10654 відвідувача онлайн

УПЦ КП заявила про обрання нового патріарха: ним став архієпископ Сумський Никодим

Никодим

У суботу, 21 березня, сім архієреїв Української православної церкви Київського патріархату заявили про обрання новим патріархом архієпископа Сумського Никодима після смерті Патріарха Філарета.

Про це йдеться у відеозаписі акту обрання, опублікованому на сторінці архієпископа Сумського Никодима у соцмережі фейсбук, повідомляє Цензор.НЕТ.

Архієпископ Сумський Никодим очолив УПЦ КП

Як зазначив архієпископ Никодим, у засіданні та голосуванні взяли участь архієреї УПЦ КП як в Україні, так і за кордоном, причому архієреї за кордоном брали участь у засіданні в онлайн-режимі.

У спільній заяві архиєреїв УПЦ КП сказано: "від імені єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату Архієпископ Сумський і Охтирський Никодим, обраний та наречений Патріархом Київським і всієї Руси-України".

Що передувало

Нагадаємо, що 20 березня на 98-му році життя помер Почесний Патріарх Філарет. Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

Він заявив, що "пам’ять про Патріарха Філарета залишаться в помісній автокефальній Українській Православній Церкві довіку".

  • Згодом у пресслужбі ПЦУ повідомили, що прощання з Патріархом Філаретом триватиме до 22 березня. 
  • О 8:30 ранку неділі у Михайлівському соборі розпочнеться заупокійна Божественна літургія, яку у співслужінні єпископату і духовенства очолить Блаженнійший Митрополит Епіфаній.
  • Приблизно об 11 годині від Михайлівського монастиря через Софійську площу до Володимирського кафедрального собору вирушить жалобна процесія з тілом Патріарха. Після прибуття процесії у Володимирському соборі буде довершене відспівування та відбудеться поховання спочилого.

Більше про патріарха Філарета

Український православний архієрей Філарет (у миру Михайло Денисенко) народився 23 січня 1929 року. Філарет очолював Українську православну церкву Київського патріархату з 1995 року.

У грудні 2018 року Православна церква України, яка отримала Томос від Вселенського Патріарха, назвала Філарета своїм Почесним патріархом.

Топ коментарі
+35
Продовжуємо плодити українські православні церкви. Щоб кацапам було куди клин забивати. Думав, із смертю цього ,,пачьотного патріарха,, почнеться реальне об'єднання розколотого українського православ'я.
показати весь коментар
21.03.2026 19:35 Відповісти
+11
у Патріарха Філарета були, у цих - навряд чи хто буде.

.
показати весь коментар
21.03.2026 19:42 Відповісти
+9
У всіх цих попів немає одного найважливішого всередині - самого Бога. Властолюбство і користилюбство - це те, що перекочувало від московських попів!
показати весь коментар
21.03.2026 19:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Продовжуємо плодити українські православні церкви. Щоб кацапам було куди клин забивати. Думав, із смертю цього ,,пачьотного патріарха,, почнеться реальне об'єднання розколотого українського православ'я.
показати весь коментар
21.03.2026 19:35 Відповісти
Цікаво, скільки у так званого "київського патріархату" прихожан?
показати весь коментар
21.03.2026 19:38 Відповісти
у Патріарха Філарета були, у цих - навряд чи хто буде.

