11286 відвідувачів онлайн
65 406 147

Внаслідок обстрілу Миколаєва загинув відомий бізнесмен, власник "Нібулону" Вадатурський

водатурський

У Миколаєві під час масованих обстрілів у неділю, 31 липня, загинув відомий бізнесмен Герой України, власник найбільшої зерноторгової компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський.

Про це "Новинам-N" повідомило джерело у Миколаївській міській раді, інформує Цензор.НЕТ.

Вказується, що разом з Олексієм Вадатурським загинула його дружина.

Подробиці трагедії поки що з'ясовуються.

Цю інформацію РБК-Україна підтвердив заступник голови Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров.

Пізніше інформацію про загибель Вадатурського підтвердила пресслужба "Слуги народу".

Втім, за офіційними даними, під час обстрілу Миколаєва одна людина загинула, двоє поранені.

Зауважимо, що Олексій Вадатурський народився 8 вересня 1947 року у селі Бенцарі Балтського району Одеської області у родині колгоспника.

У 1971 р. закінчив Одеський технологічний інститут ім. Ломоносова, спеціальність - автоматизація та комплексна механізація хіміко-технологічних процесів.

Працював головним інженером Трикратського комбінату хлібопродуктів, начальником виробничого відділу та заступником начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

У 1991 році очолив новостворене сільськогосподарське підприємство "Нібулон".

15 листопада 2007 року був удостоєний Звання Герой України з врученням ордена Держави.

У 2012 році журнал "Фокус" розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурським посів дванадцяте місце (земельний банк - 80 000 га).

У рейтингу журналу "НВ" "топ-100 найбагатших українців", опублікованому у жовтні 2019 року, статки оцінено у $474 млн. (зменшення на 14 % порівняно із 2018 роком); це 14 місце рейтингу.

У червні 2020 року Forbes Україна помістив Вадатурського на 15 місце у рейтингу найбагатших українців, оцінивши його капітал в 450 млн доларів.

Топ коментарі
+90
Царство небесне! Хороший був дядько - справжній козак і господар...
показати весь коментар
31.07.2022 10:06 Відповісти
+74
Мутна історія на фоні всіх цих зернових договорняків. Схоже дєрьмаки вирішили під шумок ліквідувати і віджати у дітей дуже зараз актуальний бізнес.
показати весь коментар
31.07.2022 10:13 Відповісти
+67
Мультимільйонер, власник потужної вітчизняної компанії Олексій Вадатурський не виїхав за кордон, рятуючись від війни.
Він у повну розділив участь свого народу в тяжку годину смертельної битви з рашистською пітьмою, до останнього подиху стоячи на рідній землі.
Слава і вічна пам'ять!
показати весь коментар
31.07.2022 10:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
миколка-дурачок який ніколи не був в селі. даже не буду пояснювати що твої бредові ідеї про 700 га в одні руки приведут до голоду. ти взагалі хоть логічно думав як з таким банком землі купити хоть один трактор і комбайн джон дір і даже якщо ти його купиш хоть представляєш яка собівартість твого хліба буде????
показати весь коментар
31.07.2022 13:44 Відповісти
А в чому проблема? 700га мало?)) Ви як рахуєте ?))) типу купив техніку на мільйон у.е. і ставлю ціну хліба щоб з одного урожаю окупити?
показати весь коментар
31.07.2022 14:26 Відповісти
можеш купити плуг і коня а можеж навіть себе впрягти , зато з такою собівартістю будеш мати найдешевший хліб у світі, Невже ти ніколи логічно не думав чому таких дибільніх норм і законів немає у високорозвинутих країнах???
показати весь коментар
31.07.2022 19:35 Відповісти
Модель права власності на сільськогосподарські угіддя давно відпрацьована і успішно застосовується у країнах західної Європи.
Обмеження до 700га на одну особу, заборони отримання сг землі у власність іноземцям чи їх афілійованим особам цілком виправдані. У Польщі, до прикладу, такі обмеження ще більш жорсткі.
показати весь коментар
01.08.2022 02:49 Відповісти
Мутна ситуація нарисовується з обстрілом Миколаєва вночі. Дуже мутна. А правди ніхто не взнає.
показати весь коментар
31.07.2022 11:36 Відповісти
З'ясувалось сьогодні. Мутності немає, просто орки знищують Миколаїв.
показати весь коментар
01.08.2022 14:28 Відповісти
Хлібне перемир'я.
показати весь коментар
31.07.2022 11:47 Відповісти
Це на Нібулоні домовились локалізувати рові кораблі для ВМСУ? Чи то французькі патрульні, чи то британські ракетні катери...
показати весь коментар
31.07.2022 11:59 Відповісти
Так, саме верфі Нібулуна мали локалізувати виробництво кораблів
показати весь коментар
31.07.2022 12:18 Відповісти
RIP
показати весь коментар
31.07.2022 12:15 Відповісти
Жаль. За всіма жаль. Нас знищують.
показати весь коментар
31.07.2022 12:30 Відповісти
Як мешканець Миколаїва знав цю людину - перший з бізнесменів Миколаїва у 2014 році, при допомоги МО України, створив перший батальон добровольців - Святий Миколай. І багато чого іншого. Оці ****** партії - за життя, наш край, шарія - ось ці суки могли дать координати на його місце знаходження. Аппарат сбу у Миколаїві це все замінники щеленсткого-баканова - це вороги України, як і Херсонсьне сбу.
показати весь коментар
31.07.2022 12:36 Відповісти
Часть сделки по зерну.
показати весь коментар
31.07.2022 13:08 Відповісти
ПРЯМЕ влучання в будинок.

