5879 відвідувачів онлайн
22 228 43

У системі "Укравтодору" функціонує "картель", що керує найбільшими закупівлями, - ЗМІ

У системі "Укравтодору" функціонує "картель", що керує найбільшими закупівлями, - ЗМІ

"Укравтодор" укрупнював тендери, штучно збільшуючи поріг досвіду виконання будівельних робіт. Так з найбільших тендерів були відсічені фактично всі ті, хто не належав до фаворитів "Укравтодору" останніми роками.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні журналістів проєкту "Наші гроші".

Журналісти зазначають, що "тенденції в тендерах, що фінансуються з коштів "ковідного" фонду, аналогічні загальним подіям у системі "Укравтодору" - картель керує найбільшими закупівлями".

"За результатами 2020 року шість фірм з Національної асоціації дорожників України (НАДУ) разом з фірмою з оточення Ігоря Коломойського отримали 75% підрядів "Укравтодору" вартістю 73 млрд грн на середній/капітальний ремонт, реконструкцію і будівництво доріг державного значення (без спеціалізованого ремонту мостів та експлуатаційного утримання доріг, оскільки для цих видів робіт є спеціалізовані компанії, що рідко беруть участь у боротьбі за класичні ремонтні підряди). Решта 25% була розподілена між 38 компаніями", - йдеться в повідомленні.

У системі Укравтодору функціонує картель, що керує найбільшими закупівлями, - ЗМІ 01

У 2020 році у державному бюджеті на видатки "Укравтодору" планувалося 70 млрд грн. Однак з цієї суми безпосередньо на ремонт доріг державного значення у Дорожньому фонді було передбачено лише 38 млрд грн. Решта коштів призначалася на ремонт місцевих і комунальних доріг, погашення боргів попередніх років тощо. Однак "Укравтодору" вдалося вийти на рекордний показник – 10% державного бюджету було спрямовано на дорожню галузь.

Зрештою "ковідне" фінансування у розмірі 26 млрд грн становить третину державних видатків саме на ремонтні роботи по дорогам у віданні "Укравтодору" (без урахування оплати боргів за попередні періоди, місцевих доріг, тощо). "Ковідні" гроші було виділено на ремонт 330 дорожніх об’єктів без особливих перекосів у бік того чи іншого суб’єкта господарювання, а фактично залежно від розмірів отриманих ними підрядів. Тобто чим більше натендерив – більше і отримав ковідного фінансування.

Журналісти зазначають, що "Укравтодор" почав укрупнювати тендери, штучно збільшуючи поріг досвіду виконання аналогічних робіт. Так з найбільших тендерів були відсічені фактично всі ті, хто не належав до фаворитів "Укравтодору" останніми роками".

Крім того, "Укравтодор" скасовував тендери, в яких небажані учасники перемагали або могли перемогти. Приводом для скасування могли стати навіть помилки в тендерній документації, зроблені самим замовником, які він "виявив", коли стало зрозуміло, що на торгах можлива конкуренція.

"Основною заточкою зараз стає саме укрупнення ремонтних ділянок до такого розміру, щоб очікувана вартість тендерів стала завеликою для більшості учасників ринку через їхню фінансову неспроможність", - йдеться в повідомленні.

А переплата на тендерах "Укравтодору" становить від 10 до 40%. При цьому чим більший розмір тендера, тим більшою є переплата за мінімізацію конкуренції на торгах. ... Взагалі "Укравтодор" публікував кошториси лише у чверті випадків (у 14 тендерах із 50). Тобто, по суті, у 75% найбільших "ковідних" тендерів приховали ціни на будівельні матеріали. Хоча саме будівельні матеріали складають 85% у вартості ремонту доріг. Зарплати, податки, прибуток, оплата роботи спецтехніки – це лише 15% від загальної вартості ремонтних тендерів.

У тендерах "Укравтодору" в абсолютній більшості випадків зафіксовані ціни, що значно перевищують дані навіть "недосконалого" моніторингу самого "Укравтодору".

Топ коментарі
+12
https://gorlis-gorsky.livejournal.com/3443190.html "Велике крадівництво" ЗЕленої банди
Журналісти Deutsche Welle дослідили президентський проект "Велике Будівництво", і дійшли до шокуючих висновків.
За даними видання, всього за 1 рік президенства Зеленського, збудували утричі менше доріг за вдвічі вищими цінами, аніж це було за Порошенка.
За весь минулий рік "Великого Крадівництва", на ремонт та будівництво 3 357 км доріг було вбахано 120 млрд грн.
Для порівняння: за Порошенка, було відновлено та збудовано 9 250 км за 115 млрд грн.
Різниця в 6 тис. км вражає чи не так?
В системе "Укравтодора" функционирует "картель", руководящий самыми большими закупками, - СМИ - Цензор.НЕТ 1870
показати весь коментар
01.02.2021 13:07 Відповісти
+5
Також нагадуємо, що частина грошей на проект президента була віджата з коронавірусного фонду та з бюджету, виділеного на лікування онкохворих дітей.
За даними Мінфіну, 28 млрд грн з коронавірусного фонду були ганебно закатані в асфальт, а 104 млн грн були тупо відібрані в онкохворих дітей на ремонт доріг у Львівській області.
Зрештою, ті дороги, про які говорив Зеленський, завершенні у верхньому шарі. Переважно, це не здані в експлуатацію автошляхи, а всього лише два шари асфальту, на яких ще треба робити узбіччя, встановлювати відбійники, знаки, розмітку, освітлення.
Проте, кого це цікавить? Головне ж - пропіаритись та розпилити гроші на відкатах...
Ира Прокопова
_______________________

