8046 посетителей онлайн

Избиение ветерана Балуха в ТЦК Киева: проверка ВСП выявила нарушения в действиях военных, - СМИ

Ветеран ВСУ Владимир Балух

Проверка, проведенная Военной службой правопорядка, выявила нарушения в действиях сотрудников Шевченковского районного ТЦК в Киеве в отношении бывшего политического заключенного Кремля Владимира Балуха. По результатам проверки материалы были переданы в полицию, которая в настоящее время ведет расследование.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом говорится в ответе воинской части А2100 на запрос "Украинской правды" в ВСП.

Действия военных ТЦК

В ответе воинской части А2100 отмечается, что проверялась информация о незаконном содержании Балуха в наручниках в течение длительного времени и применении к нему физической силы. Это привело к ушибу грудной клетки, плеча и последующему пребыванию в медицинском учреждении.

Ранее в Шевченковском ТЦК сообщали, что Балуха задержали 19 марта за нарушение правил воинского учета (не уточнил вовремя учетные данные, отсутствует информация о прохождении ВВК). Там также заявляли об отсутствии в реестре "Оберег" информации о его пребывании в плену, воинских званиях и государственных наградах. По словам представителей ТЦК, информацию об инвалидности Балуха установили позже.

Опрошенные сотрудники Шевченковского ТЦК утверждали, что Балух вел себя вызывающе, постоянно ругался, провоцировал на драку представителей РТЦК и СП, препятствовал врачам в проведении медицинских осмотров. Видеодоказательств в подтверждение своих слов представители ТЦК не предоставили, мотивируя это тем, что в соответствующем помещении нет видеокамер.

Дело расследует полиция 

Во время проверки военные также опросили мобилизованных, которые находились вместе с Балухом в ТЦК. Часть свидетелей не подтвердила фактов насилия, однако трое заявили, что видели применение силы, телесные повреждения и содержание Балуха в наручниках около 12 часов. В ВСП отметили, что такие действия имеют признаки пыток.

В результате материалы проверки передали в полицию из-за выявленных нарушений со стороны военнослужащих ТЦК. В документе также указано, что причинами инцидента могли стать небрежное отношение к служебным обязанностям, низкая дисциплина и нарушение требований законодательства. Отдельно отмечается ненадлежащее исполнение служебных обязанностей руководством Шевченковского РТЦК и СП.

Что предшествовало?

