11142 відвідувача онлайн

Нідерланди продовжують продавати в Росію квіти, адже вони "роблять людей щасливими"

нідерланди,тюльпани

Нідерландські компанії після року повномасштабної війни в Україні продовжують ввозити в Росію квіти, оскільки на цей товар не поширюються санкції Європейського Союзу, а виробники та експортери не мають особливих моральних заперечень.

Про це йдеться в матеріалі видання NU, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.

Багато нідерландських товарів, які раніше експортувались у Росію - від мікросхем і ваговозів до електроніки, - більше не дозволено продавати росіянам через санкції ЄС.

Квіти під обмеження при цьому не підпадають, тоді як, наприклад, кущ троянди - підпадає. Ідея полягає в тому, що в РФ можуть заробляти гроші на рослинах або кущах, а на квітах - ні.

Квітникарі не бачать особливих моральних заперечень проти того, щоб продавати квіти росіянам.

"Тюльпани роблять людей щасливими", - сказав представник нідерландської компанії Smit Flowers Ар'ян Сміт. За його словами, весь тюльпановий сектор Нідерландів щороку продавав у Росію близько 6% цих квітів, майже всі - до 8 Березня.

Виробник півоній з Гелдерланду, який побажав залишитися невідомим, стверджує: завжди продавав багато півоній в Росії і продаватиме їх і надалі. "Все одно будуть росіяни, яким потрібні квіти. Кожен євро, витрачений на квіти, більше не може піти на танки", - вважає він.

Водночас обсяг експорту квітів із Нідерландів до РФ постраждав від інших санкцій. Наприклад, транспортні перевезення стали набагато складнішими, оскільки російським ваговозам більше не дозволено в'їжджати до Європи.

Крім того, ускладнилися фінансові операції з росіянами та зростають витрати на енергоносії.

Точних оцінок обсягу торгівлі квітами Нідерландів і Росії майже немає. За даними нідерландської Асоціації оптовиків квіткової продукції, Росія випала з першої десятки експортних напрямків цього товару. А статистичне агентство Нідерландів CBS повідомило на цьому тижні, що вартість експорту квітів і рослин до Росії впала на 19% - до 324 мільйонів євро - у 2022 році.

