8550 відвідувачів онлайн
11 694 75

Україна має вирішити питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії, - МЗС Польщі

волинська,різанина,трагедія

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

Відповідаючи на запитання щодо ексгумації польських жертв Волинської трагедії з виявленого нещодавно поховання на місці села Пужники на Тернопільщині, Яблонський зазначив, що польська сторона працюватиме над тим, щоб це відбулося якомога швидше.

"Я завжди про це говорю і скажу ще раз: на нашу думку, без розв’язання цього питання - і багато українців це вже усвідомлюють - Україна не може мріяти про вступ до ЄС", - заявив Яблонський.

Відповідаючи на запитання, чи це є умовою підтримки Польщі щодо членства України в ЄС, польський дипломат зазначив, що "йдеться не про умови, а про реальність".

"Якщо ми хочемо бути в одній спільноті з країною, з якою маємо серйозну суперечку, то її треба розв’язати, в іншому випадку складно буде співпрацювати", - наголосив Яблонський.

Топ коментарі
+38
Це називається "гнилий шантаж" з кацапським присмаком, дуде нагадує Орбана.
показати весь коментар
07.11.2023 16:59 Відповісти
+28
А польські популісти мають заткнутися і не чіпати давні питання, бо нам також є що пригадати.
показати весь коментар
07.11.2023 17:08 Відповісти
+27
Історією мають займатися історики , а не політики .
показати весь коментар
07.11.2023 16:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Історією мають займатися історики , а не політики .
показати весь коментар
07.11.2023 16:58 Відповісти
А польські популісти мають заткнутися і не чіпати давні питання, бо нам також є що пригадати.
показати весь коментар
07.11.2023 17:08 Відповісти
Якщо вони заткнуться - то доведеться вирішувати реальні проблеми польського суспільства . А так все просто - у всьому винуваті хохли, євросоюз , рептилоїди ....
показати весь коментар
07.11.2023 17:11 Відповісти
Поэтому голодомором в Украине занимаются исключительно историки.
показати весь коментар
07.11.2023 18:18 Відповісти
Це називається "гнилий шантаж" з кацапським присмаком, дуде нагадує Орбана.
показати весь коментар
07.11.2023 16:59 Відповісти
"Геноцид" поляків ? Хто його проводив ? Претензії до Держіви Україна можуть бути тільки в тому випадку якщо Держава його цілеспрямовано проводила або підтримувала. Які доказа в полякій ? Є? Ну тоді в суд з доказами що Держава Україна в 1941-45рр проводила "геноцид" польського народу. Не було такої держави ? Ну так нехай судді посміються. Чи в них конкретно до Степана Бандери претензії ? А він хто ? Президент ? Прем'єр ? Голова МВД ? Ні - просто чувак якийсь ??? Ну так нехай напишуть в заяві до суду що який чувак Стьопка прийшов і влаштував геноцид польського народу в 45-му році (сидячи в концтаборі) а Україна (заснована 1991) в цьому винна."
показати весь коментар
07.11.2023 17:36 Відповісти
Нагадаю недавню новину. Може хтось переосмислить і потре під нею свої "далекоглядні" висери.

60% українців готові відкласти вступ України до ЄС заради інтересів нашої держави, - опитування КМІС Джерело:

