10650 відвідувачів онлайн
5 238 41

Італія не пустила літаки США до бази: що сталося і які можуть бути наслідки

італія

Італія відмовила літакам США у посадці на військовій базі Сігонелла, коли ті вже прямували до регіону Близького Сходу, що могло спровокувати напруження між союзниками по НАТО.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Corriere della Sera.

За даними видання, рішення ухвалив міністр оборони Італії Гвідо Крозетто після термінового звернення начальника штабу Лучано Портолано. Американські бомбардувальники мали приземлитися на базі, а потім вирушити до району можливих бойових дій проти Ірану.

Що відомо

Італійське командування отримало план польоту вже тоді, коли літаки перебували в повітрі. При цьому, за даними Corriere della Sera, жодного офіційного запиту на дозвіл використання бази Сігонелла не надходило.

Перевірка показала, що ці рейси не мають статусу звичайних або логістичних і не підпадають під дію двосторонніх угод між Італією та США. Крім того, літаки мали спеціальне позначення, яке передбачає обов’язкове попереднє погодження посадки.

Подробиці

Міністр оборони Італії раніше заявляв у парламенті, що всі операції, які виходять за межі чинних домовленостей, мають проходити через відповідні процедури погодження. Після аналізу ситуації італійська сторона передала США офіційну відмову у посадці на базі.

Рішення ухвалювалося з урахуванням можливих наслідків. Видання нагадує, що подібний інцидент у 1985 році призвів до дипломатичної кризи між Римом і Вашингтоном.

Наразі офіційна реакція США на цей випадок не оприлюднена.

Контекст

На тлі військової операції проти Ірану зростає напруження між США та союзниками по НАТО. За даними джерел, низка європейських країн обмежує використання своєї інфраструктури для американських операцій.

Зокрема, Іспанія раніше також відмовила у використанні повітряного простору та баз для літаків США. Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон може переглянути свою роль у НАТО після завершення операції, посилаючись на відсутність підтримки з боку союзників.

Президент США Дональд Трамп, за даними джерел, також розглядає можливість реформування альянсу, включно зі змінами умов участі країн у системі колективної безпеки.

Топ коментарі
+16
Трамп своїми діями зробив абсолютно все щоб союзники від нього відвернулися, надіюся що ця руда брехлива, самозакохана наволоч отримає по заслугах.
показати весь коментар
31.03.2026 13:04 Відповісти
+15
Хтось ще вірить і якісь гарантії безпеки для України від НАТИ і сша?
показати весь коментар
31.03.2026 13:08 Відповісти
+7
Нато повинне брати участь у трампоновському нападі на іран?
показати весь коментар
31.03.2026 13:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Трамп своїми діями зробив абсолютно все щоб союзники від нього відвернулися, надіюся що ця руда брехлива, самозакохана наволоч отримає по заслугах.
показати весь коментар
31.03.2026 13:04 Відповісти
Трамп просто розбудив і показав що таке европейське НАТО .
показати весь коментар
31.03.2026 13:32 Відповісти
Нато повинне брати участь у трампоновському нападі на іран?
показати весь коментар
31.03.2026 13:46 Відповісти
Хтось ще вірить і якісь гарантії безпеки для України від НАТИ і сша?
показати весь коментар
31.03.2026 13:08 Відповісти
Хтось ще вірить що Европа без США на щось здатна?
показати весь коментар
31.03.2026 13:17 Відповісти
Дурнику чому ти не глянеш скільки людей проживає в сша і скільки проживає в ЄС?
Тобі це не дозволяє твій маленький мозок?
показати весь коментар
31.03.2026 13:24 Відповісти
А як ти думаєш до чого співідношення населення до продуктивності?
Ой! Тебе цьому не навчали в школі як ненавчали звичайної логіки і культури.
Бреди далі чмо тупе, тут тобі не раді.
показати весь коментар
31.03.2026 13:31 Відповісти
Треть эмигрантов (которые свалят сразу большинство), треть сразу свалят или ничего делать не будут, ну и треть возможно будет сопротивляться подпольно как-то, как во 2 мировую, а мы пойдем полицаить на кацапов 🙈 шучу, я не знаю честно что я буду делать, + надеюсь не дойдет до этого
показати весь коментар
31.03.2026 15:04 Відповісти
А хто створив США? Бабуїни? Ні, може Трампа й бабуїни, але США створили таки європейці.
показати весь коментар
31.03.2026 23:52 Відповісти
Да, и что? А США создали американцы, потомки европейских колонистов.
показати весь коментар
01.04.2026 00:07 Відповісти
А то, що не варто недооцінювати європейців та молитись на США і вже рік як Трамп персонально вбиває вам і кожному це в голову. І є ще один нюанс - Трамп явний ідіот і очевидно був не здатен засвоїти навіть шкільну програму, тому не знає, що США одноосібно без прямої військової допомоги партнерів і союзників не перемогли ні в одній війні.
показати весь коментар
01.04.2026 00:52 Відповісти
А Ви нам що порадите?-піти шляхом Б.Хмельницького?-чи може обявимо нейтралітет?
показати весь коментар
31.03.2026 13:21 Відповісти
Трамп перед тим як атакувати Іран нікому і нічого не сказав, тому сам почав сам і завершуй, 5 стаття у цьому випадку не може бути застосована, але якщо і далі будуть бити по Туркам ... ніколи не бажав смерті але як би 4 людини в один день відправились на той світ стало б набагато спокійніше у світі.
показати весь коментар
31.03.2026 13:13 Відповісти
Я нарахував п'ять (а мо же й 6).
показати весь коментар
31.03.2026 13:22 Відповісти
Ну шо ти тещу приплюсував це 5, а 6 хто? Мо вже вдруге одружився?
показати весь коментар
31.03.2026 23:56 Відповісти
Двох знаю, а ще два хто ?
показати весь коментар
31.03.2026 13:22 Відповісти
Молодці-ставте на місце знахабнілих "янкі"!
показати весь коментар
31.03.2026 13:16 Відповісти
Трампу доведеться відшльопати свою подругу Джорджію.
показати весь коментар
31.03.2026 13:17 Відповісти
а може навпаки вона його, хто зна які там забавки?
показати весь коментар
31.03.2026 13:26 Відповісти
Все кінець коханню трампа і мелоні
показати весь коментар
31.03.2026 13:19 Відповісти
а до чого тут "полетить по Риму"? Саме, коли італійці дозволять посадку, виросте можливість, що "полетить"... Є угода - нею і керуються...
показати весь коментар
31.03.2026 13:30 Відповісти
А чому Європа повинна брати участь у трампоновській агресії?
показати весь коментар
31.03.2026 13:49 Відповісти
Ну може тому що Іран як і рашка це загальна проблема, ні?

