10016 посетителей онлайн
5 216 41

Италия не пустила самолеты США на базу: что произошло и каковы могут быть последствия

італія

Италия отказала самолетам США в посадке на военной базе Сигонелла, когда те уже направлялись в регион Ближнего Востока, что могло вызвать напряженность между союзниками по НАТО.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом сообщает Corriere della Sera.

По данным издания, решение принял министр обороны Италии Гвидо Кроцетто после срочного обращения начальника штаба Лучано Портолано. Американские бомбардировщики должны были приземлиться на базе, а затем отправиться в район возможных боевых действий против Ирана.

Что известно

Итальянское командование получило план полета уже тогда, когда самолеты находились в воздухе. При этом, по данным Corriere della Sera, никакого официального запроса на разрешение использования базы Сигонелла не поступало.

Проверка показала, что эти рейсы не имеют статуса обычных или логистических и не подпадают под действие двусторонних соглашений между Италией и США. Кроме того, самолеты имели специальное обозначение, которое предусматривает обязательное предварительное согласование посадки.

Подробности

Министр обороны Италии ранее заявлял в парламенте, что все операции, выходящие за рамки действующих договоренностей, должны проходить через соответствующие процедуры согласования. После анализа ситуации итальянская сторона передала США официальный отказ в посадке на базе.

Решение принималось с учетом возможных последствий. Издание напоминает, что подобный инцидент в 1985 году привел к дипломатическому кризису между Римом и Вашингтоном.

На данный момент официальная реакция США на этот случай не обнародована.

Контекст

На фоне военной операции против Ирана растет напряженность между США и союзниками по НАТО. По данным источников, ряд европейских стран ограничивает использование своей инфраструктуры для американских операций.

В частности, Испания ранее также отказала в использовании воздушного пространства и баз для самолетов США. Госсекретарь США Марко Рубио заявил, что Вашингтон может пересмотреть свою роль в НАТО после завершения операции, ссылаясь на отсутствие поддержки со стороны союзников.

Президент США Дональд Трамп, по данным источников, также рассматривает возможность реформирования альянса, включая изменения условий участия стран в системе коллективной безопасности.

Топ комментарии
+16
Трамп своїми діями зробив абсолютно все щоб союзники від нього відвернулися, надіюся що ця руда брехлива, самозакохана наволоч отримає по заслугах.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:04 Ответить
+15
Хтось ще вірить і якісь гарантії безпеки для України від НАТИ і сша?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:08 Ответить
+7
Нато повинне брати участь у трампоновському нападі на іран?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:46 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Трамп своїми діями зробив абсолютно все щоб союзники від нього відвернулися, надіюся що ця руда брехлива, самозакохана наволоч отримає по заслугах.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:04 Ответить
Трамп просто розбудив і показав що таке европейське НАТО .
показать весь комментарий
31.03.2026 13:32 Ответить
Нато повинне брати участь у трампоновському нападі на іран?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:46 Ответить
Хтось ще вірить і якісь гарантії безпеки для України від НАТИ і сша?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:08 Ответить
Хтось ще вірить що Европа без США на щось здатна?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:17 Ответить
Дурнику чому ти не глянеш скільки людей проживає в сша і скільки проживає в ЄС?
Тобі це не дозволяє твій маленький мозок?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:24 Ответить
А як ти думаєш до чого співідношення населення до продуктивності?
Ой! Тебе цьому не навчали в школі як ненавчали звичайної логіки і культури.
Бреди далі чмо тупе, тут тобі не раді.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:31 Ответить
Треть эмигрантов (которые свалят сразу большинство), треть сразу свалят или ничего делать не будут, ну и треть возможно будет сопротивляться подпольно как-то, как во 2 мировую, а мы пойдем полицаить на кацапов 🙈 шучу, я не знаю честно что я буду делать, + надеюсь не дойдет до этого
показать весь комментарий
31.03.2026 15:04 Ответить
А хто створив США? Бабуїни? Ні, може Трампа й бабуїни, але США створили таки європейці.
показать весь комментарий
31.03.2026 23:52 Ответить
Да, и что? А США создали американцы, потомки европейских колонистов.
показать весь комментарий
01.04.2026 00:07 Ответить
А то, що не варто недооцінювати європейців та молитись на США і вже рік як Трамп персонально вбиває вам і кожному це в голову. І є ще один нюанс - Трамп явний ідіот і очевидно був не здатен засвоїти навіть шкільну програму, тому не знає, що США одноосібно без прямої військової допомоги партнерів і союзників не перемогли ні в одній війні.
показать весь комментарий
01.04.2026 00:52 Ответить
А Ви нам що порадите?-піти шляхом Б.Хмельницького?-чи може обявимо нейтралітет?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:21 Ответить
Трамп перед тим як атакувати Іран нікому і нічого не сказав, тому сам почав сам і завершуй, 5 стаття у цьому випадку не може бути застосована, але якщо і далі будуть бити по Туркам ... ніколи не бажав смерті але як би 4 людини в один день відправились на той світ стало б набагато спокійніше у світі.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:13 Ответить
Я нарахував п'ять (а мо же й 6).
показать весь комментарий
31.03.2026 13:22 Ответить
Ну шо ти тещу приплюсував це 5, а 6 хто? Мо вже вдруге одружився?
показать весь комментарий
31.03.2026 23:56 Ответить
Двох знаю, а ще два хто ?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:22 Ответить
Молодці-ставте на місце знахабнілих "янкі"!
показать весь комментарий
31.03.2026 13:16 Ответить
Трампу доведеться відшльопати свою подругу Джорджію.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:17 Ответить
а може навпаки вона його, хто зна які там забавки?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:26 Ответить
Все кінець коханню трампа і мелоні
показать весь комментарий
31.03.2026 13:19 Ответить
а до чого тут "полетить по Риму"? Саме, коли італійці дозволять посадку, виросте можливість, що "полетить"... Є угода - нею і керуються...
показать весь комментарий
31.03.2026 13:30 Ответить
А чому Європа повинна брати участь у трампоновській агресії?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:49 Ответить
Ну може тому що Іран як і рашка це загальна проблема, ні?

