7040 посетителей онлайн

УПЦ КП заявила об избрании нового патриарха: им стал архиепископ Сумский Никодим

Никодим

В субботу, 21 марта, семь архиереев Украинской православной церкви Киевского патриархата объявили об избрании архиепископа Сумского Никодима новым патриархом после смерти патриарха Филарета.

Об этом говорится в видеозаписи акта избрания, опубликованной на странице архиепископа Сумского Никодима в социальной сети Facebook, сообщает Цензор.НЕТ.

Архиепископ Сумский Никодим возглавил УПЦ КП

Как отметил архиепископ Никодим, в заседании и голосовании приняли участие архиереи УПЦ КП как в Украине, так и за рубежом, причем архиереи за рубежом участвовали в заседании в онлайн-режиме.

В совместном заявлении архиереев УПЦ КП сказано: "От имени епископата Украинской Православной Церкви Киевского Патриархата архиепископ Сумский и Ахтырский Никодим избран и назначен Патриархом Киевским и всея Руси-Украины".

Что предшествовало

Напомним, что 20 марта на 98-м году жизни умер Почетный патриарх Филарет. 

Об этом сообщил предстоятель ВЦУ митрополит Эпифаний.

Он заявил, что "память о патриархе Филарете останутся в поместной автокефальной Украинской Православной Церкви навеки".

  • Впоследствии в пресс-службе ПЦУ сообщили, что прощание с патриархом Филаретом продлится до 22 марта.
  • В 8:30 утра в Михайловском соборе начнется заупокойная Божественная литургия, которую в сослужении епископата и духовенства возглавит Блаженнейший Митрополит Епифаний.
  • Приблизительно в 11 часов от Михайловского монастыря через Софийскую площадь до Владимирского кафедрального собора отправится траурная процессия с телом Патриарха. По прибытии процессии во Владимирский собор будет завершено отпевание и состоится погребение усопшего.

Больше о патриархе Филарете

Украинский православный архиерей Филарет (в миру - Михаил Денисенко) родился 23 января 1929 года. Филарет возглавлял Украинскую Православную Церковь Киевского патриархата с 1995 года.

В декабре 2018 года Православная церковь Украины, получившая Томос от Вселенского Патриарха, назвала Филарета своим Почетным Патриархом.

Топ комментарии
+39
Продовжуємо плодити українські православні церкви. Щоб кацапам було куди клин забивати. Думав, із смертю цього ,,пачьотного патріарха,, почнеться реальне об'єднання розколотого українського православ'я.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:35 Ответить
+12
у Патріарха Філарета були, у цих - навряд чи хто буде.

.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:42 Ответить
+10
Патріарх Філарет був, є і залишиться в пам'ті українців Патріархом,
а всіляким дрібним жабам не варто лапи тягтути до коваля.

в Україні є єдина Православна церква України

раскольніков геть !

.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:40 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Продовжуємо плодити українські православні церкви. Щоб кацапам було куди клин забивати. Думав, із смертю цього ,,пачьотного патріарха,, почнеться реальне об'єднання розколотого українського православ'я.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:35 Ответить
Цікаво, скільки у так званого "київського патріархату" прихожан?
показать весь комментарий
21.03.2026 19:38 Ответить
у Патріарха Філарета були, у цих - навряд чи хто буде.

