8102 відвідувача онлайн

Удари росіян ставлять під загрозу ядерну безпеку: усі українські АЕС призупинили свою роботу, - Гроссі

АЕС України знизили потужність після масованої атаки РФ – МАГАТЕ

Атомні станції України змушені були призупинити виробництво електроенергії зранку 7 лютого після масованого удару росіян.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі у Х, інформує Цензор.НЕТ.

"Українські атомні електростанції знову зменшили потужність виробництва електроенергії сьогодні вранці після відновлення воєнної активності РФ", - йдеться в повідомленні.

Гроссі вказує, що удар ЗС РФ вплинув на електропідстанції та призвів до відключення частини ліній електропередачі. Гендиректор МАГАТЕ закликає до "стриманості", адже погіршення стану роботи української енергомережі має небезпечні наслідки.

Масований обстріл 7 лютого

Росія здійснила масовану атаку на Україну в ніч та ранок 7 лютого.Удари фіксували по всій країні - від заходу до центру і далі до східних областей.

За попередньою інформацією ворог застосував:

  • стратегічну авіацію РФ (зокрема Ту‑95МС і Ту‑22М3);
  • багато безпілотників типу Shahed.

Також були зафіксовані пуски ракет "Калібр" та "Циркон".

Через обстріли масово вражено об’єкти енергетичної інфраструктури, що спричинило аварійні відключення світла в більшості областей України. Графіки планових вимкнень електроенергії наразі не діють через ситуацію.

Внаслідок масованого удару РФ по підстанціях та лініях 750–330 кВ атомні електростанції вимушено знизили потужність генерації. Під ударом російських ракет і дронів опинились енергооб’єкти у восьми областях.

Топ коментарі
+3
Була колись така давня комедія з П'єром Рішаром 'Повернення високого блондина', і в ній був наступний епізод:
Перед героєм Рішара вискакує такий собі майстер карате (чи то кунг-фу), який починає демонструвати растяжки, якісь кати, стрибки ( ну в стилі Ван Дама). Персонаж Рішара на все це трохи подивився, потім знизав плечима, дістав з кишені піджака пістолет і зробив майстру дірку в голові. Ось і все карате.
Я це до того, що війна це не спортивне змагання і кожен в ній воює так, як може і вміє. Тож не обов'язково діяти симетрично москалям, головне, щоб було ефективно (і байдуже, що хтось казатиме про якісь правила або їх порушення). А світова спільнота почне реально реагувати (а не 'висловлювати глибоку стурбованість) лише коли дійсно злякається від ескалації, що почнеться.
показати весь коментар
07.02.2026 15:39 Відповісти
+2
Кілька років тому заїкалися про мобільні ядерні реактори від США . Хто в курсі - щось у цьому напрямку далі слів пішло чи як завжди поговорили і забули ?
показати весь коментар
07.02.2026 15:16 Відповісти
+2
Простіше за все керувати "рубільником". Є споживання - нема. вимикнули споживачів, а АЕС на мінімалку. Ось і весь менеджмент він тварюки Шмиргаля. Ці зелені підори змусят українців або капітулювати перед *****, або знести цю остогидлу владу шахраїв, крадіїв, шпигунів та просто дурнів
показати весь коментар
07.02.2026 15:53 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Кілька років тому заїкалися про мобільні ядерні реактори від США . Хто в курсі - щось у цьому напрямку далі слів пішло чи як завжди поговорили і забули ?
показати весь коментар
07.02.2026 15:16 Відповісти
Які саме і хто їх виділяв ? Чи тепер і за розмови платять ?
показати весь коментар
07.02.2026 16:09 Відповісти
Как обычно
показати весь коментар
07.02.2026 15:34 Відповісти
А вони в США хоч є - чи то тіко проекти ?
показати весь коментар
07.02.2026 18:32 Відповісти
все це було очикуване ще з 2014...
Але ж у нас є піськограй, внайоми, серлещі, міндичи, цукермани, мамедови, умерови, резнікови...
показати весь коментар
07.02.2026 15:17 Відповісти
Від генераторів
показати весь коментар
07.02.2026 15:29 Відповісти
Ещё не всё ТЭЦ разбомбили.
показати весь коментар
07.02.2026 15:35 Відповісти
Вам дали дизель-генераторів більше як на гігаВат потужності. Знпю що того мало, але все таки не хило.
показати весь коментар
07.02.2026 17:24 Відповісти
мабуть, із відосиків зелених
показати весь коментар
07.02.2026 15:47 Відповісти
Що, лишенько, проти Порошенка голосував?
показати весь коментар
07.02.2026 15:55 Відповісти
Ху із "Омиляєшся " ? ((( Це новояз чи описка ?
показати весь коментар
07.02.2026 16:15 Відповісти
1. Від імпорту з Європи, 2. Від мінімального виробітку АЕС , бо те що ти ляпаєш про зупинку по факту означає зменшення потужності з максимальної до параметрів які станція може передати у мережу.
показати весь коментар
07.02.2026 16:13 Відповісти
Чмонька , проспися , між призупинили і зупинилися різниця у мільйони кіловатт .
показати весь коментар
07.02.2026 16:41 Відповісти
Болотяний , що з тобою спілкуватися як у тебе тільки і виходить що дзявкотіти як щеня дворове (((
показати весь коментар
07.02.2026 16:42 Відповісти
щаслива ви людина. в мене вимкнули о другій ночі й з того часу вмикали двічі: один раз на 30 хв., другий - на 20.
решта часу або ГПВ або ГАВ або СГАВ.
таке.
показати весь коментар
07.02.2026 16:24 Відповісти
BBC
Як вказує моніторинговий ресурс ППО Радар, Росія завдала наймасовішого комбінованого удару по Україні у цьому році.

