15028 посетителей онлайн

Трамп угрожал прекратить поставки оружия Украине, если Европа не поможет разблокировать Ормузский пролив, — FT

Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп угрожал прекратить поставки оружия Украине в рамках программы PURL, чтобы заставить европейских союзников присоединиться к "коалиции добровольцев" с целью разблокирования Ормузского пролива.

Об этом пишет издание Financial Times со ссылкой на осведомленные источники, передает Цензор.НЕТ.

Угрозы Трампа

В прошлом месяце президент США требовал от военно-морских сил НАТО помочь ему открыть Ормузский пролив, но получил отказ от европейских столиц, которые заявили, что это невозможно, пока продолжается конфликт, а некоторые также отметили, что это "не наша война".

  • Трое чиновников, знакомых с ходом обсуждений, сообщили, что Трамп в ответ пригрозил прекратить поставки по программе PURL — инициативе НАТО по закупке оружия для Украины, финансируемой европейскими странами.

Реакция НАТО

Как следствие, по настоянию генерального секретаря НАТО Марка Рютте, группа стран, включая ключевых членов альянса — Францию, Германию и Великобританию, — 19 марта опубликовала спешно согласованное заявление, в котором говорилось: "Мы выражаем готовность присоединиться к соответствующим усилиям по обеспечению безопасного прохода через пролив [Ормузский]".

Один из чиновников, знакомый с ходом обсуждений, сказал:"Именно Рютте настаивал на совместном заявлении, поскольку Трамп угрожал выйти из PURL и вообще отказаться от помощи Украине. Заявление было быстро составлено, а другие страны присоединились к нему позже, поскольку не хватило времени, чтобы сразу пригласить всех к подписанию".

По словам двух чиновников, за два дня до обнародования заявления Рютте участвовал в многочисленных телефонных разговорах с Трампом и госсекретарем США Марко Рубио.

Еще один чиновник отметил, что во время телефонного разговора с представителями Франции, Германии и Великобритании Рютте объяснил, что Трамп был "достаточно разгневан" из-за отказа европейцев помочь защитить Ормузский пролив.

Британские чиновники настаивали, что Великобритания и США обсуждали на "военном уровне" варианты обеспечения безопасности пролива до 19 марта, но не отрицали, что Вашингтон угрожал отозвать поддержку Украины, если страны НАТО не активизируют свои действия.

Заместитель пресс-секретаря Белого дома Анна Келли сказала:"Президент Трамп четко выразил свое разочарование в отношении НАТО и других союзников, и, как подчеркнул президент, "Соединенные Штаты это запомнят".

Что предшествовало?