.
показати весь коментар
21.03.2026 19:42 Відповісти
Для обєднання української церкви в єдину структуру потрібно було когось призначити. Ну ось і призначили. Сподіваюсь "філаретизм" і "почесне патріаршество" новопризначений припинить.
показати весь коментар
21.03.2026 19:44 Відповісти
Філарет був "почесним прєдсєдатєлєм" щоб не обідився, поділився владою. І за заслуги перед суспільством.
Але юридичної особи " упц мп" не існує!! Як і "УАПЦ" , які ввійшли у Помісну Церкву України 🇺🇦🛐✝️, вона ж ПЦУ .
Щє є структура, яка не легітимна з початку це московського патріархату "упц"-мп, яку наросії називають "гусская цєрковь в Украінє" а у нас при Крав'чуку / Кусмі продали бренд "упц".
показати весь коментар
21.03.2026 19:53 Відповісти
Вибачте , але по логіці після отримання Томосу Українська Православна Церква Київського Патріархату отримала незалежність і повинна була мати власний Патріархат ,а її голова повин був мати сан Патріарха ,але чомусь Єпіфаній не став Патріархом ,а залишився Митрополитом . Так яка ж це незалежність ,якщо ПЦУ де-факто підпорядковується Константинопольському Патріархату.
показати весь коментар
21.03.2026 19:52 Відповісти
У православ'ї теж немає повністю незалежних митрополій!! Томос надається одній церкві в країні, це визнана і легітимна ПЦУ. Визнання треба для спілкування з церквами на рівних. Це моральний бонус для громади віруючих..
Хочете "повну незалежність"? Ну створіть власну церкву Української держави у Англії англіканська церква, у нас буде... Україноцентристка? Україніанська?
Тільки хто дасть на це ресурси
показати весь коментар
21.03.2026 19:57 Відповісти
А ПЦУ-КП кому підпорядковується?
показати весь коментар
21.03.2026 20:00 Відповісти
А це що за така нова церква ПЦУ-КП ?
показати весь коментар
21.03.2026 20:52 Відповісти
Київська митрополія з 988 року є частиною Константинопольського патріархату
показати весь коментар
21.03.2026 21:17 Відповісти
Хто тобі сказав що " повинна була мати патріархат"? Вселенський Патріарх, коли дарував Томос від Вселенської Церкви,відновив перед цим статус Метрополії у складі Вселенського Патріархату. Із у цьому статусі Київська метрополія і отримала Томос.
показати весь коментар
21.03.2026 21:18 Відповісти
Філарет був не пачьотним , а "Патріархом усіх справжніх українців" так як й Наполеон був "імператором усіх фразцузів" .
Він був стовпом й величним авторітетом , бо мав мужність каятися , що його церква служила діяволу в обличчі стукачів КДБ .
А з Нікодімом той же Епіфаній й діалог вести не буде . Бо є певні віряні , для яких канон не пустий звук ... Наприклад - вселенський патріарх . Усі інші патріархи (крім мацьковского фсбешного) .
У москви номер 6 ... А є крім першого вселенського є в Александрії 2 , в Іерусалимі - 3 , в Антіохїї 4 , в Болгарії 5 , в Румунії - 7 , в Картвелі - 8 , в Сербії 9
показати весь коментар
21.03.2026 19:54 Відповісти
Навіщо кацапам ? Це робив Зеленський !
показати весь коментар
21.03.2026 21:22 Відповісти
да, ***..навіть соромно....ну Філарєт і старий був і вклад в розбудову української церкви зробив, а тут...
показати весь коментар
21.03.2026 21:59 Відповісти
У всіх цих попів немає одного найважливішого всередині - самого Бога. Властолюбство і користилюбство - це те, що перекочувало від московських попів!
показати весь коментар
21.03.2026 19:37 Відповісти
Не від московських попів, а одразу як християнство перетворилося з юдейської секти в державну релігію...реформистські пастори чия церква боролася з вищевказаним явищем теж цим страждають..просто вплив їх обмежений
показати весь коментар
21.03.2026 20:09 Відповісти
Але саме московські попи особливо цинічні і брехливі, бо ніде мабуть так не присмикаються перед владою (пуйлом) як в кацапстані. Це тільки в країнах бувшої совдепії попи лежали і лежать під каблуком спецслужб. Та ще й судячи по собі зводять наклеп на інших - брешуть, що Варфоломій ходить під Ердоганом, а Епіфаній - під ПОП.
показати весь коментар
21.03.2026 21:55 Відповісти
Патріарх Філарет був, є і залишиться в пам'ті українців Патріархом,
а всіляким дрібним жабам не варто лапи тягтути до коваля.

в Україні є єдина Православна церква України

раскольніков геть !

