3517 посетителей онлайн

Украинские воины "разгромили" войска НАТО с помощью дронов во время совместных учений, - WSJ

Силы обороны разгромили войска НАТО во время учений в Эстонии

Во время учений с участием военных стран НАТО украинские защитники, выполняя роль противника, фактически разгромили войска Альянса с помощью беспилотников и системы "Дельта". Это показало, что НАТО не готово к современной войне.

Об этом пишет The Wall Street Journal, информирует Цензор.НЕТ.

Больше об учениях

  • В 2025 году в Эстонии прошли масштабные учения под названием "Еж" (Hedgehog) с участием более 16 тысяч военнослужащих из 12 стран-членов НАТО. Присоединились и украинские специалисты по беспилотным системам, в частности бойцы, командированные с передовой.

По одному из сценариев учений многотысячная боевая группа НАТО, в частности британская бригада и эстонская дивизия, должны были осуществить наступление.

Однако подразделения не учли, что из-за массового применения дронов поле боя стало полностью открытым для наблюдения, где любое движение или развертывание техники сразу обнаруживается и она становится целью. Техника и палатки размещались без надлежащей маскировки.

Успех воинов Украины

Один участник, который играл роль врага, рассказал, что боевая группа НАТО "просто ходила, не используя никакой маскировки, расставляя палатки и бронированные машины".

"Все было уничтожено", – резюмировал собеседник.

Во время учений украинцы использовали "Дельту" –– свою сложную систему управления полем боя. Платформа собирает разведывательные данные о состоянии боя в режиме реального времени, использует искусственный интеллект для анализа огромных объемов данных, идентифицирует цели и координирует удары между командованием и подразделениями. Это обеспечивает быструю "цепочку уничтожения": увидеть, поделиться, стрелять –– все это в течение нескольких минут или меньше.

  • Так, украинские военные за полдня имитировали уничтожение 17 единиц бронетехники и нанесли еще 30 ударов по другим целям.

Страны НАТО не готовы к войне

Координатор беспилотных авиационных систем Лиги обороны Эстонии Айвар Ганниотти назвал результаты учений Hedgehog-2025 "ужасными" для сил НАТО.

Он отметил, что войска противника "смогли ликвидировать два батальона за день", поэтому "в смысле учений, по сути, они больше не могли воевать после этого". Сторона НАТО "даже не получила наших команд беспилотников", уточнил он.

Бывший командир Центра военной разведки Эстонии Стен Райманн сказал, что результаты этих учений "шокировали" военных чиновников и военнослужащих на местах. Эксперты отмечают, что эти учения показали — Альянсу необходимо пересмотреть тактику, ускорить принятие решений и усовершенствовать координацию между подразделениями.

Несколько источников WSJ рассказывали историю одного командира, который наблюдал за учениями и сделал вывод: "We are f#cked ("Нам полный конец" - ред.)".

Издание добавляет, что учения стали сигналом о необходимости глубоких изменений в структуре, подготовке и техническом оснащении Альянса, учитывая опыт войны в Украине.