.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:42 Ответить
Для обєднання української церкви в єдину структуру потрібно було когось призначити. Ну ось і призначили. Сподіваюсь "філаретизм" і "почесне патріаршество" новопризначений припинить.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:44 Ответить
Філарет був "почесним прєдсєдатєлєм" щоб не обідився, поділився владою. І за заслуги перед суспільством.
Але юридичної особи " упц мп" не існує!! Як і "УАПЦ" , які ввійшли у Помісну Церкву України 🇺🇦🛐✝️, вона ж ПЦУ .
Щє є структура, яка не легітимна з початку це московського патріархату "упц"-мп, яку наросії називають "гусская цєрковь в Украінє" а у нас при Крав'чуку / Кусмі продали бренд "упц".
показать весь комментарий
21.03.2026 19:53 Ответить
Вибачте , але по логіці після отримання Томосу Українська Православна Церква Київського Патріархату отримала незалежність і повинна була мати власний Патріархат ,а її голова повин був мати сан Патріарха ,але чомусь Єпіфаній не став Патріархом ,а залишився Митрополитом . Так яка ж це незалежність ,якщо ПЦУ де-факто підпорядковується Константинопольському Патріархату.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:52 Ответить
У православ'ї теж немає повністю незалежних митрополій!! Томос надається одній церкві в країні, це визнана і легітимна ПЦУ. Визнання треба для спілкування з церквами на рівних. Це моральний бонус для громади віруючих..
Хочете "повну незалежність"? Ну створіть власну церкву Української держави у Англії англіканська церква, у нас буде... Україноцентристка? Україніанська?
Тільки хто дасть на це ресурси
показать весь комментарий
21.03.2026 19:57 Ответить
А ПЦУ-КП кому підпорядковується?
показать весь комментарий
21.03.2026 20:00 Ответить
А це що за така нова церква ПЦУ-КП ?
показать весь комментарий
21.03.2026 20:52 Ответить
Київська митрополія з 988 року є частиною Константинопольського патріархату
показать весь комментарий
21.03.2026 21:17 Ответить
Хто тобі сказав що " повинна була мати патріархат"? Вселенський Патріарх, коли дарував Томос від Вселенської Церкви,відновив перед цим статус Метрополії у складі Вселенського Патріархату. Із у цьому статусі Київська метрополія і отримала Томос.
показать весь комментарий
21.03.2026 21:18 Ответить
Філарет був не пачьотним , а "Патріархом усіх справжніх українців" так як й Наполеон був "імператором усіх фразцузів" .
Він був стовпом й величним авторітетом , бо мав мужність каятися , що його церква служила діяволу в обличчі стукачів КДБ .
А з Нікодімом той же Епіфаній й діалог вести не буде . Бо є певні віряні , для яких канон не пустий звук ... Наприклад - вселенський патріарх . Усі інші патріархи (крім мацьковского фсбешного) .
У москви номер 6 ... А є крім першого вселенського є в Александрії 2 , в Іерусалимі - 3 , в Антіохїї 4 , в Болгарії 5 , в Румунії - 7 , в Картвелі - 8 , в Сербії 9
показать весь комментарий
21.03.2026 19:54 Ответить
Навіщо кацапам ? Це робив Зеленський !
показать весь комментарий
21.03.2026 21:22 Ответить
да, ***..навіть соромно....ну Філарєт і старий був і вклад в розбудову української церкви зробив, а тут...
показать весь комментарий
21.03.2026 21:59 Ответить
У всіх цих попів немає одного найважливішого всередині - самого Бога. Властолюбство і користилюбство - це те, що перекочувало від московських попів!
показать весь комментарий
21.03.2026 19:37 Ответить
Не від московських попів, а одразу як християнство перетворилося з юдейської секти в державну релігію...реформистські пастори чия церква боролася з вищевказаним явищем теж цим страждають..просто вплив їх обмежений
показать весь комментарий
21.03.2026 20:09 Ответить
Але саме московські попи особливо цинічні і брехливі, бо ніде мабуть так не присмикаються перед владою (пуйлом) як в кацапстані. Це тільки в країнах бувшої совдепії попи лежали і лежать під каблуком спецслужб. Та ще й судячи по собі зводять наклеп на інших - брешуть, що Варфоломій ходить під Ердоганом, а Епіфаній - під ПОП.
показать весь комментарий
21.03.2026 21:55 Ответить
Патріарх Філарет був, є і залишиться в пам'ті українців Патріархом,
а всіляким дрібним жабам не варто лапи тягтути до коваля.

в Україні є єдина Православна церква України

раскольніков геть !