Кирило Тимошенко, заступник Голови Офіса преЗЕдента, який командує «Великим крадівництвом», недавно https://pershij.com.ua/kurator-velykoho-budivnytstva-kyrylo-tymoshenko-na-novyi-rik-kupyv-druzhyni-osobniak-pid-kyievom-za-10-milioniv-foto/ купив величезний особняк під Києвом - за 10 000 000 грн.
Не за зарплату ж чиновника оця гнида так прибарахлилася, правда?
показати весь коментар
01.02.2021 13:07 Відповісти
+4
Брехня. Зелох вже давно знищив корупцію.
показати весь коментар
01.02.2021 13:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
....переплата на тендерах "Укравтодора" составляет от 10 до 40%.... вот вам и ответ почему вава похерил медицину.....
показати весь коментар
01.02.2021 13:06 Відповісти
какой картеж, - подумала зеля. это слово звучало как то не так, но она не знала, как его поправить
показати весь коментар
01.02.2021 13:06 Відповісти
А його ж так голосно реформували- що ж пішло не так?
показати весь коментар
01.02.2021 13:06 Відповісти
показати весь коментар
01.02.2021 13:07 Відповісти
голосуй, они отмстят за все и за дорогие дороги тоже
показати весь коментар
01.02.2021 13:19 Відповісти
Это троль....
показати весь коментар
01.02.2021 13:26 Відповісти
и?
показати весь коментар
01.02.2021 13:32 Відповісти
так держать...ухо вострО и нос по ветрУ...
и тогда не сурок сообщит о раннем приходе весны
показати весь коментар
01.02.2021 15:07 Відповісти
Не переживайте 28 млрд грн с "ковидного фонда" в асфальт никто не закатал! Есть Журналистское расследование по поводу того самого "картеля" на строительстве дорог. Суть в том, что те фирмы которые сейчас получают тендеры от укравтодора сами ничего не строят, а передают работы в субподряд с "дисконтом" и как раз разница между тем что пошло из бюджета и суммой подряда составляет те самые 28 ярдов (в расследовании насчитали 32 ярда). И все это под четким руководством Коли Тищенко
показати весь коментар
01.02.2021 14:16 Відповісти
Ну если по правде, так это за весь срок Порошенко (У Зе прощла только половина). А если совсем по правде, то от Зелиных 3357 км можно смело отминусовать половину, поскольку в "большую стройку" новые объекты не включались, включались только объекты с готовность (не ниже 80-90%). Так что по факту, Зе сдавал в эксплуатацию дороги (и др. объекты) построенные Порошенко, местными властями (за их же деньги) и т.п.
показати весь коментар
01.02.2021 14:23 Відповісти
Брехня. Зелох вже давно знищив корупцію.
показати весь коментар
01.02.2021 13:08 Відповісти
Почему ЗЕлох ? ЗЕ не ЛОХ ! ))
показати весь коментар
01.02.2021 16:20 Відповісти
Как по мне то дороги строятся быстро и качественно......Мы уже проходиди когда мелкие фирмы с одним катком и самосвалом( в наличии) арендуя другую технику "закатывала" деньги в асфальт...Наши деньги...Или прокладки "фирмочки" заключали контракт,а строить нанимали совсем другие организации уже за другие деньги.....Я считаю что со стройкой дорог в Украине все налажено и все движится в правильном направлении....
показати весь коментар
01.02.2021 13:09 Відповісти
А когда Вы оценили качество дорог???? Про это еще рано говорить... И не факт что то что движется в правильном направлении не будет требовать ремонта уже через каких то 5 лет. То что новая дорога ровная это не значит что она такой будет и завтра а львиная доля денег выводится как раз за счет нарушения технологии строительства...
показати весь коментар
01.02.2021 13:20 Відповісти
Так все прозрачно.....И качество работ проверяет польская фирма.Не наши- и слава Богу....Технология поменяна...Три слоя асфальтобетона ...Множество взвешивающих фуры в движении станций запускается....Мне нравитса работа Укравтодора....Недавно ехал - мост строят и зимою - техника вся имтортная .....Как по мне нечего туда лезть - там все нормально....
показати весь коментар
01.02.2021 13:34 Відповісти
Вы идиот или троль???? Какое отношение имеет какая то польская фирма к работам укравтодора? Что Вы вообще несете? Я не отношусь к 73%...
показати весь коментар
01.02.2021 13:37 Відповісти
