7993 посетителя онлайн

Поддержка Украины не может дальше базироваться только на США, - Пентагон

США предупредили: поддержка Украины не может опираться только на Вашингтон

Высокопоставленный чиновник Пентагона Элбридж Колби, ответственный за вопросы политики, заявил, что помощь Украине в дальнейшем не должна полагаться исключительно на США из-за ограниченных военных запасов.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом пишет Politico.

"Европа должна ускорить принятие на себя основной ответственности за обычную оборону континента. Это не вопрос выбора, а стратегическая необходимость", - сказал он.

Отмечается, что это заявление прозвучало в тот момент, когда европейские союзники на встрече в Германии объявили о новой волне поддержки Украины, сосредоточенной на беспилотниках, ПВО и возможностях наносить удары на дальние расстояния.

Германия сообщила, что профинансирует дополнительные ракеты для систем Patriot, которые будут производиться внутри страны, а также системы ПВО IRIS-T и финансирование дальнобойных дронов, производимых в Украине.

Также Великобритания пообещала поставить 120 тыс. беспилотников в рамках своего ежегодного пакета военной поддержки, а Нидерланды выделили сотни миллионов евро на развитие беспилотных возможностей. Бельгия и Испания также объявили о новом финансировании, направленном на поддержку ПВО, артиллерии и боевой авиации.

В издании пишут, что эти заявления подчеркивают как динамику, так и пределы возможностей. Хотя вклад Европы растет, Украина, как и раньше, остро ощущает нехватку систем ПВО для перехвата российских баллистических ракет, а производственные мощности не успевают за спросом.

Колби подчеркнул, что для преодоления этого разрыва потребуется еще больше усилий, а также призвал к укреплению оборонно-промышленной базы:

"Европа должна поставить оборону континента и, соответственно, свою военную поддержку Украины на действительно прочную основу".

Что предшествовало?