.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:40 Ответить
І в ПЦУ пан Філарет/Денисенко мав статут "почесний патріарх". Тобто це для української громади а не для світового православ'я .
показать весь комментарий
21.03.2026 19:45 Ответить
Також важливо: сам Філарет в одному дууже давньому інтерв'ю зізнався, що у часи кгб жодного єпископа не можно було призначати без погодження контори. Ще були неприємні моменти після Об'єднання в ПЦУ : він давав дивні заяви, які ставили під сумнів єдність Церкви і тхнули розколом..
показать весь комментарий
21.03.2026 19:48 Ответить
В моїй памяті Філарет був звичайним партапаратчиком на "релігійній роботі з населенням". Я жив поряд з ним і спостерігав за життям його родини через паркан років 20. Він був дуже авторитарним типом. Дубасив жінку, дітей чмонив. Син став наркоманом. Для нього влада була "прєлєстью". Я українець і я його не поважав за життя і нічого хорошого про нього не можу згадати після його "успєнія".
показать весь комментарий
21.03.2026 19:51 Ответить
мені розповідала людина,яка мала справу в радянські часи з його сім"єю. КГБ якось терміново провести дослідження ртуті в одній квартирі ,квартира в районі вул.Урицького . ртуть там була. виявилося,що це квартира тодішнього екзарха Філарета де офіційно жила жінка,мати його дітей. їх дочка залила ртуттю квартиру,а потім і школу де навчалася....
показать весь комментарий
21.03.2026 20:01 Ответить
Ртуть порозливав син Філарета, а не донька, і сталося це у тодішній с/ш №4. Потім там тривалий час робили ремонт, але вже з школою не сталося, певно пороблено було тими клієнтами
показать весь комментарий
21.03.2026 22:28 Ответить
неправда. дочка. та людина,яка міряла ртуть пізніше зустрілася з фактичною дружиною Філарета і ця дружина все розповіла їй. дружина за виконану роботу хотіла подарувати дорогий перстень але людина його не взяла. слухайте,друже,знаючих людей і не фантазуйте!
показать весь комментарий
21.03.2026 22:34 Ответить
Сперечатися не буду, сам я цього процесу розлива ртуті не бачив, але товариші по класу мені в той час розповідали. Звичайно, можу і помилятися, стільки років пройшло...
показать весь комментарий
21.03.2026 22:58 Ответить
Я шось не поняв..
У нас є ПЦУ🇺🇦 🛐☦️✝️🛃
Яка упц-кп???
Її не може існувати бо вони об'єднались з меншістю ( УАПЦ) у Помісну церкву . ПЦУ🇺🇦🛐 .
Саме Помісній Церкві Вселенський Патріархат дав Томос.
Якщо розкол, то цe означає
... Все з нуля!! На радість моZкві!! Хто керував??? Зелена ОП, чи активована агентура всередені т.зв. "упц"? ( Яка до епохи Порохоботів була такою самою не-канонічною як і нинішня мп-"У"пц ..
