10678 відвідувачів онлайн
1 374 43

Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич

Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич

У висновках Венеціанської комісії є твердження, що прагнення до того, щоб усі громадяни вільно володіли державною мовою, є абсолютно справедливим.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні, 13 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів України міністр освіти і науки України Лілія Гриневич прокоментувала висновки Венеціанської комісії щодо нового закону "Про освіту".

"У висновках Венеціанської комісії є твердження про те, що наше прагнення до того, що всі громадяни повинні вільно володіти державною мовою, є абсолютно справедливим. І державна мова визнається основним фактором суспільної злагоди і взаєморозуміння. І тому зараз за цими висновками ми повинні сформулювати моделі вивчення української мови для національних меншин", - сказала вона.

За словами Гриневич, буде розроблено кілька моделей освіти для різних мовних груп. Міністр пояснила, що для угорців, а також кримських татар оволодіння українською мовою може бути складнішим, ніж для представників слов'янської мовної групи.

Крім того, вона звернула увагу на те, що на сьогодні Україна звертає особливу увагу на розробку систем освіти для кримських татар як корінного народу.

"Тут варто зазначити, що багато дітей кримських татар сьогодні самі висловлюють бажання здобувати освіту саме українською мовою", - заявила Гриневич.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

Коментувати
Сортувати:
Українці мают власну мову , власну історію і власну церкву !!!)))
показати весь коментар
13.12.2017 11:38 Відповісти
217 млрд грн на освіту це три військових бюджети по 81 млрд грн!!! Бюджет міносвіти потрібно скоротити і вивільнені гроші направити на армію! Мають бути радикально скорочені бюджетні навчальні установи та академії наук, науково-дослідні інститути та інститути підвищення кваліфікації! Ми не маємо якісної освіти, а годувати хабарників та корупціонерів ми не можемо - гроші потрібні на оборону! Всі ці нові програми вивчення української мови для нацменшин не мають вимагати додаткових витрат з бюджету і мають гарантувати знання української мови населенням на необхідному мінімально-побутовому рівні.
показати весь коментар
13.12.2017 11:59 Відповісти
Бюджет міносвіти потрібно скоротити ...