Завтра нас будуть шантажувати пам'ятниками Степана Андрійовича та "нацистським" гаслом "Слава Україні", угорською - другою регіональною та грошовими компенсаціями за репресії. Я обома руками за вступ в ЄС, але не ціною історичної пам'яті та імен героїв України.
Безперечно, знайдуться і ті, які плюватимуть на червоно-чорний стяг, як колись євреї плювали на Тору. Тільки пам'ятайте, на відміну від них, вас до стінки ніхто не ставить.
показати весь коментар
07.11.2023 20:34 Відповісти
А що ви очікували, політика це не піжамна вечірка а гра на виживання.
Якщо якась країна відчуває слабкість іншої або складне становище, то неодмінно цим користається. В політиці не має друзів чи ворогів, є виживання як у твариному світі. І чим раніше ми це усвідомимо тим краще для нас.
показати весь коментар
07.11.2023 21:58 Відповісти
Як я і казав,в новині про те, що угорці будуть проти вступу України в ЄС через нібито мовні проблеми в Україні для угорських общин, поляки також можуть вимахуватися,тільки я казав про зерно,а тут уже Волинська трагедія сплила
показати весь коментар
07.11.2023 16:59 Відповісти
Вони її постійно витягують на світ божий у якості відмазки. А самі наглухо забули, що ота різня почалась з того, що червоноармійці переодягнені у форму УПА розв'зали оту різню, вбиваючі поляків. І що польська армія немало українців тоді вбила. Але їм це нецікаво, вони й про літак під смоленськом з Лехом Качинським й всією польською елітою забули.
показати весь коментар
07.11.2023 17:09 Відповісти
Різня почалася з польської політики пацифікації. Привозили колоністів, забирали землю у місцевих українців і віддавали їм. Потім дуже здивувались що тих колоністів почали різати...
Бандеру, до речі, засудили за вбивство польського міністра МВС, який ту пацифікацію проводив....
показати весь коментар
07.11.2023 17:30 Відповісти
Ну так це, доволі просто робиться: погоджуемося на ексгумацію та навіть висловлюємо жаль с того приводу, що це сталося, але при умові визнання польською стороною причин, через що це сталося. При цьому, висвітлення цього взаємного визнання, у підручниках історії та офіційних заявах, повинно бути з дописом, що "повна достовірність того, що сталося, може бути встановлена тільки після оприлюдненя архівів КДБ"
показати весь коментар
07.11.2023 18:20 Відповісти
поляки на это не пойдут. Это ж с кацапами ругаться. Проще Украину чмарить
показати весь коментар
07.11.2023 22:34 Відповісти
Поляки цифри загиблих змінюють постійно. Наші історики кажуть, що вони й вбитих українців за поляків поразували.
показати весь коментар
08.11.2023 04:12 Відповісти
Армія Крайова теж багато горя принесла українцям, чому ми не підіймаємо це питання?

Ну і найголовне, питання з зірочкою, що поляки робили на українській Волині?
показати весь коментар
08.11.2023 01:54 Відповісти
Те саме, що й росія зараз. Їх, як і росію постійне тягне щось відтяпати в нас.

