11479 посетителей онлайн

Фрегат РФ "Адмирал Григорович" открыл предупредительный огонь по гражданской яхте Британии в Ла-Манше: Москва оправдалась

Российский фрегат "Адмирал Григорович"

Российский военный корабль "Адмирал Григорович" произвел предупредительные выстрелы в сторону яхты из Великобритании в проливе Ла-Манш.

Об этом пишет The Telegraph, сообщает Цензор.НЕТ.

Подробности

В понедельник после обеда береговая охрана получила сообщение от гражданского судна под британским флагом, которое плавало вблизи российского фрегата "Адмирал Григорович".

Британское судно сообщило, что "Адмирал Григорович" произвел предупредительный выстрел после того, как оба судна приблизились друг к другу в Ла-Манше. Корабль видели, когда он кружил вблизи ветровой электростанции у побережья графства Саффолк.

Сопровождение танкеров "теневого флота" РФ

Во время прохода через Ла-Манш за российским фрегатом непрерывно следили два патрульных корабля Королевского флота Великобритании — HMS Mersey и HMS Tyne.

Известно, что россияне используют это судно для сопровождения своих танкеров "теневого флота". Фрегат ЧФ РФ уже несколько недель находится у территориальных вод Великобритании.

  • Как пишет издание, этот инцидент произошел после того, как премьер-министр Великобритании Кир Стармер отдал приказ подразделению Королевской морской пехоты высадиться на борт российского теневого танкера Smyrtos. Судно задержали у южного побережья Англии, а в отношении некоторых моряков на борту ведется расследование по факту нарушения санкций.

Версия инцидента от минобороны РФ

Российское Министерство обороны вечером обнародовало комментарий по поводу инцидента в Ла-Манше.

Там говорят, мол, экипаж фрегата "Адмирал Григорьевич" в проливе Ла-Манш обнаружил гражданскую парусную яхту Bright Future под флагом Великобритании, которая "двигалась под двигателями опасным курсом на сближение с кораблем".

В Москве утверждают, что вроде бы экипаж фрегата сделал несколько попыток вызвать гражданское судно на связь на международном радиоканале. Однако яхта не изменила курс и не дала ответа на запросы. Следовательно, по версии минобороны РФ, чтобы привлечь внимание экипажа яхты, "был осуществлен пуск сигнальных ракет и поданы звуковые сигналы", однако судно "продолжало опасное сближение".

"После сокращения дистанции до 150 метров командиром фрегата было принято решение произвести упреждающий выстрел по курсу судна из стрелкового вооружения. После этого яхта под флагом Великобритании сразу изменила курс и продолжила движение на отдаление от российского военного корабля", - добавили россияне.

Топ комментарии
+45
пару Малюків йому в борт , щоб не плавав там де не дозволено .
показать весь комментарий
16.06.2026 19:00 Ответить
+43
Ширина Ла-Маншу - 32 км, територіальні води - до 22 км (12 миль). По логіці, половина Ла-Маншу - британські територіальні води, інша половина - французькі

Відповідно до Конвенції ООН з морського права, всі судна та літаки користуються правом транзитного проходу через протоку Ла-Манш, але це територіальні води.

Тепер питання: хто пустив кацапське судно в територіальні води?
показать весь комментарий
16.06.2026 19:00 Ответить
+36
кацапня бикує
показать весь комментарий
16.06.2026 18:58 Ответить
Комментировать
Сортировать:
кацапня бикує
показать весь комментарий
16.06.2026 18:58 Ответить
В Ла-Манші. ******...
показать весь комментарий
16.06.2026 19:06 Ответить
У кацапів був один такий в Чорноморському флоті. То це що, такий само але другий?
показать весь комментарий
16.06.2026 19:53 Ответить
Швидше за все його турки не пустили через Босфор. От воно і блукає. Останній з могікан *****.
показать весь комментарий
16.06.2026 21:45 Ответить
показать весь комментарий
16.06.2026 19:00 Ответить
британці. Корито тусовалось біля Стаффолку і шукало хоч яку можливість помсти за захоплений танкер.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:04 Ответить
хто кацапів пускав? вони самі, як таракани, пруться... не бояться наслідків дії дихлофосу...
показать весь комментарий
16.06.2026 19:04 Ответить
Міжнародне законодавство.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:24 Ответить
чому б не запровадити плату за прохід Ла Маншем? Якщо аятолам можна, и зрозуміло, що цю данину вимушені будуть платити європейці ... то і Ла Манш для недрудніх країн треба перекрити!
показать весь комментарий
16.06.2026 19:25 Ответить
176 km