Европа хоче жирно жерти, ***** не робити.

Не вмішайся Трамп, у Ісрана була би ядерна зброя, у релігійний фанатиків-ортодоксів була би ядерна зброя. І це проблема яку антитрампістм ніяк не можуть вдовбати в голову собі.
показати весь коментар
31.03.2026 14:33 Відповісти
Тобто те що Іран відморожегий на всю голову і пускає ракети і дрони взагалі по всім, ти проморгав.
показати весь коментар
31.03.2026 14:36 Відповісти
Так і буде, правда, якщо ракети полетить
показати весь коментар
31.03.2026 13:33 Відповісти
Дозволю собі вставити 5 копійок. Якщо навіть ракети полетять на Рим, ніхто такого волати не буде, бо весь світ бачить, що США нікого не можуть захистити. Кувейт, суадити і емірати вже місяць волають. І шо?
показати весь коментар
31.03.2026 13:42 Відповісти
зєльоний експерд по ірану?
показати весь коментар
31.03.2026 14:01 Відповісти
Дивно, Мелоні ж ніби подруга Трампа...
показати весь коментар
31.03.2026 13:26 Відповісти
Трамп вчергове биконув.

"Італійське командування отримало план польоту вже тоді, коли літаки перебували в повітрі. При цьому, за даними Corriere della Sera, жодного офіційного запиту на дозвіл використання бази Сігонелла не надходило."
показати весь коментар
31.03.2026 13:40 Відповісти
Можливо інституції і правила хоча б в Європі працюють ...?
показати весь коментар
31.03.2026 13:41 Відповісти
Два основні принципи життя - ніхто не інвестує у п"яницю і наркомана і ніхто не допомогає дебілу та ідіоту.
показати весь коментар
31.03.2026 13:38 Відповісти
Допомагають. Санітари. Зайняти місце в палаті.
показати весь коментар
01.04.2026 00:02 Відповісти
Сполучені Штати неофіційно попросили https://www.pravda.com.ua/news/2026/03/31/8027978/ Польщу перекинути одну з двох, які є у розпорядженні країни, ракетних батарей Patriot та деякі ракети PAC-3 MSE на Близький Схід
Після публікації цієї статті міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш написав у соцмережі Х, що польські батареї Patriot та їхня зброя використовуються для захисту польського неба та східного флангу НАТО.
показати весь коментар
31.03.2026 13:39 Відповісти
іудеї погано європу прокачали, якісь неслухняні ці європейці
показати весь коментар
31.03.2026 14:03 Відповісти
Якби був живий Жириновський, то шампанське в Думі відкривали б практично щодня. За розбрат в західному суспільстві яке зараз просто падає в безодню. І неважливо хто чи що цьому причина.
показати весь коментар
31.03.2026 14:16 Відповісти
"Ковбої" вважають, що встановлені міжнародні правила не для них, бо ними керує виживший з розуму старий ідіот з явними ознаками деменції.
показати весь коментар
31.03.2026 14:33 Відповісти