5683 посетителя онлайн

Украина мобилизует до 35 тыс. человек в месяц. Военные устали, нужна ротация, - Зеленский

зсу

Президент Владимир Зеленский сообщил, что Украина мобилизует примерно 30-34 тысячи человек ежемесячно, но, несмотря на это, ощущается значительный дефицит личного состава.

Об этом глава государства сказал в интервью Sky News, информирует Цензор.НЕТ.

О мобилизации и ротации

По словам президента, военнослужащие устали, нужны ротации, однако есть дефицит людей. 

"30-34 тысячи человек. Россия — примерно на 10 тысяч больше. Но это большая цифра для нас. Это длительный процесс, и это не один месяц, а между нами, на самом деле, не один год. Мы мобилизуем, что можем, и даже с таким количеством всегда есть вопросы от кого-то, какое-то направление, что им нужно больше, потому что они хотят больше ротаций, и они правы, потому что люди устали. Когда устаешь, мораль падает. Это понятно. Надеюсь, командиры справятся лучше... Но если сравнить, сейчас больше дронов, больше оружия, и начали использовать больше дальнобойного. Поэтому мы стараемся, чтобы каждая бригада получила минимум людей, но они это получат. В прошлом году, например, иногда было сложно, люди ждали людей, но они не могли справиться с этим и не имели ротаций, я имею в виду длительный период боли, длительное время, я надеюсь, что это меняется", - отметил Зеленский.

Подготовка бойцов

  • Он добавил, что в России есть много проблем с мобилизационным ресурсом, а Украина способна подготовить своих бойцов перед отправкой на фронт, есть БЗВП, чтобы защитники были "готовы к вызовам на поле боя".
Топ комментарии
+59
Знаю одного, чотири повістки проігнорував...
показать весь комментарий
27.02.2026 21:40 Ответить
+36
Закінчуються штурмовики 50+?
показать весь комментарий
27.02.2026 21:40 Ответить
+29
Підтягуй вже рексів - 95 й квартал і інших хитровиїбаних - нє?
показать весь комментарий
27.02.2026 21:44 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Страница 2 из 2
Про 1,3 млн чисельності ЗСУ пишуть переважно кацапські ЗМІ, щоб пояснити чому орки тікали від Київа та Херсона. А Вам воно нащо?
показать весь комментарий
28.02.2026 13:12 Ответить
ТСН. 24.08.23 "Суммарно 1 млн 300 тис. військовослужбовців Сил оборони виконують бойові завдання"
показать весь комментарий
28.02.2026 17:36 Ответить
Там колишній речник казав про сили оборони. То значно ширше поняття, ніж ЗСУ.
показать весь комментарий
28.02.2026 19:44 Ответить
Тому, дуже некоректно подавати чисельність Сил оборони України як чисельність регулярної армії, як Ви зробили вище у відповідь на пост
Oleg K #525841

27.02.2026 23:07
показать весь комментарий
28.02.2026 19:47 Ответить
Мусорню на фронт разом з тцкашниками
показать весь комментарий
27.02.2026 21:59 Ответить
Пикалов и кошевой уже готовы выступить в бой,отправляй своих корешей на фронт,полицаев тоже не забудь.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:00 Ответить
а молодежь зачем віпускал???
показать весь комментарий
27.02.2026 22:01 Ответить
щоб програти війну - бо ціль знищити етнос. І так - одних винищить а молодь приживеться в ЕС - і того населення України впаде через покоління до 10 млн