Головне, зараз так доречно!
показати весь коментар
08.11.2023 04:14 Відповісти
Пуйло теж влучно вибрав час, коли в нас клоунів навибирали до влади.
показати весь коментар
09.11.2023 22:31 Відповісти
Так вичікував же. Його план не срацював. Бо його запевнили, що українці такі ж самі забиті, як і росісяни..а тут облом..а як готувались..навіть ініціалили Зе малювали Z V O..типу напрямки за компасом))
показати весь коментар
10.11.2023 00:12 Відповісти
дякую що нагадав про те, шо казав
показати весь коментар
07.11.2023 17:56 Відповісти
Просто полякам, які іншим країнам, які шикують на німецькі гроші, не хочеться мати конкурента. Чергові "братушки" засмерділи.
показати весь коментар
07.11.2023 17:01 Відповісти
Ну так то, саме собою. Тільки це більше не про Польщу, а про Угорщину. Але, ми тут не дуже сильно відрізняємось і також не сильно радіємо, коли наприклад амеріканська допомога Україні, ділиться ще на Ізраіль
показати весь коментар
07.11.2023 18:24 Відповісти
Як щодо українців - жертв, яких в той час вбивали поляки? Чи - "єто другоє"?
показати весь коментар
07.11.2023 17:03 Відповісти
От просте питання, от в якій не хворій голові ці питання взагалі можна поєднувати?
показати весь коментар
07.11.2023 17:03 Відповісти
Хто б сумнівався. Але після ваших вибачень за вбивць з армії крайової і за головного м'ясника( з таким дебільних пшечним прізвищем).
показати весь коментар
07.11.2023 17:05 Відповісти
Сама справжня шовіністична сволота!
показати весь коментар
07.11.2023 17:06 Відповісти
У кацапів добре виходить працювати з цими східноєвропейськими "младо - європейцями".
показати весь коментар
07.11.2023 17:09 Відповісти
З 1921 по 1991 рік Україна існувала у вигляді Уряду УНП в Екзилі.
показати весь коментар
07.11.2023 17:12 Відповісти
В Украiнi йде вiйна. Крапка.
показати весь коментар
07.11.2023 17:17 Відповісти
а за столітні глумління польської влади над українцями хто віжповідатиме? за пацифікацію Польща відповість? під час Волинської трагедії було вбито чимало українців, в моєму селі від вбивства українців поляками врятувала німцька окупаційна влада
показати весь коментар
07.11.2023 17:17 Відповісти
Тут війна і поляки ше тут їпуть вола зі своєю техаською різнею 🤬сказано -не начасі!!!
показати весь коментар
07.11.2023 17:18 Відповісти
У МЗС Польщі варто замінити міністрів на адекватних, які мають займатись проблемами сьогодення, а не копирсатись у лайні минулого.
показати весь коментар
07.11.2023 17:21 Відповісти
як що їм "варто", то й нашим міністрам варто виконувати їхні забаганки
показати весь коментар
07.11.2023 18:00 Відповісти
Наше МЗС такою х.....ю не займаються. У них зовсім інші проблеми та обовязки
показати весь коментар
07.11.2023 18:05 Відповісти
а їхнє має займатися ? 😁
показати весь коментар
07.11.2023 18:17 Відповісти
а їхнє має займатися інтересами Польщі, а не кремля, копирсаючись в минулому. Історією мають займатись історики, а не дилетанти-політикани
показати весь коментар
07.11.2023 20:25 Відповісти
за істориків - згоден, але мова про те що міністрам "варто" виконувати поради/вказівки з-за кордону, особливо з Цензору 😃
показати весь коментар
07.11.2023 22:58 Відповісти
Більш ніж впевнений, це до сраки як полякам, так і українцям!
А нероби фкастюмах, просто знайшли де язиками зачепитись...
показати весь коментар
07.11.2023 17:23 Відповісти
Формують кААЛіцию з "от можа до можа" от і викатують знову. 15 років тому говорили інакше.
показати весь коментар
07.11.2023 17:29 Відповісти
пусть приходят со своими лапатами и роют ,в чем проблема ?
показати весь коментар
07.11.2023 17:29 Відповісти
може не хочуть за це гроші платити
показати весь коментар
07.11.2023 18:02 Відповісти
А їм від того легше стане? Що вони тією ексгумацією добються? Може в них зайва хромосома ?
показати весь коментар
07.11.2023 17:29 Відповісти
блін в чому проблема? - Хочуть то хай копають. То вже історія
показати весь коментар
07.11.2023 17:30 Відповісти
Пшеки вредный народец , по себе знаю , я наполовину поляк и в Польше есть чувак с моей фамилией
показати весь коментар
07.11.2023 17:31 Відповісти
Який жах, що ви друкуєте? Де Пужники, а де Волинь? Дати які? Неуки! https://gazeta.te.ua/nevzhe-v-chortkivskomu-rajoni-vyyavyly-pohovannya-zhertv-volynskoyi-tragediyi// https://gazeta.te.ua/nevzhe-v-chortkivskomu-rajoni-vyyavyly-pohovannya-zhertv-volynskoyi-tragediyi/\

показати весь коментар
07.11.2023 17:32 Відповісти
Это только ты умный, а Я так - погулять вышел.
показати весь коментар
07.11.2023 17:33 Відповісти
Черчіль - "в Англії є тільки два друга, це флот та армія"
показати весь коментар
07.11.2023 18:05 Відповісти
Перемовини про вступ в ЄС наближаються - черга тих, хто щось хотітиме від України лише ростиме.
показати весь коментар
07.11.2023 17:32 Відповісти
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відвідав неіснуюче селище Острівки на Волині для вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії, що сталася 1943 року.Під час церемонії Моравецький установив у полі дерев'яний хрест. Джерело: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fcensor.net%2Fua%2Fp3429498%3Ffbclid%3DIwAR3W_u0eRXb-6mcjk_t62DGhBGRFM8F4cMWdwiPP4c79nIbbYvB6SUM98xc&h=AT1uTm8KdUaCEYXEizVoDoUthXN5tsA_Xxs7QkdYlMJv0vAIt0Ya70nfFfqbcPEX8ItNl4hUZtWhw9-xAiypH-KyztL8C-*************************************&__tn__=-UK-R&c[0]=AT3mjUvJV1_olLGAiMQmVwAhxusnnM2qIq94VGPDs2Gz4zjFU_bj5GpqZ26Gtjf9JAGu22pbxmXg75qyyYDslMPcDa__6y4ElQ4c-MOh8XYrSLb5qyRJXbbepQ0u4vqwOZxMa7jeKuh88nPDz16hz4Pag7up5sNpkuHVY7twDKJ4p3vHuZ6_ https://censor.net/ua/p3429498

