6662 посетителя онлайн

Иностранным добровольцам в Украине хотят упростить прохождение ВВК

Рада поддержала законопроект о медицинском осмотре иностранцев в ВСУ

В Украине планируют официально урегулировать процедуру прохождения военно-медицинских комиссий для иностранных добровольцев, которые служат или хотят вступить в ряды ВСУ.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом стало известно из заявления в Верховной Раде.

27 мая парламент поддержал в первом чтении законопроект, который должен определить порядок проведения военно-медицинской экспертизы для иностранцев.

Для чего будут проводить ВВК

Согласно законопроекту, медицинский осмотр иностранных добровольцев будет проводиться для определения годности к военной службе.

Также ВВК будет устанавливать причинно-следственную связь между ранениями, травмами, контузиями или заболеваниями и выполнением военных обязанностей.

Отдельно комиссии будут определять потребность в медико-социальной реабилитации и необходимые условия для лечения.

Где иностранцы будут проходить медосмотр

Военно-медицинские комиссии для иностранцев планируют создавать на базе:

  •  территориальных центров комплектования и социальной поддержки;
  •  медицинских учреждений Минобороны, МВД, СБУ и других структур сектора безопасности и обороны;
  •  государственных и коммунальных гражданских больниц.

Почему возникла необходимость в изменениях

В Верховной Раде пояснили, что сейчас законодательство не содержит четких норм относительно прохождения ВВК иностранцами.

Из-за этого возникают проблемы с подтверждением ранений, прохождением лечения и получением реабилитации.

Топ комментарии
+13
Хай проходят на общих основаниях, как все, за 5 минут.
показать весь комментарий
27.05.2026 13:40 Ответить
+8
ВЛК за 3 секунди шолі? А не 10-15 філін?
показать весь комментарий
27.05.2026 13:39 Ответить
+8
воно і так спрощене далі нікуди
показать весь комментарий
27.05.2026 13:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
ВЛК за 3 секунди шолі? А не 10-15 філін?
показать весь комментарий
27.05.2026 13:39 Ответить
Хай проходят на общих основаниях, как все, за 5 минут.
показать весь комментарий
27.05.2026 13:40 Ответить
Які дурнуваті ініціативи, людина пів світу проїхала, об сюда потрапити, вона мотивована, бо приїхала грошей заробить. Навіщо цю людини мутузить щей бюрократією. Може щей БЗВП їх заставить проходить?
показать весь комментарий
27.05.2026 13:43 Ответить
бюрократія спрощується, що до БЗВП, то є свята справа.., ви впевнені, що заробітчанин фахово підготовлений до реалій війни і до володіння зброєю? поранення чи смерть заробітчанина від непідготовленості не входить в наші плани.
показать весь комментарий
27.05.2026 14:10 Ответить
Там з Колумбії в основному воїни їдуть, там випадкових людей немає. Їх одразу на злагодження потрібно в бойову частину
показать весь комментарий
27.05.2026 14:19 Ответить
з твого допису можна зрозуміти, що їде одна "підготовлена" Колумбія. соромно запитати.., а на яких фронтах вони підготувались? на фронтах наркотрафіків? чи на більш серйозних? чи може почули про вербовку, з\п і рванули.., в кого є азарт...
показать весь комментарий
27.05.2026 14:35 Ответить
Добре, хай ще пів року рік мову вчать, а тіки потім БЗВП
показать весь комментарий
27.05.2026 14:38 Ответить
про мову, це вже сарказм.
показать весь комментарий
27.05.2026 14:42 Ответить
Ти серйозних щщах вважаєш, що сидить такий іноземець, який ніколи не воював і такий ****, а не поїхати б мені на війну в Україну? 99.99 приїжжих мають військову базу. І БЗВП в класичному розумінні для них проходить не так як для наших мобіків. Там і інструктор має володіти англійською і займаються вони окремо своєю групою. Потім проходять вже злагодження в частинах
показать весь комментарий
27.05.2026 14:45 Ответить
я вважаю, що порушувати установлену практику поповнення іноземцями наших підрозділів нерозумно. приклад - приїхало з прибалтики два "воїна" із,явили бажання воювати в конкретному підрозділі, пройшли поліграфи, всі формальності... але не пройшли навіть повний курс навчання, зрозумівши, що їх там чекає... взяли й повтікали. служба скінчилась.
показать весь комментарий
27.05.2026 14:59 Ответить
У нас не бюрократія, у нас за будь-якого приводу, де можна нажитися

До речі, я ще не здивуюся, якщо з іноземців вимагатимуть гроші за успішне проходження ВЛК
показать весь комментарий
27.05.2026 14:40 Ответить
показать весь комментарий
27.05.2026 14:47 Ответить
воно і так спрощене далі нікуди
показать весь комментарий
27.05.2026 13:41 Ответить
Навчання теж - взліт - посадка?
показать весь комментарий
27.05.2026 13:41 Ответить
Нащо щось вигадувати? Треба спростити до рівня проходження ВЛК українськими мобілізованими, де так звані "лікарі", не бачать ані підтвердженої документами епілепсії, ані шизофренії, ані того що людина реально не бачить на оба ока. Але після проходження ВЛК всі ці люди "зціляються" та стають придатними. Тобто для українців процедура проходження ВЛК вже спрощена до рівня "годен незважаючи ні на що". Доречі, суд над так званими "лікарями з ВЛК" обовязково має бути, бо вони такі самі злочинці, які порушили всі лікарські та людські норми, всі клятві Гіпократа та перетворилися на бездушну антилюдську машину. І це неможливо виправдати нічим. Бо це злочин.
показать весь комментарий
27.05.2026 13:45 Ответить
Влк сцілює всіх!
показать весь комментарий
27.05.2026 13:57 Ответить
у нас влк за 15 хв проходять, де проблема? клоуни....