Топ комментарии
+24
"Українська армія зараз не відповідає вимогам НАТО" - і це дійсно правда. ЗСУ їх (стандарти НАТО) значно перевершує.
показать весь комментарий
13.02.2026 20:34 Ответить
+15
Висновок: після чотирьох років ведення "Війни ХХІ ст", війська НАТО готуються до "війни кінця ХХ ст"
показать весь комментарий
13.02.2026 20:22 Ответить
+14
саме цікаве, натовці навіть не змогли виявити наших розрахунків дронарів..
показать весь комментарий
13.02.2026 20:24 Ответить
Комментировать
Сортировать:
😂
показать весь комментарий
13.02.2026 20:21 Ответить
Висновок: після чотирьох років ведення "Війни ХХІ ст", війська НАТО готуються до "війни кінця ХХ ст"
показать весь комментарий
13.02.2026 20:22 Ответить
саме цікаве, натовці навіть не змогли виявити наших розрахунків дронарів..
показать весь комментарий
13.02.2026 20:24 Ответить
показать весь комментарий
13.02.2026 20:24 Ответить
Наші бійці, яки навчалися у Великій Британії, а зараз воюють на сході, казали, що їх навчали по стандартам другої світової!
Єдиний плюс -дали хорошу амуніцію...
показать весь комментарий
13.02.2026 20:25 Ответить
І де воно на Сході?
Схоже, підіграли у поразці.
показать весь комментарий
13.02.2026 20:26 Ответить
Навчання були влітку 2025 , а написали лише зараз ...?
показать весь комментарий
13.02.2026 20:28 Ответить
Щоб Путлєр завчасу не дізнався і не заатакував не підготовлених.
показать весь комментарий
13.02.2026 20:31 Ответить
"Українська армія зараз не відповідає вимогам НАТО" , - голова військового комітету НАТО Драгоне
показать весь комментарий
13.02.2026 20:28 Ответить
"Українська армія зараз не відповідає вимогам НАТО" - і це дійсно правда. ЗСУ їх (стандарти НАТО) значно перевершує.
показать весь комментарий
13.02.2026 20:34 Ответить
Нато останні 35 років по серьозному ні з ким не воювало от і розслабили булки.
показать весь комментарий
13.02.2026 20:37 Ответить
нАтА ні разу в своєму житті не воювало проти технологічно і чисельно переважаючого ворога!
А Україна вже 12 років воює!!!
показать весь комментарий
13.02.2026 23:43 Ответить
А грілками не забезпечили.
показать весь комментарий
13.02.2026 20:37 Ответить
В командуванні НАТО досі не второпали: війна це повна відсутність "правил і звичаїв" ведення бойових дій зі сторони москалів. Старий друг, який був на цих навчаннях розповідав, що наші хлопці воювали з натовцями "на расслабоні" і поводились аж занадто по-джентельменськи. За його думкою в реальній війні дрони вже б лупили по штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Одним словом: Європа, ***...
показать весь комментарий
13.02.2026 20:39 Ответить
І як вони би це робили?Чого ж по москві не гатять,ну хоч по пітері?Як дрони без систем супутникового зв'язку полетять і куди?
показать весь комментарий
13.02.2026 20:41 Ответить
може тому що ти так і не повоювавши за 12 рочків?
Уяви що ти вийдеш і повоюєш-одним махом усіх повбивахом...
показать весь комментарий
13.02.2026 23:25 Ответить
А це в мене бравада?
показать весь комментарий
13.02.2026 23:27 Ответить
та я хз.
Я єж тебе не знаю особисто.
Он я трішки повоював 30 місяців.
А ти?
показать весь комментарий
13.02.2026 23:55 Ответить
А я ні і в мене немає бравади.
показать весь комментарий
14.02.2026 01:26 Ответить
НАТО РОЗГРОМИЛИ ,,,А РАШИСТА НЕ МОЖУТЬ(зелені громили)
показать весь комментарий
13.02.2026 20:59 Ответить
Так Кацапстан теж 4 роки воює і має той-же досвід, що і Україна, тільки чисельністю і ресурсами на порядок більший.
показать весь комментарий
13.02.2026 21:30 Ответить
We are f#cked
От вже ці перекладачі сором'язливи.. більш точний переклад? "Нас ви@#ли!"
показать весь комментарий
13.02.2026 21:06 Ответить
Якісь змішані почуття від статті. Одночасно і гордість за наших військових і біль. Адже аби їм не вставляли палки в колеса наші потужні менеджери разом з совковими командирами, а світ дав достатньо зброї на початку.
Хтозна, може б давно вже вигнали болотну нечисть з нашої землі.
показать весь комментарий
13.02.2026 21:09 Ответить
Може б вигнали,в може ні.Поки вони здатні воювать,війна не закінчиться,а снаряди, ракети,дрони,каб,etc., можна посилать через кордон.Воювать взагалі складно.Це на власному досвіді знаю.Стаття не про те.Про те що до ******** війни НАТО не готове.А раз так,то пукіну простіше буде воювать з ними ніж з Україною.
показать весь комментарий
13.02.2026 21:37 Ответить
США готові.Це інші країни,на баласті в США.В нас все в перемішку,а не повністю ******* війна.
показать весь комментарий
13.02.2026 21:42 Ответить
"США готові"
МИМО! сша також не готові. На недавніх навчаннях здається вже в Німеччині американці також програли українцям!