@Дмитрий

И ещё раз про случайное совпадение.
Хозяин Нибулон Вадатурский.
Зерновой договорняк Зелемскага/

ВІДЕО наслідків влучання:

https://twitter.com/dmitriypaut/status/1553678559306194945
показати весь коментар
31.07.2022 13:50 Відповісти
Вадатурський збирався у Туреччину, щоб вирішувати питання з зерном

«Я вважаю, що це спланована ліквідація, пов'язана з тією продовольчою кризою, яку росія намагається зробити у світі. Наступного тижня Вадатурський збирався до Туреччини, ми розмовляли з нею», - зазначила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.
https://t.me/spravdi/14501
показати весь коментар
31.07.2022 21:54 Відповісти
Я думаю, що досить часто коли москалі влучають в цивільний будинок, то вони стріляють або по патріотам або по бізнесменам, які живуть в цих будинках. На жаль, зрадників в Україні до біса, і не думаю що москалі прям завжди стріляють "куди попаде". Ціляться, падлюки.
показати весь коментар
31.07.2022 14:09 Відповісти
Жалко. Вроде, хороший мужик был.... RIP
показати весь коментар
31.07.2022 14:11 Відповісти
Оце так росія дозволила зерно вивозити! Що власники зерноторгових компаній гинуть!
Тіпа, будете вивозити, але під нашими ракетними обстрілами.
показати весь коментар
31.07.2022 14:22 Відповісти
не власть а сборище политических импотентов,за полгода не могут пробить системы ПВО...скольким еще прилетит пока что то в этой стране делаться будет?!
показати весь коментар
31.07.2022 15:33 Відповісти
Ватный рашистский длбб,город обстреливался дальнобойной артиллерией и рсзо ,какие нах пво,короче ,идешь вопу
показати весь коментар
31.07.2022 16:07 Відповісти
По-перше, в принципі неможливо придбати СТІЛЬКИ ЗРК, щоб встановити їх біля кожного будинку. По-друге, вірогідність влучання ракети ППО у повітряну ціль (якщо це, звичайно, не "транспортник", або цивільний лайнер) ніде не перевищує 90%. Отже повністю запобігти "прильотам" неможливо за визначенням. Тому у всьому світі ППО прикриває лише стратегічні об'єкти і зосередження військових угрупувань та й то не ідеально. Тому це має працювати дещо інакше: треба мати змогу наносити відплатні удари більшої потужності, а також знищувати російські засоби нанесення авіа і ракетних ударів в місцях їх базуванням. Тож, я на місці влади всіма способами створював підгрунтя для надання нам "томагавків" та навіть "першингів" (А чому б ні?). Та й можна було б подумати про відновлення виготовлення "сатани" (нехай поки що і зі звичайними боєголовками); якщо не в Дніпрі (з відомих обставин), то в когось з наших найближчих союзників. І ще, в західних суспільствах треба пропагандистські поширювати думку, що назва "3 світова війна" не точна, бо це війна світу проти однієї єдиної країни -- РФ, яку навряд чи хто реально підтримає, і що ця війна вже йде, тому єдиним способом її припинення буде її інтенсифікація до рівня, який в короткий термін фізично знищить спроможність росіян з кимось воювати в найближчі 100 років.
показати весь коментар
01.08.2022 06:46 Відповісти
І шо саме хреново - лошадь ввз була у Египті на початку неділі. Вела перемовини. Египет, відмовив Україні у контракті на поставку зерна пшениці у обїемі 240 тис.тон. Нібулон був у числі тих компаній, котрим відмовили у контракті на поставку. Що це - збіг обставин? Ні. це домовленності *********** зеленского та його офісу.
показати весь коментар
31.07.2022 15:42 Відповісти
Доказвтельства?
показати весь коментар
31.07.2022 20:45 Відповісти
єгиптяни пішли на новий контракт, а старий не виконаний, закрили, "пілітик ти наш"
показати весь коментар
01.08.2022 08:34 Відповісти
У період початку COVID-19 коштом Нібулона відновив (ремонт, дороге обладнання) інфекційну лікарню. Допомогав боронити місто навесні 2020 року. Дуже достойна людина!! Земля рідна хай буде пухом!
показати весь коментар
31.07.2022 16:22 Відповісти
Власник найбільшої української зерноторгової компанії "Нібулон" Вадатурський і його дружина загинули внаслідок ракетного удару окупантів по Миколаєву
Вадатурський займався розробкою нових маршрутів експорту українського зерна.Навряд чи ракетний удар по його будинку був випадковим
