6241 посетитель онлайн

Из-за сложных погодных условий военные не могли полагаться на авиацию во время массированной атаки 7 февраля, - Игнат

Игнат рассказал, как непогода помешала авиации 7 февраля

Из-за сложных погодных условий Силы обороны Украины не могли рассчитывать на истребители F-16 и Mirage во время отражения вражеской атаки в ночь на 7 февраля.

Об этом рассказал начальник Управления коммуникаций командования Воздушных сил ВСУ Юрий Игнат в эфире канала Киев24, сообщает Цензор.НЕТ.

Погода затруднила отражение атаки 

"Мы видим сложные погодные условия. Это первоочередной фактор, почему сложно сбивать, потому что такая видимость плохая. Снег - это нелетная погода. Соответственно, мы не могли рассчитывать в достаточной степени на пилотируемую авиацию, в частности самолеты F-16, Mirage, которые очень эффективно выступают в защите именно во время ударов крылатыми ракетами", - сказал Игнат.

Кроме этого, он отметил, что работа дронов-перехватчиков тоже требует хорошей погоды.

"Они видят глазами. Камера, будь то глаза пилота или глаза искусственного интеллекта - он должен видеть цель. Если у нас туман, низкая облачность и плохая видимость, то есть нелетная погода, то результат от них будет значительно меньше", - отметил представитель Воздушных сил.

Массированный обстрел 7 февраля

Россия осуществила массированную атаку на Украину в ночь и утром 7 февраля. Удары фиксировали по всей стране - от запада до центра и далее до восточных областей.

По предварительной информации, враг применил:

  • стратегическую авиацию РФ (в частности - Ту-95МС и Ту-22М3);
  • множество беспилотников типа Shahed.

Также были зафиксированы пуски ракет "Калибр" и "Циркон".

Из-за обстрелов массово поражены объекты энергетической инфраструктуры, что привело к аварийным отключениям света в большинстве областей Украины. Графики плановых отключений электроэнергии в настоящее время не действуют из-за сложившейся ситуации.

Топ комментарии
+14
Хорошая отмазка для авиации уровня Второй Мир.Войны. 21-й век на дворе, или нет?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:03 Ответить
+7
Літаки та перехоплювачі вимагають хорошої погоди... А москальські ракети та шахеди - ні?...
показать весь комментарий
08.02.2026 18:06 Ответить
+7
А він знайомий з принципом радіолокації?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:17 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Хорошая отмазка для авиации уровня Второй Мир.Войны. 21-й век на дворе, или нет?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:03 Ответить
7 го було обледеніння кругом
показать весь комментарий
08.02.2026 18:07 Ответить
Везде с этим умеют бороться кроме как в Украине?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:16 Ответить
А навіщо нам такі бойові літаки які не літають в погану погоду? Хто заборонив вильоти? Може цей генерал зі своєї кишені покриє збитки від ракетних ударів?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:20 Ответить
F-16 Fighting Falcon - одномоторний легкий багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений компанією General Dynamics для Повітряних сил США. Розроблений як денний винищувач для отримання переваги у повітрі, він перетворився на всепогодний багатоцільовий літак.
Джерело:https://uk.wikipedia.org/wiki/F-16_Fighting_Falcon Вікіпедія
показать весь комментарий
08.02.2026 18:37 Ответить
Сходи до ТЦК, вступи до лав ЗСУ і покажи як треба ракети збивати.
показать весь комментарий
08.02.2026 18:18 Ответить
Зауважте що літакі Міг-29 та Су-27 застосовувались, не застосовувались тільки іноземні літаки передані нам в якості допомоги. Отже або жертводавці заборонили використовувати літакі в погану погоду, щоб раптом вони не розбились і не погіршили статистику, або наші генерали перестрашились і побоялись випустити іноземні літаки на бойову роботу, а це означає що цих перестрашених генералів потрібно негайно зняти з посад і розжалувати до рядових!
показать весь комментарий
08.02.2026 18:35 Ответить
Для тих, хто в бронєпоєздє - є:
- погодний мінімум аєродрома злету/посадки;
- настанови з льотної експлуатації літаків (експлуатаційні мінімуми техніки);
- погодний мінімум для пілота, в решті решт!
показать весь комментарий
08.02.2026 18:45 Ответить
Работа аэродромных служб под вопросом. Как эксплуатируются самолёты в Швеции, Норвегии? совок\россия военные аэродромы в сибири, на камчатке, кольский полуостров( Мончегорск)?
показать весь комментарий
08.02.2026 19:25 Ответить
Дещо некоректне порівняння. У Швеції і Норвегії немає війни і відповідно їм не треба по декілька раз на добу змінювати аеродром базування. У них не має під@рів- ждунів та просто довб@й@бів, які за кеш слідкують за переміщенням авіації.
Совок/параша вирішували питання з якістю ЗПС тяганням по смузі причепа з встановленим реактивним двигуном( не пам'ятаю як та вундервафля називається).
показать весь комментарий
08.02.2026 19:46 Ответить
ТМ-59 "Дракон"
показать весь комментарий
08.02.2026 22:27 Ответить
В совку ще на півночі літаками очищали полосу і здували з іншого літака лід.

Американці раніше на Алясці так само робили тільки більш обережно, тепер правда там чохли використовують і ангари з підігрівом.

