
показать весь комментарий
07.02.2026 16:27 Ответить
Ну тим більше, від добрячого попадання в підстанцію той один блок може відрубитися...
показать весь комментарий
07.02.2026 16:40 Ответить
Не може , бо такі мережі мають запасні обхідні системи .
показать весь комментарий
07.02.2026 16:46 Ответить
Ця станція зводилася ще за совка у якому планували вести з "міровим капіталом ядрьоную войну " тому запас міцності розраховувася як у мостах , саме цьому запасові ми з горем пополам протрималися майже чотири роки.
показать весь комментарий
07.02.2026 16:49 Ответить
І?.. І??? І що?!!!
- А нічого!
показать весь комментарий
07.02.2026 16:29 Ответить
Вмикай генератор ! І всьо !
показать весь комментарий
07.02.2026 16:50 Ответить
Закликав до «стриманості» - це точно релевантний заклик рівню того, що відбувається? Ну і дія «заклик» сама по собі - в черговому режимі щось пробубнів, «закликав» і пішов далі вдень і вночі «дбати про ядерну безпеку у всьому світі». Таке собі. До немитих підорів з боліт з їх гномом на чолі доходить тільки один заклик - по є-балу.
показать весь комментарий
07.02.2026 17:33 Ответить