Топ коментарі
+26
Краще вінки
показати весь коментар
01.03.2023 09:13 Відповісти
+16
Нідерланди в росію продають квіти , зеленський - "Свати" ...
показати весь коментар
01.03.2023 09:14 Відповісти
+13
Мало їм MH17
показати весь коментар
01.03.2023 09:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Краще вінки
показати весь коментар
01.03.2023 09:13 Відповісти
або лише парні квіти, вивести спеціальні сорти, по дві квіточки на гілочці 😂
голландці майстри, вони вміють 😂
показати весь коментар
01.03.2023 09:43 Відповісти
.."ведь они "делают людей счастливыми.."
А зачем делать фашистов счастливыми, кто скажет?
показати весь коментар
01.03.2023 09:49 Відповісти
а на поминках погулять ?
ну Вы и изверг ! 😂
показати весь коментар
01.03.2023 10:03 Відповісти
А ромашки, одуванчики, зверобой - не цветы, что-ли? А зимой обойдутся искусственными цветами, нефиг..
показати весь коментар
01.03.2023 10:31 Відповісти
Цвітна революція незабаром))
показати весь коментар
01.03.2023 10:33 Відповісти
да понятно, что как торговали, так и торгуют. просто кто то ушел в тень, а кто ваще не переживает. никто никому ничего не должен и никто никому не нужен. мир такой стал, ссученый.
показати весь коментар
01.03.2023 09:13 Відповісти
Всегда был.
показати весь коментар
01.03.2023 09:20 Відповісти
взагалі то людина істота егоїстична,яка думає тільки про себе і свою вигоду, про людей котрі живуть десь далеко і яких вона ніколи не бачить люди мало думають, така природа людини, це не світ такий ссучений, так було,є і буде завжди
показати весь коментар
01.03.2023 09:40 Відповісти
Нідерланди в росію продають квіти , зеленський - "Свати" ...
показати весь коментар
01.03.2023 09:14 Відповісти
показати весь коментар
01.03.2023 09:15 Відповісти
Вбивця має бути щасливим
показати весь коментар
01.03.2023 09:15 Відповісти
Мало їм MH17
показати весь коментар
01.03.2023 09:15 Відповісти
Мабуть таки мало.
показати весь коментар
01.03.2023 13:25 Відповісти
Так тогда пусть уже и наркотики...
показати весь коментар
01.03.2023 09:15 Відповісти
Ну да, трава зробить щасливішим, ніж тюльпан)
показати весь коментар
01.03.2023 09:16 Відповісти
І вони сповнені щастя лізуть в Украіну .
показати весь коментар
01.03.2023 09:16 Відповісти
у вытонченых торговцев прекрасным нет моральных принципов..
какабезразницы не имеет границ
показати весь коментар
01.03.2023 09:16 Відповісти
Тюльпани однозначно роблять кацапів щасливими, а ще гіацинти та гвоздики, а найщасливішими піони!!!
показати весь коментар
01.03.2023 09:17 Відповісти
«Чёрный тюльпан» - жаргонное название советского военно-транспортного самолёта Ан-12, увозившего тела погибших советских военнослужащих (груз 200)
показати весь коментар
01.03.2023 09:35 Відповісти
А ще вони пригріли наше скіфське золото. А ще вони іпанИ
показати весь коментар
01.03.2023 09:17 Відповісти
Пусть продают, но с короткими ********......чтобы только для венков похоронных годились...
показати весь коментар
01.03.2023 09:18 Відповісти
а у вазочки біля хрестів?
показати весь коментар
01.03.2023 09:43 Відповісти
Віддайте нам скіфське золото, квітникарі&*$
показати весь коментар
01.03.2023 09:18 Відповісти
Щоб його "слуги" в Бахмуті тримали?
показати весь коментар
01.03.2023 09:26 Відповісти
Нидерланды поставляют Украине оружие а кацапоидам цветы. Может ето троллинг такой. Сейчас оркам нужно много цветов на венки
показати весь коментар
01.03.2023 09:21 Відповісти
Хай продають більше квітів, штучних квітів, різного непотребу. Одяг і взуття лише Китаю продавати дозволити
показати весь коментар
01.03.2023 09:22 Відповісти
Цветы усохнут,а у свинособаки какой нибудь денег меньше))
показати весь коментар
01.03.2023 09:23 Відповісти
Кацапів лише евтаназія зробить щасливими.
показати весь коментар
01.03.2023 09:24 Відповісти
Новина до чого взагалі?
Квіти в рфію а з рфії валюта виходить, яку вже не пустять на щось гірше і з квітів ракет не зроблять!
А для кого продаж квітів Нідерландами це зрада а транспортування рфійського нафти і газу Україною це норм - то той дебіл в кращому випадку!
показати весь коментар
01.03.2023 09:24 Відповісти
73% , сер !
показати весь коментар
01.03.2023 10:31 Відповісти
Тама нету людей !!!
показати весь коментар
01.03.2023 09:27 Відповісти
Газ перестаньте постачати, через Україну - тоді будете мати моральне право, щось вказувати іншим.
показати весь коментар
01.03.2023 09:28 Відповісти
Союзники, попросили поки що, почекати.
показати весь коментар
01.03.2023 10:00 Відповісти
До кінця війни...
показати весь коментар
01.03.2023 10:03 Відповісти
Туди продають квіти, а за отримані кошти в Україну передають зброю. Як на мене, досить непогана схема.
показати весь коментар
01.03.2023 09:30 Відповісти
Наркоту тогда им продавайте, наркота делает людей ещё более счастливыми, но есть нюанс
показати весь коментар
01.03.2023 09:31 Відповісти
А взагалі кацап не людина і щасливим кацапа роблять страждання других.
Квіти їм на вінки.
А Україна газовий трубопровід вже перекрила., ви просто поцікавтеся хто зараз сидить наті трубі, і вас як того кірєєва ліквідують, там і зєлєнскій і аразамія і єрмак замішані.
показати весь коментар
01.03.2023 09:33 Відповісти
Бажаю Нідерландам "ОСЧАСТЛІВІТЬ" кожну ******** родину в РП!!!
""
показати весь коментар
01.03.2023 09:36 Відповісти
Пусть в России повышается спрос на цветы, набранные в букеты в четном количестве.
показати весь коментар
01.03.2023 09:41 Відповісти
Надо войти в положение: им на могилки надо.
показати весь коментар
01.03.2023 09:45 Відповісти
Можна ще скляні намиста, дзеркальця. Нехай радіють.
показати весь коментар
01.03.2023 09:58 Відповісти
ответочка за мн17 от пид...сов
показати весь коментар
01.03.2023 10:13 Відповісти
А чего их делать счастливыми? Они и так счастливы.
показати весь коментар
01.03.2023 10:13 Відповісти
І що тут такого? Як квіти можуть нашкодити ЗСУ?
Нідерланди нададуть 500 мільйонів євро для ЗСУ.