Але на заході не було такого обледеніння як в центрі.
показать весь комментарий
08.02.2026 23:22 Ответить
подивись які аеродроми в Швеції і подивись які в Україні
показать весь комментарий
08.02.2026 22:24 Ответить
Для кого ця пізд..ш ф16 і рафаель тестуються на екстремальні умови польоту, на висоті завжди мороз, те що полоси не можна було підготувати, також пізд..ш тому що на заході не було таких морозів.

От можливо що ракет немає або хтось тупо проїбав з підготовкою полос оце повірю. Або взагалі не має чим полосу підготувати тому що знову якийсь постачальник щось проїб...в
показать весь комментарий
08.02.2026 23:08 Ответить
Обледеніння
показать весь комментарий
08.02.2026 18:05 Ответить
а чосму про це розповідає цілий підполковник ? хіба про це не може сказати жінка сержант?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:05 Ответить
в нього жінка генерал
показать весь комментарий
08.02.2026 18:08 Ответить
Гнат це не звичайний льотчик. Він все життя "літав" у армійський багатотіражці. Йому льотний досвід не заважає.Але ж бойове завдання не виконано.ВПС не впорався і це підтвердив президент,розповідаючи про кадрові зміни.А чому - не важливо.
показать весь комментарий
08.02.2026 18:15 Ответить
Літаки та перехоплювачі вимагають хорошої погоди... А москальські ракети та шахеди - ні?...
показать весь комментарий
08.02.2026 18:06 Ответить
шахеди і ракети одноразові їм обледеніння не шкодить
показать весь комментарий
08.02.2026 18:09 Ответить
Так зледеніти в польоті шлюхеди можуть))
показать весь комментарий
08.02.2026 18:17 Ответить
Наче ф-16 оснащений системами протиобледеніння і позиціонується, як всепогодний літак. Мова скоріше, мабуть, була про те, що для знищення ракет чомусь пілотам потрібна пряма видимість... Хіба лише для збиття пушкою...
показать весь комментарий
08.02.2026 19:39 Ответить
І ракет для збиття ракет ми ніц нікуя не маємо?(((
показать весь комментарий
08.02.2026 19:41 Ответить
То в них у фламіндічей режим нічної скритності, тепер у винищувачів сніг - нельотна погода, наче це кукурузник якийсь. Дайте вгадаю, а захист енергооб'єктів не побудували через раптовий напад марсіян?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:10 Ответить
А він знайомий з принципом радіолокації?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:17 Ответить
Сходи до ТЦК, вступи до лав ЗСУ і начи всіх принципам радіолокації.
показать весь комментарий
08.02.2026 18:19 Ответить
Поводся культурно, не на родінє в Якутії чєкушку з бомжом під генделиком давиш.
показать весь комментарий
08.02.2026 18:30 Ответить
Цьому вчать в військових училищах. Але звідки це тобі знати?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:25 Ответить
Мені постійно здається, що він п'є не ті ліки.
показать весь комментарий
08.02.2026 18:36 Ответить
+ возрастные изменения в башке не будем сбрасывать со счетов.
показать весь комментарий
08.02.2026 19:18 Ответить
Гражданскому Боингу 30 летней давности и его пилоту такая погода не мешает, а современному истребителю мешает. Только в солнечную погоду при плюс 20 и никак иначе. Может вам что-то другое мешает?
показать весь комментарий
08.02.2026 18:43 Ответить
Не всі танцюристи однакові )
показать весь комментарий
08.02.2026 18:49 Ответить
У зеленых вечная какая то отмазка.
показать весь комментарий
08.02.2026 18:50 Ответить
Як не понос, то золотуха...🤣🤣🤣
показать весь комментарий
08.02.2026 18:56 Ответить
Ось цією промовою він дуже делікатно описав тотальну сраку в зсу, від ппо.
показать весь комментарий
08.02.2026 19:00 Ответить
Досвід Другої світової в поміч. Давно про це пишу. За три роки без надзвичайних капіталовкладень можна було захистити не тільки найбільш критичні об'єкти, а й прикрити цілі міста, мережею з аеростатів та звисаючих з них тросів і сіток.
показать весь комментарий
08.02.2026 19:06 Ответить
А разве не этот урод рассказывал,что кацапы не смогут применять Калибры аж до Весны? Когда будут от него извинения за такую наглую ложь?
показать весь комментарий
08.02.2026 19:24 Ответить
Московитам погода не мішала,злетіти,долетіти до точки пуску ракет і повернутись назад
показать весь комментарий
08.02.2026 19:39 Ответить
Розкажіть цій Ігнатії,що війна авіації у зоні прямої видимості була 90 років тому. Сьогодні авіація воює за допомогою як бортових,так і наземних засобів РЕБ. Для них погодні умови не завада,досить брехати. Чи літаки надані "пусті"фанерний корпус тільки? АН-2? Чи станцій РЛС немає? Операторів не вистачає? Вони штурмують посадки? Брехливе брехло,балабол.
показать весь комментарий
08.02.2026 20:45 Ответить
А як же вночі,Ігнатушка? Воно ж темно,не видно "ні зги". Чи фари-прожектори літак вмикає,та рискає по небу,як собака на полюванні? Якщо сам такий,то нащо тримати інших за довб...бів?
показать весь комментарий
08.02.2026 20:58 Ответить
через складні умови у нас ********** ЗЕ
показать весь комментарий
08.02.2026 21:21 Ответить
У всьому світі винищувачі всепогодні у нас тільки для оптимальних умов, не дивно що на заході не вірять вже, що ми зможемо щось протиставити раші.
показать весь комментарий
08.02.2026 23:14 Ответить