Поляки різними голосами (це залежить від об*єктивності голосу) продовжують тупо обвинувачувати українців, як націю, в геноциді поляків на "кресах всходніх" (Kresy Wschodnie).

Тут і Моравецький, як колись казав "майстер слова" Чорномирдін: "От не було, не було і знов" - щойно відзначився. А між тим, хто хотів той давно розібрався, а що ж таке відбулось насправді в 1943 на території Волині (кресов всходніх) давно розібрався. Звісно, в силу своїх здібностей та наполегливості.

Я нікому не збираюсь нав*язувати своє бачення цього відрізку історії. Я просто відсилаю тих, хто хоче розібратись до певних джерел.

Моє ж переконання таке, що поляки та інтернаціональні елементи в Україні роздувають "вину" українців замовчуючи повністю про те, якою в довоєнні часи була Польська Республіка (Rzeczpospolita) і що вона зробила "для" українців з кресів.

А була вона, як свідчать джерела, напівфашистською державою. В кращому випадку. Як держава, вона була таким же хижаком, тільки меншим, як ІІІ Райх та Сталінська Совдепія-СРСР.

Можливо хтось з друзів знає про ці факти, але я впевнений, що мало хто -

хіба поляки не будували в себе фашистську державу до 2-ї світової?

Чи відомо вам, друзі, що

диктатор Пілсудський в часи російсько-японської та І-ї Світової був терористом і агентом кількох розвідок, зокрема, японської, австрійської та німецької?!

Не було погромів євреїв? 2 червня 1929 р. активісти Вшехпольскої молоді та Табору великої Польщі влаштували анти єврейські погроми у Львові, розгромивши будівлю єврейської гімназії, гуртожиток єврейських студентів і редакцію єврейської газети «Хвіля». Також відбулися сутички з поліцією. Єврейський погром львівських студентів підтримали своїми виступами студенти інших міст Польщі. У 1930 ті рр. польським націоналістам вдалося ввести в університетах для єврейських студентів так зване «лавочне ґетто». Чи може польський терор чинився не польськими нацистами і фашистами? Нагадати їхні назви? Будь ласка:

Союз фашистів,

Організація фашистів Чорна Фаланга,

Польська націонал-соціалістична партія,

Партія націонал-соціалістів,

Незалежна націонал-соціалістична партія,

Польська фашистська партія,

Польська націонал-соціалістична партія Варта,

Радикальна націонал-соціалістична партія,

Націонал-соціалістична партія міст і сіл,

Національно-радикальний табір Фаланга,

Національно-радикальний рух Фаланга тощо.

Ніяких перешкод діяльності цих партій та організацій владою Польщі не чинилось. Навіть навпаки! У 1937 р. правлячий режим Польщі уклав союз з однією з них - з п'ятитисячним Націонал-радикальним рухом Фаланга - і поставив фалангістів керувати проурядовою молодіжною організацією Союзом молодої Польщі. Це лише "квіточки"! Не варто полякам вказувати українцям на УВО-ОУН, бо "польський гріх" нацизму неспівставний! (автор Павло Гай-Нижник)

А про таке, друзі, ви не знаєте?

15 червня 1934 р. в присутності німецького посла в Польщі фон Мольтке, диктатора Пілсудського, імперського міністра пропаганди Геббельса і польського міністра закордонних справ Бека. В угоді домовлялися про поділ "східного простору", за яким українські землі мали бути приєднані до Польщі, а білоруські до Німеччини! Зауважу, що Гітлер був "іконою" для Пілсудського і Бека, в кабінеті якого, до речі, до дня німецької агресії 1939 року висів портрет нацистського фюрера Гітлера!

