10856 відвідувачів онлайн
21 474 100

Угорщина знову заблокувала Комісію Україна-НАТО на рівні міністрів

Угорщина знову заблокувала Комісію Україна-НАТО на рівні міністрів

Засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі на рівні міністрів закордонних справ цього тижня не відбудеться через вето Будапешта.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомили в євроатлантичних дипломатичних колах.

Будапешт уже втретє блокує проведення засідання Комісії України з НАТО на міністерському рівні, висловлюючи таким чином претензії щодо мовної статті українського закону про освіту.

У четвер, 27 квітня, у Брюсселі пройде засідання Північноатлантичної ради на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести у рамках зустрічі засідання Комісії Україна-НАТО. Усі союзники, а також Міжнародний секретаріат Альянсу підтримали таку ініціативу, проте Угорщина її заветувала.

Раніше повідомлялося, що у лютому Будапешт удруге заблокував міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про намір заблокувати участь Президента України Петра Порошенка у саміті НАТО, що відбудеться у Брюсселі у липні 2018 року.

Нагадаємо, відносини Угорщини та України ускладнилися на тлі мовного питання. Зокрема, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Дивіться також: Акція протесту проти прем'єра Орбана відбулась у Будапешті, учасники вимагали чесних виборів. ФОТО

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Читайте також: Парламент Румунії відмовився надати автономію трьом повітам, де компактно проживають угорці

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

Читайте також: В ЄС мають "заступитися за угорський народ, права якого були порушені", - Європарламент може ввести санкції щодо Угорщини

Міністр освіти України Лілія Гриневич за результатами переговорів з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом заявила: "Україна не змінюватиме моделі навчання в угорських школах до отримання висновків Венеціанської комісії щодо закону про освіту". А глава МЗС України Павло Клімкін після переговорів зазначив: "Україна і Угорщина спільно працюватимуть над механізмом імплементації закону про освіту".

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті закону про освіту. Доповідач ПАРЄ з цього питання зазначив: "Україна має законне право захищати державну мову". А голова української делегації Ар'єв під час дебатів заявив: "60% учнів-угорців не змогли скласти ЗНО з української мови і вступити до вишів". У підсумку ПАРЄ прийняла резолюцію щодо освіти мовами нацменшин в Україні.

11 грудня Венеціанська комісія офіційно оприлюднила рекомендації Україні згідно із законом про освіту в частині навчання мовами національних меншин. 

Топ коментарі
+22
Венгры кремлевские холуи
показати весь коментар
23.04.2018 17:27 Відповісти
+19
Да. И наши могли давно "помочь" венграм осознать ошибочность своей позиции (например на больном венгерском вопросе по квотам беженцев). Всегда можно найти, где поставить подножку так, чтобы опонент себе нос разбил.

Но наши почему-то предпочитают отплевываться вхолостую.
показати весь коментар
23.04.2018 17:25 Відповісти
+17
Я бы на месте наших властей начал проверку закарпатских мадьяр на наличие второго паспорта. И лишал украинского гражданства при наличии венгерского паспорта. А дальше вопрос о нац языках снимается. Украина не обязана давать образование иностранцам на их языке. Кроме того закон о продаже земли который рано или поздно примут. И владеть землей смогут только украинские граждане. Мадьяры потеряют право на владение украинской землёй
показати весь коментар
23.04.2018 17:48 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Це шантаж
показати весь коментар
23.04.2018 17:18 Відповісти
Да. И наши могли давно "помочь" венграм осознать ошибочность своей позиции (например на больном венгерском вопросе по квотам беженцев). Всегда можно найти, где поставить подножку так, чтобы опонент себе нос разбил.