Удар був одним з наймасовіших за весь час повномасштабної війни за кількістю шахедів.

Основна ціль атаки (міста) - Рівне, Бурштин, Стрий, Добротвір, Ладижин і район Макарова. Ціль атаки - енергетична інфраструктура (ТЕЦ, ТЕС).
показати весь коментар
07.02.2026 15:35 Відповісти
Росія також здійснила масований удар по великому логістичному центру корпорації Roshen у Яготині Бориспільського району біля Києва.

"Внаслідок нічної ворожої атаки БПЛА у місті Яготин Бориспільського району виникла пожежа на території складського комплексу", - повідомили в ДСНС.

На кадрах видно, що складські приміщення повністю знищені. На відео можна зрозуміти, що це великий логістичний центр корпорації Roshen. Цю інформацію підтвердив член політичної команди Петра Порошенка Віктор Уколов.

Під час удару по Києву 24 січня Росія двома дронами пошкодила фабрику цієї компанії та вбила працівницю.
показати весь коментар
07.02.2026 15:37 Відповісти
Шоколад жалко.
показати весь коментар
07.02.2026 15:40 Відповісти
Сам ти гівно , до того ж іще і смердюче (( Не будь жлобом , не купуй цукерки за сто грн кг і буде тобі щастя !
показати весь коментар
07.02.2026 16:17 Відповісти
кацапидло , то ти просто сплутав коричневе кацапське лайно із шоколадом (( Так буває з кацапами коли у них нюх на лайно власне притупляється
показати весь коментар
07.02.2026 16:33 Відповісти
Чмоня , тобі сюди : 8==>
показати весь коментар
07.02.2026 16:44 Відповісти
Ну його експортують в ЄС, там норми суворі. Була б хімія - не пускали б так, як свого часу обмежили наш експорт меду через виявлені антибіотики в окремих зразках...

