9931 відвідувач онлайн

Україна могла би щороку отримувати до 15 млрд євро від заморожених активів РФ, - Туск

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск

У разі ухвалення ЄС відповідного рішення Україна може щороку отримувати до 15 мільярдів євро відсотків, нарахованих від заморожених активів РФ.

Про це сказав глава польського уряду Дональд Туск на пресконференції у Брюсселі, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

За словами Туска, під час переговорів щодо нового пакета санкцій ЄС проти Росії Польща вимагатиме широкого переліку санкційних заходів, а також щоб Україна могла використовувати заморожені активи РФ.

Прем'єр-міністр РП зауважив, що якби вдалося досягти однозначної згоди щодо того, що "відсотки працюватимуть на користь України", то до 15 мільярдів євро можна було би щороку передавати Україні від заморожених активів РФ.

"Після розмови, зокрема, з президентом Єврокомісії маю сподівання, наближене до впевненості, що в цій справі ми знайдемо рішення і це не потребуватиме якоїсь великої дискусії, голосування 27 країн. Ми знайдемо якісь способи, щоб ці гроші почали частково працювати на Україну", - заявив Туск.

Крім того, Варшава має вимоги, наприклад, щодо заборони на експорт з РФ ядерного палива. Утім, Туск визнав, що досягти цього буде складно, оскільки ряд країн ЄС використовують російське ядерне паливо.

Топ коментарі
+6
Тільки не готівкою в бюджет! Дєрьмаки розкрадуть!
А от фінансування цими коштами виробництва та закупівлі зброї, снарядів, набоїв на тому ж "Рейнметалл" - стопудово!
Або, як варіант, погашення зовнішнього боргу держави, який зараз росте наче на дріжжах...
показати весь коментар
01.02.2024 21:38 Відповісти
+6
А класно звучить Шрек Верховної Ради України, чи не так?
показати весь коментар
01.02.2024 21:59 Відповісти
+5
Зешобла спати не буде - до 20 травня залишилося 2 місяці......
показати весь коментар
01.02.2024 21:35 Відповісти

Завантаження...