Українську САУ "Богдана" офіційно взяли на озброєння ЗСУ (оновлено)

Збройні сили України офіційно взяли на озброєння самохідну артилерійську установку вітчизняного виробництва 2С22 "Богдана".
Про це повідомляє Суспільне, передає Цензор.НЕТ.
"Повідомляємо, що українська самохідна артилерійська установка "Богдана" перебуває на озброєнні Збройних Сил України", — йдеться у листі-відповіді Міноборони на запит Суспільного щодо САУ.
Інформацію, щодо кількості машин та вартості виробництва в умовах воєнного стану Міноборони не оприлюднює.
2С22 "Богдана" - українська колісна самохідна гаубиця, із стволом калібру 155 мм. Встановлена на шасі КрАЗ-63221. Стала першою українською САУ, що розроблена під стандартний для країн НАТО калібр 155 міліметрів. Її вперше показали у липні 2018 року. У січні 2022 року "Богдана" завершила попередні вогневі випробування. Гаубиця здійснила 450 пострілів.
Нагадаємо, що у січні 2023 року Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) повідомляла, що Україна профінансувала серійне виробництво оновленої вітчизняної САУ "Богдана" ще навесні 2022 року.
На початку травня у соціальних мережах поширили фото, на яких зображено процес виробництва нового варіанту української артилерійської системи. А вже наприкінці місяця з’явились перші фото вже добудованої української серійної самохідної гаубиці 2С22 "Богдана". Її сфотографували під час пересування власним ходом на одній із доріг.
Із початком вторнення Росії єдиний дослідний зразок "Богдани" вдалося евакуювати, а на початку травня 2022 року стало відомо, що вона успішно знищує російських окупантів. САУ прицільно обстрілювала окупований острів Зміїний у Чорному морі. У парі з "Богданою" працювала і французька CAESAR.