если бы это реально произошло,
ты первый тут распинался бы, что так делать недопустимо )))
показати весь коментар
13.12.2017 12:02 Відповісти
"133133", а "Игорьку" не впервой - на лету переобуваться... А насчёт трат на образование, то, помнится, кто-то (вроде Бисмарк. Или, может быть, Макс Платтен, не суть важно), сказал о победе во франко-прусской войне:"Войну выиграли немецкий учитель и немецкий фельдфебель...".
(Кстати, реальный факт. Пруссаки тогда же что-то с австрийцами не поделили. Так вот, благодаря "игольчатой" казнозарядной винтовке Дрейзе потери пруссаков были в ДЕСЯТЬ раз выше, чем у австрийцев, стрелявших из дульнозарядных ружей. Австрийцам, чтобы зарядить оружие, нужно было стоять, а пруссаки заряжали и стреляли лёжа...).
показати весь коментар
13.12.2017 12:24 Відповісти
Только сейчас заметил: поменял местами пруссаков и австрийцев...
показати весь коментар
13.12.2017 18:14 Відповісти
а тебе жеброта какое дело до наших денег? Маемо, но немного, только для себя и для семьи
показати весь коментар
13.12.2017 12:05 Відповісти
так вроде бы с моделями все ок, только сроки другие введение этих моделей в эксплуатацию
показати весь коментар
13.12.2017 11:39 Відповісти
По-перше , українці мают вбити в собі москаля, цей ганебний спадок богатовікової асиміляціі українців московитами !!! Для збереження і поширення української мови ,повсякчас спілкуйтесь українською дома, на вулиці , в крамницях , на роботі та т. ін. !!)))
показати весь коментар
13.12.2017 11:42 Відповісти
статья о другом.
мадяры в себе москаля давно убили, но украинского знать не хотят
показати весь коментар
13.12.2017 11:53 Відповісти
Краще прийняли б закон про здачу екзамену по історії українською мовою для отримання паспорту громадянина України.
А негромадянам придумати кучу обломів, щоб було дуже невигідно бути не громадянином.
показати весь коментар
13.12.2017 11:50 Відповісти
Я тоже за то, чтобы права венгров на изучение венгерского вообще не сокращать. Пусть учатся в школах на венгерском, если так хотят.
Во вторую смену.
А на первой смене сделать обязательное обучение в украинской школе.
показати весь коментар
13.12.2017 11:56 Відповісти
кацап у тебя есть выбор либо украинский либо китайский Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич - Цензор.НЕТ 3592
показати весь коментар
13.12.2017 11:52 Відповісти
Модель № 1, № 2 і № 3 кому не подобається навчання українською мовою: чемодан - вокзал - за поребрик.... Про які ще поступки може йти мова? Чи ви забули кого "прийшов" сюди захищати *****?
показати весь коментар
13.12.2017 11:55 Відповісти
Сам ти ****ло, в Україні живуть не тільки росіяни. Якщо пропонуєш примусово асимілювати всіх піл українців та лишити рідної мови то ти гірше ****ла, бо той прямо каже, а ти ховаєшся.
Люди мають право вчити дітей РІДНОЇ МОВИ, та маєть вчити українську як державну.
показати весь коментар
13.12.2017 14:44 Відповісти
Сдулись реформаторы, а как дышали, как дышали....с детства предпочитаю читать книги на украинском языке, могу общаться на почти литературном украинском,но разговариваю повседневно на русском, хотя скорее на суржике, что для Одессы естественно, украинский язык обязан знать каждый гражданин Украины, но разговаривать я хочу на том, на котором думаю. И меня абсолютно не парит кто и как шпрехает, если человек гнилой, то его не спасёт даже английский ( кто умный тот поймёт Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич - Цензор.НЕТ 1212 )
показати весь коментар
13.12.2017 11:56 Відповісти
Был позавчера в библиотеке. Хотел взять исторический роман, а потом поставил обратно на полку. Девушка-библиотекарь рядом стояла, книги на полки ставила, спрашивает: "Что, не нравится? Вы же два исторических романа уже отложили для себя...". Ответил: "Не хватало, чтобы я роман об истории Украины, написанный украинским писателем, читал в переводе на русский язык... Я Чингиза Айтматова предпочитал читать в оригинале...". (Честно говоря, сейчас почти всё забыл - с 1989 практики не было...).
показати весь коментар
13.12.2017 12:30 Відповісти
У мене є мрія... Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич - Цензор.НЕТ 9298 (кто помнит) мрія, щоб почали озвучувати аудіокниги на українській мові, особливо історичні, про козацтво, але мабуть не до аудіокниг тепер, ось і доводиться слухати на російській, правда в основному твори закордонних письменників
показати весь коментар
13.12.2017 12:59 Відповісти
та які там аудіокниги... просто перекладів світової літератури майже нема в порівнянні з тим шо наскирдували кацапи на язікє. У Traum кацапоязічного майже 70Gb (а може вже і більше) і перекладів неміряно.
І усе це кацапи підсовують безкоштовно і вільно, щоб скрізь насадити і затвердити язік.
показати весь коментар
13.12.2017 15:13 Відповісти
а финский как тебе или шведский ?
показати весь коментар
13.12.2017 12:03 Відповісти
А Вашего и в быту уже не слышно... ЮНЕСКО в 2016-м включила беларусский язык в перечень умирающих... Пока - первая стадия...
показати весь коментар
13.12.2017 12:32 Відповісти
Українська мова має більший словниковий запас ніх російська, майже вдвічи. А ще, якщо вірити В. Далю та Максимову, половина населення Россії розмовляє на київському говорі з додаванням слів місцевих племен, а в бік Москви клином на білоруському говорі з додаванням слів місцевих племен, і навіть перелічує частину племен.
показати весь коментар
13.12.2017 14:27 Відповісти
Думаю, що для мадярів треба взагалі відмінити будь-яке вивчання української мови. А перед тим радикально зміцнити кордон. Незнаючи мови вони не матимуть в Україні жодної позитивної перспективи. В такому разі мадяри або самі кинуться вчити мову або звільнять Україну від своєї присутності.
показати весь коментар
13.12.2017 12:01 Відповісти
А есть такая модель изучения, что бы мадяров устроила, ну при которой можно учить и нихрена не выучить?
показати весь коментар
13.12.2017 12:06 Відповісти
******* , це як москалі , параноїдальні шизи і медицина тут безсила !!!)))
показати весь коментар
13.12.2017 12:09 Відповісти
Есть ТАКАЯ модель... Вместо аттестата об среднем образовании - "Справка" - прослушал курс наук в общеобразовательной школе...". И - на ферму, волам хвосты крутить...
показати весь коментар
13.12.2017 12:34 Відповісти
не хотите давать аттестат? )) - до свидос, ребята. Германия, Франция, Нидерланды примут активного молодого человека на учебу.
показати весь коментар
13.12.2017 13:07 Відповісти
"активного молодого человека"? В каком возрасте? С детского сада? "Миша Лебедефф", Вы бредите? Или у вас "бред организованный", "савушкинский"? Европа принимает "активных молодых людей" на учёбу, если он её сможет оплатить... Да ещё имеющего хорошее базовое образование... А если он, за десять лет выучил только "а баба галамага", потому что не понимал (и не хотел понять) того, что преподавал ему учитель на государственном языке, то "грош цена" его "активности"...
показати весь коментар
13.12.2017 18:21 Відповісти
модель має бути одна - не володієш державною мовою, то вершина карєри - старший прибиральник (в державних структурах)..але в нас цілий міністр МВС демонстративно зневажає державну мову...
в бізнесі,сфера послуг, всерівно (які б закони не приймали) все буде орієнутватись на клієнта...
показати весь коментар
13.12.2017 12:06 Відповісти
100% І українець опинившись в лавах МО чи МВС , потрапляє в "русскоязичное" середовище!!))
показати весь коментар
13.12.2017 12:11 Відповісти
..але в нас цілий міністр МВС демонстративно зневажає державну мову...


