Зеленский предлагает Раде продлить военное положение и всеобщую мобилизацию

Зеленский предлагает продлить военное положение после 4 мая

Президент Владимир Зеленский предлагает парламенту продлить срок действия военного положения и всеобщей мобилизации на 90 суток.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ.

Что известно?

Так, на сайте Верховной Рады опубликованы законопроекты об утверждении указов президента "О продлении срока действия военного положения в Украине" и "О продлении срока проведения всеобщей мобилизации".

Глава государства предлагает продлить военное положение и проведение всеобщей мобилизации на 90 суток с 4 мая 2026 года.

Что предшествовало?

Как известно, ранее Верховная Рада продлила военное положение и мобилизацию до 4 мая 2026 года. Законы подписал Зеленский. 

Топ комментарии
+11
А що говорить стаття 103 Конституції України? А що ст.83? А що сказав Конституційний Суд України раніше?

м. Київ, 15 травня 2014 року, № 5-рп/2014 по справі № 1-19/2014
Конституційний Суд України керувався статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 51, 62, 63, 66, 67, 69, частиною першою статті 95 Закону України «Про Конституційний Суд України», Конституційний Суд України вирішив:
1.Положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами України на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.
2.Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:23 Ответить
+10
Для нього зручно оцей военний стан тримати нарід в стойлі і він живе найкраще життя
показать весь комментарий
27.04.2026 10:32 Ответить
+8
Стефанчука можуть змінити на посаді 226 нардепів і навіть витрачатись на вибори тратитись не треба буде
показать весь комментарий
27.04.2026 10:40 Ответить
Комментировать
Сортировать:
показать весь комментарий
27.04.2026 10:23 Ответить
Як провести вибори під час війни рішення є? Чи буле краще, якщо замість Зєлі буде Стефанчук?
показать весь комментарий
27.04.2026 10:37 Ответить
Стефанчука можуть змінити на посаді 226 нардепів і навіть витрачатись на вибори тратитись не треба буде
показать весь комментарий
27.04.2026 10:40 Ответить
Все знают как это сделать! Но всех ( не только в Украине) текущая ситуация устраивает! Выделили на маРаХвон, выделяют на ботов в других коммуникациях. Деньги не пахнут!
показать весь комментарий
27.04.2026 10:57 Ответить
Чекатимемо, поки він власною смертю здохне? Довго ще доведеться.
А якщо нічого не робити, то нічого і не зміниться.
Роль цього нездари в політиці занадто переоцінена, без нього та тих зелених виродків, що він привів за собою, державі буде краще.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:43 Ответить
"Як провести вибори під час війни рішення є?" - звичайно є. Було б бажання.

"хто хоче - шукає можливості, хто не хоче - причини"
показать весь комментарий
27.04.2026 10:58 Ответить
Шановний пане Сергей Пупкин #448649не потрібно проводити вибори. Це неможливо з точки закону і людської логіки. Команда Зе пустила народ думати іншим шляхом - вибори. Ніби провести їх не можливо під час воєнного стану. Та цього і не потрібно. Як діяти говорять норми Конституції - норма ст. 83. А коли закінчиться війна, то Верховна Рада призначить вибори як президента так і Верховної ради.
показать весь комментарий
27.04.2026 11:12 Ответить
Для Вас особисто напишу свою думку, бо ні я, ні Ви, ні Президент, ні міністр юстиції - ніхто не може тлумачити норми Конституції не інакше, як Конституційний Суд України.
Правда сьогодні суд заблокований бо немає кворуму. Як Ви думаєте - це зроблемо спеціально чи ні? Але більше не потрібно рішень Конституційного Суду. Застосування і дію статті 103 Конституції він виніс рішенням від 15.5.2014 року.
То ж, на мою думку, згідно норми Колнституції, після 5 років президенства має діяти ст.83 Конституції України. І не потрібно навязувати думку, що Стефанчук буде діцяти гірше Зе. Так прописано в Законі. А як буде діяти Стефанчук показав би час. Але і тут є маніпуляції - спікера можна переобирати хоч кожну неділю.
показать весь комментарий
27.04.2026 11:07 Ответить
Все прекрасно кроме этого - "...на мою думку".
показать весь комментарий
27.04.2026 11:27 Ответить
Краще по Закону.
показать весь комментарий
27.04.2026 11:53 Ответить
а чим йому погано? він на хвилі
показать весь комментарий
27.04.2026 10:26 Ответить
Для нього зручно оцей военний стан тримати нарід в стойлі і він живе найкраще життя
показать весь комментарий
27.04.2026 10:32 Ответить
Пропонуєте відміити воєнний стан? Що далі буде, ви уявляєте?
показать весь комментарий
27.04.2026 10:36 Ответить
хтось має піти з поста президента -ось що буде.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:40 Ответить
На нари. І хтось це чудово розуміє.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:44 Ответить
Це ж було вже 100 років тому! "штикі в зємлю, ні міра ні войни". В результаті німці захопили всю Україну.
показать весь комментарий
27.04.2026 11:03 Ответить
Росіяни це німці??
показать весь комментарий
27.04.2026 11:54 Ответить
Чесно, не зміниться взагалі нічого.
показать весь комментарий
27.04.2026 11:35 Ответить
Конституція на паузі, демократія та свобода слова теж, вже 7 років, як на московських болотах з якими воює Україна... Тобто воюємо проти того, що вже де-факто вибудував кремлівський скоморох в середині країни.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:37 Ответить
Великий совок воює з малим совком.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:49 Ответить
Слоао "загальна" треба не використовувати, бо вона вибіркова а не загальна. Як у Оурела всі тварини рівні але свинні рівнійщі.
показать весь комментарий
27.04.2026 10:44 Ответить
Без війни Зеля знову буде Ніхто!
показать весь комментарий
27.04.2026 10:48 Ответить
То ти згоден з ******, що війну не хоче закінчувати ЗЕля?
показать весь комментарий
27.04.2026 11:04 Ответить
Війна вигідна і Зелі,і *****! Також ще дуже багатьом,хто на цій війні заробляють та збагачуються!
показать весь комментарий
27.04.2026 11:09 Ответить
Ви повторюєте тези ЗЕлі проти Пороха у 19 му!
показать весь комментарий
27.04.2026 11:11 Ответить
Все для людей!

Вова немає що сказати людям.
В нього вже півроку як криза жанру.
Чекає на обстріл України щоб записати відос.
Сьогодні буде триндіти про стихійне лихо.🤷‍♂️
показать весь комментарий
27.04.2026 11:24 Ответить
А вступ в ес передбачає вічний воєнний стан і ловлю людей на вулицях як скот?
показать весь комментарий
27.04.2026 11:32 Ответить