Partagée entre la France et la Grande-Bretagne, la Manche mesure environ 530 kilomètres d'ouest en est, sa largeur est de 176 km à son extrémité ouest et de 41 kilomètres à son extrémité est.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:45 Ответить
Так ви праві : Ла-Манш справді всього 32 км, але це у найвужчому місці (Па-де-Кале) Якби це сталося там, росіяни точно топталися б по чужих територіальних водах. Але інцидент відбувся трохи далі - на південь від острова Вайт. У цій точці протока значно ширша (понад 100 км), а фрегат московитів йшов на відстані 37 км від берега. За міжнародними законами, територіальні води країни - це лише перші 22 км від суходолу. Все, що далі - це міжнародні (нейтральні) води. Тобто, юридично росіяни були ,,в спільній пісочниці''-.....Чому їх впустили, чи не прогнали?Та тому що в нейтральних водах діє залізне правило: плавати може хто завгодно і де завгодно. Жодна країна не має права закрити цю зону чи ,,не пустити'' туди корабель, навіть якщо це озброєний фрегат країни-агресорки. Ба більше, навіть якби вони підпливли ближче, існує так зване ,,право мирного проходу''. Якщо військовий корабель просто пливе повз і ні на кого не нападає, виставити його силою не можна. А британці що, просто спостерігали? Та аж ніяк. Московитський фрегат не гуляв сам по собі. Його ,,вели'' крок у крок одразу два бойові кораблі Королівського флоту Великої Британії. Звісно ж , це була чиста провокація та гра м'язами та своєрідна відповідь і демонстрація сили з боку рф. Бо напередодні британські морпіхи провели там круту операцію - затримали в Ла-Манші російський танкер ,,Смиртос»'', який намагався обійти санкції. Російський фрегат приплив туди саме для того, щоб ,,покошмарити'' судноплавство у відповідь і показати хто тут хазяін у хаті.... Коли поруч проходила британська яхта, це був для прекрасний повід для ,,бикування'', і вони відкрили попереджувальний вогонь, пояснюючи це нібито тим що яхта підійшла дуууже близько - з іх слів аж на 500 метрів і вони розцінили це як загрозу.... Але .у відкритому морі чи міжнародних протоках (де й відбувся інцидент у Ла-Манші) жодна країна не може одноосібно встановити юридичну «,,зону відчуження'' навколо свого корабля для іноземних суден. Міжнародне морське право (зокрема правила безпеки судноплавства COLREGs) каже лише одне: судна мають розходитися на безпечній відстані, щоб уникнути зіткнення. Точна цифра в метрах там не прописана - це визначає капітан по ситуації. Хто ходив Ла-Маншем той знає, що яхт там завжди до біса, особливо влітку і особливо на вихідні чи свята і вони там шльондрають як хочуть ..... І до того ж за міжнародними правилами попередження зіткнень суден на морі (COLREG-72), у цій ситуації російський військовий корабель був зобов'язаний уступити дорогу британському вітрильнику. У морському праві існує чітка ієрархія суден, і вона базується не на ,,крутості'' чи наявності гармат, а на маневреності. Оскільки вітрильна яхта залежить від вітру, її спроможність швидко змінити курс набагато нижча, ніж у військового фрегата, який іде на потужних двигунах.Це правило 18 має офіційну назву ,,Взаємні обов'язки суден'' (Responsibilities between vessels). Воно чітко розставляє пріоритети, хто кому повинен давати дорогу.Згідно з Правилом 18 (а) (iv): Судно з механічним двигуном на ходу (яким і є військовий фрегат) повинно уступити дорогу вітрильному судну. Тобто закон однозначно на боці британської яхти. Росіяни мали заздалегідь змінити свій курс, щоб обійти вітрильник а не починати стрілянину....