  • Россия требует от США и западных стран прекратить поставки оружия и техники Украине с начала полномасштабного вторжения в 2022 году.
  • В феврале 2024 года Совет Федерации РФ выразил протест против таких поставок - мол, это вооружение применяется для "убийства мирных граждан и разрушения объектов гражданской инфраструктуры РФ".
  • На днях в Кремле заявили, что Украина должна "уже сегодня" вывести войска из подконтрольных ей частей Донецкой и Луганской областей.
Топ комментарии
+21
Україна має повернути ядерний статус і розмовляти з позиції сили.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:42 Ответить
+21
Зате зняли санкції на нафту щоб кацапи заробили і профінансували виробництво зброї
показать весь комментарий
18.04.2026 09:53 Ответить
+20
Підтримка України вже давно не базується на базі США . США не надає допомоги безкоштовно тому що ми в глазах Трампа агресор. А навіть коли Європейських країни платять за допомогу США,то вони теж не надають.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:44 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Давлять - суки - ракети до Петріот в Трампа
показать весь комментарий
18.04.2026 09:38 Ответить
Тварі трамповські! 🤬
показать весь комментарий
18.04.2026 09:38 Ответить
А чого своїх нема ?
показать весь комментарий
18.04.2026 10:16 Ответить
Україна має повернути ядерний статус і розмовляти з позиції сили.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:42 Ответить
Дурень думкою багатіє.
Спочатку треба досягнути чогось простішого, наприклад запускати 50 Фламінго щонеділі.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:44 Ответить
Пакістану розкажи, або пончику.
Доречі південна африка, яка відмовилась від яз і апартеїду теж живе з відключеннями світла.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:47 Ответить
пончики вже ~70років живуть в мирному часі; а в Пакистану - лише обмежені прикордоні конфлікти до яких звикли...
Так що перш за все нині наша ціль має бути припинення війни в її гарячому варіанті: повернутися хоча би до часів 2015-2022-го років...
показать весь комментарий
18.04.2026 09:58 Ответить
Не бачу звʼязку між Пакистаном/ пончиком і Африкою. А відносно ядерної зброї, я не впевнений що це взагалі під час війни можливо. Навіть якщо в нас і зʼявиться ядерна зброя, куди вона полетить і на чим ? Навіть зараз наша балістика ще не літає.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:28 Ответить
Дійсно дурень багатіє, думкою. Як рахуєш, напав би ***** як би не піндоси допомогли кацапам заволодіти українською ЯЗ? Чому залишили ЯЗ ссаме на параші, а не забрали собі чи передали союзникам?
показать весь комментарий
18.04.2026 10:31 Ответить
Не пиши галіматьї. Зброю відлала Україна. Сама, добровільно. І правильно зробила, за винятком непрофесійних дій Кучми, де в обмін не передачу зброї не було підписано і ратіфіковано РЕАЛЬНІ договори із Реальними зобов'язаннями США і Великої Британії.
А уявити, що за того розвалу економіки, зубожіння, інфляції за рік у 10 000 відсотків, розпродажу всіх військових арсеналів за копійки, в Україні виділяли сотні мільонів доларів на утримання яз, -може тільки людина, що живе усказках
показать весь комментарий
18.04.2026 13:59 Ответить
Ти знову за своє? Ти вже виточив головку до тєї атомної бомби?
показать весь комментарий
18.04.2026 13:54 Ответить
Хто чого вартий, ця війна показує, наче на долоні.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:43 Ответить
Підтримка України вже давно не базується на базі США . США не надає допомоги безкоштовно тому що ми в глазах Трампа агресор. А навіть коли Європейських країни платять за допомогу США,то вони теж не надають.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:44 Ответить
колбі коли ходить у супермаркет, теж вважає що Walmart дає йому допомогу. Це така американська "фішка".
показать весь комментарий
18.04.2026 12:11 Ответить
показать весь комментарий
18.04.2026 12:18 Ответить
Добре, що хоч паРаші поки що зброю не поставляють.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:44 Ответить
Зате зняли санкції на нафту щоб кацапи заробили і профінансували виробництво зброї
показать весь комментарий
18.04.2026 09:53 Ответить
добре що поки по нам не запускают ракети
показать весь комментарий
18.04.2026 10:36 Ответить
Потужний Лідор має фламінги, лазерне ППО, цифрове ППО фьодорова, зайві дрони і пілотів, повинен впоратись без проблем. Чи ні, зебіли?
показать весь комментарий
18.04.2026 09:45 Ответить
так нам і не треба ..

у нас одних фламінгів 100500 в день

ми вже навіть Близьский Схід прикриваємо ..бо в Україні все заіпісь
показать весь комментарий
18.04.2026 09:45 Ответить
Та не питання!
Тоді поверніть Україні те, що вона віддала московитам під тиском та "під чесне слово" тих же США.
Але хто ж буде згадувати "сиву давнину"?!?
показать весь комментарий
18.04.2026 09:46 Ответить
Україна віддала . Бо не скористалась шансом. Якби при владі був Чорновіл. то ми би вступили в НАТО. А так нам сунули папірець, бо ж ми до рашки тягнулись всіма фібрами душі. І нарот і його влада.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:55 Ответить
а зараз хіба не так само тягнулись до Параши через Зеленського?
показать весь комментарий
18.04.2026 10:37 Ответить
Ой *******, ой ******* про обмежені запаси.