  • 20 марта народный депутат Украины от фракции "Европейская Солидарность" Владимир Арьев сообщил, что избили украинского активиста и бывшего политзаключенного Кремля Владимира Балуха. Это произошло в помещении Шевченковского районного территориального центра комплектования и социальной поддержки (ТЦК) в Киеве.
  • Столичная полиция сообщила, что проверяет факт избиения ветерана в Шевченковском районе Киева.
  • Балух в комментарии "Суспільне Крим" рассказал, что у него ушиб грудной клетки и плеча. По его словам, в ТЦК его доставили вчера после суда над Романом Червинским.
Топ комментарии
+28
Я не зовсім зрозумів, тобто у нас і полонений має сам бігати і оформлювати документи, що був у полоні? Нахєра взагалі у нас такий величезний штат чиновників?
показать весь комментарий
07.05.2026 17:38 Ответить
+19
"Матеріали передано до поліції..." Ну на тому і кінець.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:38 Ответить
+13
"За його словами, у ТЦК його доставили вчора після суду над Романом Червінським".
Тобто,Балух був на суді на Червінським,незаконно ув'язненим.Коли виходив з суду,ті його викрали, незаконно утримували,тяжко побили.
І ніде нема того, що спеціально за ним прислали кцт для розправи.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:43 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ніколи такого не було - і от знову.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:37 Ответить
Ціла бригада кабміндічів-шурми-шиферів-недострєльонних, з 2020 року ошивалися в Києві і не тільки, під охороною УДО, МВС, СБУ, ГУР, ДБР…., а їх у ЖОДНОМУ ТЦК так і не бачили, для уточнення особистих данних!!!??
показать весь комментарий
07.05.2026 18:31 Ответить
Це дає право будь- кому не мати будь- яких документів про відношення до мобілізації?
показать весь комментарий
07.05.2026 18:56 Ответить
Не пройдено ВЛК. Іноді мені теж доводилося сперечатися - навіщо мені дані про ВЛК, якщо я не підлягаю мобілізації до кінця воєнного стану. Він до речі теж.....
показать весь комментарий
07.05.2026 22:38 Ответить
Що саме " знову"? Що військовозобв'язаний під час широкомаштабної війни, воєнного стану, клав на документи, що визначають його стан по відношенню до мобілізації?
Дії військових ТЦК з побиття людини повинні бути предметом слідства. А бездіяльність військовозобов'язаного? На ньому на спині десь написано,що він " політв'язень"?
Які дії повинні вчинити поліція і ТЦК, якщо у людини відсутні будь- які документи про відношення до служби?
Самі себе закопаємо таким відношеннням до обов'язків і до життя людей.
Обоє рябоє!
показать весь комментарий
07.05.2026 18:55 Ответить
Це усе ви правознавцю зеленському написали, чи ******??
Бо на городі бузина, а в Києві, - дядько!!
показать весь комментарий
07.05.2026 19:08 Ответить
Це для таких як ти дуболо..в написано. Щоб розуміли, що у громадян крім прав, є ще і обов'язки.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:18 Ответить
Дії військових ТЦК з побиття людини повинні бути предметом слідства.
Про що і мова.
А бездіяльність військовозобов'язаного?
За це відвезти в ТЦК або поліцію, з'ясувати особу і відпустити. День побігає, доводячи, що не верблюд - буде більш діяльним надалі.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:22 Ответить
Які підстави для " відпускання"? У Балуха були відсутні будь- які документи що до відношення до мобілізвції. ВЛК він не проходив. Які дії повинеі були бути?
Як би Балух відповідально ставився до своїх обв-язків як зобов'язаного, виправив би всі документі бігам би містом. Ніх то б його нечіпав. Це так важко пересічному зрозуміти?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:28 Ответить
Мабуть, важко, що доводиться пояснювати мовою жестів.
Аби тільки одного Балуха так "вразумлялі".
показать весь комментарий
07.05.2026 19:30 Ответить
"Які дії повинні вчинити поліція і ТЦК, якщо у людини відсутні будь- які документи про відношення до служби?" - виключно відповідно до чинного законодавства, як наприклад у випадку із сплатою пенсії.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:51 Ответить
"Матеріали передано до поліції..." Ну на тому і кінець.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:38 Ответить
ну Балуху це тільки в плюс, він в разі мовчання поліції влаштує такий гвалт, що міністр сам сяде, аби не чути
показать весь комментарий
07.05.2026 17:40 Ответить
Раніше у Шевченківському ТЦК повідомляли, що Балуха затримали 19 березня через порушення правил військового обліку (не уточнив вчасно облікові дані, відсутня інформація про проходження ВЛК). Там також заявляли про відсутність у реєстрі "Оберіг" інформації щодо його перебування в полоні, військових звань та державних нагород. За словами представників ТЦК, інформацію про інвалідність Балуха встановили пізніше. ЗА ЩО ЙОГО НЕЗАКОННО УТРИМУВАЛИ,ТА ВЧИНЯЛИ ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО , ЯК ЗЛОЧИНЦІ ,КОТРІ НА СЛУЖБІ У "ЗЕЛЕНОЇ ВЛАДИ"
показать весь комментарий
07.05.2026 17:38 Ответить
Нє надо істєрік, дядя. За то, що побили, будуть нести відповідальність, за відсутність документів у військовозобов'язаного - одна із ознак пофігізму у населленя. " А чего я должєн дакумєнті дєлать"?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:04 Ответить
Я не зовсім зрозумів, тобто у нас і полонений має сам бігати і оформлювати документи, що був у полоні? Нахєра взагалі у нас такий величезний штат чиновників?
показать весь комментарий
07.05.2026 17:38 Ответить
Ага. А крім міністерства ( громадного с купою департаментів та військкоматів) є ще ціле міністерство ☝️у справах ветеранів.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:44 Ответить
До речі, вказаними Вами проблемами має займатися те ж саме ТЦК, котре СП.
показать весь комментарий
07.05.2026 18:04 Ответить
Взагалі то, Балух був політичний полонений, а не військовий. Але його затримання було ініційоване владою.
показать весь комментарий
07.05.2026 18:40 Ответить
Ти тримала свічку?
показать весь комментарий
07.05.2026 18:59 Ответить
Відкрий ГУГЛ і зроби запит-" політв'язень Балух"
показать весь комментарий
07.05.2026 19:12 Ответить
Давно з бодуна? У ГУГЛ немає ініціатив влади про затримання громадян.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:25 Ответить
Не перекручуй. Балух не був у полоні.
Він був засуджений у роісії 2019 року повернувся в Україну. Інвалідність отримав після жорстокого побиттясв Гідропарку у 2020- му році.
Журнаоісти чомусь цьоготне пишуть. Не буде стільки хейту , не так цікаво буде.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:08 Ответить
а де відео що Балух поводився ...... ?
показать весь комментарий
07.05.2026 17:39 Ответить
Так вони ж як в анекдоті: Ми джентльмени, а джентльменам вірять на слово.)
показать весь комментарий
07.05.2026 17:52 Ответить
"Відеодоказів на підтвердження своїх слів представники ТЦК не надали, мотивуючи це тим, що у відповідному приміщенні відеокамер немає."
показать весь комментарий
07.05.2026 17:58 Ответить
Наезд на тцк продолжается,единственная организация отправляющая пополнение на фронт продолжает находиться под усиливающимся пропагандистским огнем.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:41 Ответить
Зелена піся хоче перекласти провину за пройопану оборонну політику, за пройопану оборону.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:46 Ответить
Кацапе, що ти тут робиш?
Водкі тут нєт.
показать весь комментарий
07.05.2026 17:56 Ответить
Нах иди путинская мразь
показать весь комментарий
07.05.2026 18:04 Ответить
Цензор, когда забанишь этого кацапского бота?
показать весь комментарий
07.05.2026 18:09 Ответить
Ха-ха-ха,путинцу уже лень включать переводчик,барбосы-шестерки цензора знают своих хозяев по запаху.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:01 Ответить
Модераторе, скільки ще часу потрібно терпіти образи читачів Цензора?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:08 Ответить
Московит опять включил переводчик,покажите ему образцовое послушание перед путинских агентом.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:12 Ответить
Москва и агент путина анатолий должны сгореть до тла- быстро удалите это с промосковского ресурса.
показать весь комментарий
07.05.2026 19:15 Ответить
Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС):