Почему идиот? У нас строят дороги Китайци,Турки,Беларусы ну и Украинцы немного....А качество работ проверяет независимая Польская фирма....Это реалии - и мне они нравятся....А все те что наезжают на "Укравтодор" просто не дорвались до кормушки.....Ну на всех не хватает - тендер прозрачен - выигрывайте....Кто вам не дает?....Ах да у ВАС же нету чем дороги строить,вы хотите одним катком все построить....а точнее украсть деньги и ничего не сделать как это раньше было....
показати весь коментар
01.02.2021 13:49 Відповісти
Иди на...й отсюда, троль!
показати весь коментар
01.02.2021 13:52 Відповісти
А смысл лезть туда где все нормально? Дороги ,мосты ,переходы в Украине строятся .......Помню когда за год в Украине было построено 29 км новых дорог.Сейчас все совсем по другому....Такими темпами как сейчас через 5 лет дороги в Украине будут на высоком уровне....Я бы послал всех кто поднимает эту тему куда подальше - ИДИТЕ ВСЕ НАХЕР....Займитесь чем угодно токо не дорогами - тут все нормально.Сами идите отсюда.
показати весь коментар
01.02.2021 14:03 Відповісти
Каждый год ремонтируют Северный (Московский) мост в Киеве. В этом году и полгода не прошло, а уже просто необходимо!
показати весь коментар
01.02.2021 17:47 Відповісти
В системе "Укравтодора" функционирует "картель", руководящий самыми большими закупками. БОЛЬШОЕ ОТКРІТИЕ! Наверное все уверены что в НАК НафтоГаз Украины, или Укрзалізниці, или.... и далее везде не функционируют "картели", руководящие самыми большими закупками? КАРТЕЛИ! А в судах.... и далее везде? https://censor.net/ru/news/3245268/v_sisteme_ukravtodora_funktsioniruet_kartel_rukovodyaschiyi_samymi_bolshimi_zakupkami_smi
показати весь коментар
01.02.2021 13:12 Відповісти
"Картель" - это когда предприниматели между собой договариваются. А когда "Укравтодор" организовывает, диктует и получает откаты, то это по другому называется.
показати весь коментар
01.02.2021 13:12 Відповісти
Новиє літса на марші. Зустрічайте!
В системе "Укравтодора" функционирует "картель", руководящий самыми большими закупками, - СМИ - Цензор.НЕТ 783
показати весь коментар
01.02.2021 13:15 Відповісти
Где в это время был отряд автоматчиков?
показати весь коментар
01.02.2021 15:30 Відповісти
А кто такие росдорстрой?
показати весь коментар
01.02.2021 13:44 Відповісти
Це підприємство, яке займається будівництвом дороги Київ-Ростов, судячи з його назви.
показати весь коментар
01.02.2021 15:11 Відповісти
Нужная компания, чем лучше будет туда дорога , тем быстрее поедут наши кзлы в Ростов
показати весь коментар
01.02.2021 16:32 Відповісти
Труднее найти систему, в которой не существует картельного сговора!
показати весь коментар
01.02.2021 13:44 Відповісти
А карательна система геть прогнивша.
показати весь коментар
01.02.2021 15:12 Відповісти
"укравтодор" это и есть один большой картель в котором пилят бюджетное бабло несколько олигархов, отстегивая в общак положенный процент.
показати весь коментар
01.02.2021 13:55 Відповісти
Зеленский свою долю получает, апи нет?
показати весь коментар
01.02.2021 13:56 Відповісти
а что нужно было чтобы в тендерах выигрывали фирмочки с уставным капиталом в 1 тыс гривен с арендованной мебелью и компьютером в каморке в бизнес центре с одним директором-Фуксом и секретуткой ?
показати весь коментар
01.02.2021 14:06 Відповісти
Оно не під Коломойским - просто Коломойський на ньому! Це інша справа!!
показати весь коментар
01.02.2021 14:28 Відповісти
а если говорить простым языком главный аферист страны и хозяин ЗЕБенчика беня!!!!
показати весь коментар
01.02.2021 14:34 Відповісти
Коррупция в дорожной отрасли это вообще классика жанра!))
показати весь коментар
01.02.2021 16:21 Відповісти
Вот же ж проклятый Порошенко!
Никак не уймётся!
показати весь коментар
01.02.2021 16:30 Відповісти
УКРАВ ТОДОР

Хто зна що таке тодор...
показати весь коментар
01.02.2021 17:16 Відповісти
Назовите ка хоть одного руководителя этой Зебанды, появившегося после 2019 года.
показати весь коментар
01.02.2021 17:45 Відповісти
Росдорстрой? Кацапи?
показати весь коментар
01.02.2021 18:35 Відповісти