12830 посетителей онлайн

Польша во второй раз за неделю перехватила российский самолет-разведчик над Балтийским морем

ВВС Польши перехватили российский самолет

Польша во второй раз за неделю подняла в воздух истребители для перехвата российского разведывательного самолета Ил-20 над Балтийским морем.

Об этом в соцсети Х написал вице-премьер-министр, министр национальной обороны Польши Владислав Косиняк-Камыш, сообщает Цензор.НЕТ.

Второй инцидент за неделю 

"Вечером (9 апреля. — Ред.) пара наших самолетов F-16 осуществила очередной на этой неделе перехват российского разведывательного самолета Ил-20, который выполнял полеты над Балтийским морем", — сообщил Косиняк-Камыш.

Он отметил, что такие действия являются провокациями со стороны России, направленными на испытание систем противовоздушной обороны Польши.

"Благодаря постоянной боевой готовности пилотов, военнослужащих и наземного персонала польское небо остается безопасным. Вооруженные силы Польши ежедневно готовы к немедленной реакции и защите воздушного пространства", — добавил министр обороны.

Перехват самолета РФ 8 апреля

Напомним, что польские истребители 8 апреля перехватили российский самолет радиоэлектронной разведки Ил-20 над Балтийским морем.

Топ комментарии
+4
"Перехопила" - це політали поруч?
показать весь комментарий
10.04.2026 20:07 Ответить
+2
Цілком вірно!
Тобто він наблизився ( ймовірно ззаду/збоку ) на дистанцію пуску ракети і слідував за 🛩️ певний час, тримаючи на радарі
показать весь комментарий
10.04.2026 20:23 Ответить
+1
Не цікаві заголовки!!
Кили все палає, то актуально було б послухати скільки ватольотов збили, скільки ворожих кораблів приземлили
показать весь комментарий
10.04.2026 20:21 Ответить
Комментировать
Сортировать:
"Перехопила" - це політали поруч?
показать весь комментарий
10.04.2026 20:07 Ответить
Цілком вірно!
Тобто він наблизився ( ймовірно ззаду/збоку ) на дистанцію пуску ракети і слідував за 🛩️ певний час, тримаючи на радарі
показать весь комментарий
10.04.2026 20:23 Ответить
А ти чого хотів? Літак пролетів у міжнародному повітряному просторі... Можливо - з виключеним трансподером... Це все одно, якби перехожий, рухаючись по вулиці, показав тобі язика. Йому за це треба морду бить?
показать весь комментарий
10.04.2026 20:24 Ответить
"Супрводжували", а не "перехоплювали". Сєчьош?
показать весь комментарий
10.04.2026 20:28 Ответить
"Перехоплення в авіації - це дії військової авіації (винищувачів-перехоплювачів або дронів), спрямовані на швидке наближення до повітряної цілі, яка порушила повітряний простір, не розпізнана або становить загрозу, з метою її ідентифікації, супроводу або знищення...".
В даному випадку, "перехоплення" - перша стадія. Друга стадія - "супровід", до зміни курсу, і покидання повітряного простору, що прилягає до повітряного простору держави...
Ти хоч , перед тим, як сперечаться, розберися в термінології...
До твого відома - будучи курсантом, був на стажировці, в Пушкіно. Саме там базується саме цей Іл-20. Жив у одній кімнаті з курсантами КВВІРТУ. Вони літали на цьому літаку, як оператори радіоелектронногог обладнання. І їх двічі перехоплювали норвежські "Фантом-2". Навіть фото Ф-4 показували, зняте з ілюмінатора...
показать весь комментарий
10.04.2026 20:38 Ответить
Ти мені ленцію читати будеш, аеронавт? Кажу як звичайний дописувач, який вже не перший рік цю муйню про перехоплення читає. Невже ти думаєш, що я б не поліз кудись на вікіпедію і не почитав про терміни перш ніж тут щось писати? Просто не захотів. Написав як є. Я не з тих, хто розпальцьовками займається і повчає інших. Ферштейн, розумнику?
показать весь комментарий
10.04.2026 20:46 Ответить
Не цікаві заголовки!!
Кили все палає, то актуально було б послухати скільки ватольотов збили, скільки ворожих кораблів приземлили
показать весь комментарий
10.04.2026 20:21 Ответить
російський літак розвідник
показать весь комментарий
10.04.2026 20:37 Ответить
Нє нє нє..у сросісян є Руслани, але експлуатація обмежена, через суди й конфіскації...

Взагалі, на дискотечний літак нашого зе! після абгрейду схожий))) правда в нього не Руслан..
показать весь комментарий
10.04.2026 20:51 Ответить
Що заваджає Україні розмістити декілька своїх Ф-16 у Польщі для реального перехоплення російських літаків? Зеленський?
показать весь комментарий
10.04.2026 21:14 Ответить