9888 посетителей онлайн
648 30

Все переговорные кластеры по вступлению Украины в ЕС могут быть открыты к лету, — Каллас

Каллас

Глава дипломатического ведомства Евросоюза Кая Каллас считает, что все шесть переговорных кластеров по вопросу вступления Украины в Европейский Союз могут быть открыты к лету.

Об этом она заявила после завершения заседания Совета ЕС по иностранным делам 11 мая, передает "ЕП", сообщает https://censor.net/ruЦензор.НЕТ.

Открытие переговорных кластеров возможно "к лету"

"Министры обсудили вступление Украины. Украина достигла значительного прогресса в реформах в самых сложных условиях. Сейчас есть новый импульс, и мы должны использовать его, чтобы продвинуть путь Украины в ЕС. Это означает открытие всех переговорных кластеров до лета", — заявила она.

Каллас отметила, что "вступление Украины в ЕС – это не благотворительность, а инвестиция в нашу собственную безопасность", а также – четкий сигнал от ЕС Путину, что "европейское будущее Украины для нас важнее, чем ее уничтожение для России".

В то же время издание "ЄП" отмечает, что для стран Европы лето традиционно начинается не 1 июня, как в Украине, а 22 июня, в день летнего солнцестояния. 

"Что касается лета, собственно, утром у нас была та же дискуссия (с главами МИД ЕС). Речь шла о том, что что-то должно произойти "до лета", и я сказала: ведь осталось две недели! Но на самом деле, очевидно, европейское лето может начаться и в августе. Так что посмотрим", — ответила Каллас на просьбу журналистов уточнить, какое именно лето — украинское или европейское — она имела в виду.

Открытие первого кластера в июне

Ранее еврокомиссар по вопросам расширения Марта Кос заявила, что уже в июне может быть открыт первый переговорный кластер "Основы" по вступлению Украины в Европейский Союз.

Топ комментарии
+4
Уточніть, будь ласка, до літа якого року?
показать весь комментарий
11.05.2026 18:41 Ответить
+2
Кластер кластер піпідастр
показать весь комментарий
11.05.2026 18:42 Ответить
+2
але це не точно.
показать весь комментарий
11.05.2026 18:48 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Уточніть, будь ласка, до літа якого року?
показать весь комментарий
11.05.2026 18:41 Ответить
Кластер кластер піпідастр
показать весь комментарий
11.05.2026 18:42 Ответить
кластери відбудеться раптово, "як грім серед ясного неба" ?
а, може і нє......
показать весь комментарий
11.05.2026 18:43 Ответить
але це не точно.
показать весь комментарий
11.05.2026 18:48 Ответить
Колеги, давайте подумаємо, як креативно обісрати цю заяву Каї Каллас.
показать весь комментарий
11.05.2026 18:49 Ответить
у нас був шанс бути незалежними. Будувати економiку, розвивати самодостатню державу. Мали для цього все. А зараз це вже все втрачено.
показать весь комментарий
11.05.2026 18:54 Ответить
Тобто, ви вважаєте, що вступати до ЄС це погано і не потрібно??? Це дійсно креативна відповідь.
показать весь комментарий
11.05.2026 19:03 Ответить
я вважаю, що нам потрiбно було розвивати державу самостiйну, незалежну. Створювати умови для розвитку виробництва та переробки, залучати iнвестицii тощо. Не хочу багато писани..
"вступати до ЄС це погано і не потрібно" зараз просто вже нема iншого шляху. Проте рокiв 20 ми вже втратили. А до ЕС ми вступимо не ранiше 8-10 рокiв, але це велике питання. I не вiдомо, що буде там через 10
показать весь комментарий
11.05.2026 19:26 Ответить
Я пишу конкретно щодо цієї конкретної новини, а не що було 20 років тому, і коли ми вступимо до ЄС.
показать весь комментарий
11.05.2026 19:51 Ответить
Я пишу конкретно щодо цієї конкретної новини, а не що було 20 років тому, і коли ми вступимо до ЄС.
показать весь комментарий
11.05.2026 19:51 Ответить
конкретна новина це наслiдок нашого пройобу. Вибачте за таке формулювання.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:03 Ответить
Ви знову не розумієте. Я пишу не про наші п..., а про Каю Каллас.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:06 Ответить
Кая Каллас мабудь не погана жiнка, юрист, Полiтичний та державний дiяч.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:13 Ответить
Я про Каю Каллас, та її заяву щодо початку переговорів щодо вступу в ЄС.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:21 Ответить
це полiтична заява, яка не впливае на процес. Болтовня
показать весь комментарий
11.05.2026 20:26 Ответить
я Вам написав. У нас зараз нема iншого шляху.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:07 Ответить
А для чого ви тоді взагалі коментували?
показать весь комментарий
11.05.2026 20:22 Ответить
а який портрет Ваших колег?
показать весь комментарий
11.05.2026 20:23 Ответить
До літа 30 ого року може? В навіщо ЄС бантустан у якому крадуть цивільних людей кожен день порушуючи конституцію?!
показать весь комментарий
11.05.2026 19:27 Ответить
Піди, ухилянте, до ТЦК самостійно, щоб тебе не "крали". Не ховайся під жіночою спідницею!
показать весь комментарий
11.05.2026 19:53 Ответить
досить вже цього будь ласка. Я був на вiйнi.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:01 Ответить
1. Я відповідав не на ваш коментар.
2. Яке відношення ухилянт Вася має до того, що ви були на війні?
3. Чому досить?
показать весь комментарий
11.05.2026 20:09 Ответить
з 1 погоджуюсь. Вибачте. 2 чому Василь ухилянт? I я частково погоджуюсь з ним. 3 досить, тому що це болтовня.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:20 Ответить
Вася ухилянт тому, що він ухилянт. Дивно, що ви не бачите це з його коменту. Наче доросла людина...
Так це ж Вася та ви "болтовню" пишете, а не я. Може вам досить "болтовню" писати?
показать весь комментарий
11.05.2026 20:25 Ответить
наприклад я про нього нiчого не знаю, як i Вас. Чому я маю вiрити у священих коров? Я бачив, що бачив. Тому дивiться на людей по людьськи. Врештi решт це його думка. Повiрте, вбити дуже просто, зберегти важче.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:33 Ответить
я був би мертвий, якби емоцii затмарювали очi.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:36 Ответить
Василь. Що Ви написали це найменше, чому Нi.
показать весь комментарий
11.05.2026 20:00 Ответить
Кая поспішає, оскільки утворилося вікно у ЕС, в яке може влетіти Україна та Молдова, оскільки зараз невелике спустошення після відходу Орбана. Але ішак гальмуватиме.
показать весь комментарий
11.05.2026 19:51 Ответить
Ой ввааа