.
показати весь коментар
21.03.2026 19:40 Відповісти
І в ПЦУ пан Філарет/Денисенко мав статут "почесний патріарх". Тобто це для української громади а не для світового православ'я .
показати весь коментар
21.03.2026 19:45 Відповісти
Також важливо: сам Філарет в одному дууже давньому інтерв'ю зізнався, що у часи кгб жодного єпископа не можно було призначати без погодження контори. Ще були неприємні моменти після Об'єднання в ПЦУ : він давав дивні заяви, які ставили під сумнів єдність Церкви і тхнули розколом..
показати весь коментар
21.03.2026 19:48 Відповісти
В моїй памяті Філарет був звичайним партапаратчиком на "релігійній роботі з населенням". Я жив поряд з ним і спостерігав за життям його родини через паркан років 20. Він був дуже авторитарним типом. Дубасив жінку, дітей чмонив. Син став наркоманом. Для нього влада була "прєлєстью". Я українець і я його не поважав за життя і нічого хорошого про нього не можу згадати після його "успєнія".
показати весь коментар
21.03.2026 19:51 Відповісти
мені розповідала людина,яка мала справу в радянські часи з його сім"єю. КГБ якось терміново провести дослідження ртуті в одній квартирі ,квартира в районі вул.Урицького . ртуть там була. виявилося,що це квартира тодішнього екзарха Філарета де офіційно жила жінка,мати його дітей. їх дочка залила ртуттю квартиру,а потім і школу де навчалася....
показати весь коментар
21.03.2026 20:01 Відповісти
Я шось не поняв..
У нас є ПЦУ🇺🇦 🛐☦️✝️🛃
Яка упц-кп???
Її не може існувати бо вони об'єднались з меншістю ( УАПЦ) у Помісну церкву . ПЦУ🇺🇦🛐 .
Саме Помісній Церкві Вселенський Патріархат дав Томос.
Якщо розкол, то цe означає
... Все з нуля!! На радість моZкві!! Хто керував??? Зелена ОП, чи активована агентура всередені т.зв. "упц"? ( Яка до епохи Порохоботів була такою самою не-канонічною як і нинішня мп-"У"пц ..
Це вже дно? Чи розкол в кубі??!!! 🛐³
показати весь коментар
21.03.2026 19:43 Відповісти
Також важливо: сам Філарет в одному дууже давньому інтерв'ю зізнався, що у часи кгб жодного єпископа не можно було призначати без погодження контори. Ще були неприємні моменти після Об'єднання в ПЦУ : він давав дивні заяви, які ставили під сумнів єдність Церкви і тхнули розколом..
показати весь коментар
21.03.2026 19:47 Відповісти
Стоп.Про померлого або добре,або нічого.
Завтра ховатимуть Почесного Патріарха УПЦ КП.
До речі,в нашому нп- ПЦУ і УГКЦ.
показати весь коментар
21.03.2026 19:55 Відповісти
Образа памяті померлого,тим більше, в час його похорону.
показати весь коментар
21.03.2026 22:19 Відповісти
...або добре, або нічого, крім правди...
показати весь коментар
21.03.2026 22:13 Відповісти
То не розкол, а поправка на альцгеймера старого представника партійної номенклатури. Думаю вже час цю помилку виправити.
показати весь коментар
21.03.2026 21:35 Відповісти
В моей практике "патриархом" был командир бригады. Но если кому такое нужно...
показати весь коментар
21.03.2026 19:47 Відповісти
Шось я не зрозумів. А хто ж тоді Епіфаній?
показати весь коментар
21.03.2026 19:49 Відповісти
Митрополит. Голова української Єдино визнаної церкви. Крапка. Томос і спілкування з Патріархом Варфоломеєм як підтвердження найвищого рівня.
А юр.особа "упц кп" не існує!!!
Також не існує "упц мп" але хунта С.Н. не-виконує 🇺🇦законодавство, в т.ч. про чесне найменування філіалу московської організації.
показати весь коментар
21.03.2026 20:03 Відповісти
один исус заповедал: кесарю - кесарево. так шо хунта ваще ни при чем.
показати весь коментар
21.03.2026 21:25 Відповісти
Злізай з шиї медведчука, Шая.
Епіфаній- предстоятель ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ. ПЦУ є однією з помісних православних церков світу. МИТРОПОЛИТ.
показати весь коментар
21.03.2026 21:23 Відповісти
Вся ця нечисть усіляких упц, кпц, пдц - державна політична чортівня, яка керує прихожанами під егідою фсб.
От і все, що треба знати про патріархати.
показати весь коментар
21.03.2026 19:59 Відповісти
Ці чуваки розкольники,чи вони й неприєднувалися до ПЦУ?
показати весь коментар
21.03.2026 20:03 Відповісти
РоZкольники 100 % .
І вже несуть хуцпу проти Пцу. Знайомий почерк .

