13113 посетителей онлайн

Спикер Сейма Польши призвал не обострять споры с Украиной

Влодзимеж Чажастый во время выступления в Польше

Спикер Сейма Польши Влодзимеж Чажастый заявил, что для Варшавы важно поддерживать хорошие отношения с Украиной и не обострять споры вокруг исторической политики.

Об этом сообщает польское издание Do Rzeczy,  которое цитирует Цензор.НЕТ.

Польша о рисках обострения отношений с Украиной

Во время встречи с жителями Сосновца Влодзимеж Чажастый отметил, что в Польше усиливаются антиукраинские настроения. Он также обратил внимание, что значительная часть дискуссий между странами связана именно с исторической политикой.

По его словам, в интересах Польши - сохранение стабильных отношений с Украиной и предотвращение конфликтов на эмоциях.

Позиция относительно истории и будущего сотрудничества

Чажастый прокомментировал вопрос присвоения одной из украинских воинских частей названия "Героев УПА" и отметил, что не видит логического объяснения этому решению.

В то же время он подчеркнул важность долгосрочного подхода к отношениям между странами и призвал не принимать поспешных решений, в частности относительно возможного лишения Владимира Зеленского Ордена Белого Орла.

"В интересах Польши - поддерживать хорошие отношения с Украиной, а не обострять споры по поводу исторической политики", - заявил Чажастый.

  • К слову, бывший президент Польши Анджей Дуда заявил, что президент Украины Владимир Зеленский получал высшую польскую государственную награду - орден Белого Орла - "в другое время и при других условиях". По словам польского экс-президента, сейчас обстоятельства и "поведение Владимира Зеленского также" претерпели изменения. Дуда подчеркнул, что окончательный вердикт о том, стоит ли лишать главу Украины награды, будет принимать действующий президент Навроцкий, однако выразил надежду, что тот "учтет обстоятельства".
Топ комментарии
+15
Питання: А в Польщі є якісь військові частини названі в честь Армії Крайової чи якихось інших повстанських формувань які боролись за незалежність Польщі?

Питання друге: Чи є хочаб один Українець якому не було би пох*й на те чи є такі названі формування в Польщі чи ні.
показать весь комментарий
03.06.2026 02:01 Ответить
+13
Ой дурень.
показать весь комментарий
03.06.2026 03:16 Ответить
+6
та можна було б нагадувати.... але...
Ех, як би ж то в 2019-му не зробили отої... і поляки, скоріш за все, зараз ьи не возбухали б...
показать весь комментарий
03.06.2026 04:35 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Питання: А в Польщі є якісь військові частини названі в честь Армії Крайової чи якихось інших повстанських формувань які боролись за незалежність Польщі?

