8879 посетителей онлайн

Венгрия и Словакия будут проверять трубопровод "Дружба": хотят создать следственную комиссию

Орбан и Фицо инициируют расследование в отношении "Дружбы"

Премьеры Венгрии Виктор Орбан и Словакии Роберт Фицо объявили о создании совместной комиссии для изучения ситуации с нефтепроводом "Дружба" и обратились к президенту Украины Владимиру Зеленскому.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом Орбан рассказал в видео на своей Facebook-странице.

Орбан заявил, что Зеленский и его команда якобы объясняют невозможность возобновления работы нефтепровода техническими препятствиями, что, по его словам, создает угрозу энергетической безопасности Венгрии и Словакии.

Орбан подчеркнул, что, по информации Будапешта и Братиславы, технических препятствий нет, а трубопровод закрыт "исключительно по политическим соображениям".

В связи с этим он сообщил о договоренности с премьер-министром Словакии Фицо о создании совместной следственной комиссии. Ее задачей станет выезд на место для проверки реального состояния инфраструктуры и выяснения причин остановки транзита.

Орбан также призвал Зеленского разрешить членам комиссии въехать на территорию Украины и обеспечить надлежащие условия для проведения проверки.

Что предшествовало?

  • 27 января российские оккупационные войска нанесли удар по объекту критической инфраструктуры группы "Нафтогаз" в западном регионе Украины. Вероятно, целью атаки стала расположенная в Бродах крупнейшая нефтеперекачивающая станция Украины, обеспечивающая работу южной ветки нефтепровода "Дружба".
  • Премьер-министры Венгрии и Словакии Виктор Орбан и Роберт Фицо обвинили Украину в затягивании восстановления работы нефтепровода из-за "политических мотивов", а 18 февраля власти этих двух стран объявили о прекращении экспорта нефтепродуктов в Украину в ответ на остановку транзита через Украину российской нефти.
  • Кроме того, Фицо предупредил, что Словакия также пересмотрит свою поддержку евроинтеграции Украины и может приостановить поставки электроэнергии.
  • В то же время, Венгрия получила разрешение на импорт российской нефти альтернативным морским маршрутом через Хорватию с последующей транспортировкой по нефтепроводу.
Топ комментарии
+28
З якого хера ці ************* будуть лазити по нашій території і розвідувати для Х'уйла нові стратегічні цілі? Ви в своєму розумі допускати цих паскуд і ворогів на територію України?
показать весь комментарий
27.02.2026 13:10 Ответить
+16
Якого чорта цей трубопровід взагалі працює. Тобто ми дотуємо *****, щоб він нас шахедами хєрачив? Ви можете собі представити, щоб Сралін качав нафту в Британію через територію Рейху?
показать весь комментарий
27.02.2026 13:11 Ответить
+14
А чому ми завжди маємо йти на їх поводу? Це наша країна чи їх ?! Гнати нах раз і назавжди. І ще створити свою клмісію і вимагати перевірки претензійцвєї сволоти.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:16 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ці ****** не відстануть - була така халява і облом
показать весь комментарий
27.02.2026 13:05 Ответить
А чому ми завжди маємо йти на їх поводу? Це наша країна чи їх ?! Гнати нах раз і назавжди. І ще створити свою клмісію і вимагати перевірки претензійцвєї сволоти.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:16 Ответить