  • Марко Рубио заявил на прошлой неделе, что война на Ближнем Востоке не повлияла на поставки американской военной техники в Украину через механизм PURL.
  • Однако Рубио не исключил, что в будущем США могут попытаться перенаправить оружие, предназначенное для Украины, чтобы пополнить американские запасы, израсходованные в войне против Ирана.
Топ комментарии
+20
от трамп с* ко кремлівська ,під* філ !!! Шоб ти накрився мідним тазом !!! ...
показать весь комментарий
01.04.2026 21:34 Ответить
+15
Напевно Трамп скоро буде погрожувати європейцям,що передасть ту зброю Плешивому.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:35 Ответить
+12
Трампон, сперва потребуй от своего корефана }{уйла разблокировать Керченский пролив.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:30 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Трампон, сперва потребуй от своего корефана }{уйла разблокировать Керченский пролив.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:30 Ответить
Ну ось куди Трампа занесло - зброя Україні - навіть за гроші
показать весь комментарий
01.04.2026 21:31 Ответить
Його виробники зброї просто пристрілять бо для них гроші важливіші від трампа.
показать весь комментарий
01.04.2026 22:22 Ответить
Там теж не все так просто - ракет до Петріот США може виробляти тільки 650 штук - а запаси вже майже всі вистріляли в Іранській війні
показать весь комментарий
01.04.2026 22:27 Ответить
Вони для України не тільки Петріоти виробляють.
показать весь комментарий
01.04.2026 22:30 Ответить
Я в курсі - я навів один приклад - чим балістику збивати
показать весь комментарий
01.04.2026 22:33 Ответить
Свої "петріоти" зробити. Чому не робите як можете ? Для себе і на продажу, ринок буде колосальний. Ви українці, розумні і винахідливі, знайдете щось дешевше і не менше якісне. А куди вам діватись? Поки грім не гряне, мужик не перехреститься. Коли вас притисне то зробите, ви такі поки вас не припре, не посунетесь.
показать весь комментарий
01.04.2026 23:39 Ответить
А чому араби не роблять петріоти? А Європа?
показать весь комментарий
02.04.2026 01:53 Ответить
Араьи не здатні, Європа пробує прямо тепер, може й получитьсч бо може.
показать весь комментарий
02.04.2026 01:55 Ответить
рудий 3,14ндос!
показать весь комментарий
01.04.2026 21:33 Ответить
от трамп с* ко кремлівська ,під* філ !!! Шоб ти накрився мідним тазом !!! ...
показать весь комментарий
01.04.2026 21:34 Ответить
Напевно Трамп скоро буде погрожувати європейцям,що передасть ту зброю Плешивому.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:35 Ответить
Європа має і повинна вписатися. Мразотний іран - це терористична країна як і рашкостан. Тому потрібно добивати його всім світом. А країни Перської затоки, Туреччина - і поготів, взагалі не розумію чого вони не відповідають, коли їх ці мразоти обстрілюють.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:36 Ответить
Турки і араби не вписуються бо там Ізраїль а для Ердогана це ворог
показать весь комментарий
01.04.2026 21:40 Ответить
Ні в якому разі. То війна Ізраїлю, він розпочав, нехай і розрулює, а Європа не підтиральщик.
показать весь комментарий
01.04.2026 23:04 Ответить
Треба переглянути план дозування пігулок та ін'єкцій.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:36 Ответить
Це вже допоможе ...
Вже час його відвезти до ветеринара - і приспати ! ☠️
показать весь комментарий
01.04.2026 22:12 Ответить
Треба працювати з Конгресом в обхід ідіота і його шобли сраколизів. Щоб опустити нахабу з мізером у грі в преферанс опоненти відкривають карти. Трамп з Нетаньяху втратили козирі і тепер хочуть зіграти в мізер - скинути какулі в чужі руки, а собі загребти перемогу.
показать весь комментарий
01.04.2026 23:33 Ответить
Еталон підара. Просто золотий стандарт підарастіі
показать весь комментарий
01.04.2026 21:37 Ответить
Хто тут ще проти української ядерної зброї?
показать весь комментарий
01.04.2026 21:39 Ответить
У нас є 9 енергоблоків АЕС. Нащо нам ЯЗ? )
показать весь комментарий
01.04.2026 21:43 Ответить
Samson option
показать весь комментарий
01.04.2026 21:44 Ответить
Можеш влупити по курській АЕС. Ось тобі буде ядерний удар )
показать весь комментарий
01.04.2026 22:29 Ответить
Україна може. І за потреби влупить. Там ще й воронезька аес поруч. Але ядерні заряди мають знищити москву і область в разі чого - всі 25 млн свиней. 🚀🐷
показать весь комментарий
01.04.2026 22:34 Ответить
Знову провокатор намалювався...іди Нах...
показать весь комментарий
02.04.2026 07:47 Ответить
показать весь комментарий
01.04.2026 21:40 Ответить
ТРАМП *** ВСЕХ И ДОЧЕК ПУТИНА )))
показать весь комментарий
01.04.2026 21:41 Ответить
це ти трампе?
показать весь комментарий
02.04.2026 09:44 Ответить
генерального секретаря НАТО Марка Рютте, .так само як папу Римського прикупили американці з рашистами...
показать весь комментарий
01.04.2026 21:41 Ответить
може вже треба як було раніше : Додік ПНХ!

божевільня на повну міць працює...
показать весь комментарий
01.04.2026 21:44 Ответить
Хтось у Білому Домі, будь-ласка, витягніть руку путіна зі сраки Трампа. Бо це погано для нього скінчиться.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:44 Ответить
Мудило кончене.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:46 Ответить
ще можно було би одночасно погрожувати окупацією Гренландії. Тоді було би більше шансів, що європейські "союзники" доєднались би не тільки до розблокування Ормузської протоки, а навіть до захоплення Куби.