Питання друге: Чи є хочаб один Українець якому не було би пох*й на те чи є такі названі формування в Польщі чи ні.
показать весь комментарий
03.06.2026 02:01 Ответить
Ой дурень.
показать весь комментарий
03.06.2026 03:16 Ответить
Дивні ідеї бували навіть в Енштейна. Зараз подивимось, що напишуть люди з диагнозом дебілізм, дятелизм і сіонізм.
показать весь комментарий
03.06.2026 04:28 Ответить
🤝👍👏🫡💯🤝⚔️🇺🇦🇪🇺❤️‼️
показать весь комментарий
03.06.2026 07:02 Ответить
А без сіонізма ніяк? Чи без нього методічка не відпрацьовується?
показать весь комментарий
03.06.2026 07:28 Ответить
Помітив, що прихильники Нетаньяху зневажливо ставляться до поляків. Сусідів треба захистити. То був жарт.
показать весь комментарий
03.06.2026 07:48 Ответить
До чого тут "прихильники Нетаньяху" ? Євреї добре пам'ятають, як поляки під час Холокосту їх німцям здавали, та й взагалі полякі завжди були антісемітами.
показать весь комментарий
03.06.2026 12:16 Ответить
Коли іспанці під керівництвом Великого інквізитора Торквемади відправляв євреїв на костер, то польський король простягнув вашим руку допомоги, надавши притулок у Польщі. У Другу світову були негідники, які служили нацистам, але то ж не весь народ. У вас тут що, працює фірма, яка поливає усіх лайном?
показать весь комментарий
03.06.2026 12:25 Ответить
Та вже сам сіонизм відпрацював на перепоховання Мельника за антиукраїнською методичкою з кремля.❤️🇺🇦❤️
показать весь комментарий
03.06.2026 08:42 Ответить
Згоден. Наразі перше завдання - ***** з расєєю здолати. З Польщею після Перемоги будемо балакати.
показать весь комментарий
03.06.2026 06:34 Ответить
Про свої цінності треба говорити завжди.Це завжди наразі.❤️🇺🇦❤️
показать весь комментарий
03.06.2026 08:44 Ответить
На жаль Україна воює а через Польщу проходе транзит всього необхідного. Тому і терпимо таку зневагу з боку сусідів. Ось недавно тільки з мадярами більш менш устаканили
показать весь комментарий
03.06.2026 04:01 Ответить
Ой дурень.
показать весь комментарий
03.06.2026 06:35 Ответить
Ми не терпимо. Україна вдячна Польщі за цей транзит. Тож пан Чажастий має рацію: відкласти історичні суперечки до Перемоги. Наразі зосередитись на найважливішому, зробити ворогам пі.дец! А хто не з нами - той ворожий пі.ераст! Не менше!
показать весь комментарий
03.06.2026 06:50 Ответить
Історичні суперечки треба взагалі відкласти, залишивши їх виключно для науки, якщо вони реально ніяким чином не впливають на сьогоднішнє життя пересічних громадян. Бо можна ж піти і в глиб історії щодо причинно-наслідкових ланцюжків, причому лише на кілька десятиліть: якби Польща Пілсудського не захопила б в насильницький спосіб ЗУНР на початку. 20 ст., то теми ОУН, УПА тощо взагалі б не було в польсько-українському контексті (вона залишилася б лише в україно-московських відносинах).
показать весь комментарий
03.06.2026 07:29 Ответить
Аналогічно вчинити з усіма, хто хоч колись хоч раз зробив хоч щось не на користь Україні.
Так побєдім.
показать весь комментарий
03.06.2026 06:25 Ответить
Їм треба постійно нагадувати про їх історичні прой@би
показать весь комментарий
03.06.2026 03:46 Ответить
та можна було б нагадувати.... але...
Ех, як би ж то в 2019-му не зробили отої... і поляки, скоріш за все, зараз ьи не возбухали б...
показать весь комментарий
03.06.2026 04:35 Ответить
Хочь одна притомна людина серед дуд та навроцьких тощо.
показать весь комментарий
03.06.2026 05:44 Ответить
Дивлюсь і думку гадаю: Скільки ж у нас власних невгамовних ідіотів типу того ж Босака! Його близнюки, тільки від різних мам - України і Польщі. Тільки папа у них спільний - кончений нацик з наколкою на лобі "Я понад усе!"... І посеред усього цього бовтається як гівно в ополонці наш Сверхумудрьонний Лідор-піаніст, неперевершений володар світового кубка дурного язикаі Гітьман України па случаю - Воно!
показать весь комментарий
03.06.2026 05:54 Ответить
Не бачу логічного пояснення чому пшеків повинно турбувати в честь кого в Україні когось називають? Тим паче чому пшеки істерять як божевільні бабки на базарі.
показать весь комментарий
03.06.2026 06:13 Ответить
Може це план Патрушева-Зеленського? Як це не загострювати? З дуба рухнулі?
показать весь комментарий
03.06.2026 06:16 Ответить
Ще один, з запарєбрікавих🫣🤔🤬🤬 - «рухнулі»…!!
показать весь комментарий
03.06.2026 07:05 Ответить
Ні, це план путіна. Зеленський тільки знаряддя для втілення тих планів, Патрушев - ляльковод.
показать весь комментарий
03.06.2026 07:35 Ответить
+++.
А провал молниеносного СВО придумал Черчиль в 18-том году.
Тоді ляльководом Керзон був
показать весь комментарий
03.06.2026 10:11 Ответить
Ага, ага. Вы как в воду глядели. Или в хрустальный шар. Это они в Омане, феврале 20-го договаривались.