Коли він прийшов було 44
показать весь комментарий
27.02.2026 22:03 Ответить
ніхто не буде чекати одне покоління, заженуть тих хто залишиться в цифрове стойло. а за несплату комуналки будуть виселяти зі шпаківень, так як в ізраїлі арабів виганяють
показать весь комментарий
27.02.2026 22:52 Ответить
ще один вчора зареєстрований по 10 грн висер
показать весь комментарий
28.02.2026 15:13 Ответить
А жінок навіщо відпускав? З ними можна воювати ще 4 роки! Усіх чоловіків в тилу можна замінити на жінок, вони нічим не гірші, а навіть кращі за середньо статистичного військового.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:37 Ответить
Росія мобає на 28% більше, втрати у них на 600% більше (1:6 на українську користь), при цьому російське угруповання постійно нарощується. Як таке може бути взагалі? Втім, якщо партія показує чотири пальці й каже, що там три, то треба так і думати. Все по Орвеллу.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:04 Ответить
А на деяких напрямках кажуть,що втрати ще з більшою різницею.Тікає в сзч дуже багато і непридатних багато.Але як можуть бути мобілізовані люди,які є непридатні? І якщо багато в сзч тікає,то це катастрофа.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:22 Ответить
Та співвідношення втрат з кожним роком буде рости в нашу користь, це правило пропаганди. Якщо непридатні - то їх відсіює ВЛК (гигиги, знаю). А в СЗЧ не може аж стільки втікати, ще до засекречування було 300 тисяч, ну хай зараз навіть 350 тисяч. Ну то це 7300 в місяць. Навіть так щось не сходиться. Може втрати насправді трохи інші? Але тоді головне питання - які ж перспективи в цій війні "до останнього"? Як не як, не проти Молдови воюємо.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:28 Ответить
Втрати вищі.І це базується на логіці.Депутати он говорили,що ешеленон з 10 тисячами тіл в більшості тільки з однієї курщини.Звісно втати не під 2 мільйони,як якісь москалі казали.І до речі ще одне,зараз втрати вбити і праненими не 1 до 3.А майже один до одного,завдяки дронам. Москальські ліберали нарахували,більше 250 тисяч вбитими самих москалів.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:37 Ответить
На логіці багато чого базується, але це зветься іпсо, тому такий варіант не розглядаємо.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:40 Ответить
Ще є пропалі безвісти,за 90 тисяч офіційно сказали.Але логіка в тому тут,що з такої кількості людей,максимум кілька тисяч може бути в полоні.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:42 Ответить
І навіть так не сходиться. І от якщо взяти реальні цифри і визначити реальне співвідношення втрат, а потім порахувати співвідношення моб ресурсів і згадати, що це війна на виснаження, то що ж вийде у висновку дуже цікаво.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:45 Ответить
Нам ще кажуть,що москалів всього 80 мільйонів.Таку мульку і тут регіонали запускали,по споживаню хліба,то нас десь 25 мільйонів,до ввеликої війни мало би бути.Але це дурня.Москалів до 5 разів більше.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:51 Ответить
Worldometer каже, 140 мільйонів, але це теж іпсо. Довга рука Кремля, чи чого там ще, коротше брешуть за рублі.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:58 Ответить
Але не 150.Я думаю,десь 130.
показать весь комментарий
27.02.2026 23:00 Ответить
Про перспективи кажуть,що потрібно перемогти,або вмерти.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:39 Ответить
Як треба то треба, шо ж вдієш.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:43 Ответить
Якщо з 30 мобнутих з учєбки тікає 12 то вгадай які цифри сзч зараз.
показать весь комментарий
28.02.2026 01:18 Ответить
Я вже вгадував. Однаково й близько не сходиться.
показать весь комментарий
28.02.2026 01:28 Ответить
З тих 35к мобнутих добре коли 15-20 до війська доходить.
показать весь комментарий
28.02.2026 20:32 Ответить
Ви із загальної кількості СЗЧ виводите СЕРЕДНЮ кількість СЗЧ на місяць. Це дуже далеко від поточнох ситуації:
"161 461 справи за самовільне залишення військової частини (ст. 407 ККУ) зафіксовано за 10 місяців 2025 року. Це у 4 рази більше, ніж за той самий період торік.
Кількість справ, яка ще три роки тому накопичувалося протягом 12 місяців, тепер фіксується менш ніж за два тижні. Щомісяця правоохоронці реєструють майже 16 тисяч нових справ про «самоволку», тоді як у 2024 році таких було близько 5 тисяч на місяць, у 2023-му - лише 1,5 тисячі, а у 2022 році - всього 6 тисяч за весь ріік."
https://opendatabot.ua/analytics/awol-2025
показать весь комментарий
01.03.2026 17:53 Ответить
Тікає в СЗЧ 200 000 загалом, або 4 000 на місяць.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:38 Ответить
А мобілізують 35 тисяч.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:40 Ответить
161 461 справи за самовільне залишення військової частини (ст. 407 ККУ) зафіксовано за 10 місяців 2025 року. Це у 4 рази більше, ніж за той самий період торік.