Ми самі винні . Нафту і газ їм треба було перекрити ще 4 роки тому - і тоді , про цих Фіцорбанів , вже забули б давно !
показать весь комментарий
27.02.2026 13:28 Ответить
Не можна було. Там договір був. ЄС би всрався.
показать весь комментарий
27.02.2026 15:58 Ответить
Ми можемо їх пустити, якщо у них будуть зав"язані очі - мужуть понюхати трубопровід. Бо вони путінскі щпигуни.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:45 Ответить
Нехай у *********** огризок нюхають
показать весь комментарий
27.02.2026 13:50 Ответить
З якого хера ці ************* будуть лазити по нашій території і розвідувати для Х'уйла нові стратегічні цілі? Ви в своєму розумі допускати цих паскуд і ворогів на територію України?
показать весь комментарий
27.02.2026 13:10 Ответить
Згадайте чим обернулася минула поїздка Фіцо в Україну. Коли він верещав що його хотіли підкупити за вкрадені гроші які надавав ЄС. Кожен крок яким ві йдете на зустріч нашим ворогам це черговий удар по Україні і українській обороноздатності. Ви сильно наїівні якщо думаєте що ворог тупий і робить все просто так. Скоріш за все Х'уйло і його орбани з фіцами придумали чергову підставу
показать весь комментарий
27.02.2026 13:15 Ответить
👍👍👍
показать весь комментарий
27.02.2026 13:17 Ответить
Якого чорта цей трубопровід взагалі працює. Тобто ми дотуємо *****, щоб він нас шахедами хєрачив? Ви можете собі представити, щоб Сралін качав нафту в Британію через територію Рейху?
показать весь комментарий
27.02.2026 13:11 Ответить
Читай тристоронню угоду: Росія-Угорщина-Україна...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:17 Ответить
Я не буду це коментувати. Цю Орвеллівщину
показать весь комментарий
27.02.2026 13:20 Ответить
То не пиши дурниць... Виждали потрібний момент - і "перекрили вентиль"... А твоя пропозиція - "дурне махання шаблею"... Чи тобі краще, якби фіцо з Орбаном подали до суду, за "невиконання, Україною, умов угоди?...
А на цей момент, ми - "в шоколаді"... І нафту вони не отримують, і у нас - "форс-мажор"...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:27 Ответить
Я б написав все шо я про це думаю, але не хочу в баню на три доби. З моєї позиції складно шось апелювати конструктивно без емоцій
показать весь комментарий
27.02.2026 13:29 Ответить
От і не пиши... У кацапів, з цього приводу, прислів'я є: "Малчи - сайдешь за умнава...".
показать весь комментарий
27.02.2026 13:43 Ответить
В нас "форсмажор" з лютого 2014 і ще раз з лютого 2022 ! Як би дійсно хотіли - могли б перекрити вже давно !
показать весь комментарий
27.02.2026 13:30 Ответить
"Форс-мажор" у тебе в голові - з самого народження... Але тебе, чомусь, в "дурку" не запирають...
Я пояснюю дане питання, з юридичного боку - але тобі не дано цього зрозуміть - бо у тебе в голові "форс-мажорне пошкодження"...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:41 Ответить
Точно сказано. Пуйло загарбав Запорізьку АЕС - і нікому нічого не винен. Ходить під оплески по червоним доріжкам. А ми допомагаємо йому продавати нафту, щоб від будував ракети, якими він нас і нищать. Невже це не абсурд?...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:19 Ответить
і нічого, що з цієї нафти роблять дизпаливо, яким заправляють наші танки - найбільш невдоволеними цїєю коллізією мають бути кацапи
показать весь комментарий
27.02.2026 13:50 Ответить
нема кацапської нафти. нема особистого заробітку!
у фіцо орбана рве пердаки!