Этот принцип называется бритвой Хэнлона. Согласно этому правилу, при поиске причин неприятностей или провалов не стоит искать злой умысел или коварный заговор. Чаще всего их можно легко объяснить человеческой ошибкой, некомпетентностью или простой глупостью.
показать весь комментарий
03.06.2026 10:08 Ответить
Хоч хтось знайшовся адекватний серед польських політиків: історія на те і історія, щоб залишатися виключно в наукових та художніх книжках та творах і не лізти в сьогоденне життя. Від того, що в Україні чи в Польщі з'явиться чи зникне якась назва, це реально вплине на якість життя хоч одного громадянина іншої країни? Отож бо!
показать весь комментарий
03.06.2026 07:19 Ответить
Це треба ж майже з всіма посваритися ! 40 років прожив в союзі і не чув жодного поганого слова від поляків і про поляків . Потім до 2010 теж . Почали тявкати януковичі - кацапи нацькувати . Але й після цього Польща була найбільш дружньою країною . А той , що обзивав Голів сосіскою , сидить в ООН . Отакі дипломати .А корисні ідіоти підтримують російські наратив і кричать :"забрати посла!" Та іншу маячню .
показать весь комментарий
03.06.2026 07:31 Ответить
Чому сьогоднішні політики Польщі не нагадуть полякам і світу, - Urbi et Orbi/ Місту та світу, - про трагічні сторінки в історії відносин Польща і Росії: віроломний напад СССР на Польщу у вересні 1939 року: депортацію еліти і тотальне знищення польської еліти - Катинь і в інших місцях масових розстрілів; фактичний "дозвіл" Гітлеру на розправу над повстаннями Варшави - Варшавське повстання 1944 року / powstanie warszawskie - головна військова операція польського опору Армії Крайової Armia Krajowa проти Третього рейху і все що було потім, при "освобождении" і советізації Польщі... ?

Чому у Польщі якраз тепер, коли Україна - жертва агресії тієї ж Росії, продовжує обороняти свою територію, несе колосальні людські і матеріалні жертви, спадкоємиці СССР, розворушують старі рани в історії двох народів, - поляків і українців ?

Чи це не є дії на догоду Кремлю, агресору?

Напевно, існує дві Польщі: одна за Москву, інша справжня Польща.


***************************************************************
Від суперечок України та Польщі виграє лише Москва, - МЗС про скандал через найменування підрозділу ССО на честь УПА
показать весь комментарий
03.06.2026 07:32 Ответить
"Розворушують" у Польші? А хіба торчок квартальний займає якусь посаду у Польші? Це що, саме зараз треба блазню провокувати поляків? Тим більше, що для самого квартального мерзотника Мельник, Бандера, Коновалець, Шухевич, Взагалі УПА, ОУН - вороги, як і для усіх інших міндичів? Втім, чому дивуватися, якщо усі перераховані постаті є ворогами і для більшості хохлів, бо "бендери", "фашисти". Але зараз! Фронт тріщить, армія виснажена, бо б'ється на два фронти, з кацапами зовні і з міндичами - мародерами за спиною, бійці у окопах вже п'ятий рік. А воно з бункера виконує провокативні вказівки московських кураторів. Бо ніхто з його рідних не воює, як і ніхто з друзів квартальних, ******** у безпечних краях, як і папа з мамою, а те, що українці масово гинуть на фронті та під обстрілами у тилу, мерзотнику похер. Як і похер наслідки його дій на догоду московським кураторам.
показать весь комментарий
03.06.2026 07:49 Ответить
Зеленський робить це щоб довести що він патріот. По суті це ваша вина, це ви обзиваєте його малоросом. І потім, чому поляки повинні вирішувати що і як називати українцям.
показать весь комментарий
03.06.2026 08:08 Ответить
Іронічно що за Україну заступається польський комуніст.
показать весь комментарий
03.06.2026 07:40 Ответить
Коли політики лізуть в історію, завжди виграють московити!
показать весь комментарий
03.06.2026 09:21 Ответить
виглядає як жертву гвалтують, а президент польщі в ухо жертві свої обіди пхає і витягує з карманів що дали його попередники, щоб мабуть віддати насильнику, бо у фашистів ві нічого не відбирав