Рідкісний довбойоб. Американцям на виборах треба бути обережнішими, бо довбойобів у кожному суспільстві багато.
показать весь комментарий
01.04.2026 21:46 Ответить
Це не президент, це ху...зна..що!!! Воно в ігри грається, а про життя якихось там українців воно не думає взагалі!!! **** , його срочно треба в псіхушку бо воно просре і зруйнує все що Америка і весь цивілізований світ будували!!!
показать весь комментарий
01.04.2026 21:56 Ответить
Та, ні. Завтра скаже, що пожартував. 1 квітня. Якщо не забуде, що таке казав.😂
показать весь комментарий
01.04.2026 22:06 Ответить
це блеф, він зброю продає за гроші, а гроші він любить
показать весь комментарий
01.04.2026 22:14 Ответить
Хто там ще вірить в гарантії безпеки від Тромба? Цей шизоїд віддасть Україну Х'уйлу в любий момент і під любим приводом просто вставши не на ту ногу чи якщо його хтось образить. Тому тільки ЯЗ України може бути гарантом миру і більше ніхто і нічиї обіцянки
показать весь комментарий
01.04.2026 22:30 Ответить
2.5 роки Україна гарантовано протоимається на зброї Європи, а там тоамп зі скандалом піде нах і ще пару років і московії п....зда
показать весь комментарий
01.04.2026 23:00 Ответить
Ізраїль основний союзник поза НАТО (MNNA): Цей статус був наданий Ізраїлю Сполученими Штатами ще у 1987 році. Він дозволяє отримувати певні фінансові та військові переваги, але не передбачає автоматичного захисту за статтею 5 Північноатлантичного договору (колективна оборона). Трамп та Ізраїль спільно почали війну. Нехай її спільно і закінчують!
показать весь комментарий
01.04.2026 22:45 Ответить
Основними союзниками США поза НАТО (MNNA) на Близькому Сході є Ізраїль, Єгипет, Йорданія, Бахрейн, Кувейт, Марокко та Туніс. Ці країни мають особливий статус, що передбачає стратегічну та військову співпрацю, а також пріоритетний доступ до закупівель зброї.
Ізраїль: Найважливіший стратегічний партнер у регіоні, отримує найбільшу військову допомогу (статус MNNA з кінця 80-х).
Єгипет: Ключовий партнер, який отримав статус MNNA у 1989 році.
Іорданія: Статус MNNA надано в 1996 році, важливий партнер у сфері безпеки.
Бахрейн: Місце базування 5-го флоту США, статус MNNA з 2002 року.
Кувейт: Статус MNNA з 2004 року, стратегічний партнер у Затоці.
Марокко: Статус MNNA з 2004 року.
Туніс: Отримав статус MNNA у 2015 році.
Також, на додаток до статусу MNNA, США мають тісні військові відносини та розміщують свої війська в Саудівській Аравії, Катарі та Об'єднаних Арабських Еміратах, проте статус союзників США на Близькому Сході іноді коригується.