Короче, чекаємо осені. А може нам повезе і Срумпа кондрат пійме ще до осені.
показать весь комментарий
18.04.2026 09:47 Ответить
Венс - це Трамп в квадраті
показать весь комментарий
18.04.2026 09:53 Ответить
Венса без Трампа ніхто взагалі. Це не той хто веде, це звичайний конюктурщик. В нього нема ні харизми Трампа, ні зв'язків Трампа і важелів впливу. Якщо Трампа не стане,вся його шобла буде від нього відхрещуватися як може.
показать весь комментарий
18.04.2026 14:02 Ответить
І замість нього прийде ДіВенс
показать весь комментарий
18.04.2026 10:18 Ответить
Венса без Трампа ніхто взагалі. Це не той хто веде, це звичайний конюктурщик. В нього нема ні харизми Трампа, ні зв'язків Трампа і важелів впливу. Якщо Трампа не стане,вся його шобла буде від нього відхрещуватися як може.
показать весь комментарий
18.04.2026 14:04 Ответить
А может нам повезе і зеленого щура кіндрат пійме ще до осені .
показать весь комментарий
18.04.2026 10:38 Ответить
Разом з муйлушою?
показать весь комментарий
18.04.2026 11:58 Ответить
Та США вже давно нічим не допомагає. Навіть за розвіддані Україна та її союзники платять... Вже не кажучи за **********. А власне, самого озброєння і техніки США навіть через https://www.google.com/search?q=PURL&rlz=1C1GCEA_enUA1164UA1164&sourceid=chrome&ie=UTF-8&ved=2ahUKEwi1mLnN6PaTAxW7JxAIHU5qGEoQgK4QegYIAQgAEAM PURL продає в обмежені кфлькості...
показать весь комментарий
18.04.2026 09:54 Ответить
то же будет и с "гарантиями". Очевидно что с США "гаранты" не получаются....

Только не понятно, какая в итоге польза Украине от "соглашения по недрам " с трампом ?
показать весь комментарий
18.04.2026 09:59 Ответить
То було для Трампа.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:04 Ответить
Донні тільки казав що в них зброї необмежена кількість а цей заявляє про обмежені військові запаси?
показать весь комментарий
18.04.2026 10:00 Ответить
Тому що донні такий же 3,14zдун як і потужний та незламний.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:07 Ответить
Судячи з відосиків ЗСУ залежить тільки від китайських дронів і їх комплектуючих. У Європі ніколи не було ніякої зброї і не буде, тільки для парадів. Здається і відсутність зброї США не сильно вплине (крім Патріотів).
показать весь комментарий
18.04.2026 10:00 Ответить
Спасиба китайському студенту Ван Тао. I батькам які купили йому в дитинстві дуже дорогу іграшку, вертоліт за 10 доларів, яку він розбирав і збирав по десять разів на день.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:18 Ответить
?? Але ж підтримка безпеки та монополії на ядерну зброю США в 1994 році базувалася тільки на Україні!!!
показать весь комментарий
18.04.2026 10:03 Ответить
Хто на кому базувався?
показать весь комментарий
18.04.2026 10:33 Ответить
А що там про гарантії безпеки від Трампа казали? Поміняли їх на неймовірних умовах на договір про розробку наших рідкісних копалин і забули? Таке враження, що ***** сидить у овальному кабінеті,ба Трамп до нього по попередньому запису заходить щось попрохати
показать весь комментарий
18.04.2026 10:04 Ответить
Це казка від Трампа. Ніхто їх копати не буде.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:07 Ответить
Ще одного такого "союзника" як рудий півень і )(уйло не потрібен.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:05 Ответить
А Штати президента Трампа справді підтримують Україну? Правда? Де саме? В ООН, де голосують проти підтримки? Може військовою допомогою? Коли зброя постачається за гроші, це не допомога - це бізнес. Високоприбутковий.
показать весь комментарий
18.04.2026 10:15 Ответить
Так на цьому базарі зброї не великий вибір - продає тільки Трамп
показать весь комментарий
18.04.2026 10:23 Ответить
Ні.
Зброї багато. Навіть Індія щось виробляє на експорт
показать весь комментарий
18.04.2026 10:49 Ответить
Може - тільки літаки закупляє в кацапів
показать весь комментарий
18.04.2026 10:55 Ответить
Україні не повинна надалі покладатися виключно на США через обмежені військові запаси

Так, так, хвилиночку... А хіба ьвій насяльнік не казав, що у вас необмежені запаси зброї???