показать весь комментарий
13.02.2026 23:28 Ответить
Не мимо.Що США програли?
показать весь комментарий
13.02.2026 23:30 Ответить
але з ними він не воює і не збирається
показать весь комментарий
14.02.2026 01:13 Ответить
Європа без України приречена на поразку у війні з диким сходом...
показать весь комментарий
13.02.2026 21:29 Ответить
Та звісно, що так. Ті європейці зі своєю НАТОю навіть не уявляють, що може статися, якщо раша окупує Україну і мобілізує українців до свого війська для нападу на Західні країни.
показать весь комментарий
13.02.2026 21:34 Ответить
А українці не будуть здаватися країнам НАТО?Будуть за москаля йти вперед,як діди за совок,який їх голодом морив?
показать весь комментарий
13.02.2026 21:43 Ответить
нажаль, якшо відчують зраду з боку нато, то будуть. далеко не всі, звичайно, але будуть.
показать весь комментарий
13.02.2026 21:56 Ответить
НАТО нам нічого ще не гарантували.
показать весь комментарий
13.02.2026 22:07 Ответить
на папері так, не гарантували. а на словах: стільки скільки потрібно, гори зброї, суди над військовими злочинцями і т.д. думаєте цього мало?
показать весь комментарий
13.02.2026 23:15 Ответить
Слова не матеріальні.Ну може хтось і побіжить вмирати.Чомусь до двушок на москву,немає притензій ні в кого.
показать весь комментарий
13.02.2026 23:20 Ответить
Поспитай про це в тих 60 000 , які зараз воюють за кацапів
показать весь комментарий
13.02.2026 21:57 Ответить
Так хочуть воювати за кацапів.Полонені українці з ордло,не дуже і проти москалів були.
показать весь комментарий
13.02.2026 22:08 Ответить
Немає лютішого ворога, ніж твій колишній друг, якого одного разу "довелось" кинути через буй...
показать весь комментарий
13.02.2026 21:57 Ответить
Казки.
показать весь комментарий
13.02.2026 22:10 Ответить
Як сказав колись Леонід Биков : "Не могьОм, а мОгем!"
показать весь комментарий
13.02.2026 22:06 Ответить
В НАТО зовсім інший метод ведення війни: це спочатку вогневе знищення,а потім вже зачистка,а не окопна війна по всьому периметру часів першої світової.
показать весь комментарий
13.02.2026 22:31 Ответить
надувать щоки, їх метод
як і в 2 армії світу
показать весь комментарий
14.02.2026 01:44 Ответить
Захід сподіваюсь розуміє, що якщо ***** захопить Україну, то мобілізує більшисть цих військових (частина звісно емігрує, частину репресують) українців і попре на Європу?
показать весь комментарий
13.02.2026 22:54 Ответить
То ми від них хочемо гарантії безпеки???Без ядерних ракет на території України,ці гарантії то першого дрону в натівського солдата будуть діяти...а далі вони просто змотають вудочки,і буде нам будапешт 2
показать весь комментарий
13.02.2026 23:07 Ответить
Історія пам'ятає багато випадків коли одна армія опреджала іншу з застосування нових видів озброєнь і новоі тактики ведення бойових дій, і звісно ж одержувала перемогу. На деякий час звісно ж.... Бо проходив час, і програвша сторона не тільки наздоганяла переможників а й перегоняла винайшовши ще щось більш прогресивне і єфективніше. Війна була як ті гонки де вигравав той, хто за короткий час вспівав у чомусь обігнати суперника поки не закінчилися можливості для ведення війни.....Історія пам'ятає і битву при Азенкурі (1415) де ставка була зроблена на самовпевненість у численній перевазі і на важкоброньованих лицарів та пряму атаку, яка призвела до ніщивноі поразки і знищення Французькоі елітноі кінноти англійськими лучниками які с захищених позицій застосували Довгий англійський лук, який дозволяв ім дистанційне знищення противника ще до того, як він наблизиться......Французи до цього були не готові , тому сміливо йшли в атаку і ставали легкими мішенями для стрільців. Також поля Першоі світовоі війни пам'ятають атаки щільними піхотними ланцюгами та кавалерією усіх великих армій , які просто викашувалися кулеметами і добивалися артілерією, що і призвело до затяжноі окопноі війни, до якоі теж ніхто не був готовий.... ******* дрони - це такий самий ,,кулемет'' чи ,,англійський лук'' нашого часу. Вони нівелюють перевагу в броні та чисельності піхоти, якщо та не має адекватної протидії. Європа зараз нарешті прокинулася і перебуває у фазі ,,наздоганяючого'' розвитку, терміново переглядаючи бюджети та доктрини на користь масового виробництва БПЛА та систем РЕБ. На скільки серьйзно вони все переосмислять , і як швидко переорієнтуються-покаже час. Шкода що м'яко кажучи все це сталося с запізненням. Але краще пізніше чим ніколи ....
показать весь комментарий
13.02.2026 23:36 Ответить
а я скільки раз писав тут, що ната імпотентна?
вона нам ні до чого
Наша надія на Господа Бога
показать весь комментарий
14.02.2026 01:40 Ответить