1935 р. Герінг під час приїзду до Польщі "на полювання" у розмові з Пілсудським "подав думку про спільний німецько-польський похід на Росію(СРСР), вказавши на вигоди, які ця акція дала б Польщі в Україні".

В день смерті Підсудського 1935 року у Німеччині було оголошено траур, верхівка нацистів у костьолі поминала польського диктатора на інспірованих поминках біля імітованої труни Підсудського, а на похованні його Герінг з німецькою делегацією очолював поховальну ходу у Кракові! Більше того, навіть під час німецької окупації при могилі Пілсудського стояла німецька нацистська

почесна варта!

Зрештою раджу друзям звернути увагу на нарис "Волинь-1943: погляд через 70 років" , автор Валентин Яблонський.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fzn.ua%2Fukr%2FHISTORY%2Fvolin-1943-poglyad-cherez-70-rokiv-_.html%3Ffbclid%3DIwAR14AOPLGAQIYKZUfGBjdPbpDeU2zorZ9dic8uio7EcPfj5AOKuWxvoqL8A&h=AT0oQ3PxldMUd8BCEP9VMLOzroh6nTg6u7Aprva_kwSfpccAQJvh1X0itEZ8Sp0-OTM-r2VIVp5Wds5DB-QoglsfnY9LCEzNZT6vdHWO_fDCKpOeZ_wOix9gAqZZl43KN40&__tn__=-UK-R&c[0]=AT3mjUvJV1_olLGAiMQmVwAhxusnnM2qIq94VGPDs2Gz4zjFU_bj5GpqZ26Gtjf9JAGu22pbxmXg75qyyYDslMPcDa__6y4ElQ4c-MOh8XYrSLb5qyRJXbbepQ0u4vqwOZxMa7jeKuh88nPDz16hz4Pag7up5sNpkuHVY7twDKJ4p3vHuZ6_ https://zn.ua/.../volin-1943-poglyad-cherez-70-rokiv-_.html

"Значну роботу провів волинський краєзнавець Ярослав Царук. Об'їхавши на велосипеді 97 сіл (на які посилаються польські автори), він зіставив "польські" дані зі своїми і жахнувся їхній невідповідності. Так, за даними Владислава та Еви Семашків, у селах Володимир-Волинського району поляки вбили лише 80 українців, а за матеріалами опитувань Я.Царука - 1454 (причому встановлено прізвища 1244 з них). У селах району було знищено п'ять церков і чотири костели. Якщо йдеться про поляків, то, за даними Семашків, від рук українських націоналістів їх загинуло 1915, а за даними Я.Царука - 430. Крім того, Я.Царук установив, що на території Володимирщини першою вчинила напади на українські села польсько-німецька поліція, а напади українців на польські села були відплатою.

У кожного, як бачимо, своя правда. Вся річ у тому, що поляки вважали Західну Україну своєю територією і намагалися підтвердити це вогнем і мечем, у тому числі й співробітництвом із німцями - службою в адміністративному апараті рейхскомісара України Еріха Коха та участю польської поліції у вилученні продовольства для рейху.

