10189 відвідувачів онлайн
2 235 27

ОП: Безпекова угода зі США містить механізм екстреного реагування

Володимир Зеленський та Джо Байден

Укладена на полях саміту G7 безпекова угода зі Сполученими Штатами містить механізм екстреного реагування, який передбачає, що після перемоги, у разі повторної агресії Росії, протягом 24 годин США реагуватимуть зовсім по-іншому, ніж реагували у 2022 році.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Механізм екстреного реагування передбачає, що після перемоги у разі повторної агресії Росії протягом 24 годин Сполучені Штати Америки будуть реагувати зовсім по-іншому, ніж реагували у 2022 році, коли ми такого документа не мали. За 24 години на якомога вищому рівні мають зібратися представники двох держав і визначити, які види додаткової допомоги Сполучені Штати можуть надати Україні. Підкреслю, саме додаткової. Бо на сьогодні чітко зафіксовано, що військова допомога Україні буде тривати протягом всього терміну дії цієї угоди, а це, нагадаю, десять років", – зазначив Жовква.

Він підкреслив, що підписана угода передбачає, що військова допомога США Україні триватиме і під час війни, і під час миру. За словами Жовкви, в угоді конкретно перелічено, які саме види озброєнь будуть надавати.

"Системи Patriot будуть основою нашої протиповітряної оборони, Сполучені Штати Америки будуть продовжувати надавати ці системи. Бойові літаки F-16 – зазначено, що їх будуть ескадрильї. Тобто стільки, скільки Україні буде потрібно. Тут США працюватимуть разом із союзниками. Ми знаємо, що в коаліції літаків понад десять країн, чотири з них вже запропонували конкретні кількості літаків. Сполучені Штати теж, будучи активним учасником цієї коаліції, будуть разом із союзниками постачати нам F-16 та інші види озброєнь, зазначені в угоді, артилерія, відповідні снаряди тощо", – сказав заступник керівника Офісу Президента.

Також Жовква додав, що важливо, що в угоді зафіксовано те, що США надаватимуть фінансову допомогу Україні.

Топ коментарі
+6
Угода не має того і цю угоду може відмінити наступний президент США
показати весь коментар
14.06.2024 17:33 Відповісти
+5
Зеленський думає, що люди не уміють читати? Кому не ліньки:

https://president.gov.ua/news/dvostoronnya-bezpekova-ugoda-mizh-**********-ta-spoluchenimi-91501?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR27kLTVCcjtI-cM5CgGuxo84jjIHQZe47H04v1kRAKNiyXnNPZ552uqGJo_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

США обіцяли зустрітися і потеревенити про потреби.
Цитата: Будь-яка майбутня агресія або загроза агресії проти суверенітету, незалежності й територіальної цілісності будь-якої зі Сторін буде предметом серйозного занепокоєння для іншої Сторони.
Занепокоєння, Карл! Таке враження, що США поглузували із Зеленського.
А цей дурник і не второпав.
А Статтю 4 Зеленський взагалі не читав.
Бо його Єрмачок з Татаровим у страшному сні усе те виконувати не збираються.
показати весь коментар
14.06.2024 17:50 Відповісти
+4
Як екстренно реагувати будуть? по будапештськи?
показати весь коментар
14.06.2024 17:32 Відповісти

Завантаження...