показати весь коментар
31.07.2022 16:26 Відповісти
Вадатурский был одним из самых мощных аграриев в Украине. У него даже есть свой торговый флот и несколько терминалов на Днепре. Помню как в 2012 году Янукович и его банда хотели отжать компанию "Нибулон" у Вадатурского. Алексей Афанасьевич тогда "отбился". И вот сейчас погиб нелепой смертью в своем доме при странных обстоятельствах как раз сразу после договорняков со вывозом нашего зерна...подозрительно это..
показати весь коментар
31.07.2022 16:46 Відповісти
а как же миротворческое от русни : мы по мирным не стреляем ????
///
от рашкоговнометки
показати весь коментар
31.07.2022 17:37 Відповісти
Только этот дом был на территории воинской части,земля находится в ведении Минобороны, а в 2000-х годах горсовет продавал там участки под застройку.Так что удар нанесен по части ВСУ был
показати весь коментар
31.07.2022 17:54 Відповісти
от видно зразу, хто ворог русні! не зєля, не шмига, не обнімашка рєзніков!
показати весь коментар
31.07.2022 20:29 Відповісти
Так кацапи уже тарабанять на всіх своїх ресурсах що "убит известный спонсор терраризма" поддерживавший материально нацистские националистические батальйоны"!!!
показати весь коментар
01.08.2022 09:44 Відповісти
А коли Україна почне знищувати хоча б всіх цих пасічників, пушиліних, стремоусових, балицьких, разом з їхніми прислужниками - адже окупаційні адміністрації це такі ж "дозволені цілі", як і військові розташування? Так само й "офіси" всіх кремлівських пропагандистів і політтехнологів, які приперлися на Херсонщину і на Запоріжжя для організації так званих "референдумів". До біса вже це "лицарське джєентльменство": всі об'єкти, які так чи інакше забезпечують функціонування окупаційного режиму, мають знищуватися разом з їхнім персоналом персоналом на рівні з окупаційними військовими частинами. І байдуже, що там будуть скиглити захарови, сімоньянци, скобєєви та соловьйови про "звірства українських карателів" -- це сприятиме тому, щоб Україна почала наводити жах на москальню (і це буде добре).
показати весь коментар
31.07.2022 17:41 Відповісти
загадочная смерть...
показати весь коментар
31.07.2022 17:47 Відповісти
Кому надо тот всё понимает и знает кто был этот дядя.
показати весь коментар
31.07.2022 18:21 Відповісти
Був на місці трагедії - вісім ракет в, практично, одну ціль. Хто знав, що саме в цьому будинку буде Олексій з дружиною. За нічний обстріл, по речникам голови ВЦА Кіма, загинуло 2 особи, та поранено 3. По словам мєра Миколаїва, такого обстрілу не було з початку війни. І ті, дві особи й були Водатурський та його супруга. А, шей Египет відмовив у кониракті Нібулону. А, щей, як пише політичний "лідер" України, з Одеси готовій вийти конвой кораблів з українським зерном. Я, не вірю у збіг обставин, коли там присутня фашистьска росия.
показати весь коментар
31.07.2022 18:48 Відповісти
там де рашка і наш лідор - жди біди!
показати весь коментар
31.07.2022 20:27 Відповісти
Загибель Вадатурського, саме зараз, під час цих мутнякових "зернових домовленностей" з
москалями, скоріш за все не є випадковістю,
а схожа на замовне вбивство, тому що ця людина та її унікальне підприємство Нібулон, наразі є в Україні ключовою в сфері організації постачання збіжжя ріками України, через море в інші країни.
Вадатурський один з перших, якщо не єдиний, хто збагнув потенціал річкового транспорту України та, починаючи з 1991 вкладав в розвиток річкових терміналів та портів ті кошти, які йому давали західні банки часто-густо лише під його ім"я, навіть в часи криз та негараздів, коли західні кредити не давали українським підприємствам взагалі, або давали лише під гарантії держави. Згодом Нібулон Вадатурського почав замовляти побудову судів та спеціальних вантажних кранів "ріка-море", які пристосовані для завантаження, перевантаження та доставки зерна з портів на ріках в порти на морі. А ще згодом Нібулон розпочав ВЛАСНУ РОЗРОБКУ ТА БУДУВАННЯ річкових
судів, кранів та судів класу "річка-море" на власній верфі. На початок 2022 р. флот, збудований Вадатурським налічував 81 судно та спеціалізованих плавучих кранів.