а вот не надо так резко. Всё в полном соответствии с Законом.

ибо :

для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в такому розмірі:

- якщо працює від восьми до 25 осіб - одне робоче місце.

У нас министров именно от 8 до 25 человек. Один должен быть инвалидом.
У него челюсть специфическая.
показати весь коментар
13.12.2017 12:13 Відповісти
Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич - Цензор.НЕТ 8422 Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич - Цензор.НЕТ 799 Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич - Цензор.НЕТ 8422
показати весь коментар
13.12.2017 12:24 Відповісти
Припустимо, ви володіючи ЛИШЕ українською йдете працювати в село де вже кілька сот років від часу заснування живуть люди іншої національності та всі розмовляють своєю рідною мовою. Всі вони громадяни України, українську десь якось вічили і знають кілька сот слів які можуть більш мент зв'язати в речення. І що Ви будете робити????? (за міністра не пишу, то вища державна посада).
показати весь коментар
13.12.2017 14:35 Відповісти
продовжувати спілкуватись українською мовою (якщо я держслужбовець)
або відмовлюсь (якщо не держ)(як в свій час відмовився навчатись в Харкові)
показати весь коментар
14.12.2017 09:48 Відповісти
Зараз Україна замість того аби розробити підхід до подовження спокійного співіснування більшості національностей почала продовжувапи політику часів СРСР з примусової асиміляції, хіба що більш "лагідно", без ссилох та масових арештів. В дитячих садочках та школах ВСІХ дідей, геть усіх вчать що вони українці, не громадяни України, не діти України а саме українці. У нас в районі більше 30% болгар, а дітей вчать як всіх. Зараз вони вірять, не всі але багато, але вони вирастуть і зрозуміють що їм в садочку та школібрехали, і як вони на це відреагують в підлітковому віці??????????????? Це закладання фундаменту для соціальної напруги!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Болгари України як і інщі національності громадяни України але не українці, цього не треба боятися, це треба поважити.
показати весь коментар
13.12.2017 12:09 Відповісти
Надо не тратить безумные деньги на изобретения "НОВЫХ МОДЕЛЕЙ ИЗУЧЕНИЯ ЯЗЫКА" , а создать условия, при которым человек не сможет найти работу без знания украинского языка и все выучат как миленькие от дворника до министра. А пока министры будут говорить на суржике - никакая модель не поможет. А деньги- на Армию.
показати весь коментар
13.12.2017 12:21 Відповісти
или уедут искать работу в другую страну.
показати весь коментар
13.12.2017 13:10 Відповісти
Пані Гриневич! Це Ви знайшли роботу для тих професорів, які в 2017 році склали тести для ЗНО з українськой мови, що мали чотири або дві правильні відповіді? Досить розтринькувати державний бюджет!
показати весь коментар
13.12.2017 12:32 Відповісти
Нацменьшинства - они такие нежные, хрупкие. Требуют бережного и чуткого обращения, а то, не дай Бог, ещё получат сотрясение мозга от изучения украинского языка.
показати весь коментар
13.12.2017 12:48 Відповісти
Багато хто з національних меншин знають українську краще за багатьох українців, та це зовсім не привід лишати їх можливості вчити їх дітей рідній мові. Україна це держава для всії своїх громадян не залежно від національності.
показати весь коментар
13.12.2017 14:20 Відповісти
Misha Lebedoff Хто захоче поїхати , той поїде незалежно від міністерських моделей.
показати весь коментар
13.12.2017 14:50 Відповісти
Русские в Украине - это "нацменьшинство"... А "евреи"?...
показати весь коментар
13.12.2017 17:51 Відповісти