показать весь комментарий
27.02.2026 13:11 Ответить
тре буде злити мокшанам місце перебування тої "комісії" як новий склад фламінго...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:11 Ответить
Звертайтеся до свого дружбана Пуйла - в нього танкерів багато.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:14 Ответить
Сміяться у якому місці? Яка "слідча комісія"? Юрисдикція цих "слідчих" закінчується з моменту перетину українського кордону... Навіть дивиться та фотографувать можуть, лише з НАШОГО дозволу... Бо це - "слідчі дії" - "огляд місця події з фіксацією оглянутого, на "технічні носії інформації"... А вони не мають права цього робить - бо на нашій території діє УКРАЇНСЬКЕ законодавство...
Якщо Орбану з Фіцо, це не відомо - то Сійярто про це повинен знать - цьому навіть у московському "МГІМО" вчать
показать весь комментарий
27.02.2026 13:16 Ответить
Скоріше за все наша влада ніх...я не знає і жррстко і вмотивовано не дала відмови в цій ганебній справі. Бо у нас неучі і фріки нулячі у владі і крадії.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:19 Ответить
А чого це МИ повинні "бігти попереду паровоза"? Вони ж тільки "хочуть створить"... Та, навіть якщо і "створять" - можуть тільки "****** ногами" на території своїх країн... Лише, коли вони ОФІЦІЙНО звернуться, через наше МЗС, до уряду України, з проханням про допуск "слідчих" на територію України та проведення ними "слідчих дій", можна щось розглядать...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:32 Ответить
треба им у ту срану трубу нассяти
показать весь комментарий
27.02.2026 13:23 Ответить
Хіба війна це не форс - мажор для будь яких договорів? Чи комусь і в нас дуже вигідно транспортувати цю кроваву нафту в ЄС? Ганьба, що всі ці роки це чорне рашистське лайно лилось по цій трубі.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:24 Ответить
Знов перечитала новину і злість невимовна. Чрму ця жирна жаба вже стверджує що будуть перевіряти в нас те що їм причому у фомі безапеляційній і стверджувальній?
Альо, уйо...ки, з відки стільки впевнесті? Хто тут у нас їх обнадіїв в цьому????
Огласітє вєсь спісок!
показать весь комментарий
27.02.2026 13:27 Ответить
у цієї жаби перед виборами рейтинги рекордно впали - тому воно щось і белькоче для власного електорату. А наші журнашлюхи роздмухали це наче щось і для нас важливе
показать весь комментарий
27.02.2026 13:56 Ответить
Ви праві. Я все більше схиляюся до думки, що наші журнашлюхі працюють на орбана. Можливе це вимога «нашої» влади аби торбану допомогти, бо найкраще це ігнорувати цього покидька і оточити його тишею.
показать весь комментарий
27.02.2026 14:20 Ответить
Дозволити комісії заїхати на місце події можна, але ніяких умов, для належної перевірки, забезпечувати не можна. Як говорять не роби добра не отримаєш зла, самі, самі. А нам бомбити, бомбити і ще раз бомбити
показать весь комментарий
27.02.2026 13:27 Ответить
Дозволити заїхати? Це що їх вотчина? Вони наші хазяї?😲
показать весь комментарий
27.02.2026 14:21 Ответить
Фіцо і Орбану довіряти не можна. Якщо хочуть доказів - це має бути комісія від ЄС, а не кишенькова комісія ворогів України, які вивернуть інформацію проти України у будь-якому випадкові.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:28 Ответить
100% ... і це - по перше
А по друге - в нас війна і , звісно , жодної безпеки , ніякій "комісії" ми забезпечити не можем - I'm sorry ...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:33 Ответить
Та нехай перевіряють - повзуть по трубі.Всі.В один кінець. В оркостан.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:30 Ответить
Вельми хитрожопий хід. Якщо тих кремлядських підстилок не пустити, посилаючись на суверенітет ( який ******* згадувати самі ці шльондри), репетуватимуть "Вот відітє! Ми жє гаварілі што Украіна евсьо делаєт спєціально". Якщо пустити, то не факт що вони скажуть те що бачили (як ті довбограї, що періодично їдуть до нас подивитися на "враньо украінской прапаганди"), але про те що "Украіна не імєєт суцвєрєнітєта, вон, туда єздіт кто хочєт" русопропаганда обов'язково розповість. Тай перед виборцями можна буде відзвітувати.
показать весь комментарий
27.02.2026 13:31 Ответить
Місця перевіреи, бажано, завчасно пристріляти...
показать весь комментарий
27.02.2026 13:45 Ответить
напомнить, нахєр пишется через є? Я тут дипломатично відповідь готую..
показать весь комментарий
27.02.2026 13:49 Ответить
можна оон і ОБСЄрунів позвати
показать весь комментарий
27.02.2026 14:16 Ответить
Це робиться просто,фіца і орбан присилають свої війська і охороняють трубу, амінь
показать весь комментарий
27.02.2026 15:19 Ответить
Слідчу комісію вони можутьстворити лише з-за участі України. І те, їхні інтереси в комісії - якщо Україна так захоче - може представляти Євросоюз.
показать весь комментарий
27.02.2026 15:29 Ответить
обязательно проверить всех членов комиссии на наличие связи с российскими спецслужбами. В стране война... так что "нехрин шастать"...
показать весь комментарий
27.02.2026 15:38 Ответить
СК с ******, нормально!!
показать весь комментарий
27.02.2026 15:58 Ответить
Комісія це канєшна круто, рішучісь перевіряти теж, але одне "на *** - то туди" зі сторони України і ваша комісія на *** і попрямує. Тож менше пафосу, говноїди.
показать весь комментарий
27.02.2026 17:26 Ответить