9014 посетителей онлайн

Суд Харькова не стал признавать брачные отношения между военнослужащим Нацгвардии и его партнером

Дмитрий Лясковецкий и Евгений Донец

Индустриальный районный суд Харькова отказал в удовлетворении заявления о признании факта брачных отношений между двумя мужчинами — военнослужащим 17-й бригады Национальной гвардии Дмитрием Лясковецким и его партнером, юристом Евгением Донцем.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на hromadske.

Решение суда

Во время предварительного заседания, которое состоялось 13 марта, суд заслушал позиции сторон и изучил представленные доказательства, подтверждающие совместное проживание пары. Сегодня, 20 марта, суд объявил о решении не удовлетворять заявление. Причиной отказа стала "недоказанность факта".

"Это означает, что суд отказал в удовлетворении заявления не потому, что не признает однополые семейные отношения, а потому, что есть определенные вопросы к доказательной базе", — отметила Оксана Гузь — адвокат ОО "Инсайт" и БО "Марш женщин", эксперт по преступлениям, связанным с дискриминацией.

В то же время отмечается, что во время заседания у здания суда находились молодые люди с закрытыми лицами, которые скандировали лозунги против однополых отношений.

Подробнее о паре

  • Напомним, ранее истцы заявляли, что проживают вместе более восьми месяцев, а Евгений работает в юридической фирме Дмитрия, которого мобилизовали в 2024 году. Чтобы добиться признания факта семейных отношений, пара обратилась в суд, заявив, что "других вариантов решения этой проблемы нет".

Первое признание судом фактического брака между мужчинами

В украинской судебной практике уже есть прецедент признания фактических брачных отношений между двумя мужчинами.

  • В июне 2025 года Деснянский райсуд Киева установил наличие фактических брачных отношений между парой открытых геев — первым секретарем Посольства Украины в Израиле Зоряном Кисем и его партнером Тимуром Левчуком.
  • Украинский дипломат работал за границей и просил МИД разрешить его партнеру поехать с ним — но столкнулся с отказом из-за законодательства, которое признает понятие брака только как семейный союз женщины и мужчины.

В решении суда отмечалось, что законодательство Украины признает два типа отношений разнополых пар: брак и фактические брачные отношения, когда мужчина и женщина "проживают одной семьей, но не состоят в браке между собой". В итоге суд установил факт совместного проживания одной семьей (фактических брачных отношений) двух мужчин.

Топ комментарии
+22
ми краще чим раша, но нам не потрібні гей-паради і хлопчики в чулочках і трусіках жіночих, ніхто їм не забороняє нічого , але хай це гівно не афішують на вулицях і в метро.
показать весь комментарий
20.03.2026 21:36 Ответить
+21
я, наприклад, не хочу пропаганди цієї "цивілізованості"... Чи у вас проблеми з визнанням мого права на власну думку?
показать весь комментарий
20.03.2026 21:35 Ответить
+16
Краще бути дрімучим, ніж бути трахнутим збоченцями!
показать весь комментарий
20.03.2026 21:35 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Страница 2 из 2
показать весь комментарий
20.03.2026 21:14 Ответить
как воевать-то Герои, как залезть в чужую постель-так пид@ры.......
показать весь комментарий
20.03.2026 21:18 Ответить
Підари в расії, у нас геї!
показать весь комментарий
20.03.2026 21:33 Ответить
показать весь комментарий
20.03.2026 23:29 Ответить
Так, це допоможе прискорений вступ до ЄС чи ні?
показать весь комментарий
20.03.2026 21:18 Ответить
Безумовно! У нас повинно бути це абсолютно законним і звичним явищем.
показать весь комментарий
20.03.2026 21:23 Ответить
Ти на цьому наполягаєш?
показать весь комментарий
20.03.2026 21:27 Ответить
Так. Тотальна легалізація гатіння в туза буде останнім цвяхом в труну нашої гнилої цивілізації.
показать весь комментарий
20.03.2026 21:34 Ответить
та ну нах
показать весь комментарий
20.03.2026 21:37 Ответить
Мерзота
показать весь комментарий
21.03.2026 00:19 Ответить
Мерзота коли гвалтують жінок та дітей.
показать весь комментарий
21.03.2026 08:42 Ответить
Українці так боялися гейропи, що наголосували собі підарів з москви .