Тобто росіянський бойовий фрегат мав сам обійти цивільну яхту десятою дорогою. Натомість росіяни мало того, що порушили правила розходження суден, так ще й відкрили вогонь, влаштувавши бандитизм у міжнародних водах. І тому з погляду міжнародного права - вони грубо порушили правила, оскільки: Попереджувальні постріли були здійснені в нейтральних водах проти мирного цивільного судна під прапором Великої Британії (третьої країни). Жодної реальної загрози чи агресивних дій з боку вітрильної яхти не було. Саме тому Велика Британія зараз розцінює це не як легітимну самооборону (яку практикують США у своїх водах), а як збройну провокацію та залякування в міжнародному просторі. І що ж тепер? Так, Британія вже веде офіційне розслідування. Оскільки стрілянина була в міжнародних водах, прямого приводу для початку війни немає, але дипломатичний та економічний ,,привіт'' москві за це точно прилетить. Британці вміють грати в довгу......
показать весь комментарий
16.06.2026 20:13 Ответить
Чітко та зрозуміло. Дякую.
показать весь комментарий
16.06.2026 20:26 Ответить
Ну фрегат ж якось доплив туди із Балтики, значить і через Па-де-Кале пройшов. Чи він обплив Британію з півночі і зайшов у Ла-Ман із заходу?
показать весь комментарий
16.06.2026 20:27 Ответить
Дякую. Дуже цікаво читати Ваші коментарі.
показать весь комментарий
16.06.2026 21:13 Ответить
Тут треба розбиратись, бо кацапи зразу написали, що яхта йшла на двигунах. Тобто теж могла змінити курс. Жаль що не було поруч Магури.
показать весь комментарий
16.06.2026 21:53 Ответить
а на аятол ці норми не поширюються?!
раз аятоли вимагать данину за прохід Ормузом, то Ла Манш, Гібралтар, Босфор, Дарданели і ін.також треба закрити!
з толерастієй пора кінчати, ліберальна демократія лише грає на руку злодієв, міжн право похерено, бувший світовий коп відкрито каже, що настав час права сили, а не сили права...
...грати в піддавки?
обама вже спробував і... у агресора лише апетит розмухався і віра в безнаказаність окріпла...
показать весь комментарий
16.06.2026 22:50 Ответить
Дякую за докладність.
показать весь комментарий
16.06.2026 22:50 Ответить
Потрібно нашим БЕК трохи попрацювати
показать весь комментарий
16.06.2026 19:00 Ответить
Тоді дайте можливість і координати цього корита нашим дроноводам і вони позбавлять світ від такої нечисті.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:01 Ответить
я хренею..в Ла Манше!!! орки выстрелами пугают английскую!!! яхту (((
показать весь комментарий
16.06.2026 19:01 Ответить
шмальнуть по яхті - це забава виключно вищого комсотава кацапського корита.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:01 Ответить
Московитів невблаганно тягне до дна морського!!! То Апл курськ, то РК мацква, з цілим списком затонувших плавзасобів московитів?!?!?
показать весь комментарий
16.06.2026 19:02 Ответить
Стармер африканців *********** на вертольотах ганяє. Скільки вже над ним сміялися за цей Ла-Манш.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:04 Ответить
Руссскій ваєнний карабль випрошує британського Нептуна.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:06 Ответить
Не можна. Воювати має лише Україна. Не піддаватися на провокації!
показать весь комментарий
16.06.2026 19:09 Ответить
Руссскій ваєнний карабль випрошується на буй.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:15 Ответить
Там випадково не плава міна часів2 світової всяке ж буває
показать весь комментарий
16.06.2026 19:13 Ответить
якщо не плавала то треба привезти з музею .
показать весь комментарий
16.06.2026 20:50 Ответить
ну хай Британія робить висновкі , чи згодні вони ,шоб в їх водах ,лаптестан відлупцьовував Велику Британію ?! ...
показать весь комментарий
16.06.2026 19:13 Ответить
Они ищут отмазки и делают потужные заявление о сопровождении и если что ух мы тм покажем))
показать весь комментарий