показати весь коментар
31.07.2022 20:07 Відповісти
Царство небесне Герою України.Земля йому пухом.
показати весь коментар
31.07.2022 21:26 Відповісти
Симоньян и Рожин косвенно подтвердили, что убийство Вадатурского в Николаеве спланировано Россией
Российские пропагандисты радуются смерти украинского бизнесмена Алексея Вадатурского.

Так, Рожин, комментируя в своем Telegram-канале ракетный удар по Николаеву и гибель Вадатурского, пишет, что бизнесмен был "кошельком" пятого президента Украины Петра Порошенко и спонсировал украинские батальоны, воюющие с российскими оккупантами.

"В свое время попал в российские санкционные списки. Этого вычеркиваем", - заявил пропагандист.

В свою очередь, Симоньян назвала смерть Вадатурского "денацификацией в действии".

www.dialog.ua/ukraine/256302_1659280151
показати весь коментар
31.07.2022 22:00 Відповісти
он про лоббировал сделку, где раше разрешили торговать продовольствием. сняли ещё кучу санкций. бывший схематозник который смог приватизировать имущество. аж слеза наварачивается. кто-то убрал.
показати весь коментар
31.07.2022 22:00 Відповісти
в схеме Украине разрешили вывезти 15 млн. зерна морем, не упоминается что покупают что покупают российское (в том числе ворованное) зерно около 50 млн. тонн. Ну и выхлоп какой для Украины с вывоза зерна. Сколько ндс надо вернуть?
показати весь коментар
31.07.2022 22:04 Відповісти
Достойна людина, патріот. Царство небесне йому та дружині. Скорше, це вбивство. Мав достатньо ворогів.
показати весь коментар
31.07.2022 23:26 Відповісти
Сторінка 2 з 2