https://www.slovoidilo.ua/2021/09/10/infografika/svit/yaki-*******-otrymaly-status-soyuznyka-ssha-poza-nato#:~:text=%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%81%D0%BE%D1%8E%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%20%D0%A1%D0%A8%D0%90%20%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B0%20%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%9E,%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%20%D1%96%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D1%83%20%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D1%83.
показать весь комментарий
01.04.2026 23:16 Ответить
Всі ці країни крім Ізраїлю приймали рішення починати війну з Іраном? Схоже що дізналися з новин...
показать весь комментарий
01.04.2026 23:21 Ответить
В 2012 году администрация Барака Обамы присвоила Афганистану статус основного союзника США вне НАТО (MNNA) для поддержания долгосрочного партнерства после вывода основного контингента.
Лишение статуса: В сентябре 2022 года, после вывода войск США и прихода к власти движения «Талибан» в 2021 году, президент Джо Байден официально лишил Афганистан этого статуса.
показать весь комментарий
02.04.2026 01:19 Ответить
Якби сіоністський Ізраїль американці вчасно позбавили цього статусу то не було б ні терактів проти Ізраїлю, ні війни Ізраїлю проти мусульман регіону. 9,6 мільйона євреїв доклали б максимум зусиль для мирного співіснування з 150 млн. мусульман. І саме це може статися найближчим часом, але за таким сценарієм на який євреї зовсім не очікують. Я б дуже хотів щоб Ізраїль залишався "материнською країною" і останнім притулком для мразоти типу Міндіча, Цукермана і Зєлєнского.
показать весь комментарий
02.04.2026 01:31 Ответить
Не схоже, що крім Ізраїлю, який власне і розпочав цього разу справедливу, екзистенційну війну з Іраном, до якої в Шабат долучилися США з Трампом у білій бейсболці (у некошерний час і невдалий білий колір головного убору Трампа), США спеціально повідомили когось з MNNA союзників. Інформація від них могла бути злита Ірану. Союзники не чекали, що декого з них КВІР візьме у заручники, і буде знищувати ракетами та дронами...у відповідь на удари Ізраїлю та США по Ірану.
Разом з блокуванням Оманської протоки це була неочікувана та асиметрична відповідь Ірану, до якої MNNA союзники США виявилися не готові. З усіма подальшими недобрими наслідками.
показать весь комментарий
02.04.2026 01:22 Ответить
Наслідки для ініціатора (Ізраїлю) будуть фатальними і уникнути їм не вдасться. США повністю втратили повагу в регіоні і наслідки для співучасників Ізраїлю, особливо після образи саудівського принца Трампом, теж наступлять.
показать весь комментарий
02.04.2026 01:36 Ответить
Виправляю, Ормузької протоки (ім. Трампа?)
показать весь комментарий
02.04.2026 01:41 Ответить
ага, оружейники его скорее пристрелят потому что Европа после такой подставы закроет во временем рынок для штатов. На 2 год придумал бы что-то поинтереснее
показать весь комментарий
01.04.2026 22:56 Ответить
Замість Європи всі закупки підуть на схід
показать весь комментарий
02.04.2026 01:56 Ответить
Тоамп проси ***** ! Разом розблокуєте і нехай забирає своє біосміття з терен України
показать весь комментарий
01.04.2026 22:57 Ответить
Не, не стає йому легче...
показать весь комментарий
01.04.2026 22:57 Ответить
Ах ти срань рижа! Твоє президенство будуть згадувати прокльонами, я не заздрю США в період сраного рудого дегенерата, а ще більше не заздрю після. Воно тупо уграло всю репутацію Америки в цивілізованому світі. Так карати наймогутнішу країну міг лише унікальний довбойоб
показать весь комментарий
01.04.2026 23:15 Ответить
Треба запропонувать Траму назвати 1 квітня днем Трампа.
показать весь комментарий
01.04.2026 23:16 Ответить
Пуйло, завдяки своїм друзям "краснову" та недоньяхи, нарішав собі класну многоходовочку; результат: ціна нафти -- вгору, зброя для України -- вниз. Ше й угорська повія пуйла блокує кошти для нас...
показать весь комментарий
01.04.2026 23:18 Ответить
Ой, та він вже за рік стільки "наобіцяв" та "напогрожував", що можна вже дисертацію з психіатрії захистити...
показать весь комментарий
01.04.2026 23:51 Ответить
Яке ж воно нице. Баба, а не мужик. 'Крашена ****'.
показать весь комментарий
02.04.2026 00:01 Ответить
Красноватый , рыжий работает по указанию шефа. Даже если получит согласие , он будет искать другие способы чтобы не помогать Украине. Даже в том случае если Иран объявит о капитуляции. Слава Украине! Все знают о красном лидере, но молчать об этом. Табу на это. Все будет Украина!
показать весь комментарий
02.04.2026 00:08 Ответить
показать весь комментарий
02.04.2026 00:44 Ответить
Руда тупоголова свиня в Ірані отримала по пиці і заенурезила.
показать весь комментарий
02.04.2026 04:48 Ответить