Кількість справ, яка ще три роки тому накопичувалося протягом 12 місяців, тепер фіксується менш ніж за два тижні. Щомісяця правоохоронці реєструють майже 16 тисяч нових справ про «самоволку», тоді як у 2024 році таких було близько 5 тисяч на місяць, у 2023-му - лише 1,5 тисячі, а у 2022 році - всього 6 тисяч за весь ріік.

https://opendatabot.ua/analytics/awol-2025
показать весь комментарий
28.02.2026 00:20 Ответить
І дуже багато йде в СЗЧ тих, кого прийнято називати ;професійними військовими;- добровольців перших днів повномасштабки. Люди просто вигоріли.
показать весь комментарий
28.02.2026 08:31 Ответить
Можливо, ці втомлені друзі замінять військових?

показать весь комментарий
27.02.2026 22:06 Ответить
Проблему мають вирішити "цифрові охфіцери". Хіба ні?
показать весь комментарий
27.02.2026 22:12 Ответить
Зондер-командер вже по кущах сидят в засідках і зненацька хватають всіх підряд. Без поліції, боді-камер, в балаклавах. В більшості п'ятеро тцкашників на одного. Довго не мусолять, а відразу в бус або автомобіль. А там вже пох..й, чи є в тебе бронь чи немає. План виконаний. Тільки чомусь чинуш та начальнике держустанов не хапають. Напевно щось знають, де зя шастать, а де ніззя. А ще нам розповідають про якусь там правову державу, де всі рівні перед законом.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:12 Ответить
Ми вже десь на рівні гірше Сомалі, позорище! Весь світ сміється з цієї "ефективної" мобілізації..або зелебоба діями тцк свідомо провокує до громадянської війни..
показать весь комментарий
27.02.2026 23:13 Ответить
Брехуна тяжко коментувати!
показать весь комментарий
27.02.2026 22:15 Ответить
Цікавий факт - за 4 роки війни 55 тисяч загиблих, як казав президент. Хай втричі більше поранених і всі списуються. Разом 220 тисяч. Ще 14 тисяч полонених за весь час (6000 звільнили й 8000 ще там). Разом 234 000. Ділимо на 48 місяців війни - виходить 4875 в місяць. А бусярять по 35 000 і на ротацію не вистачає. Ось так воно буває.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:20 Ответить
Цікавий факт. За 10 місяців 2022 року було 6 тис випадків СЗЧ, а зараз по 16 тис на місяць. А в середньому за весь час повномасштабки це 4-5 тис на місяць. Але чомусь всі порівнюють 30 тис мобілізованих за крайній місяць із середньою кількістю СЗЧ, аине з поточною - 16 тим. Цікаво, чому так?
показать весь комментарий
01.03.2026 18:07 Ответить
На пятому році великої верховний ішак згадав слово мобілізація. Чмо аж ніяк не сподівалось на спротив народу, а тому і самоуснулось від свого конституційного обовязку для захисту держави.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:28 Ответить
Він згадує про мобілізацію щомісяця, а про некомпетенте командування, що не береже військових - ніколи.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:42 Ответить
та "мобілізація" то таке
Зе навіть зміг вимовити "РОТАЦІЯ"

але це його "намагаємось, щоб кожна бригада отримала мінімум людей" і " люди чекали на людей", і "я маю на увазі тривалий період болю" трохи дивує.
або до Зе заходила баба-да і він айкосики всі викурив
або Зе вже пора самому на ротацію
показать весь комментарий
28.02.2026 01:06 Ответить
куди діваються 35 тисяч вояків на місяць? Ай, зрада/зрадонька..... Вбивають хлопців

Все простіше (але від цього не легше ніяк)
наведу приклад.
Взвод ТРО - штатна чисельність 28 осіб - комплект на лютий 22-го року.