https://censor.net/ua/news/3603281/tramp-vvajaye-scho-ssha-mojut-voyuvaty-vichno
показать весь комментарий
18.04.2026 10:25 Ответить
Яка саме підтримка, в продажі озброєння?! То не продавайте, сосите писю!!! В прозьбах здати територію?!
показать весь комментарий
18.04.2026 10:44 Ответить
США на 30 днів скасували санкції щодо російської нафти, ось вся ваша підтримка!!!!
показать весь комментарий
18.04.2026 10:47 Ответить
Гаранти, демократія, цінності, гуманізм, підтримка блаьлабла
показать весь комментарий
18.04.2026 10:48 Ответить
Якщо коротко - піздьож
показать весь комментарий
18.04.2026 11:35 Ответить
А коли це підтримка України базувалася лише на США?
На більшості вашої зброї - ТАК!
Але ви не задарма її постачаєте і зовсім не за американські гроші!
При тому, що забивши ХЕР на "Будапешський меморандум", вони виправдовувались чим? Далі виписка з офіційного документу: - Сполучені Штати не виконали Будапештський меморандум шляхом прямої військової участі у захисті України. Проте, США забезпечують значну військову, фінансову та економічну підтримку, пов'язуючи це з необхідністю захисту суверенітету, гарантованого у 1994 році.
Деякі експерти та політики вважають меморандум лише історичним документом, який не спрацював, тоді як інші наголошують на важливості постійної підтримки України Заходом як елемента виконання міжнародних обіцянок.
Як казав Л. Поддерев'янський, "Ітоги падведьом" - США начолі з трампістами, це суцільна п*здлива секта дименційно орієнтованих гандо...(пардон) КОНТРАЦЕПТИВІВ, нездатних фізично дотриматись жодного з договорів які підписали вони самі й невважають за потрібне виконувати умови договорів підписаних будьяким урядом США раніше.
Одним словом - П*ДАРАСИ!
показать весь комментарий
18.04.2026 10:56 Ответить
трумпівська Омерика остаточно продемонструвала, що вона - пустопорожня балаболка, а ніякий не світовий лідер, угоди з яким не варті паперу на якому вони шОсь настрочили, як, до прикладу, той же самий Будапештський мІмо-раун-дум..
ми відмовилися-порізали-віддали ядерну зброю, літаки, ракети - вони нам - дулю, без мака.. типовий кидок елітних, сцикливих мародерів-корупціонерів..
показать весь комментарий
18.04.2026 11:04 Ответить
У Будапештському меморандумі вони обіцяли не нападати, не загрожувати. Україна не мала вибору. Могли стати Осю Зла як Білорусь i Іран. Ізгоями. А Україна завжди хотіла сподобатися Заходу.
показать весь комментарий
18.04.2026 11:23 Ответить
"договір підписаний з США не вартий паперу, на якому вінтнаписаний». Перефразую
показать весь комментарий
18.04.2026 11:37 Ответить
Qualis rex, talis grex (який цар, така свита)
показать весь комментарий
18.04.2026 11:38 Ответить
Янкi, тодi - на.ер з Европи. Тут вам, як i ластоногим ааленям, не наливають. Козли, злампiчили НАТУ в пiку .уйлостану, а тепер - в кущi? То-то нащо було колотити пiв свiту?
показать весь комментарий
18.04.2026 11:55 Ответить
Амери, виходить у ванюшок зброi вистачае, у вас - нi. Отже з цього ми маемо наступне, мовляв американський солдате , здавайся , буде тобi водка, чорний хлiб сiльоТка(iржава)+ матрьошка... ЗЫ... Ай, нэ-нэ, ты мое какане... Сыграни мне братан блюзец, чтобы лука мене захотелось, чтоб не спалось, не пилось, не елось , чтобы кукишем стал капец... Сыграни мне , братан, блюзец...
показать весь комментарий
18.04.2026 12:08 Ответить
Ви нас вже так напідримували, аж перси сміються ...

Виявляється на перемовинах дипломатичних делегацій США і Ірану в Пакистані , в несподіваному ракурсі спливала тема України. При обговоренні питання гарантій США у випадку припинення робіт збагачення урану і створенню ядерної зброї Іраном, іранська сторона нагадала США Будапештський меморандум 1994 року, де РФ, США та Великобританія зобов'язалися поважати суверенітет України, єхидно запитавши чого вартують гарантії отаких "гарантів", які ще й напали на об'єкт гарантій ? Сторона США на питання не відповіла.
https://x.com/FranzMaser/status/2045386539425743028
показать весь комментарий
18.04.2026 12:08 Ответить