Европа хоче жирно жерти, ***** не робити.

Не вмішайся Трамп, у Ісрана була би ядерна зброя, у релігійний фанатиків-ортодоксів була би ядерна зброя. І це проблема яку антитрампістм ніяк не можуть вдовбати в голову собі.
показать весь комментарий
31.03.2026 14:33 Ответить
Тобто те що Іран відморожегий на всю голову і пускає ракети і дрони взагалі по всім, ти проморгав.
показать весь комментарий
31.03.2026 14:36 Ответить
Так і буде, правда, якщо ракети полетить
показать весь комментарий
31.03.2026 13:33 Ответить
Дозволю собі вставити 5 копійок. Якщо навіть ракети полетять на Рим, ніхто такого волати не буде, бо весь світ бачить, що США нікого не можуть захистити. Кувейт, суадити і емірати вже місяць волають. І шо?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:42 Ответить
зєльоний експерд по ірану?
показать весь комментарий
31.03.2026 14:01 Ответить
Дивно, Мелоні ж ніби подруга Трампа...
показать весь комментарий
31.03.2026 13:26 Ответить
Трамп вчергове биконув.

"Італійське командування отримало план польоту вже тоді, коли літаки перебували в повітрі. При цьому, за даними Corriere della Sera, жодного офіційного запиту на дозвіл використання бази Сігонелла не надходило."
показать весь комментарий
31.03.2026 13:40 Ответить
Можливо інституції і правила хоча б в Європі працюють ...?
показать весь комментарий
31.03.2026 13:41 Ответить
Два основні принципи життя - ніхто не інвестує у п"яницю і наркомана і ніхто не допомогає дебілу та ідіоту.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:38 Ответить
Допомагають. Санітари. Зайняти місце в палаті.
показать весь комментарий
01.04.2026 00:02 Ответить
Сполучені Штати неофіційно попросили https://www.pravda.com.ua/news/2026/03/31/8027978/ Польщу перекинути одну з двох, які є у розпорядженні країни, ракетних батарей Patriot та деякі ракети PAC-3 MSE на Близький Схід
Після публікації цієї статті міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш написав у соцмережі Х, що польські батареї Patriot та їхня зброя використовуються для захисту польського неба та східного флангу НАТО.
показать весь комментарий
31.03.2026 13:39 Ответить
іудеї погано європу прокачали, якісь неслухняні ці європейці
показать весь комментарий
31.03.2026 14:03 Ответить
Якби був живий Жириновський, то шампанське в Думі відкривали б практично щодня. За розбрат в західному суспільстві яке зараз просто падає в безодню. І неважливо хто чи що цьому причина.
показать весь комментарий
31.03.2026 14:16 Ответить
"Ковбої" вважають, що встановлені міжнародні правила не для них, бо ними керує виживший з розуму старий ідіот з явними ознаками деменції.
показать весь комментарий
31.03.2026 14:33 Ответить