За 4 роки:
- загиблих - 5
- списаних по здоровю, віку, сімейним обставинам - 8
- переведено до інших підрозділів (на доукомплектування чи за станом здоровя) - 5
- стабільно хворі (бо діди, обмежено придатні і вже не витримують, максимум що можуть - чергувати в караулі десь) - 8

А тепер вішенка на торті - поповнення
- 22-й - 2 людини.
- 23-й - 2 людини.
- 24-й - 4 людини.

Баланс - вибуло 26 - прийшло 8.

Тобто те, що зараз відбувається - це затикання дірок проваленої мобілізації в 22-24 роках. Повністю проваленої. Ці 35 тисяч - це борги минулих років, бо довели до того, що реально людей не було.
Тому я і не пишу цифри 25-го, там поповнення значно більше.
І така картина - в цілому десь у всіх по війську.
показать весь комментарий
27.02.2026 22:44 Ответить
Приблизно так само в нашому мінбаті.Штатка заповнена десь на третину.Більшість списані за сімейними,декілька в сзч.Загиблих 8 чоловік за 4 роки.Поповнення немає.
показать весь комментарий
28.02.2026 07:15 Ответить
Та ви не переживайте, по паперам матеріальне забезпечення ваш взвод отримує регулярно і по найвищому розряду, на весь повний штат.
показать весь комментарий
28.02.2026 09:35 Ответить
Тобі залужний ще в 22 році казав про це, ідіот!! Але ти не слухав..🤦🤦🤦
показать весь комментарий
27.02.2026 22:50 Ответить
Комік розказує нашому президенту, що потрібно робити і що президент не робить
показать весь комментарий
27.02.2026 22:53 Ответить
Зате заброньованих за минулий рік стало на 300 000 штук більше!
показать весь комментарий
27.02.2026 22:58 Ответить
Володя прав! Нашим братьям надо отдохнуть. Европейцы должны встать на передовую в борьбе с кремлёвской нечестью!
показать весь комментарий
27.02.2026 23:07 Ответить
Україна захищає ЄС, тому потрібна розпочати мобілізацію громадян ЄС.
показать весь комментарий
27.02.2026 23:09 Ответить
Але ж Україна - це Європа, забули? Значить, зараз все відбувається правильно. Все як хотіли.
показать весь комментарий
27.02.2026 23:20 Ответить
Україна не є членом ЄС.
показать весь комментарий
27.02.2026 23:32 Ответить
Але ж обов'язково колись буде. А якщо не захищати, то й не буде. Так що відступати не можна, треба захищати спільний європейський дім стільки, скільки буде потрібно. Хіба ж воно того не варте?
показать весь комментарий
28.02.2026 00:02 Ответить
Не юродствуй.
показать весь комментарий
28.02.2026 01:04 Ответить
Ніхто не юродствує. Тільки натхненна оптимістична правда, необхідна для стійкості.
показать весь комментарий
28.02.2026 01:24 Ответить
Україна себе не в змозі захистити: і живемо і воюємо за чужі кошти
показать весь комментарий
27.02.2026 23:45 Ответить
Конечно встанут. Они не для того за войну платят и зелю по плечу хлопают чтобы самим воевать
показать весь комментарий
27.02.2026 23:26 Ответить
ІНВАЛІДОПРОКУРОРИ,
ІНВАЛІДОСУДДІ,
ІНВАЛІДОСПОРТСМЕНИ,
ІНВАЛІДО ДЕПУТАТИ РАД,
НЕНАВЧЕНІВОЮВАТИ ПОЛІЦІЯНТИ,
КОЛИ ЦІ ВСІ????????
показать весь комментарий
27.02.2026 23:13 Ответить
скільки з тих 35-ти тисяч тікає в СЗЧ?
показать весь комментарий
27.02.2026 23:22 Ответить
4 тис щомісяця, або загалом 200 000.
показать весь комментарий
27.02.2026 23:35 Ответить
30000 я думаю і тікає
показать весь комментарий
28.02.2026 00:47 Ответить
https://youtu.be/Qrf47pXi84o?t=649 Ситуація з мобілізацією 6 місяців тому, прямим текстом від військовослужбовця.
показать весь комментарий
28.02.2026 09:40 Ответить
Вротацію тобі за обидві щоки треба, потвора брехлива.
Військовим треба демобілізація і повернення до сімей.
показать весь комментарий
28.02.2026 01:09 Ответить
Танунакуй! Серьозно? Всього 4 роки повоювали, раніше по 25 служили🥴
показать весь комментарий
28.02.2026 01:33 Ответить
Так, по 25. Тобто навіть у царській армії розуміли, що в 45+ людина вже не придатна до військової служби.
показать весь комментарий
28.02.2026 09:43 Ответить
А у нас генофонд до 25.
показать весь комментарий
28.02.2026 14:26 Ответить
воно без бомажки взагалі розмовляти не вміє
показать весь комментарий
28.02.2026 03:17 Ответить
так вроде бы есть уже контракты для 60+.
что опять людей не хватает?