Уряд Нідерландів розгляне питання постачання F-16, які все одно знімаються з озброєння, до ЗСУ.

Нідерланди та Чехія допоможуть ЗСУ отримати більше мобільних систем протиповітряної оборони
показати весь коментар
01.03.2023 10:16 Відповісти
Нехай краще якась Маня купить квіти на могилку "харошего" руського, ніж цими грошима скинеться на бронік для поганого. І взагалі, чим більше кацапи будуть витрачати кошти в Європі на купівлю чогось непридатного для війни, тим краще. Хоч торгівля з цими падлюками і є аморальною.
показати весь коментар
01.03.2023 10:19 Відповісти
Пан не вчився у школі і не знає, що таке "руські"?
Чи пан не знає, що з російської на українську слово "руССкій" перекладається як "росіянин"?
показати весь коментар
01.03.2023 11:15 Відповісти
Для бажаючих когось повчити: "В українській мові слово «руський» в окремих випадках, принаймні до останнього часу, використовується до понять, що не мають, взагалі кажучи, нічого спільного з Україною або українцями, тобто виступає синонімом до слова «російський». Вживання слова «руський» у цьому значенні має виключно оказіональний характер."
показати весь коментар
01.03.2023 14:09 Відповісти
Це не в українській мові, це у суржику. І це явне підігрування російській пропаганді, яка каже, що "руСЬке" = "руССкоє", хоча насправді це геть не так.
В українській же мові "руське" = "давньоукраїнське" - тобто це те, що пов'язано з нашою древньою державою - Русьсю.
показати весь коментар
04.03.2023 18:37 Відповісти
І? Нехай завозять квіти. Те, що рашисти витрачатимуть гроші на квіти - це не погано.
показати весь коментар
01.03.2023 11:10 Відповісти
Надо же что-то на могилки ложить. Боярышник еще не скоро зацветет.
показати весь коментар
01.03.2023 11:17 Відповісти
Как говорил Ленин «Капиталисты сами продадут нам верёвку, на которой мы их повесим». Россия напала на Украину? Цветы в Россию как цветы гитлеру? Ну что вы... это же просто бизнес и только бизнес.
показати весь коментар
01.03.2023 11:35 Відповісти
Вони мали на увазі себе. Наприклад, саудитів робить щасливими нафта
показати весь коментар
01.03.2023 11:38 Відповісти
поки не прокинуться ці просто ощасливитіватєлі від рускіх калібрів, ***** не дійде... какаяразніца, просто пєрєстаньте стрєлять
показати весь коментар
01.03.2023 11:51 Відповісти
И правильно делают, выкачивают валюту на никому не нужную говень. Продавать нужно все, что нельзя использовать в войне, а покупать нельзя ничего. Экономическая война тоже война.
показати весь коментар
01.03.2023 12:27 Відповісти