Рошен точно кращий за наші Конті, Мілєніум, АВК і тд ну і за польський Ведель, приміром, теж кращий. Єдиний достойний аналог в Україні - Світоч...
показати весь коментар
07.02.2026 16:38 Відповісти
Поки що порівняно стабільна ситуація була у прикордонних з Польщею областях, але там вразливе місце - Бурштинська ТЕС, яку Росія вже намагалась знищити кілька разів.
показати весь коментар
07.02.2026 15:42 Відповісти
Ти його у своєму болотяному кориті не шукай , його там немає , тролю , там такі як ти недоїдки сьорбають ((
показати весь коментар
07.02.2026 16:19 Відповісти
Болотний , я на ньому , і ноги звісив , а от ти його смокчеш коли в корито не насипали ; як воно смокчеться - смачно ?
показати весь коментар
07.02.2026 16:31 Відповісти
показати весь коментар
07.02.2026 15:39 Відповісти
Як хитро грають на значеннях слів.В дійсності «зменшили генерацію»,а не «зупинили генерацію»,а це велика різниця.
Такі новини разраховані на неуважних читачів.
показати весь коментар
07.02.2026 15:44 Відповісти
На підставі чого зменшили генерацію ВСІ АЕС? На моєї пам'яті ПвУАЕЄ зменшувала генерацію лише у одному випадку - коли через обмерзання і падіння мереж електропостачання
показати весь коментар
07.02.2026 15:57 Відповісти
Розумієте, генератор - це така клята штука, яка ну ніяк не хоче стабільно тримати оберти і при робочому навантаженні, і при його відсутності. При різкому падінні навантаження генератор може просто піти врознос, тому спрацьовує аварійна автоматика на відключення. А от для повторного запуску потрібен значно більший час.
показати весь коментар
07.02.2026 16:18 Відповісти
А де у статті "гра" , а не "констатація" стану речей ?
показати весь коментар
07.02.2026 16:23 Відповісти
ІДІОТ!!!!!!! Падаль!!!!!
Нах.... твої пусті заяви без дій???//
Час негайно ввести санкції на всю атомну енергетику рашистів!!!!
показати весь коментар
07.02.2026 15:50 Відповісти
Простіше за все керувати "рубільником". Є споживання - нема. вимикнули споживачів, а АЕС на мінімалку. Ось і весь менеджмент він тварюки Шмиргаля. Ці зелені підори змусят українців або капітулювати перед *****, або знести цю остогидлу владу шахраїв, крадіїв, шпигунів та просто дурнів
показати весь коментар
07.02.2026 15:53 Відповісти
Верифікаторе , спочатку навчися прізвище ***** писати з малої літери , як це і належить згідно правил гарного тону в Україні , а потім повчатимеш інших , пробка електрична (((
показати весь коментар
07.02.2026 16:25 Відповісти
Ідіоте , для цього існує кома (( Для ідіотів - цитата чи якийсь вираз не тільки у лапки береться , а іще пишеться з великої літери , тому перш аніж інших повчати - сам чомусь навчись , придурку ! Щодо лайна , то це ти ***** рідня , болотяна кака
показати весь коментар
07.02.2026 16:39 Відповісти
У нас під боком Курська АЕС.Чому у відповідь не розхєрачить всі мережі і трансформатори навколо?
показати весь коментар
07.02.2026 16:05 Відповісти
Ти впевнений що там не розхерачено ? Саме головне - почитай що на сьогодні собою має та курська аес - один робочий блок здається , решта - недобудова і виведені з експлуатації через закінчення ресурсу .
показати весь коментар
07.02.2026 16:27 Відповісти
Ну тим більше, від добрячого попадання в підстанцію той один блок може відрубитися...
показати весь коментар
07.02.2026 16:40 Відповісти
Не може , бо такі мережі мають запасні обхідні системи .
показати весь коментар
07.02.2026 16:46 Відповісти
Ця станція зводилася ще за совка у якому планували вести з "міровим капіталом ядрьоную войну " тому запас міцності розраховувася як у мостах , саме цьому запасові ми з горем пополам протрималися майже чотири роки.
показати весь коментар
07.02.2026 16:49 Відповісти
І?.. І??? І що?!!!
- А нічого!
показати весь коментар
07.02.2026 16:29 Відповісти
Вмикай генератор ! І всьо !
показати весь коментар
07.02.2026 16:50 Відповісти
Закликав до «стриманості» - це точно релевантний заклик рівню того, що відбувається? Ну і дія «заклик» сама по собі - в черговому режимі щось пробубнів, «закликав» і пішов далі вдень і вночі «дбати про ядерну безпеку у всьому світі». Таке собі. До немитих підорів з боліт з їх гномом на чолі доходить тільки один заклик - по є-балу.
показати весь коментар
07.02.2026 17:33 Відповісти