значит пора женщин мобилизовать, а то удобно устроились, юнитов не рожают и воевать не идут
показать весь комментарий
28.02.2026 04:05 Ответить
Ну а тепер усі бажаючи можуть порахувати, якої чисельності має бути наша армія, при умови 55 тис. загиблих за 4 роки і 35 тис. мобілізації кожен місяць.
показать весь комментарий
28.02.2026 05:34 Ответить
та чмоня как трамп - мелит не думая.
там главное чтобы потужно звучало, а не было наполнено реальным смыслом.
показать весь комментарий
28.02.2026 05:41 Ответить
35.000 за місяць це понад 1.000 за день за заявою Зеленського росіяни втрачають близько півтори тисячі на день. Це говорить про те, що ЗСУ не змінилися з радянських часів і, нажаль, як і раніше, веде війну за рахунок м'яса. Таким чином війну ніколи не виграти де чисельнність населення вища у 10 разів. Це все також результат звільнення Залужного через свої амбіції та інтриги, вислюкове ігнорування вимог західних союзників щодо очищення уряду від російських агентів, таких як Єрмак, з яким і на сьогодні у нього напівшлюбні взаємини. Хоча його гуру ховается зараз у щуровой нори, зелений куколд, доси, виконує вимоги свого доминанта, кого куди призначати. росіяни завдяки корупції Зеленського вбивають понад тисячу українців на день. Тому корупция значно страшнише дронив та нескинченных мясних атак оркив.
показать весь комментарий
28.02.2026 06:04 Ответить
Ти диви, яка турбота про військових. А кажуть, що він замість оборони всі 500 мільярдів закатав в асфальт? Брешуть, бо як могла така турботлива людина не потурбуватися про оборону. А ще кажуть, що не ввів у 2022 воєнний стан і не провів мобілізацію, коли людей було черги до військкоматів. Брешуть?
показать весь комментарий
28.02.2026 06:54 Ответить
виходить за 4 роки мобілізували мільйон 600 тисяч людей не враховуючи чисельність збройних сил на момент вторгнення - і нема ротацій.де ж люди ?
показать весь комментарий
28.02.2026 07:11 Ответить
В хто йому це написав ?
показать весь комментарий
28.02.2026 09:29 Ответить
А міндіча коли зелене чмо мобілізує?
показать весь комментарий
28.02.2026 12:35 Ответить
показать весь комментарий
28.02.2026 15:14 Ответить
Тому ти мобілізуєш дідів під 60 десяток а молодим бугаям до 25 дозволив втекти щоб вони пяні вешталися по барам і диско за кордоном. Що це як не Оманський САБОТАЖ?
показать весь комментарий
01.03.2026 14:48 Ответить
Страница 2 из 2