Це вже дно? Чи розкол в кубі??!!! 🛐³
показать весь комментарий
21.03.2026 19:43 Ответить
Також важливо: сам Філарет в одному дууже давньому інтерв'ю зізнався, що у часи кгб жодного єпископа не можно було призначати без погодження контори. Ще були неприємні моменти після Об'єднання в ПЦУ : він давав дивні заяви, які ставили під сумнів єдність Церкви і тхнули розколом..
показать весь комментарий
21.03.2026 19:47 Ответить
Стоп.Про померлого або добре,або нічого.
Завтра ховатимуть Почесного Патріарха УПЦ КП.
До речі,в нашому нп- ПЦУ і УГКЦ.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:55 Ответить
Образа памяті померлого,тим більше, в час його похорону.
показать весь комментарий
21.03.2026 22:19 Ответить
...або добре, або нічого, крім правди...
показать весь комментарий
21.03.2026 22:13 Ответить
він думав,що лідером поставлять його але Варфоломій відмовив. це і є причиною всього що Філарет робив і говорив потім. але він був видатною церковною фігурою,всі ці паші,онуфрії,кірілли тощо...в порівнянні з ним просто шнурки
показать весь комментарий
21.03.2026 22:36 Ответить
То не розкол, а поправка на альцгеймера старого представника партійної номенклатури. Думаю вже час цю помилку виправити.
показать весь комментарий
21.03.2026 21:35 Ответить
В моей практике "патриархом" был командир бригады. Но если кому такое нужно...
показать весь комментарий
21.03.2026 19:47 Ответить
Шось я не зрозумів. А хто ж тоді Епіфаній?
показать весь комментарий
21.03.2026 19:49 Ответить
Митрополит. Голова української Єдино визнаної церкви. Крапка. Томос і спілкування з Патріархом Варфоломеєм як підтвердження найвищого рівня.
А юр.особа "упц кп" не існує!!!
Також не існує "упц мп" але хунта С.Н. не-виконує 🇺🇦законодавство, в т.ч. про чесне найменування філіалу московської організації.
показать весь комментарий
21.03.2026 20:03 Ответить
один исус заповедал: кесарю - кесарево. так шо хунта ваще ни при чем.
показать весь комментарий
21.03.2026 21:25 Ответить
Злізай з шиї медведчука, Шая.
Епіфаній- предстоятель ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ. ПЦУ є однією з помісних православних церков світу. МИТРОПОЛИТ.
показать весь комментарий
21.03.2026 21:23 Ответить
Вся ця нечисть усіляких упц, кпц, пдц - державна політична чортівня, яка керує прихожанами під егідою фсб.
От і все, що треба знати про патріархати.
показать весь комментарий
21.03.2026 19:59 Ответить
Ці чуваки розкольники,чи вони й неприєднувалися до ПЦУ?
показать весь комментарий
21.03.2026 20:03 Ответить
РоZкольники 100 % .
І вже несуть хуцпу проти Пцу. Знайомий почерк .