https://www.google.com/search?q=%D1%83%D0%BF%D1%86+%D0%BA%D0%BF+%D1%86%D0%B5+%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9+%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D0%BB+%3F&client=ms-android-xiaomi-rvo3&hs=hyYp&sca_esv=4e439cc8ed654093&biw=360&bih=668&tbm=nws&sxsrf=ANbL-n7Iyj2t2TUrRZH5BO_Qw4WhbfauUg%3A1774116411227&ei=O96-ab_FDYvVwPAPpaa5gAM&oq=%D1%83%D0%BF%D1%86+%D0%BA%D0%BF+%D1%86%D0%B5+%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9+%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D0%BB+%3F&gs_lp=Eg9tb2JpbGUtZ3dzLXNlcnAiKtGD0L_RhiDQutC_INGG0LUg0L3QvtCy0LjQuSDRgNC-0LfQutC-0LsgPzIFECEYoAEyBRAhGKABMgUQIRigAUjZQ1CoC1i7QXAAeACQAQCYAeEBoAGJFqoBBjAuMTguMbgBA8gBAPgBAYoCGW1vYmlsZS1nd3Mtd2l6LXNlcnAtbW9kZXOYAhOgAsIawgIGEAAYBxgewgIFEAAYgATCAgoQABiABBhDGIoFwgIGEAAYFhgewgIIEAAYFhgKGB7CAggQABiABBiiBMICBxAhGKABGArCAgQQIRgVwgIFECEYnwWYAwCIBgGSBwgwLjE2LjIuMaAHnF-yBwgwLjE2LjIuMbgHwhrCBwsyLTEuNi44LjMuMcgHrQSACAA&sclient=mobile-gws-serp
показати весь коментар
21.03.2026 20:25 Відповісти
Краще б уже перейшли в гностичне християнство - хоч якесь наближення до істинного Бога! Може б і на краще було...
показати весь коментар
21.03.2026 21:40 Відповісти
Хай Бог допомагає! Проблема людства в тому, що люди перестали боятися Бога і вважають себе помилково розумнішими за релігію
показати весь коментар
21.03.2026 20:03 Відповісти
І між іншим менше всього бояться Бога саме церковники
В церкві ніколи не було Бога, хіба що в самому початку. А потім вона стала паразитичною пірамідою - маніпулятором, зомбуючим стада баранів, що несуть туди свої пожертвування.
показати весь коментар
21.03.2026 20:50 Відповісти
З тих пір, як на християнських Соборах було вибрано тільки чотири Евангелія (від Матвія, Марка, Луки , Іоана), що увійшли до Нового Заповіту, а решту (від Петра, Марії, Форми та ін. - гностичні) було відкинуто як незручні, то повністю погоджуюся з Вами. Так найбільшими ворогами Ісуса Христа були власолюбиві і зажерті служителі тодішньої церкви. Їм істинний Бог не потрібен - тільки влада і нажива.
показати весь коментар
21.03.2026 21:49 Відповісти
Невже знову розкол ??
Задав гуглу це питання, ось видав назви статей:
* 24 канал. Від агента кгб до творця української церкви
* DW.com Філарет допускає розкол у Православній Церкві України . Стаття за 12 травня 2019 р.
* BBC . Філарет заявляє що упц кп досі існує і допускає розкол.
* NV, 2019 рік. Упц київського патріархату через суд намагається поновити свій статут
І ще багато дописів .
Як бачимо в ланцюжку рпц( ссср) ➡️ упц кп ➡️ пцу досі засіли гибридні агенти фсб
фактично це ще один деморалізуючий удар по єдності країни.. під час війни то є державна зрада / підривна діяльність а не жарти літніх дурачків у жіночих рясах з бородами..
показати весь коментар
21.03.2026 20:23 Відповісти
Шо за цирк?
показати весь коментар
21.03.2026 20:33 Відповісти
Так це зєблани кришують масковський пархат, замінивши одне слово. А хєнєрали фсб в рясах так і продовжують сидіти і пакостити Україні. Але для бабуїна це "сваї люді".
показати весь коментар
21.03.2026 20:42 Відповісти
Швидко все зробили.... ще й Філарете не поховали. ФСБ підгоняло?
показати весь коментар
21.03.2026 20:44 Відповісти
На Русі дві тисячі років одна проблема це відсутність єдності ...
І це є фундаментальною причиною всіх програшів у війнах
показати весь коментар
21.03.2026 20:46 Відповісти
Є ПЦУ і все. Інши УПЦ КП та УПЦ МП - це схизматики. У УГКЦ хоч Ватікан є, а у ціх нікчем нічого
показати весь коментар
21.03.2026 21:14 Відповісти
Церкви України представлені багатим розмаїттям архітектурних стилів та конфесій, серед яких домінують православні храми ПЦУ, Українська Греко-Католицька Церква та римо-католицькі собори. Визначними пам'ятками є Софійський собор, Кирилівська церква, Андріївська церква, та багато інших. І хоча ще є багато храмів УПЦ МП, я їх вважаю філією РПЦ в Україні - ворогами України. Вони підтримали росію в цій війні, вони просовують "русский мир" в Україні.
показати весь коментар
21.03.2026 22:01 Відповісти
Ніколи не був великим прихильником УПЦ КП, але https://www.pravda.com.ua/news/2026/03/21/8026584/ фактично викрадення тіла, тягання його туди-сюди, силові методи і погрози, приховування текста заповіту Філарета, DDOS атака яка зараз йде на https://www.cerkva.info/ , це все настільки ганебно, що якщо там залишились якісь священники, вони мають максимально піти на принцип і відмовитись від об'єднання. Одне питання і то дуже спірне, якщо такі методи застосовуються до російської церкви, зовсім інше якщо до нашої, української.
показати весь коментар
21.03.2026 22:18 Відповісти