16.06.2026 21:52 Ответить
Прав, Британіє, морями.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:13 Ответить
Британці повинні відреагувати
показать весь комментарий
16.06.2026 19:15 Ответить
А берегова охорона та ВМС Британії у рот лайна набрали?
показать весь комментарий
16.06.2026 19:17 Ответить
БеК йому в корму, тому Григоровичу!
показать весь комментарий
16.06.2026 19:20 Ответить
Кракен забухав шоле...
показать весь комментарий
16.06.2026 19:24 Ответить
РФ спокійно отруїла декількох ГРОМАДЯН Британії, на що бриташкі потужно обісравшись, не зробили НІЧОГО. Було смішно, коли росіяни вздернули в душовій жизнєрадосного Борю Березовского, а англійці постановили - самогубство.
показать весь комментарий
16.06.2026 19:28 Ответить
То Борю карма наздогнала, що ***** привів до влади!
показать весь комментарий
16.06.2026 20:44 Ответить
О Х Р Е Н Е Т Ь! Морські орки нічого не чули про міжнародну мопрську конвекцію і з похмілля їм привидилось що вони у себе у Ленінграді у Охтському морі....
показать весь комментарий
16.06.2026 19:29 Ответить
Наші недавно показали морськкий підводний дрон з бойовою частиною 1000кг.який здатен занурюватися на 60 метрів і виконувати бойові завдання на еликих відстанях. То чого ми чекаємо?
показать весь комментарий
16.06.2026 19:29 Ответить
Фрегат перепутал море Лаптевых с Ла-Маншем
показать весь комментарий
16.06.2026 19:34 Ответить
Григоровіч вже достиг, треба готувати йому подарунок від See baby
показать весь комментарий
16.06.2026 19:38 Ответить
Чому Україна не працює в Ламанші?
лоханки московитів законна ціль по усьому світу!
показать весь комментарий
16.06.2026 20:05 Ответить
Пускай еу куколы хоть что-то сделают кроме как сопровождать с почетным конвоем и ляпать языками. Уже пора на 5 год
показать весь комментарий
16.06.2026 21:48 Ответить
"Володаркао морів", візьми в короткотермінову оренду Мадяра з підрозділом СБС , він для вас зробить з цього "адмірала грігоровіча" "нєБойкого", от все вам треба підказувати, і куди Король дивиться?
показать весь комментарий
16.06.2026 20:11 Ответить
В них вже є не те, що надводні вже і підводні дрони. А яхта могла бути чиись тестом, зараз дрони маскують навить під птахів та інші мирні об'єкти. Плив русо-корабель, зіткнувся з яхтою, а в яхті вибухнув балон з газом та биодепозит з фекалиями, корабель дал течі та затонув, уряд висловив стурбованість і запропонував допомогу у порятунку. Екіпаж корабля звільнили в той же час. 😂
показать весь комментарий
16.06.2026 20:47 Ответить
Коммандер Крис Верефорд-Браун: "Потримайте моє пиво!"
показать весь комментарий
16.06.2026 20:29 Ответить
Ну, а над ким ще можуть пови*обуватися "русскіє чьоткіє паци" ? Ну не над флагманом же Королівського флоту Великої Британії авіаносцем HMS Prince of Wales (R09), чи з його «близнюком» - авіаносцем HMS Queen Elizabeth.
показать весь комментарий
16.06.2026 20:41 Ответить
Попытка экипажа потопить свое корыто ответным огнем от HMS и сдаться британцам не имела успеха.
показать весь комментарий
16.06.2026 20:45 Ответить
Ставте вже їх на місце.
показать весь комментарий
16.06.2026 21:13 Ответить
Лапті бикують, хочуть повторити 2 Ормуз. Рудий же здався персам, а нам що слабо?
показать весь комментарий
16.06.2026 21:45 Ответить
По ходу я знаю який кацапський корабель піде наступним на корм камбалам і житло моським тваринкам))))). Чіпати Країну Королеву Морей це якось навіть грішно і повинно бути сцикотно навіть в 21 ст.
показать весь комментарий
16.06.2026 22:24 Ответить
В чому проблема європейцям дозволити українцям морськими дронами топити це лайно? Якщо самі бояться конфронтації, то тепер питань не буде, це Україна. Ми з радістю продовжими санкції за межі параші