Но наши почему-то предпочитают отплевываться вхолостую.
показати весь коментар
23.04.2018 17:25 Відповісти
ошибочность позиции венграм быстро, эффективно и незаметно даже для журналистской общественности помогут осознать NSA и TFI.
Это даже не наш вопрос ))
показати весь коментар
23.04.2018 17:54 Відповісти
Это говорит лишь о том, что слабых бьют. Кто мешал Барыге быть силным ???? Когда думаешь о стране, а не о собственном прибытке, то страна будет сильной. Пример Финляндия 199-40. и её сильный Президент Маннергейм. Правда у него не было ни панамских оффшоров ни фабрики в Липецке.......
показати весь коментар
23.04.2018 17:25 Відповісти
Плёнки коневода ещё!
Ну как же так. Свежайший наброс, специально для вас расстарались, а вы так игнорируете!
Нехорошо, знаете ли.
показати весь коментар
23.04.2018 17:44 Відповісти
Я про пленки нисего не комментировал. И комментировать вряд ли буду, по простой причине- это не интересно.
показати весь коментар
23.04.2018 21:10 Відповісти
и в итоге Финляндия сдалась и сдала 10% своей территории.
показати весь коментар
23.04.2018 23:09 Відповісти
Да, Финляндия отдала 10 % территории, Но не оказалась, как Прибалтика оккупорована, за что "заплатили" тысячи из них, сгинув в Сибири.
показати весь коментар
24.04.2018 17:25 Відповісти
Может быть нам организовать корридор для русских танков "на город Будапешт".
Венгры будут очень рады встретить старинных знакомых
показати весь коментар
23.04.2018 17:52 Відповісти
Відкрию вам страшенну таємницю, в Будапешт входила наша, Мукачівська 128 дивізія, можемо повторити😂
показати весь коментар
23.04.2018 19:57 Відповісти
На сколько я знаю, после того как солдаты где-то на Урале отказались разгонять толпу, в СССР стали рассылать призывников в разные точки страны.
показати весь коментар
23.04.2018 21:59 Відповісти
Що з того? На Закарпатті лише 10% мадярів, з яких практично ніхто не служить. Або відкупаються, або ховаються у мадярів... Так що 128а - укомплектована нашими пацанами...
показати весь коментар
24.04.2018 09:54 Відповісти
Мы говорим о комплектовании "тогда" или сейчас?
показати весь коментар
24.04.2018 09:58 Відповісти
Тогда это когда, в 1956? Тогда в пехоте было много узбеков, туркменов и т.д., потому что украинцы служили на флоте, в РВСН, авиации и т.п.
При Украине, там мадяров практически нет, особенно среди офицеров, поскольку военных училищ раньше на Западной так же не было, за исключением саперов и политруков...
показати весь коментар
24.04.2018 11:16 Відповісти
******* одробляють своїх 30 шредерів"...
показати весь коментар
23.04.2018 17:21 Відповісти
Думали как наши брехуны... поговорят, поговорят и рассосется...
показати весь коментар
23.04.2018 17:21 Відповісти
******* як і москалі пересралися через мову з усіма своїми сосідами - не даремно з одних біліт вийшли
показати весь коментар
23.04.2018 17:23 Відповісти
Венгры кремлевские холуи
показати весь коментар
23.04.2018 17:27 Відповісти
Всю жизнь были холуями Кремля, начиная с Красной венгерской республики 1918 года.
Хотя, в межсезонье подхолуйствовали также Гитлеру
показати весь коментар
23.04.2018 17:54 Відповісти
ООН - рф, НАТО - венгры. У меня вопрос - почему венгры не кипишуют что за Уралом (на их исторической родине) с венгерским языком вообще всё плохо - от слова никак.
показати весь коментар
23.04.2018 17:32 Відповісти
начнем по алфавиту: А- Австрия, жители австрияки, язык немецкий. Ни с кем не воюет.
Б- Беларусь, жители белорусы, язык белорусский и русский. Ни с кем не воюет.
У Украина...
показати весь коментар
23.04.2018 17:34 Відповісти
"К" пропущено. Кацапы перманентно воюют со своими соседями.
Не могут жить не убивая.
показати весь коментар
23.04.2018 17:35 Відповісти
чего это удалили мой пост? правда очи колит?
показати весь коментар
23.04.2018 18:01 Відповісти
Колит это болезнь. Может тебе попробовать писать на немецком?
Меньше будут бросаться ошибки в глаза.
Венгры, кстати и в Румынии пытались автономию замутить.
Может дело не в ком-то другом, а в самих *******?
показати весь коментар
23.04.2018 19:14 Відповісти
и в словакии
показати весь коментар
23.04.2018 23:12 Відповісти
Венгрия опять заблокировала Комиссию Украина-НАТО на уровне министров - Цензор.НЕТ 461
показати весь коментар
23.04.2018 22:19 Відповісти
Баклан ти люберецький, а не гангстер. СлабО зайти сюди під своєю триколорною шматою? Не пущають? Ото і не лізь, свине рило. "Нє паложено". І вчи німецьку, щоби кельнери не плювали тобі в каву та пиво.
показати весь коментар
23.04.2018 22:25 Відповісти
Насмешил
показати весь коментар
23.04.2018 17:38 Відповісти
Нарьян-Мар, сэр !
показати весь коментар
23.04.2018 17:56 Відповісти
Хм.., у кацапів і жарти тупі, як і усе інше.
показати весь коментар
23.04.2018 17:50 Відповісти
******* такие *******.
показати весь коментар
23.04.2018 17:36 Відповісти
Ну ******* на то и угры, чтоб повторять за единоутробными братьями из залесья.
показати весь коментар
23.04.2018 17:36 Відповісти
Пока россия имеет своих марионеток в ОРДЛО, молчу уже за Крым, НАТО всё равно не светит. Об этом четко сказал какой-то там натовский генерал. По этому прогибаться под ******* в ущерб национальных интересов, даже "соевые" себе не позволяют...
показати весь коментар
23.04.2018 17:37 Відповісти
конечно,НАТО лучше рассчитывать на горстку пришлых в Европу цыган - комсомольцев,чем на 40-миллионную антикацапскую нацию с боевым опытом..
короче,если будет НАДО,Мадярощчаг будет выбит из НАТО грубым подсрачником,а базы альянса будут в Харькове и Донецке,хотят этого некоторые,или не хотят..
показати весь коментар
23.04.2018 17:51 Відповісти
+ 100 таки будут
показати весь коментар
23.04.2018 17:57 Відповісти
Никто не спорт, что им лучше. А на данный момент ввязываться в открытую войну с россией НАТО точно НЕ НАДО.