​2. Злочини проти людяності (Стаття 7)

​​Катування або нелюдське поводження: Жорстоке поводження з особами, які відмовляються від призову (якщо це має системний характер).

​Примус: Використання насильства, погроз або тортур під час мобілізаційних заходів підпадає під юрисдикцію МКС, якщо такі дії є частиною державної політики.

​Примітка: МКС зазвичай переслідує не рядових виконавців, а топ-посадовців, які віддавали накази або допустили системні порушення прав людини під час військових кампаній.
показать весь комментарий
07.05.2026 18:24 Ответить
Ключові слова---частина свідків не підтвердила фактів насильства а тільки троє підтвердили для мене це показово--то хто бреше.?
показать весь комментарий
07.05.2026 17:41 Ответить
Треба вміти свідків шукати. Колись, біля гуртожитку де я жила, пограбували авто. Приходить дільничний, питається чи бачила. Кажу, ні. Давай покази, що нічого не бачила. Далі пішов в іншу квартиру і так весь гуртожиток.
показать весь комментарий
07.05.2026 18:46 Ответить
Що ти мелеш? Сама розумієш?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:01 Ответить
показать весь комментарий
07.05.2026 17:43 Ответить
су* а ,ці позорні військові , чи нюхають шось ,чи двігаються чимсь ! Як можно Балуха ,легенду патриотизма , бити ?! За шо ?!!! За те шо ці військові самі прорусняві , совкові дітки ?!!!...
показать весь комментарий
07.05.2026 17:44 Ответить
Рішення суду: "Балуха більше не чіпати, над рештою громадян з пісюнами можна продовжувати знущатися, нічого вам за це не буде"!
показать весь комментарий
07.05.2026 17:47 Ответить
Це ах*эвші п*дараси, а не "військові"!
показать весь комментарий
07.05.2026 17:55 Ответить
причому, всі порушення будуть виявлені в діях військового ветерана балуха!! ))
показать весь комментарий
07.05.2026 17:59 Ответить
Він не військовий ветеран. Він полів'язень.
показать весь комментарий
07.05.2026 21:09 Ответить
Я думаю це ІПСО? Там у тцк всі кристально ветерани з передової, хіба не так?
показать весь комментарий
07.05.2026 18:09 Ответить
про закон №4826-ІХ чули?
" На державну службу не може вперше вступити особа чоловічої статі віком до 60 років, яка не пройшла військову службу..." (там ще і про прокурорів таке саме)