https://www.google.com/search?q=%D1%83%D0%BF%D1%86+%D0%BA%D0%BF+%D1%86%D0%B5+%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9+%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D0%BB+%3F&client=ms-android-xiaomi-rvo3&hs=hyYp&sca_esv=4e439cc8ed654093&biw=360&bih=668&tbm=nws&sxsrf=ANbL-n7Iyj2t2TUrRZH5BO_Qw4WhbfauUg%3A1774116411227&ei=O96-ab_FDYvVwPAPpaa5gAM&oq=%D1%83%D0%BF%D1%86+%D0%BA%D0%BF+%D1%86%D0%B5+%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9+%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D0%BB+%3F&gs_lp=Eg9tb2JpbGUtZ3dzLXNlcnAiKtGD0L_RhiDQutC_INGG0LUg0L3QvtCy0LjQuSDRgNC-0LfQutC-0LsgPzIFECEYoAEyBRAhGKABMgUQIRigAUjZQ1CoC1i7QXAAeACQAQCYAeEBoAGJFqoBBjAuMTguMbgBA8gBAPgBAYoCGW1vYmlsZS1nd3Mtd2l6LXNlcnAtbW9kZXOYAhOgAsIawgIGEAAYBxgewgIFEAAYgATCAgoQABiABBhDGIoFwgIGEAAYFhgewgIIEAAYFhgKGB7CAggQABiABBiiBMICBxAhGKABGArCAgQQIRgVwgIFECEYnwWYAwCIBgGSBwgwLjE2LjIuMaAHnF-yBwgwLjE2LjIuMbgHwhrCBwsyLTEuNi44LjMuMcgHrQSACAA&sclient=mobile-gws-serp
показать весь комментарий
21.03.2026 20:25 Ответить
Краще б уже перейшли в гностичне християнство - хоч якесь наближення до істинного Бога! Може б і на краще було...
показать весь комментарий
21.03.2026 21:40 Ответить
Хай Бог допомагає! Проблема людства в тому, що люди перестали боятися Бога і вважають себе помилково розумнішими за релігію
показать весь комментарий
21.03.2026 20:03 Ответить
І між іншим менше всього бояться Бога саме церковники
В церкві ніколи не було Бога, хіба що в самому початку. А потім вона стала паразитичною пірамідою - маніпулятором, зомбуючим стада баранів, що несуть туди свої пожертвування.
показать весь комментарий
21.03.2026 20:50 Ответить
З тих пір, як на християнських Соборах було вибрано тільки чотири Евангелія (від Матвія, Марка, Луки , Іоана), що увійшли до Нового Заповіту, а решту (від Петра, Марії, Форми та ін. - гностичні) було відкинуто як незручні, то повністю погоджуюся з Вами. Так найбільшими ворогами Ісуса Христа були власолюбиві і зажерті служителі тодішньої церкви. Їм істинний Бог не потрібен - тільки влада і нажива.
показать весь комментарий
21.03.2026 21:49 Ответить
Невже знову розкол ??
Задав гуглу це питання, ось видав назви статей:
* 24 канал. Від агента кгб до творця української церкви
* DW.com Філарет допускає розкол у Православній Церкві України . Стаття за 12 травня 2019 р.
* BBC . Філарет заявляє що упц кп досі існує і допускає розкол.
* NV, 2019 рік. Упц київського патріархату через суд намагається поновити свій статут
І ще багато дописів .
Як бачимо в ланцюжку рпц( ссср) ➡️ упц кп ➡️ пцу досі засіли гибридні агенти фсб
фактично це ще один деморалізуючий удар по єдності країни.. під час війни то є державна зрада / підривна діяльність а не жарти літніх дурачків у жіночих рясах з бородами..
показать весь комментарий
21.03.2026 20:23 Ответить
Шо за цирк?
показать весь комментарий
21.03.2026 20:33 Ответить
Так це зєблани кришують масковський пархат, замінивши одне слово. А хєнєрали фсб в рясах так і продовжують сидіти і пакостити Україні. Але для бабуїна це "сваї люді".
показать весь комментарий
21.03.2026 20:42 Ответить
Швидко все зробили.... ще й Філарете не поховали. ФСБ підгоняло?
показать весь комментарий
21.03.2026 20:44 Ответить
На Русі дві тисячі років одна проблема це відсутність єдності ...
І це є фундаментальною причиною всіх програшів у війнах
показать весь комментарий
21.03.2026 20:46 Ответить
Є ПЦУ і все. Інши УПЦ КП та УПЦ МП - це схизматики. У УГКЦ хоч Ватікан є, а у ціх нікчем нічого
показать весь комментарий
21.03.2026 21:14 Ответить
Церкви України представлені багатим розмаїттям архітектурних стилів та конфесій, серед яких домінують православні храми ПЦУ, Українська Греко-Католицька Церква та римо-католицькі собори. Визначними пам'ятками є Софійський собор, Кирилівська церква, Андріївська церква, та багато інших. І хоча ще є багато храмів УПЦ МП, я їх вважаю філією РПЦ в Україні - ворогами України. Вони підтримали росію в цій війні, вони просовують "русский мир" в Україні.
показать весь комментарий
21.03.2026 22:01 Ответить
Ніколи не був великим прихильником УПЦ КП, але https://www.pravda.com.ua/news/2026/03/21/8026584/ фактично викрадення тіла, тягання його туди-сюди, силові методи і погрози, приховування текста заповіту Філарета, DDOS атака яка зараз йде на https://www.cerkva.info/ , це все настільки ганебно, що якщо там залишились якісь священники, вони мають максимально піти на принцип і відмовитись від об'єднання. Одне питання і то дуже спірне, якщо такі методи застосовуються до російської церкви, зовсім інше якщо до нашої, української.
показать весь комментарий
21.03.2026 22:18 Ответить