Пока российские военные находятся на Донбассе и в Крыму, Украине будет сложно вступить в НАТО, - экс-посол США Пайфер

https://censor.net/news/3062620/poka_rossiyiskie_voennye_nahodyatsya_na_donbasse_i_v_krymu_ukraine_budet_slojno_vstupit_v_nato_eksposol
показати весь коментар
23.04.2018 18:38 Відповісти
вася,еще раз,для непонятливых..
не сраная нарасейка будет решать,когда и куда вступать Украине,ее дело - собирать 71 сбитый в Сирии Томагавк..
когда Альянс решит,что он готов епнуть по парашке - Украина будет принята в НАТО за пару часов,ибо тогда уже будет не до формальностей..еще раз повторю - не переоценивай мощь нарасейки..
показати весь коментар
23.04.2018 22:00 Відповісти
И давно венгры в Европу пришли ?
показати весь коментар
23.04.2018 19:09 Відповісти
Набежали санитары... зафиксировали нас...
показати весь коментар
23.04.2018 17:39 Відповісти
Жаль, что это не правда. А было бы прекрасно, если бы ******** Юров ЮроФФых зафиксировали где-то подальше от доступа к интернету.
показати весь коментар
23.04.2018 17:41 Відповісти
Хотелось бы... Можно и Интернет отрубить...
показати весь коментар
23.04.2018 17:45 Відповісти
Ну Росскомнадзор у вас старается. Потому не расстраивайтесь - они ж только начали.
показати весь коментар
23.04.2018 17:47 Відповісти
Не пора ли ******* послать на ***?Разорвать дипотношения,выслать дипломатов,всех кто получил мадярские паспорта лишить гражданства и депортировать.Нам ток вЯнгерскАй репаблики на западе не хватает для полноты счастья!
показати весь коментар
23.04.2018 17:47 Відповісти
Я бы на месте наших властей начал проверку закарпатских мадьяр на наличие второго паспорта. И лишал украинского гражданства при наличии венгерского паспорта. А дальше вопрос о нац языках снимается. Украина не обязана давать образование иностранцам на их языке. Кроме того закон о продаже земли который рано или поздно примут. И владеть землей смогут только украинские граждане. Мадьяры потеряют право на владение украинской землёй
показати весь коментар
23.04.2018 17:48 Відповісти
Не стоит становиться "на место..."
показати весь коментар
23.04.2018 17:52 Відповісти
САДИСТ!!!
показати весь коментар
23.04.2018 22:48 Відповісти
да, сильно )) Значит, предлагаешь, по факту, отнять у людей их собственность?