а тцк служба також військова

тобто сьогодні воно військовосліжбовець тцк, а завтра чиновник або прокурор
(подалі від нуля і поближче до грошей)🍆🍆🍆
показать весь комментарий
07.05.2026 19:12 Ответить
"заявляли про відсутність у реєстрі "Оберіг" інформації щодо його перебування в полоні, військових звань та державних нагород. "
А хто відповідає за внесення ціх даних? Сам повинен бігати по невідомо яким інстанціям, ще й перевіряти - чи внесли? Чи спитати цих "діжіталізаторів", хто це повинен робити?
показать весь комментарий
07.05.2026 18:26 Ответить
Так його тцк, куди приписали жителів Криму, десь на окупованій території.
показать весь комментарий
07.05.2026 18:48 Ответить
Мариш?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:02 Ответить
Балух зареєстрований в тцк м. Щастя Луганської обл.
показать весь комментарий
07.05.2026 20:50 Ответить
Ще раз: звідки взялося ТЦК на окупованій території? На ТОТ працюють кацапські військкомати.
показать весь комментарий
07.05.2026 20:56 Ответить
Хз, що вони намутили. Ніби ті тцк виїхали, але без документів. Повписували туди кого попало. Недавно був скандал, з пів сотні жінок, які ніколи не військової спеціальності, опинились в розшуку. Жінка дизайнер з Тернополя виявилась медсестрою, яка стала на облік на Луганщині, де вона ніколи не бувала. Інша ніби водій, ніколи не мала водійських прав. Балух на облік не ставав, але виявилось, що приписаний в Щасті, де він не бував. Бардак, місто окуповане, а тцк зарплатню отримує.
показать весь комментарий
08.05.2026 10:41 Ответить
Вася, " які дані"? Балух повернувся із російської тюрми у 2019-му, орима валідеістьу 2020- му після побиття у Гідропарку..
Яке це має відношення до воєномату?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:16 Ответить
Ваня, коли тобі вже vpn остаточно прикроють, щоб тут дурниць не писало?
показать весь комментарий
07.05.2026 20:45 Ответить
У тебе є інші дані про Балуха? Напиши, почитаємо.
показать весь комментарий
07.05.2026 21:11 Ответить
до чого тут "інші дані"? чого ти, як справжній бот, з теми з'їзжаєш? ХТО повинен вносити всі дані в "Оберіг", хто відповідає за їх правдивість, точність, повність?
показать весь комментарий
07.05.2026 21:29 Ответить
Дані про інвалідність у Резерв і Оберіг вносить ВЛК, яку Балух не проходив.
Вчи матеріальну частину
показать весь комментарий
07.05.2026 22:10 Ответить
Не може бути! Епілепсія не винна?
показать весь комментарий
07.05.2026 19:27 Ответить
Яка взагалі користь від всп?! Вони в основному на блокпостах чилять
показать весь комментарий
07.05.2026 19:55 Ответить
Бідний Балух, у московському полоні так не *******, як на рідній землі.
показать весь комментарий
07.05.2026 20:52 Ответить
Порушення, тобто злочину вони не побачили.
показать весь комментарий
07.05.2026 22:50 Ответить
Наочно видно які маргинали працюють у тцк,що навіть Балуха не знають.І взагалі то Балух чи не Балух,а бити навіщо?Яка "влада",такі у неї і "слуги".❤️🇺🇦❤️