І на наступних виборах, знову вилізе черговий "український вибір медведчука" або якась організація на захис сімейних цінностей і за хороші гроші з москви знову завалить проєвропейський курс. нич ся не мінять
показать весь комментарий
20.03.2026 21:40 Ответить
Курс проєвропейський, я б навіть сказав без-мила-в-європейський. Тільки вони навіть у двір не пускають.
показать весь комментарий
20.03.2026 21:48 Ответить
А для чого ********** узаконені шлюбні відносини, хтось з них чи з тих хто не проти реклами содомії пояснити можуть?
показать весь комментарий
20.03.2026 21:42 Ответить
Коли один з них військовий то може загинути чи отримати важке поранення. В палату до пораненого просто знайомого не впустять. Спільно нажите майно, в випадку загибелі одного, партнеру не віддадуть.
показать весь комментарий
20.03.2026 22:02 Ответить
Де ти побачив рекламу ?
показать весь комментарий
21.03.2026 08:44 Ответить
Наприклад паради **********.
показать весь комментарий
26.03.2026 11:55 Ответить
Причиною відмови стала "недоведеність факту". От якби була діарея, то це можна було б вважати фактом як критичні дні.
показать весь комментарий
20.03.2026 21:43 Ответить
какие у них могут быть семейные отношения если они не могут иметь детей? дурка
показать весь комментарий
20.03.2026 21:57 Ответить
В моїх сусідів не було дітей, але ніхто не сумнівався, що вони подружжя. Чоловік і жінка. От не могли мати дітей.
показать весь комментарий
20.03.2026 22:05 Ответить
Щоб стати цивілізованими доведеться пожертвувати задом.
показать весь комментарий
20.03.2026 22:21 Ответить
як мило... дивитись на таке....
показать весь комментарий
20.03.2026 22:28 Ответить
Ну так це проблеми зі здоровьям. Факт заключаеться в тому, що подружжя - це чоловік+жінка які дають потомство, наступне покоління і цього не зміниш. Тому такий зв'язок деффективний. Типу сексуальний ок, але ну кемон, яка в біса сім'я?
показать весь комментарий
21.03.2026 08:19 Ответить
Ні , інколи це не бажання просто народжувати і це зараз дуже пошитено у світі. і це теж нормально.
показать весь комментарий
21.03.2026 09:02 Ответить
ну не рожай. Удачи через лет 200 с муслимами индусами и азиатами жить слившись в экстазе
показать весь комментарий
21.03.2026 12:47 Ответить
В тому випадку, два брати, народжені в кінці 20-х, минулого століття, оба бездітні. Чула дві легенди, чому так сталось. Але вони хотіли дітей, одна сім'я навіть ростили племінницю, як свою дитину.
показать весь комментарий
22.03.2026 07:51 Ответить
Алоїз Шікльгрубер був би радий таке почути
показать весь комментарий
20.03.2026 23:20 Ответить
Україна це європа ****
показать весь комментарий
20.03.2026 22:34 Ответить
Такі відносини каралися у совуі, це був тоталітарний режим! Дивиться самі, чоловіки дорослі люди, мають такі стосунки, які їм подобаються та не спричиняють нікому шкоди! Чому суспільство їх вважає чудовиськами ? Вони вкрали, зґвалтували, вбили? Якщо люди зрозуміють, що кожен має право на щастя , можливо й війни закінчаться!
показать весь комментарий
20.03.2026 23:16 Ответить
А чого, чого це вони не можуть офіційно бути у шлюбі. Обоє дорослих вибрали бути разом, чого це ми маємо бути проти
показать весь комментарий
20.03.2026 23:24 Ответить
Бо людям заздрісно...
показать весь комментарий
20.03.2026 23:52 Ответить
Це мерзота
показать весь комментарий
21.03.2026 00:21 Ответить
Мене інше цікавить, я служив 3 роки, якось по судам не міг їздити, і навіть з дружиною бачитись не міг. А тут військовослужбовець права свої відстоює. От цікаво, яку службу він несе і графік його перебування в частині?
показать весь комментарий
21.03.2026 00:08 Ответить
Який "скрепний' судья! Напевно кацап! Вони такі- православні! Істові! Яка може бути одностатева?? Тільки у Чечні....і то в горах!
показать весь комментарий
21.03.2026 00:12 Ответить
Шлюб це створення родини --народження дітей , які будуть мати прізвище батька . Шлюб це продовження роду . Одностатеві не в змозі продовжувати рід . Одностатеві можуть бути виключно партнерами .
показать весь комментарий
21.03.2026 00:32 Ответить
Ну, створення дітей зараз не проблема і для одностатевих пар: жінка-інкубатор для ґеїв, донор сперми для лесбіянок, ЕКО... Знаю кілька дітей з таких пар - здорові, улюблені, виховані, ГЕТЕРОсексуальні.
показать весь комментарий
21.03.2026 11:22 Ответить
"КиївПрайд (англ. KyivPride) - українська громадська організація, що ставить за мету підвищення обізнаності щодо проблем ЛГБТ-спільноти серед українців. Заснована у 2016 році..."
А які такі у них проблеми? Їм хтось не дає займатися тим, чим вони займаються?

"У 2026 році "марш рівності" заплановано на 21 червня, а фестиваль «КиївПрайдПарк» - на 14 червня."
От куди треба ТЦКшників відправити, хай там записують добровольців в ОГП (Окремий ГомоПолк). Рівність так рівність. Сєрлєщ з Мустафою - будуть у них за командирів, Заліщучка за медсестру! )))

показать весь комментарий
21.03.2026 02:07 Ответить
До речі. Якого рожна їм ще потрібно?

"10 листопада депутати підтримали п'ять із шести законопроектів "безвізового пакету", відмовившись віддати голоси за антидискримінаційну поправку.
У підсумку, після декількох відмов Ради голосувати і запевнень Володимира Гройсмана, який на той момент був спікером Верховної Ради, що одностатеві шлюби в Україні не легалізують, 12 листопада 2015 року депутати все-таки її підтримали.
23 листопада 2015 року закон, що забороняє дискримінацію, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації, у сфері праці, підписав президент України Петро Порошенко."

П.С. Цікаво, а якщо їм дозволити одружитися, новоспеченій "жінці" можна буде вільно виїзджати за кордон? Бо тут вже було про хлопа, який одружився на своїй 80-річній тещі з інвалідністю, аби тільки дременути з України.
показать весь комментарий
21.03.2026 02:20 Ответить
Тьху на них...Даже читать нєту смислу.)