ну-да, главная проблема Украины всегда была в ее националистах.
показати весь коментар
24.04.2018 02:14 Відповісти
українська земля поки шо не є їхньою власністю. А іноземцям її приватизувати не мона.
показати весь коментар
24.04.2018 08:28 Відповісти
NE ZABUDI ISHCE PROVERITI 200 000 PRIDNESTOVTEV S UKROPASPORTAMI, 2VOINAIA POLITIKA U UKRAINI, UKRAINA RAZDAET SAMA SVOI PASPORTA GRAJDANAM DRUGIX STRAN TOLIKO V PRIDNESTROVIE OKOLO 200 000 .
показати весь коментар
25.04.2018 12:33 Відповісти
Если Венгрия так себя ведет, то терять Украине нечего.
показати весь коментар
23.04.2018 17:50 Відповісти
Украина это кто?...
показати весь коментар
23.04.2018 17:59 Відповісти
твоя смерть
показати весь коментар
23.04.2018 18:04 Відповісти
Это банан в твоей жопе, кацап нагнутый хачами.
показати весь коментар
23.04.2018 20:32 Відповісти
Здається мені, що настав час Президенту України видати Указ про втрату громадянства України певною кількістю осіб( півсотні-сотня), що добровільно отримали громадянство Угорщини. На підставі Закону України "Про громадянство України" (бажано почати не з пенсіонерів, а з держслужбовців, правоохоронців тощо). Як наслідок, фігуранти цього указу зможуть перебувати в України 90 днів на півроку (а ще 90 - у рідній Угорщині), не зможуть отримувати субсидії і вимагати будь-що від влади України (навчати їхніх дітей угорською, наприклад) через загрозу депортації в ту ж рідну Угорщину. І попередити, що це лише перший указ, а не останній. Після цього, думаю, мадяри трохи всеруться. І "громадяни" (яких, я упевнений, різко поменшає через відмову від угорських паспортів), і керівництво (бо нарешті отримає по писку за своє нахабство.
Через певний час "припарку" повторити. До повного одужання мадярського керівництва від імперських проявів стосовно України.
показати весь коментар
23.04.2018 18:07 Відповісти
Закарпатським мадярам нах.... та Угорщина не потрібна - їм треба був угорський паспорт, аби вільно їздити по Європі і (sic !) по Великобританії і США. По Європі тепер можна їздити і з українським паспортом, отже бажаючих стало менше. Але вільний в'їзд в англо-саксонський світ (особливо в Британію, на роботу) все ще приваблює. Та після Brexit і там стимули згаснуть. Певне, люди вже не будуть відмовлятися від тих паспортів, які вже є, але ажіотаж в отриманні нових сильно впав і падатиме далі.
Особливо якщо Україна зробить суворішим законодавство. Наприклад, введе кримінальну відповідальність за отримання другого громадянства без попередньої відмови від українського. Санкція - конфіскація майна в Україні + пожиттєва депортація з країни. І тоді паспорти угорські пачками понесуть здавати . . .
показати весь коментар
23.04.2018 18:14 Відповісти
або українські
це дивлячись який буде дорожче на той час.
тому що т хто ними володіє як ви правильно написали лише за користь думать.
тому користь і буде вирішальним фаткором.
однак в будь-якому випадку, питання треба вирішувати, щоб не виникало ніяких там бажань піднімати чужі прапори на держанвих установах.
і не було такої фігні щодо угорці в україні... спілкуяся як хочешь, яко. хочешь мовою, співай пісні святкуй сявята які подобаются але це не озанчае що це має бути на державному рівні...