Український національно-визвольний рух на Волині польський політикум розглядав як замах на польську державність і вимагав від українського підпілля повної капітуляції. Командування УПА і провід ОУН закликали польське керівництво в Лондоні відмовитися від шовіністичного погляду на пограниччя, від зверхнього й зневажливого ставлення до українського народу. Однак командування АК і не думало згортати польську збройну присутність на етнічних українських теренах, воєнні дії проти УПА. Гадаю, жоден з українців не може змиритися зі звинуваченням, що ми є нацією жорстоких різунів…"
показати весь коментар
07.11.2023 17:47 Відповісти
Все те концлагеря где евреев было больше всех, немцы организовали в Польше. Причина проста, желающих там служить было много. Местные все были.
показати весь коментар
07.11.2023 18:47 Відповісти
100% гієна Європи..
показати весь коментар
07.11.2023 17:48 Відповісти
Таж була прийнята формула,яка влаштувала всіх."Пробачаю і прошу вибачення".Це викарбувано перед Львівським цвинтаром "Польських орлєнт" і там же в камені вирізьблені підписи польського і українського президентів.Для чого полякам витягувати трупи і лишній раз переконуватись що українці вбивали поляків,а поляки українців?Які,до речі,жили добрими сусідами хата в хату,а стали ворогами як тільки москальня почала розбірки з німцями.Невже поляки не розуміють,що коли ми програєм то вся ота волинська різня буде маленьким епізодом на фоні іншої різні.Вони в то не вірять,кажуть до нас далеко,перед нами дві тисячі км України...То ж цінуйте ті дві тисячі кілометрів власної безпеки,власного миру і власного щастя...
показати весь коментар
07.11.2023 17:54 Відповісти
Все вони чудово розуміють. Коли кацапи знищили все їхнє політичне керівництво, поляки втерли носа і зробили вигляд, що нічого не сталось. Щось тоді я не чув виття з Варшави, що «поляків не можна ображати».
показати весь коментар
07.11.2023 18:44 Відповісти
А моїх бабусю і діда Польша "видавила" із свого дому і своєї землі аж на Донбас. І навіть не вибачилася. Мені теж буде важко з нею в одній спільноті!
показати весь коментар
07.11.2023 17:57 Відповісти
Битьё ссаными тряпками по роже,любителю выступать в ООН,продолжается.
показати весь коментар
07.11.2023 18:15 Відповісти
Ну, один актор, який знімав сам себе, пообіцяв полякам звично не думаючи, що так і зробить. І через п'ять хвилин викинув з голови. Бо і так не втямив нічого.
показати весь коментар
07.11.2023 18:20 Відповісти
Ексгумації потрібно робити по всьому світу. Вже таке було, що вирішили ********* методами дослідити одне давнє поховання якоїсь начебто жертви отруєння...і коли провели аналізи, то ніякого отруєння не знайшли. А оскільки похована особа була історичною постаттю, то навіть така незначна деталь порушувала правдивисть історії...кажуть, що після цього подібні дослідження припинили. Правди бояться лише брехуни. Потрібно вже історію перетворити у науку, а не геополітику.
показати весь коментар
07.11.2023 18:36 Відповісти
Полька влада не хоче засудити дії Пілсудського, котрий спричинив національну ворожнечу віддаючи українські землі польським колоністам?
показати весь коментар
07.11.2023 18:40 Відповісти
Вимагаю компенсацію за землі і обійстя в селі Бушковічки Перемишлянського повіту Підкарпатського воєводства.
показати весь коментар
07.11.2023 18:42 Відповісти
Понеслись политические хотелки для внутреннего потребителя. Стервятники, клюющие в спину
показати весь коментар
07.11.2023 18:45 Відповісти
Чесно кажучи, я мрію про ступ в НАТО, а не цей гнилий союз з мадярськими шлюзами і "польськими братами".
показати весь коментар
07.11.2023 18:51 Відповісти
там не лучше
показати весь коментар
07.11.2023 22:36 Відповісти
цось курва з польщизни гумном рускіх свіняков смердзі...???
показати весь коментар
07.11.2023 19:16 Відповісти
Фашизм не почався в Італії в 1923,а нацизм не почався в Німеччині в 1933,вони почалися в Речі Посполитій в 1920 і продовжувалися до 1939,коли це бридке і гидке дитя Версальського миру було ліквідоване Гітлером і Сталіним. Саме в періоді польського нацизму з 1920 по 1939 роки й треба шукати причини т.з. Волинської різанини.... Якби хтось зараз став прославляти Муссоліні та Гітлера,зчинився б грандіозний скандал,а поляки прославляють їх вчителя Пілсудського і ....нічого!
показати весь коментар
07.11.2023 19:23 Відповісти
Евросоюз перетворюється на клуб по шантажу сусідів які хочуть туди вступити.
показати весь коментар
07.11.2023 20:06 Відповісти
я бы сделал проще. Принял все условия, вступил, и потом полный поворот кругом. Поменял все законы, плюнув подлякам и венграм в лицо. И чтоб они сделали? утерлись!
показати весь коментар
07.11.2023 22:37 Відповісти
****** забули злочини Армії Крайової?
показати весь коментар
07.11.2023 20:38 Відповісти
Пілсудчики вирішили продемонструвати свою в'ялу ерекцію )))
показати весь коментар
07.11.2023 20:40 Відповісти
А не пора цих польських гидод послати подалі.
показати весь коментар
07.11.2023 21:59 Відповісти