або за державний кошт.
показати весь коментар
23.04.2018 18:19 Відповісти
Ні, без майнового зиску, у'тлевел програє нашому паспорту. Покищо перевага це пенсія та виїзд до США, але вона може різко нівілюватись при введенні відповідальності. Не так ба6ато бажаючих реально виїхати до мадярів...
показати весь коментар
23.04.2018 18:34 Відповісти
Байдуже які. Головне, що в угорського керівництва не буде приводу захищати своїх "громадян" на нашій території.
показати весь коментар
23.04.2018 19:37 Відповісти
А не треба нічого робити суворішим. Достатньо користувати те, що є. Визнати з півсотні "розумників" такими, що втратили громадянство України через добровільне набуття громадянства іншої країни - зразу створиться черга на відмову від мадярського паспорту. А майно нехай буде - 90 днів на кожні півроку вони зможуть навіть цім майном користуватись в Україні. А податки на це майно, звичайно, нехай платять як годиться. І їм весело, і нам вигідно.
І це стосується не лише "угорців", а й "румунів", "поляків", "євреїв" тощо. Я вже не кажу про "мокшан"
показати весь коментар
23.04.2018 19:25 Відповісти
Надо предложить новый формат - "Украина - НАТО-1". Или "друзья Украины в НАТО".
Или просто к чёрту формальности, провести свободную дискуссию с теми, кто хочет.
показати весь коментар
23.04.2018 18:10 Відповісти
не надо, толпы повалят, всем же очень интересна Украина

Венгрия опять заблокировала Комиссию Украина-НАТО на уровне министров - Цензор.НЕТ 6167
показати весь коментар
23.04.2018 18:48 Відповісти
похоже на межународный тероризм ?
может в закарпатье АТО ввести ?
показати весь коментар
23.04.2018 18:14 Відповісти
Ні краще відразу у Будапешті
показати весь коментар
23.04.2018 18:29 Відповісти
думаю достаточно маневров с ракетными стрельбами - и с установкой памятника на месте зверств мадьяров над вояками карпатской руси!!!
показати весь коментар
23.04.2018 18:35 Відповісти
На час блокування закрийте їх консульство на Закарпатті, скільки можно терпіти виходки цих мадярасів?
показати весь коментар
23.04.2018 18:28 Відповісти
любые флаги кроме УКРАИНСКОГО на наших учреждениях срывать - кто вешает стрелять на месте
показати весь коментар
23.04.2018 18:32 Відповісти
Хрен його знає, у нас багато флагів ЄС, словацких і т.п....
показати весь коментар
23.04.2018 18:36 Відповісти
да вешайте где хотите только не на госучреждениях
показати весь коментар
23.04.2018 19:07 Відповісти
На держ закладах тільки мадяри окуївші у Берегсасі вішають
показати весь коментар
23.04.2018 20:07 Відповісти
а исключить ******* за подпевание кремлядям никак?
показати весь коментар
23.04.2018 18:30 Відповісти
Скоро так і буде
показати весь коментар
23.04.2018 18:37 Відповісти
Выдавать желаемое за действительное:

В Министерстве иностранных дел Украины не считают, что Венгрия может заблокировать развитие двусторонних отношений Украина-НАТО. Об этом во вторник, 20 марта, пишет http://interfax.com.ua/news/political/493284.html Интерфакс со ссылкой на спикера МИД Марьяну Бецу.

прошел месяц ...:
"Венгрия опять заблокировала Комиссию Украина-НАТО"
показати весь коментар
23.04.2018 18:48 Відповісти
Все вірно вони не можуть в цілому заблокувати й блокують лише цю комісію
показати весь коментар
23.04.2018 19:06 Відповісти
ага и правда, вони не можуть ...,
в цілому блокують інши:
В условиях агрессии РФ, вступление Украины в НАТО может затянуться - экс-посол США.

Экс-посол США: Порошенко спешит, обещая скорое вступление в НАТО



перевожу: Украину не ждут ни в ЕС, ни в НАТО!
показати весь коментар
23.04.2018 19:33 Відповісти
В чому тут новина? Ніхто нікого не чекає, там де добре... країни десятиріччями йдуть до ЄС та НАТО. Ми реально лише неповних 4 роки. Мадяри, це настільки нікчемна проблема на цьому шляху, що навіть звертати увагу на них немає змісту. Поставити на місце, треба, а сильно турбуватись ні. Потрібно налагодити співпрацю із словаками та румунами. Ці уральскі прихвостні, їх також порядклм под.палі своєю вялікою мадярщиною...
показати весь коментар
23.04.2018 19:52 Відповісти
Зато мы четко знаем кто желает проблем Украине и может нож в спину всунуть. Если учесть что язык и религия это то что обьединяет страну и принятие закона будет раскалывать Украину то Венграм надо отвечать жестко, пусть тот же закон к украинскому языку у себя примут России второй язык украинский, Венры думают у Украины нет своего мнения она слаба и ей можно потыкать. В таких ситуациях надо миру показать что у нас свои законы которые должны всеми выполнятся, только так будет уважение и порядок.
показати весь коментар
23.04.2018 20:28 Відповісти
в Литве кацапня сидит на жопе очень тихо - мало ее там...а у Латвии нет выхода,там свиноматцев почти половина,или их дети станут латышами,или Латвия провинцией Скотоматушки..
показати весь коментар
23.04.2018 21:42 Відповісти
вообще нигде в мире нет проблем с двух - трехязычием,примеров - море,только тупорылые упоротые нарасиянцы,причем именно т.н. "русские" не способны выучить второй язык...нацмены хоть свой родной,кроме русского знают..
показати весь коментар
23.04.2018 21:45 Відповісти
Очередной удар в спину.
Или уже ниже спины бьют?
показати весь коментар
23.04.2018 20:31 Відповісти
обычный подсрачник для надоевшего собеседника. Задрали мы всех.
показати весь коментар
23.04.2018 20:57 Відповісти
ну плин кретины, это им укнится и так что скулить будет.
показати весь коментар
23.04.2018 21:18 Відповісти
Что-то непонятное в НАТО...
Чем аргументировали вето, если НАТО - система коллективной защиты от вооруженного нападения, теперь и гибридной войны?
Не пора ли в НАТО рассматривать Венгрию с её претензией к закону по языкам, как элемент гибридной войны паРаши в НАТО?
показати весь коментар
23.04.2018 22:05 Відповісти
Да послать этих ******... что это такие ??????
показати весь коментар
23.04.2018 22:53 Відповісти
Плюньте на ці імпотентні "засідання", які нічого не дають. Платники податків лише дорого оплачують відрядження для всяких "климпушів_цинцадзів". І тоді мадяри заспокояться. До речі, а "климпуш" хіба не етнічна мадярка? Бо чомусь саме вона дуже переймається цими "засіданнями".
показати весь коментар
24.04.2018 09:00 Відповісти